Şimdi Ara

4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!! (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.927
Cevap
65
Favori
106.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eztech

an itibarı ile almaktan pişmanlık duyduğum bir cihaz apple tv 4k
    Apple tv 4'ün içinde yer alan İNFUSE aplikasyonu sayesinde hayatım değişti. Emekliyim. Bu yaz sıcaklarında dışarı çıkmıyorum.
    Klimalı ortamda film seyredip, müzik dinliyorum. Mutluyum.

İNFUSE sayesinde 2 tane ap tv 3 sattım yerine 3 tane ap tv 4 aldım. An itibarı ile çok memnunum !!!

Gigabit modem - WD mycloud HDD ve Apple Tv'ye yüklenecek İnfuse proğramı ile değmeyin bu cihazın keyfine.
    WD mycloud HDD ye yüklediğiniz yüksek çözünürlüklü yüzlerce filmlik tüm arşiviniz kapakları ve bilgileriyle birlikte elinizin altında.

TABİİ BİRAZ MASRAFLI AMA YILLARIN SORUNUNU ÇÖZDÜM :

MODEMİM: Türk telekom Netmaster Gigabit modem = ikinci el 100 TL. civarı, yenisi 200 TL. civarı.

HDD' im: WD my cloud 3 TB = Aldığımda sıfırı 560 TL, şimdi 700 TL civarı.

İnfuse üyeliğim: aldığımda 35 TL. şimdi 65 TL. (yıllık)

Her odamda bulunan Ap tv 4 ler ile Hiç ama hiç takılmadan akıcı bir şekilde film izliyorum. Üstelikte WD mycloud HDD sayesinde de aradan bilgisayarı çıkararak.

Sadece film indirmelerini bilgisayar ile yapıyorum onu da indirme dosyası olarak WD mycloud HDD deki film dosyasının içine atıyorum. otomatik olarak izlemeye hazır. Altyazısı çıkmışsa İnfuse proğramı otomatik olarak buluyor zaten. Kapak fotoğrafı ve bilgileri infuse da mevcut zaten.

TAVSİYE EDERİM MÜTHİŞ SİSTEM. EKSİKSİZ, KUSURSUZ. Kıl bir herifim İnfuse da çok kusur aradım ama bulamadım.

Çok rahat edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 29 Temmuz 2018; 3:17:51 >

• quote:

an itibarı ile almaktan pişmanlık duyduğum bir cihaz apple tv 4k
    MİBOX 3 var takas edelim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

MİBOX 3 var takas edelim...

Alıntıları Göster
    yanlışmı anladım 1000 tl ye aldığım apple tv 4K ile 400 tl lik cihazımı takas etmek istiyorsunuz

https://www.hepsiburada.com/telefon-kablolari-c-29010123

• quote:

Orijinalden alıntı: cazsever

Apple tv 4'ün içinde yer alan İNFUSE aplikasyonu sayesinde hayatım değişti. Emekliyim. Bu yaz sıcaklarında dışarı çıkmıyorum.
    Klimalı ortamda film seyredip, müzik dinliyorum. Mutluyum.

İNFUSE sayesinde 2 tane ap tv 3 sattım yerine 3 tane ap tv 4 aldım. An itibarı ile çok memnunum !!!

Gigabit modem - WD mycloud HDD ve Apple Tv'ye yüklenecek İnfuse proğramı ile değmeyin bu cihazın keyfine.
    WD mycloud HDD ye yüklediğiniz yüksek çözünürlüklü yüzlerce filmlik tüm arşiviniz kapakları ve bilgileriyle birlikte elinizin altında.

TABİİ BİRAZ MASRAFLI AMA YILLARIN SORUNUNU ÇÖZDÜM :

MODEMİM: Türk telekom Netmaster Gigabit modem = ikinci el 100 TL. civarı, yenisi 200 TL. civarı.

HDD' im: WD my cloud 3 TB = Aldığımda sıfırı 560 TL, şimdi 700 TL civarı.

İnfuse üyeliğim: aldığımda 35 TL. şimdi 65 TL. (yıllık)

Her odamda bulunan Ap tv 4 ler ile Hiç ama hiç takılmadan akıcı bir şekilde film izliyorum. Üstelikte WD mycloud HDD sayesinde de aradan bilgisayarı çıkararak.

Sadece film indirmelerini bilgisayar ile yapıyorum onu da indirme dosyası olarak WD mycloud HDD deki film dosyasının içine atıyorum. otomatik olarak izlemeye hazır. Altyazısı çıkmışsa İnfuse proğramı otomatik olarak buluyor zaten. Kapak fotoğrafı ve bilgileri infuse da mevcut zaten.

TAVSİYE EDERİM MÜTHİŞ SİSTEM. EKSİKSİZ, KUSURSUZ. Kıl bir herifim İnfuse da çok kusur aradım ama bulamadım.

Çok rahat edersiniz.

Alıntıları Göster
    sayın cazsever;
    apple tv 4K cihazınızı etkin kullanmanıza çok sevindim. Bende sizin gibi kullanmak istiyorum.
    şuan cihazım kablosuz olarak turkcell superonline ZTE model modeme bağlı.
    sizin gibi kullanabilmem için ne yapmam gerekli.
    hdd şartmı.
    infuse üyeliğin nereden nasıl yapacağım.
    yardımcı olursanız çok sevinirim.

• quote:

sayın cazsever;
    apple tv 4K cihazınızı etkin kullanmanıza çok sevindim. Bende sizin gibi kullanmak istiyorum.
    şuan cihazım kablosuz olarak turkcell superonline ZTE model modeme bağlı.
    sizin gibi kullanabilmem için ne yapmam gerekli.
    hdd şartmı.
    infuse üyeliğin nereden nasıl yapacağım.
    yardımcı olursanız çok sevinirim.

Alıntıları Göster
    Merhaba aztech,

eklediğim fotoğraflarla seni biraz daha heveslendireyim de, satma o cihazı. yazıktır.

Sistemi bu şekle getirmeden önce ben de senin gibi düşünüyordum. Ama arşivciysen satma o cihazı.

Yüzlerce film elinin altında, film izlemesi çok akıcı çok.

Yazımda yapılması gerekenleri sıralamıştıım ama madem ayrıntı istiyorsun bir sonraki yazımda fotolarla izah edicem.

İnfuse AP tv'nin masa üstündeki app Store daki uygulamaların içinde hazır bekliyor. Oradan bedel karşılığında üye olup indirebilirsin.

Üçüncü fotodaki sarı dosyaları ben hazırladım. istediğim ismi verip içine film, belgesel, dizi, konser gibi onlarca yüzlerce dosyaları attım.

"AMA STREAM YAPABİLECEĞİNİZ BİR CLOUD HDD LAZIM" onu da kurup işletmek biraz zor. Anlayan için kolay olsa da anlamayan için zor.

Ben de pek anlamam ama kurcalaya kurcalaya buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 31 Temmuz 2018; 15:59:41 >

• Apple TV cihazı, sadece Turkcell TV+ ı kullanmak için bile alınır..

24 saat tüm kanalları geri sar durdur, oynat vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 1 Ağustos 2018; 8:24:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazsever

Merhaba aztech,

eklediğim fotoğraflarla seni biraz daha heveslendireyim de, satma o cihazı. yazıktır.

Sistemi bu şekle getirmeden önce ben de senin gibi düşünüyordum. Ama arşivciysen satma o cihazı.

Yüzlerce film elinin altında, film izlemesi çok akıcı çok.

Yazımda yapılması gerekenleri sıralamıştıım ama madem ayrıntı istiyorsun bir sonraki yazımda fotolarla izah edicem.

İnfuse AP tv'nin masa üstündeki app Store daki uygulamaların içinde hazır bekliyor. Oradan bedel karşılığında üye olup indirebilirsin.

Üçüncü fotodaki sarı dosyaları ben hazırladım. istediğim ismi verip içine film, belgesel, dizi, konser gibi onlarca yüzlerce dosyaları attım.

"AMA STREAM YAPABİLECEĞİNİZ BİR CLOUD HDD LAZIM" onu da kurup işletmek biraz zor. Anlayan için kolay olsa da anlamayan için zor.

Ben de pek anlamam ama kurcalaya kurcalaya buldum.

Alıntıları Göster
    sayın cazsever;

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.

lakin biraz komplike işlemler sanırım.

Hangi ilde ikamet ediyorsunuz acaba.

Ben ankaradayım.

Olmadı bir çay içmek için bir araya gelip bu konuyu ayrıntılı konuşsak.

• quote:

yanlışmı anladım 1000 tl ye aldığım apple tv 4K ile 400 tl lik cihazımı takas etmek istiyorsunuz

https://www.hepsiburada.com/telefon-kablolari-c-29010123

Alıntıları Göster
    Cihazının kıymetini bil diye, İroni yapıyorum dostum, cihazın bence bu alandaki en iyi cihaz, Apple TV Mercedes se, mibox Fiat egea olur anca...

• eztech E kullanıcısına yanıt
    Sayın eztech,

malesef ki İstanbuldayım.

Ama birşey değişmez, buradan da olmazsa telefonla da tarifler ile sistemi sana uygulardık.

ancak maliyeti göze alabilecekmisin? çünkü bir baktım vatan bilgisayardan 560 TL. ye aldığım 3 TB wd mycloud HDD 1.127 TL olmuş. Dolarla birlikte fiyatlar uçmuş. İnanılmaz zam.gelmiş..
    Hadi 2 TB yeter diyelim o da 900 TL. lerde. fiyatlar uçmuş. Ama böyle bir cihazda malesef ki sistemin beynini oluşturuyor. Hani sormuştun ya HDD gerekiyor mu? diye, malesef gerekiyor.
    Diğer gerekenleri de bir kez daha aşağıda tekrarlıyorum:

- GİGABİT MODEMİM: Türk telekom Netmaster GİGABİT modem : ikinci el 100 TL. civarı, yenisi 200 TL. civarı.

- Gigabit Ethernet Kişisel Bulut Depolama HDD' im : WD my cloud 3 TB = Aldığımda sıfırı 560 TL, şimdi 700 TL civarı. (DÜZELTİYORUM 1.127 TL.) büyük hatam var. Özür dilerim.

- İnfuse üyeliğim : aldığımda 35 TL. şimdi 65 TL. (yıllık)

Bahsettiğim modem ve HDD fotosu aşağıda: tavana asılılar.

• cazsever C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Gördüğüm kadarıyla wd'i direkt modeme bağlamışsınız. Sürekli çalışıp, ses yapma gibi bir durum var mı acaba? Ben normal externel HD'mi bağladığımda sürekli fan sesi yapıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunebakan44

Merhabalar. Gördüğüm kadarıyla wd'i direkt modeme bağlamışsınız. Sürekli çalışıp, ses yapma gibi bir durum var mı acaba? Ben normal externel HD'mi bağladığımda sürekli fan sesi yapıyordu.
    Merhaba

Zaten nas cihazları direk modeme bağlamak zorundasınız. Biılgisayara bağlanmaz. Kendi içinde bilgisayar gibi işlemcisi olan, bilgisayar kapalı olduğunda da ağ üzerinden “Network” aktarım yapan bir depolama aracıdır. Bu amaçla da bilgisayardaki yada telefon, iPad gibi cihazlardan her türlü dosyalarınızı ağ üzerinden hızlıca iletiyorsunuz. Üstündeki usb 0.3 girişi başka bir depolama aracını takıp depolamayı genişletmeye yarıyor.

Ama ses yapma konusuna gelirsek, modeminiz bilgisayar yanında ise az da olsa ses yapıyor. Gecenin derinliğinde rahatsız eder. Üstelikte hdd 7/24 açık olmak zorunda. Ama benim modem zaten koridorda, her şeyi uzaktan halleşiyorum.

Yani sesi aynı olabilir ama mantığındaki sizin external dan farklı.

• Öncelikle ilginize teşekkürler. Peki yukarıda belirttiğimiz fiyata içindeki 3tb hd dahil mi?

Bu arada ben Apple TV yi kodi ve popcorn için kullanıyorum ve çok memnunun. Bilgisayar, tv nin yanında olduğu için onun üzerinden filmleri tv.ye aktarmam çok kolay. Wd Cloud bu kadar pahalı olunca film aktarımı için Apple TV yi kullanmayı hiç düşünmedim doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunebakan44 -- 1 Ağustos 2018; 12:28:27 >
  • quote:

Merhaba

Zaten nas cihazları direk modeme bağlamak zorundasınız. Biılgisayara bağlanmaz. Kendi içinde bilgisayar gibi işlemcisi olan, bilgisayar kapalı olduğunda da ağ üzerinden “Network” aktarım yapan bir depolama aracıdır. Bu amaçla da bilgisayardaki yada telefon, iPad gibi cihazlardan her türlü dosyalarınızı ağ üzerinden hızlıca iletiyorsunuz. Üstündeki usb 0.3 girişi başka bir depolama aracını takıp depolamayı genişletmeye yarıyor.

Ama ses yapma konusuna gelirsek, modeminiz bilgisayar yanında ise az da olsa ses yapıyor. Gecenin derinliğinde rahatsız eder. Üstelikte hdd 7/24 açık olmak zorunda. Ama benim modem zaten koridorda, her şeyi uzaktan halleşiyorum.

Yani sesi aynı olabilir ama mantığındaki sizin external dan farklı.

• quote:

Öncelikle ilginize teşekkürler. Peki yukarıda belirttiğimiz fiyata içindeki 3tb hd dahil mi?

Bu arada ben Apple TV yi kodi ve popcorn için kullanıyorum ve çok memnunun. Bilgisayar, tv nin yanında olduğu için onun üzerinden filmleri tv.ye aktarmam çok kolay. Wd Cloud bu kadar pahalı olunca film aktarımı için Apple TV yi kullanmayı hiç düşünmedim doğrusu.
    Rica ederim,

Evet bu fiyata 7/24 çalışmaya uygun. WD in en kaliteli uzun ömürlü, otomatik uykuya geçen “red” model hdd si tabii ki fiyata dahil. Ama siz de haklısınız, içi boş sizin de doldurabileceğiniz network cihazlar da yok değil.

Bu cihaz sadece film depolayıp izlemek için tasarlanmamış. Her türlü medya döküman belgenize dünyanın her yerinden ulaşabilir, ekleyip, alabilirsiniz. Ayrıca, dostlarınızla da güvenli bir şekilde paylaşıma açabilirsiniz.

Ama buna rağmen son zamlar ile yine de çok pahalı. Vatanda son fiyatları görünce ben de çok şaşırdım. Neredeyse yüzde yüz zamlanmış. Döviz ile de izah edilemez.

Bu arada sizin Kodi ve popcorn izleme pratiğinizi de kıskanmadım dersem yalan olur. Benim de çok istediğim ancak kurmayı beceremeyeceğime kanaat getirdiğim bir özellik. Çok isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 1 Ağustos 2018; 19:6:44 >

• 4.nesil cihazımı optik girişli ses sistemine bağlayamıyor muyum yok mu bilen?

Yoksa himedia q10 kullanmaya devam edicem

• quote:

Orijinalden alıntı: hdfilmdepo_09

4.nesil cihazımı optik girişli ses sistemine bağlayamıyor muyum yok mu bilen?

Yoksa himedia q10 kullanmaya devam edicem
    Maalesef bağlayamıyorsunuz. Ancak hdmı ile tv ye tv nin de optik çıkışından ses sistemine giriş yapabilirsiniz. Şimdi birçok tv nin optik çıkışı var. Ancak öyle dijital ses alabilesiniz.

• Dts stream problemi yaşayan var mı benim gibi? Şu 24p desteği gelen son sürüm yazılımdan sonra infuse dts stream yapamaz oldu. White noise (hışırtı) dan başka ses alamıyorum. Önceden böyle problem yoktu. Ses aktarımını otomatik seçip, apple tv de dolby digital yaparsam ancak dolby ses alabiliyorum. Ama dts yok.

Düzeltme: Sadece dts değil, dolby passthrough da yok. Fire core forumunda yazılanlara bakılırsa herkes bundan şikayetçi. Apple sessiz sedasız bu kapıyı kapamış. Tekrar açılacak mı belli değil. Ah apple ah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULYSES -- 8 Ağustos 2018; 16:45:20 >
  • Arkadaşlar apple tv 4k sı olupda 4k tv de izleyenlere bir sorum olacak.Bendeki cihazda 4k ayarını açıp formatıda rgb (yanlış hatırlamıyorsam rgb li birşeydi)yapınca apple tv 4k cihazım kasma yapıyor.yani kasmadan kastım filmleri falan akıcı oynatıyorda menüde akıcılık yok seçmesi çok zor oluyor kumanda ile hatta bu nedenle kasma yaptığını çok geç öğrendim öncesinde servise kumanda bozuk işlemiyor seçerken atlama yapıyor diye götürdüm değiştirdiler. sonra yeni gelen kumandada kasma değişmeyince komple cihazı götürdüm onuda değiştiler.Sanırım bozuk mu diye bakmadan direk değiştiriyorlar anlamadım bu servis işini. Sonra geçenlerde bu neden takılıyor olabilir diye kurcalarken ayarları 4kdan indirip yanılmıyorsa rgbden farklı y ile başlayan birşey yaptım düzeldi.

Sizce neden olur bu problem? Başına aynı sorun gelen var mı?
  • cazsever C kullanıcısına yanıt
    hocam dediğiniz gibi bende wd ile apple tv yi uzun zamandır kullanıyorum hatta o kadar memnunum ki 4. nesili satıp.4k cihazı aldım. 4. nesil ile wd deki kendi çektiğim videoları oynatırken çok kasma yapıyordu bende modemin dosyayı oynatmaya ağ bağlantı hızı yetmiyor sanıyordum meğerse 4. nesil cihaz cep telefonu ile çekilen 4k videolarda ve yüksek çözünürlüklü filmlerde kasma yapıyormuş apple tv 4k da bu sorunlar hiç yok direk oyntıyor. Ciddi fark var ve dediğiniz gibi arşivciler için çok büyük rahatlık.Tabi popcorn ve netflix olursada eksik birşey kalmıyor.Onuda yapmanızı tavsiye ederim.
  • Tv Apple store de bir çok film 4k ya gelmiş. Eğer indirim de ise cepteteb kredi kartı ile yüzde 50 indirimli alıp izleyebilirsiniz.
    Popcorn a 4k olayı geldi mi bilmiyorum, ama gelirse tadından yenmez.
    Şu periscope a engelleme gelmeseydi güzel olacaktı ama yakında ona da çıkar bir çözüm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.