Şimdi Ara

4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!! (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.927
Cevap
65
Favori
106.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akemals42

24p olayı nedir ki ? Çok merak ettim şimdi

Appletv 50hz ve 60hz destekliyordu. Bu da film dizi izleyenler için tv ile film kare uyumsuzluğana yol açıp videoda takılma ve atlamasına neden olabiliyordu. Filmdeki akıcılık apple tv nin bunu desteklememesinden dolayı gidiyordu. Yani film saniyede 24 kare olmasına rağmen appletv daha hızlı kare sayısı olan 50 ve 60 hz destekliyor. Bu da uyumsuzluğa yol açıyor. Yani sıkı film dizi takipçileri için önemli ama diğerleri için pek önem arz etmeyen bir durum. Özellikle harici diskler ile infuse benzeri yazılımlar ile film izleyenler için de güzel haber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekin G.

SRT2UTF-8 plugini.

Nasıl kullanacağımızı anlayabilirmisiniz acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • trygain kullanıcısına yanıt
    -https://github.com/ukdtom/SRT2UTF-8.bundle zip dosyasını indirin
    - çıkartın ve sondaki master'ı silin uzantı .bundle olacak yani
    - bu klasörü plex'in plugin klasörüne kopyalayacaksınız sistem tepsisinde plex simgesine sağ tıklarsanız "open plugins folder" diye bir seçenek göreceksiniz açın ve oraya kopyalayın.
    - daha sonra aynı şekilde "open plex" , ayarlar , tarayıcılar mevcut bütün tarayıcılarda plugin'i aktifleştirin , burada dikkat etmeniz gereken diğer bir husus opensubtitles kullanıyorsanız srt2utf-8 plugini bunun altında konumlanmalı.
    - kurdunuz herşeyi doğru yaptınız hala aynı bozuk karakterler görüyorsanız kütüphanelerinizi tamamen silip tekrardan oluşturun.

• quote:

Orijinalden alıntı: hozes

quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Bu güzel bir gelişme. Apple tv de en çok eksikliği hissedilen şeylerden birisi 24p desteğiydi. Bir de dts-hdma ve dolby true hd için stream desteği verilse süper olacak (infuse çözümünden değil, gerçek stream den bahsediyorum).

Pcm stream ediyor, hd lere gerek yok, ama atmos veya dts x dersen o baska

Pcm 7.1 verdiğini biliyorum zaten. Ama capsulasyon dts veya dolby olmadığı zaman avr stereo gibi kabul edebiliyor. Mesela benim sony ds7500 kulaklığımda durum böyle. Aslında pcm 7.1 desteği de var ama nedense infuse'un yazılımsal çözümünü beğenmiyor. Doğal stream desteği olsa çok daha sağlıklı olur.

• MavericKFive M kullanıcısına yanıt
    tvOS beta 11.3'ü yükledim ve artık infuse 5 versiyonu ile 24p görüntü alabiliyorum. Dediğiniz gibi yağ gibi oldu.

Ayrıca beta yüklemek için developer hesabı gerek diye sallamışım :)

https://www.imore.com/how-download-tvos-11-public-beta-1-your-apple-tv

bu linkteki gibi yaparak çok kolay bir şekilde güncelleyebilirsiniz.
  • M3phisto kullanıcısına yanıt
    Daha önce böyle dıştan müdahele etmedim ama yapabilir miyim acaba? Kolay mı güncelleme. Cihazı sıkıntıya sokmayalım sonra. :)

Ayrıca ilk elden tecrübe etmişsiniz ve sonuç tamam ise heyecanla güncellemeyi bekliyorum. İnfuse pro 4 var bende. Adamlar güncellemeyi kesti bu versiyona. Aslında bu açıdan kızıyorum infuse yapımcısına. Adam 5 i çıkardı bizim sürüm kaldı ortada. Bir de yeni sürüme 150-200 tl para istiyor. Yıllık istersen 40-50 TL para yuh be James.

Edit: Şimdi baktım da sadece public beta ya üye olup appletv içinden güncelleme yapmak gerekiyormuş. Bu kadar kolay olduğunu bilseydim hemen yapardım.:) Akşam evde hemen deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MavericKFive -- 2 Şubat 2018; 15:41:40 >
  • Infuse 4 pro da 24fps vermiyor. Infuse 5 ve netflix de düzgün çalışıyor. Infuse 5 de de dts geçiş sorunlu. Beta bitince düzelmiş olur umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnfuse 4 ile denedim sorun yok akıcı olmuş. Daha önce takıla takıla akıyordu görüntü. Şimdi on numara. 4 ile otomatik geçiş olmuyor sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3phisto

Merhaba Arkadaşlar,

Biraz da biz yararlı bilgi paylaşalım :)

Bildiğiniz gibi apple tv'de film izlemek için en güzel programlardan bir tanesi "infuse"

Özellikle pro verisyonunu kullanmak çok işe yarıyor, otomatik altyazı ve AC3/DTS ses desteği var. (Ben altyazıları kendim atıyorum yine de)

infuse'un destek sayfalarında dolaşırken şöyle bir başlığa denk geldim;

https://firecore.com/forum/topic/15026

Kısaca diyor ki yeni çıkan apple tv 4k 24p'yi destekliyormuş. Bu ne demek oluyor?
    Özellikle film izlerken, filmin orijinal fps'si 24 iken 50 veya 60'a yükseltmeye gerek kalmadan, daha pürüzsüz ve sinemada izlermişcesine bir görüntü oluyormuş. Bizi ilgilendiren kısım ise yeni çıkacak olan tvOS 11.3 güncellemesi ile 4.nesil apple tv'lerde de bu seçenek gelecekmiş. Şu anda tvOS 11.3 beta olarak yayında, isteyen yükleyip deneyebilir.

Bunun üzerine kullandığım tv için (55pfs7109) internetten araştırma yaptım ve ayarlardan sinemayı seçersem veya hd natural motion'ı kapatırsam tv'nin 24p'yi desteklediğini okudum.

Herkese iyi seyirler

Bilgi için teşekkürler. Bu haberden sonra gittim Apple TV 4 aldım. Betayi yükledim.

Yanlız bir sorunum var Popcorntime cydia impactor ile yüklenmiyor. Versiyon .49 Beta ile alakalı mi acaba. Sen pocorntime denedin mi hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 4 Şubat 2018; 17:51:9 >

• ozankardes kullanıcısına yanıt
    hocam ben infuse pro kullanıyorum, popcorn time denemedim hiç.
  • Kendi iğrenç YouTube istemcisi yerine alternatif uygulama kullanan varmi arkadaşlar.

• tvOS 11.3 beta yı kurduktan sonra kumanda da play-pause tuşu çalışmıyor. Aleti kapatıp açınca düzeliyor belli süre sonra yine tepki vermiyor. Dokunmatik yüzeyle durdurma başlatma yapıyorum. Bunla ilgili sorun yaşayan var mı acaba?
  • MavericKFive M kullanıcısına yanıt
    Var. Sorunlu bir sürüm olmuş. Kumanda da benzer hatalarla karsilastim. Onun dışında, Store'dan uygulama yükselmeye çalışırken 3 defa cihaz açılmaz hale geldi. Yeniden Firmware yüklemek zorunda kaldım. 11.2.5'e geri döndüm sorun yok arada netflix cokuyor sadece.

Bu arada 11.2.5'te cydia impactor ile popcorntime yükleyebilmek varmı. Cydiaimpactor işlemin sonuna doğru çöküp kapanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 7 Şubat 2018; 12:26:48 >
  • Merhaba arkadaşlar ;

Appletv 4 Kodi kurdum ancak Wd Nas üzerinde filmleri oynatmayla ilgili ayarları tam yapamıyorum.
    Bu konuda bana yardımcı olabilecek olan var mıdır ? Müteşekkir olurum.
  • fanatikforumcu F kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

- İnfuse ile müzik dinliyemiyormuyuz acaba?

Alac formatlı müzik dosyalarımı filmleri eklediğim gibi "ekle" kısmından ekliyorum,
    eklediğim dosyaları da görüyorum ama dinlemek istediğimde üstüne gelip basınca hiç birşey yapmıyor.
    Etkisiz. Oynatmıyor.

- Bir de yine infuse'da filmlerin bazılarında konu içeriği otomatik olarak ilave olurken bazılarında hiç görünmüyor.
    bunun nereden kaynaklandığını bilen var mı? olmazsa biz olmayan içerikleri ekleme konusunda müdahalede bulunabiliyormuyuz?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 10 Şubat 2018; 12:48:50 >
  •  4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!!

Sitesinde desteklediği formatlar var. Flac'ı destekliyor gözüküyor ama flac eklediğim halde, açmak istediğimde, "bu klasörde bir şey yok. Boş." diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 10 Şubat 2018; 14:28:21 >
  • cazsever C kullanıcısına yanıt
    Filme gömülü olan ses formatları bunlar. Infuse sadece film oynatıyor fotoğraf ve müzik desteği yok. Kodi'nin ya da MrMC'nin müzik dosyası olarak FLAC desteği var.
  • cazsever C kullanıcısına yanıt
    evet hocam söylendiği gibi, bu ses türleri eğer bir video içinde gömülü ise oynatıyor. tekil ses dosyası açmıyor. gelecekte güncellemeyi düşünüyorlarmış :) bu konu hakkında istekler var zaten infuse sayfasında
  • bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

müzik için "vlc'yi kullanayım" dedim. Kurdum, ancak görsel olarak felaket bir proğram aynı bilgisayardaki gibi. işleyişi de çok kötü. VLC Bir çok codec'i açıyor ama görseli çağdışı.

O nedenle Apple tv'de müzik için geriye "PLEX" tercihim kaldı. ücretsiz midir? çalışma pratiği nasıldır? kurulumu kolay mıdır? Yani albüm kapakları görünür mü? stabil çalışır mı?

NAS cihazdan aktarımda, film konusunu infuse ile çözdüm de, müzik konusunu nasıl çözmeliyim sizin gibi deneyimli arkadaşlardan öğrenmek isterim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 11 Şubat 2018; 23:31:3 >
  • Merhabalar, bildiğiniz gibi ınfuse pro için 2 şekil üyelik var. İlki abonelik, ikincisi sürü satın alma.

Sizce 38 liraya 1 yıl üye olup süre dolunca pro moddan basice dönmek mi mantıklı (tabi bir yıl boyunca tüm güncelleştirmeleri alarak)

Yoksa 65 lira verip Infuse Pro 5i alıp, hep 5. Sürümü kullanmak mı?

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.