Şimdi Ara

4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!! (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.926
Cevap
65
Favori
106.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • usa dan 9.0.1 versiyon lu 32 gb apple tv aldım..... nerden başlamalıyım ?
  • Free developer account ile appletv ye yükenen kodiyi her 7 günde yeniden yüklemek gerekiyor mu? Daha önce iphone ve ipad e yüklediğim kodi açılmıyor çünkü. Tvos da böyle bir sorun ile karşılaşmadım henüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gunebakan44 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu üyelik ile sadece tvos üzerine mi yükleme yapabiliyoruz. ipad-iphone için 16$ a bir üyelik daha mı almak lazım. Yoksa hepsini kapsayan bir üyelik türü (premium) bulunuyor mu?

• hoktuaslan kullanıcısına yanıt
    Linki inceleyebilirsiniz, bu dediklerinizin hepsi var.
  • Hocam incelemiştim o linki de. Premium hesapla (16.99$) sadece ios cihazlarına (ipad/iphone vb) yükleme yapılabilir diye anlıyorum. Appletv için ipastore for tvos (6.99$) da satın almak lazım sanırım.

• hoktuaslan kullanıcısına yanıt
    Bende diğer cihazlar JB'li olduğu için premiumu almaya gerek görmedim. Sadece Apple TV için 6.99$'a üye oldum.
  • Selamlar.

Mrmc diye bir program var apple tv nin appstore da kodi görüntüsünde.
    Bunun üzerinden gidemiyormuyuz. eklentileri yükleme vs. satın alan arkadaşlar yorum yaparmı. _?

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

D&R kampanyası vardı, devam ediyor mu bilemiyorum. Ben oradan 64 gb almıştım İncelemekte fayda var

Hocam kampanya nasıldı? Bende 32 gb almayı düşünüyorum

• seko044 S kullanıcısına yanıt
    Piyasa fiyatından 80 TL kadar güzel bir indirim vardı o zaman 30 TL de YKB puan verdi

• quote:

Orijinalden alıntı: hakmel

ben superonline router a bağlı wd my cloud nas cihazına smb olarak bağlanarak oynatıyorum film ve dizileri. altyazılarda bir sorun yok.

Hocam hala şu sorunu çözemedim. Ben infuse ile laptopa "upnp/dlna" olarak bağlantı kurabiliyorum. Daha önceden sanırım "smb" olarak bağlantı kuruyordum. dlna olarak bağlandığı için dosya adı ve altyazı aynı olsa bile altyazı ekranda çıkmıyor. Ancak opensubtitle ile internet üzerinden altyazı eklenebiliyor.

Infuse kullanan arkadaşlar pc ya da harddiske bağlantıyı nasıl kurmuşlar bakabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

quote:

Orijinalden alıntı: hakmel

ben superonline router a bağlı wd my cloud nas cihazına smb olarak bağlanarak oynatıyorum film ve dizileri. altyazılarda bir sorun yok.

Hocam hala şu sorunu çözemedim. Ben infuse ile laptopa "upnp/dlna" olarak bağlantı kurabiliyorum. Daha önceden sanırım "smb" olarak bağlantı kuruyordum. dlna olarak bağlandığı için dosya adı ve altyazı aynı olsa bile altyazı ekranda çıkmıyor. Ancak opensubtitle ile internet üzerinden altyazı eklenebiliyor.

Infuse kullanan arkadaşlar pc ya da harddiske bağlantıyı nasıl kurmuşlar bakabilirler mi?

Çok oldu kuralı ancak hatırladığımı söyleyeyim; aynı ağda ise doğrudan SMB olarak bilgisayarı görüyor ve adını ekrana çıkartıyor. Bilgisayarın adı üzerine tıklayıp bağlanma komutu verdiğinizde, bilgisayardaki açılmış oturum için kullanıcı adını ve varsa şifreyi girdiğinizde doğrudan bağlanıyor.

Ancak belki atladığınız şu olabilir, bilgisayarda paylaşıma açacağınız klasörleri sağ tuş ile -> özellikler - > paylaşıma açmak gerek. Yoksa infuse e izin verilmez. Belki paylaşım özelliği windows güncelleme, vs ile iptal olmuştur.

Not: ATV4'de IOS 10.0 mevcut. Güncellemeler de önemli.

Edit. 9.sayfada hakmel adlı arkadaş şu görüntüyü paylaşmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ariesx -- 8 Ekim 2016; 11:42:09 >

• ariesx A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Şöyle söyleyeyim. Infuse son güncellemeden önce laptop'a twonky server dosya paylaşımı ile bağlanıp o şekilde izliyordum. Bağlantı hatırladığım kadarıyla SMB olarak yapılıyordu. Infuse son güncellemeyi aldıktan sonra yine aynı şekilde bağlanıyorum fakat SMB şeklinde değil "upnp/dlna" protokolü ile bağlanıyor. Ekstradan dosyaları paylaşıma da açtım. Ama daha önce olan şey neden olmuyor anlamadım. TVOS 10 güncelleme yapıldı ama güncelleme öncesi de aynı sorun vardı. Ne olduysa ınfuse güncellemesinden sonra oldu. Hangi ayara bakmam lazım anlamadım. Twonky harici laptop'a bağlanamadım. Ayarları yapmama rağmen görmedi laptop' u. AppleTV wirelees 5ghz ile bağlı. Laptop ta wireless 5ghz ile ağa bağlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

Teşekkürler. Şöyle söyleyeyim. Infuse son güncellemeden önce laptop'a twonky server dosya paylaşımı ile bağlanıp o şekilde izliyordum. Bağlantı hatırladığım kadarıyla SMB olarak yapılıyordu. Infuse son güncellemeyi aldıktan sonra yine aynı şekilde bağlanıyorum fakat SMB şeklinde değil "upnp/dlna" protokolü ile bağlanıyor. Ekstradan dosyaları paylaşıma da açtım. Ama daha önce olan şey neden olmuyor anlamadım. TVOS 10 güncelleme yapıldı ama güncelleme öncesi de aynı sorun vardı. Ne olduysa ınfuse güncellemesinden sonra oldu. Hangi ayara bakmam lazım anlamadım. Twonky harici laptop'a bağlanamadım. Ayarları yapmama rağmen görmedi laptop' u. AppleTV wirelees 5ghz ile bağlı. Laptop ta wireless 5ghz ile ağa bağlı.

Sanmıyorum; Twonky de Samba protokolü üzerinden değil, upnp protokolü ile bağlanıyor.https://en.wikipedia.org/wiki/TwonkyMedia_server

Bir şeyi atlıyorsunuz sanırım. SMB protokolü, hiç bir software gerektirmiyor. Doğrudan ağdaki bilgisayarı görüyor ve bağlanma komutunda açılmış olan oturumun kullanıcı adını ve şifresini soruyor. Diğer tüm media serverler ayrıca kendi isimlerini gösteriyor.

Örneğin bende kayıtlı cihazlarda

1.sırada : "bilgisayar adı"
    2.sırada : "Servioo (bilgisayar adı)" var. (Servioo da bir media server, PC'ye kurup çalıştırılıyor. Ağdaki Yamaha blu-ray player'ın bilgisayardan streaming yapması için kurulu)

• ya ben bu ipastoreyi aldım.
    ipa dosyasını cihaza yükledim.
    tvos safariyi yüklemeye çalışıyorum requesitng diyor öyle kalıyor.

acaba cihaz kablo ile pc ye bağlı olması mı gerekiyor...?
  • akemals42 kullanıcısına yanıt
    Tıkladığınız uygulama hazırlanarak e-mailinize yollanıyor. Oradan indirip, tıpkı ipastore gibi appletv ye yüklemeniz lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunebakan44

Tıkladığınız uygulama hazırlanarak e-mailinize yollanıyor. Oradan indirip, tıpkı ipastore gibi appletv ye yüklemeniz lazım.

ÇOK TEŞEKKÜRLER.
    şimdi baktım maile gelmiş yükleyelim bakalım nasıl olacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akemals42 -- 14 Ekim 2016; 13:26:36 >
  • ipastore dan program yükleyen arkadaşlar programlarınız çalışıyor mu bende hiç biri çalışmıyor da?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • trygain kullanıcısına yanıt
    Bende bir sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trygain

ipastore dan program yükleyen arkadaşlar programlarınız çalışıyor mu bende hiç biri çalışmıyor da?

Bende sorun yok çalışıyor ama 23 tl civarında para verdim, değmeyeceğini düşünüyorum.
    Kodi olayını tam olarak çözemedim. kodi nin kendi kanal listesini yükledim. 276 kanal var izleyebiliyorsun.
    Safari çok verimli değil.
    Live.. diye bir uygulama var orada 50-60 yabancı kanal ve trt 1 hd var.

Hepsini geçtim bunları kullanmak için internet gerekiyor, adil kullanım kotası diye bişey koymuşlar, 75 gb dolunca ne film ne de canlı tv vs izleyemiyorsun, takılıp donuyor..
  • apple tv de kiralanan films göremiyorum ? Satın alınanlar görünüyor.Mac bilgisayardan kiraladık apple tv de izleyemez miyiz ?
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.