Şimdi Ara

4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!! (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.926
Cevap
65
Favori
106.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: friendlyboy

Uyarıdan anladığım kadarıyla Apple artık kendi sitesi haricindeki yerlerde apple şifrenizi girmenize izin vermiyor. Apple kullanıcı sayfasından app şifresi oluşturmanız gerekiyor.

Bildiğim kadarıyla kodi sadece mac bilgisayarlar ile kurulabiliyor. Bir araştırın derim..
  • darksideofthemoon kullanıcısına yanıt
    appleid.apple.com giriş yapıp oradan specific password oluşturacaksınız, sonrasında oluşturulan şifre ile uygulama yükleyeceksiniz.
  • Cevaplarınız için teşekkürler, bu sorunu aştım fakat bu seferse prefilighting application kısmında takılıp kalıyor. Galiba olmayacak bu iş.
  • darksideofthemoon kullanıcısına yanıt
    mrMC uygulaması var. 25 TL'lik bir ücreti var. KODI'nin Apple TV versiyonu. Direk uygulamalardan yüklenebiliyor. Ancak eklenti desteği yok (IP TV uğraşmadım ama PVR'den etkinleştirilebiliyor). Apple TV için özel olarak optimize edilmiş. Bunun dışında başka KODI ile uğraşmaya gerek yok bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 11 Ocak 2018; 11:22:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

mrMC uygulaması var. 25 TL'lik bir ücreti var. KODI'nin Apple TV versiyonu. Direk uygulamalardan yüklenebiliyor. Ancak eklenti desteği yok (IP TV uğraşmadım ama PVR'den etkinleştirilebiliyor). Apple TV için özel olarak optimize edilmiş. Bunun dışında başka KODI ile uğraşmaya gerek yok bence.

Ben de uzun zamandan beri kullanıyorum MrMc programını, ağdan video oynatma konusunda gerçekten çok başarılı.
    IP TV kanallarını da yükleyip çalıştırabiliyorsunuz.
  • Plex kullanan arkadaşlar, altyazılardaki türkçe karakter görüntülenememe sorununun çözümü var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jazz80 kullanıcısına yanıt
    SRT2UTF-8 plugini.
  • Arkadas bazi uygulamalarin resimleri gorunmuyor bu neden olur ve nasil duzeltebiliriz bu sorunu? Bir kac guncelleme once olmustu bu sorun cok uzerinde durmadim ama yeni guncellemeler olmasina ragmen duzelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 14 Ocak 2018; 20:40:28 >
  • Tekin G. kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler deneyeceğim.

• Arkadaslar uzun zamandır Apple TV alma düşüncesindeyim ama maddi durumdan dolayı pek istegim gerçekleşmedi.Butceme uygun olarak 3. nesil buldum sizce 4. nesil varken 3. nesil alsam sorun yasar mıyım.Her zaman yeni nesil bir urun almak daha iyidir ama iki urun arasında eksiklik yasıycagım onemli yenilikler neler? Almamın amacı dizi film izleme araştırdım buraya yazmadan önce ama sizin de görüşlerinizi almak istedim
  • Yanlış bilmiyorsam, Apple TV 3 ve önceki sürümlere marketinden uygulama indirilemiyor. Kurulu ne varsa o.

Bunu araştırın, ve doğru ise almayın kesinlikle.

Apple TV 4. Nesil Full HD destekler ve yazılımı oturmuştur. Marketinden uygulama indirebilirsiniz.

4K TV niz varsa yada yakın zamanda alma planınız varsa Apple TV 4K olanı yani 4K çözünürlük destekli olanı alın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ocean72 kullanıcısına yanıt
    hocam o olayı hiç bilmiyordum indremıyorsam büyük sıkıntı 3. nesil Apple TV yi 180 tlye buldum çok ucuz geldi ama marketten uygulama indiremiyorsam bir anlamı kalmadı teşekkürler uyardığın için
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Yanlış bilmiyorsam, Apple TV 3 ve önceki sürümlere marketinden uygulama indirilemiyor. Kurulu ne varsa o.

Apple TV 4. Nesil Full HD destekler ve yazılımı oturmuştur. Marketinden uygulama indirebilirsiniz.

4K TV niz varsa yada yakın zamanda alma planınız varsa Apple TV 4K olanı yani 4K çözünürlük destekli olanı alın.

Yinede kullanan arkdas dogrularsa daha iyi olur ama oyle bise oldugunu sanmiyorum. Bunu soyle dusunun. İphone 8 ve X son versiyon telefonlar o mantiktan gidersek iphone 5s ve 6 modellerine uygulama indirememek gerekmektedir. Buradaki olay tvos surumu ile alakalidir yani 3. Nesil apple tv son versiyon tvos surumunu alabiliyorsa uygulama desteginde bir sorun yoktur ki genelde uygulamalar belli versiyondan sonra destek keser. Mesela suan tvos 11.2 en guncel

Surum atiyorum tvos 9.5.2 oncesi bir versiyon kurulu ise apple tv de uygulamalar desteklemez o uygulamanin son versiyonlari ve eski surumlerini kullanmak zorunda kalirsiniz. O yuzden ben bir sorun olacagini dusunmuyorum ama su var apple tv 4 kumandasi kaydirma ozelligi super tahatlik apple tv 3 kandasi tuslu olmasi dilayisiyla sayfa da yukari asagi gitmek cok daha zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tergunt

quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Ben de uzun zamandan beri kullanıyorum MrMc programını, ağdan video oynatma konusunda gerçekten çok başarılı.
    IP TV kanallarını da yükleyip çalıştırabiliyorsunuz.

Fotoğraf gösterimi konusunda nasıl bu program? Pc de herhangi bir klasörü gösterip içindeki fotoğraflara bakabiliyormuyuz mesela? Video daki gibi verimli çalışıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Yanlış bilmiyorsam, Apple TV 3 ve önceki sürümlere marketinden uygulama indirilemiyor. Kurulu ne varsa o.

Yinede kullanan arkdas dogrularsa daha iyi olur ama oyle bise oldugunu sanmiyorum. Bunu soyle dusunun. İphone 8 ve X son versiyon telefonlar o mantiktan gidersek iphone 5s ve 6 modellerine uygulama indirememek gerekmektedir. Buradaki olay tvos surumu ile alakalidir yani 3. Nesil apple tv son versiyon tvos surumunu alabiliyorsa uygulama desteginde bir sorun yoktur ki genelde uygulamalar belli versiyondan sonra destek keser. Mesela suan tvos 11.2 en guncel

Surum atiyorum tvos 9.5.2 oncesi bir versiyon kurulu ise apple tv de uygulamalar desteklemez o uygulamanin son versiyonlari ve eski surumlerini kullanmak zorunda kalirsiniz. O yuzden ben bir sorun olacagini dusunmuyorum ama su var apple tv 4 kumandasi kaydirma ozelligi super tahatlik apple tv 3 kandasi tuslu olmasi dilayisiyla sayfa da yukari asagi gitmek cok daha zor.

Merhaba,

Apple TV'ye uygulama yükleme özelliği 4.nesil ile başladı. Eski Apple TV'lerin donanım yapısı uygulama yüklemeyi desteklemiyor. Yani olay işletim sistemi ile alakalı değil.

• brownness kullanıcısına yanıt
    MrMC; eski adıyla XBMC yeni adıyla KODI'nin Apple TV (4-5) versiyonu bu program. Dolayısıyla tüm medya içerikleriyle uyumlu. Video, müzik, resim hepsinde başarılı. PC'nizde videolarınıza ulaşabiliyorsanız resimlerinize müziklerinize de ulaşabilirsiniz problem olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 17 Ocak 2018; 11:39:8 >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, ağdan fotoğraf görüntüleme konusunda fazla bir alternatif yok zaten gördüğüm kadarıyla. bunu biraz daha araştırıp satın alabilirim o zaman.
    Sadece fotoğrafsa sorun filemanager, filebrowser gibi programlar var. File ile başlayanları ararsanız uygun bir uygulama bulabilirsiniz. Bunlar da fotoğrafları ağdan okuyabiliyordu.
    plex var
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Tekin G. kullanıcısına yanıt
    bu dediğiniz file Manager tarzı uygulamaları store da göremedim aratma mı yapmak lazım acaba.

@Tekin G.

Plex de ücretli galiba değil mi?

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.