Şimdi Ara

- #4 KONU GÜNCELLENDİ- DH KİTAP TAVSİYE KONUSU (KÜLTÜRLENMEYEN KALMAYACAK) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
348
Cevap
301
Favori
28.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
177 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fasakasa

Devlet - Hasan Ali Yücel Klasikleri
    Kozmos
    Toplum Sözleşmesi - Hasan Ali Yücel Klasikleri
    Utopia
    Cesur Yeni Dünya
    Incognito - Beynin Gizli Hayatı
    Ben Robot
    Tesla Maskelerle Çevrili Bir Hayat

Şöyle bir liste yaptım ne dersiniz ? Aslında bir tane de Türk tarihinden kitap eklemek isterdim ama karar veremedim :)

Kendiniz için mi? Ne tarz bir şey istiyorsunuz yardımcı olmaya çalışırım.
  • Liste kendim için. Aslında çok okuma merakım yoktu ancak çalıştığım yer zaman geçirirken edindiğim bir alışkanlık oldu.

Daha önce okuduklarım, Sherlock Holmes serisi, Otomatik Portakal, Yabancı, Bozkurtlar, İtbarak Serisi. Bunları severek okumuştum.

Şimdi biraz daha bilim temalı, bana bir şeyler katma ihtimali olan kitapları okumak istiyorum. Yukarıdaki listeyi bu doğrultuda oluşturdum.

Tarih kitabı olarak ise aklımda şu var ,http://www.dr.com.tr/Kitap/Tanrinin-Kirbaci-Atilla-1/Edebiyat/Roman/Dunya-Roman/urunno=0001711839001

ne dersiniz ? :)

• quote:

Liste kendim için. Aslında çok okuma merakım yoktu ancak çalıştığım yer zaman geçirirken edindiğim bir alışkanlık oldu.

Daha önce okuduklarım, Sherlock Holmes serisi, Otomatik Portakal, Yabancı, Bozkurtlar, İtbarak Serisi. Bunları severek okumuştum.

Şimdi biraz daha bilim temalı, bana bir şeyler katma ihtimali olan kitapları okumak istiyorum. Yukarıdaki listeyi bu doğrultuda oluşturdum.

Tarih kitabı olarak ise aklımda şu var ,http://www.dr.com.tr/Kitap/Tanrinin-Kirbaci-Atilla-1/Edebiyat/Roman/Dunya-Roman/urunno=0001711839001

ne dersiniz ? :)

Listeniz güzel olmuş bende artık yavaş yavaş daha ciddi şeylere kaymaya başladım sayılır, daha seçici oluyorum.

Bu kitap bana tarih kitabından çok bir roman gibi geldi, daha önce okumadım hatta duymadım ama bu izlenimi uyandırdı. İlber Ortaylı veya Halil İnalcık'a bakabilirsiniz, İlber Ortaylı anlaşılır ama Halil İnalcık'ı hiç okumadım bilemiyorum nasıldır dili.

Bunun dışında 1984 çok güzeldir tavsiye ederim. Bazı polisiyelerde eğer konu iyi araştırılıp yazılmışsa içinde çok güzel şeyler oluyor, polisiyenin yanında bir çok ilginç şey öğreniyorsunuz ve bunlar size farklı kapılar açıyor.

Birde salt bana bir şey katsın dememelisiniz bence yani kaliteli şeyler okuduktan sonra ister istemez bir şey katacaktır kitap, hatta kalitesiz olanlar bile bir şey katacaktır. Ben ilk başladığım zamanlarda böyle çok heves edip, reklamına kanarak çok kötü kitaplar almıştım bu bana daha seçici olman gerektiğini öğretti mesela

Biyografi veya otobiyografi'de okuyabilirsiniz, onlarda sohbet havasında geçiyor ve farklı, yaşanmış bir şeyi görüyorsunuz. Bu bazen çok ilginç oluyor yani tamamen farklı bi kültür ve yaşam görüyorsunuz. Dünyanın sizin yaşadığınız çevreden ibaret olmadığını farkediyorsunuz. Farklı yerleri gezmek gibi bir şey.

• 1984 okumuştum ingilizce metin. Bir şeyler katmasından kastım direk bilgi değil aslında. Sherlock Holmes de mesela düşünce anlamında bence insanlara bir şeyler öğretiyor. İlber Ortaylı daha çok soru cevap şeklinde yazıyor sanırım, yanlış mı biliyorum ? Ben daha çok kurgu içine yerleştirilmiş bilgiyi seviyorum tarihte. Bozkurtlar da öyle İtbarak da öyle, Türk Peygamber de öyle. Türk Peygamber de çok güzeldir bu arada tavsiye ederim.

Polisiye ne önerirsiniz ?

Neyse aldım biraz değişiklik yaparak :)

Gelince foto atarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasakasa -- 16 Ağustos 2017; 18:8:9 >
  • - #4 KONU GÜNCELLENDİ- DH KİTAP TAVSİYE KONUSU (KÜLTÜRLENMEYEN KALMAYACAK)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

- #4 KONU GÜNCELLENDİ- DH KİTAP TAVSİYE KONUSU (KÜLTÜRLENMEYEN KALMAYACAK)

Güzel görünüyor, iyi okumalar

• UP

• quote:

Orijinalden alıntı: errorinside

Konu güzel kitaplar daha güzel. Ama mekan donanımhaber. Misal tutunamayanlar. Burdaki çoğu kişi tutunamayanları bitiremeyenler klübüne üye olur. 1984, veba, ütopya, cesur yeni dünya... Bu kitapları okumaktan ziyade "anlamak" mesele. Nutuk ha keza. Atatürkçüyüm diye geçinen kaç kişi baştan sona okudu acaba? Her yerde böyle onlarca liste var. Ama çoğunluk için kitap instagrama kahve yanında resim çekmek için konulan bir aksesuar.

Neyse. İlgilenenler için edgar alan poe kitaplarını tavsiye ediyorum. Rus edebiyatının 40 sayfada tasvir ettiği ortamı 10 kelimeyle yaşatır size. Mümkünse orijinal okuyunuz. Çeviri okuyacaksanız da mutlaka kaliteli yayınevlerini tercih ediniz.

tavsiye ettiğiniz bir yayınevi varmı e.a.p kitapları için

• Jouska J kullanıcısına yanıt
    İthaki can iş bankası. Ama en çok da orijinal

• quote:

Orijinalden alıntı: errorinside

İthaki can iş bankası. Ama en çok da orijinal

teşekkürler
  • Tarih ve mitoloji karışık şöyle Tolkien tadında kitap arayan varsa kesinlikle Çağlayan Yılmaz öneriyorum.

İtbarak-Yafes'in Kılıcı-Atalar Cengi

Soluksuz okunacak bir seri.
  • errorinside kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir baktım da orjinal kitabı bulunmuyor galiba
  • yüzüklerin efendisi serisinin ilk filmini izledim sadece, kitabını almayı düşünüyorum. önerir misiniz? keşke filmini izlemeseydim, kitap serisini bitirdikten sonra izlerdim..
  • Mike Toreno M kullanıcısına yanıt
    Filmleri hepimizin kıymetlisidir. Ama kitaplar bir başka. Tek cilt halinde olanı alın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam filmi izleyip kitabı okuma açısından nasıl etkiler sizce? the walking dead inde oyununu oynadım, dizisini izledim, şimdi de kitabını okuyorum. tek cilt olanı okuması zor olur diye almayı düşünmüyorum, buraya yazmışlardı galiba bunu. 2 kitap herhalde. keşke the walking dead, yüzüklerin efendisi, game of thrones gibi eserlerin önce kitabını okusaydım..
  • Çok kaliteli eserler mevcut.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Herhangi bir problem olmaz hocam. Kitapları mutlaka oyun sonra filmleri izleyin. Kitaptaki olaylar zihninizde daha iyi canlanır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

hocam bende tek cilt halinde var yüzüklerin efendisi istanbuldaysanız verebilirim size

• Up

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.