Şimdi Ara

- #4 KONU GÜNCELLENDİ- DH KİTAP TAVSİYE KONUSU (KÜLTÜRLENMEYEN KALMAYACAK) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
301
Favori
28.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
177 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kabalcı kitabevi sitesinden alışveriş yapmış olan var mı ? Kablacı artık yavaş yavaş kapanıyor.Bu nasıl etkilemiş olabilir ? Sorunlu mu ?
  • Çok kitap okuyan birisi değilim ama kitap okumayı seviyorum.

Konuşmamı geliştirecek, bana bir şeyler katacak kitaplar okumak istiyorum. Tavsiye verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CharlieSelim -- 15 Ekim 2017; 11:5:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece Distopik eserler için ayrı bi başlık ekleyebilirsiniz hocam. 1984, Cesur Yeni Dünya gibi eseler bu başlık altında olur.
  • Bu kitapları okumak çok zaman alacak çok...

• Evde 1969 basimi Suc ve Ceza var. Olasiliksiz yerine suan buna basladim. Dogru mu yaptim sizce ?

• drkayzer kullanıcısına yanıt
    https://www.amazon.com/gp/aw/d/0394716787/ref=tmm_pap_title_0?ie=UTF8&qid=1510252201&sr=8-1

• Bu konuya kitap tavsiyesi ararken Google da denk geldim

Faydalı konu Up

• Guzel bir konu bayagidir mesaj atmamistim.ufak bir liste yazayim

- Kuresel Duzende Oyun Devam Ediyor - Uluc Ozulker

- sosyoloji tarihi - levent unsaldi ercan gecgin

- din ile bilim - bertrand russell

- delilige ovgu - erasmus

- tanrilar susamislardir - anatole france

kitaplari kucumsemem ama marketlerdeki kisisel gelisimler yerine bu tur kitaplar okuyarak kendi kendinizi gelistirin derim..diger turlu baskasinin yedigi elmadan kendi vucudunuza vitamini almaya calismak gibi geliyor.

bu arada 20 ocakta ilber hocanin ataturk eseri cikiyor..eminim ki ozenli bir kitap olacaktir ilber hocanin imzasiyla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadShot467 -- 16 Ocak 2018; 4:5:4 >
  • Arkadaşlar ben bir kitap sormak istiyorum size.. Hazır yarın DEĞİŞTİRİLMİŞ KARBON ve YERYÜZÜ MÜZESİ'ni almaya gideceğim, sizler bilşyorsanız sorduğum kitabı da alacağım.

Dine çok bağlı toplumlarla 4000 yok sonrasının teknolojisine sahip bir uzaylı topluluğu karşılaşsa ne olur? Bu harmandan ne sonuç çıkar? Böyle bir konusu vardı, eski bir kitapmış..

Kitabın kapağından iki tane el vardı birisi insan diğeri böyle Siber robot eli..

Yardımcı olurmusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Parishan

Bilimsel içeriği/desteği olmayan popüler bilim (!) kitaplarını okumak istemeyen arkadaşlara şu listedeki kitapların genelinin bilimsel açıdan kaliteli olduğunu söyleyebilirim, zira maalesef ülkemizde popüler bilim kitaplarının bilimle pek alakalı olmadığını; bilim kisvesine büründürülmüş ideoloji kitapları olduğunu az biraz okumuş insanlar rahatlıkla anlayabilir.

1. Biraz Kuantum'dan Zarar Gelmez – Marcus Chown
    2. Matematik Felsefesi – Stephen F. Barker
    3. Matematik ve Gerçek – Ali Nesin
    4. Kralın Yeni Aklı – Roger Penrose
    5. Gödel Kanıtlaması - Ernest Nagel , James R. Newman
    6. Evrenin Şiiri – Robert Osserman
    7. Evrenin Yüzde Dördü – Richard Panek
    8. Thomas Kuhn ve Bilim Savaşları - Ziyaüddin Serdar
    9. Bilimsel Devrimlerin Yapısı - Thomas S. Kuhn
    10. Dawkins Yanılgısı - Alister McGrath
    11. Aramızda Kalsın Tanrı Var – John C. Lennox
    12. God and Stephen Hawking: Whose Design Is It Anyway?– John C. Lenox
    13. Gunning for God: Why the New Atheists are Missing the Target: A Critique of the New Atheism - John C. Lennox
    14. Hani Tanrı Ölmüştü? – Lee Strobel
    15. Yanılmışım Tanrı Varmış – Antony Flew
    16. Tanrı Yanılgısı Üzerine - Doç. Dr. Aliye Çınar
    17. Yanılgılar ve Tanrı – Erhan Ayşan
    18. Bilim Tanrının Varlığını İnkâr Edebilir Mi? – Amir D. Aczel
    19. Tanrı Var Mı – Prof. Dr. Richard Swinburne
    20. Tanrı'nın Bir Tabiatı Var mı? – Alvin Plantinga
    21. Tanrı ve Yeni Fizik – Paul Davies
    22. Darwin’in Kara Kutusu – Michael J. Behe
    23. Evrim Duruşması - Phillip E. Johnson
    24. Darwinizm’in Mitleri – Richard Milton
    25. Darwin'in Tanrısı: Bilgin mi Rahip mi - Cornelius G. Hunter
    26. Evrimin İkonları – Dr. Jonathan Wells
    27. Tasarım – Michael J. Behe, William A. Dembski, Stephen C. Meyer
    28. Düzen – Dean L. Overman
    29. Kanıt – Patrick Glynn
    30. Bilimin Sonu – John Horgan
    31. Yeni 1000 Yılda Tanrı – Russell Stannard
    32. Tanrı’nın Saklı Yüzü – Gerald L. Schroeder
    33. Bilimin Ötesi – John Polkinghorne
    34. Kainat Ve Aşkınlık / Bilimci İnanış Engelini Yıkmak - Wolfgang Smith
    35. Felsefe-Bilim Nedir? - Ş.Teoman Duralı
    36. Allah, Felsefe ve Bilim - Richard Swinburne, Prof. Dr. Caner Taslaman, Enis Doko, Alvin Plantinga, William Lane Craig, Robin Collins
    37. Çağdaş Din Felsefesinde Epistemolojik Yaklaşımlar ve Tanrı İnancının Rasyonelliği - Nebi Mehdiyev
    38. Darwin’s Dead Idea and the Man Who Helped Kill It - Linda Montgomery Buell
    39. Zombie Science: More Icons of Evolution – Jonathan Wells
    40. The Myth of Junk DNA – Jonathan Wells
    41. Undeniable: How Biology Confirms Our Intuition That Life Is Designed - Douglas Axe
    42. Darwin's Doubt: The Explosive Origin of Animal Life and the Case for Intelligent Design – Stephen C. Meyer
    43. Signature in the Cell: DNA and the Evidence for Intelligent Design - Stephen C. Meyer
    44. Understanding Intelligent Design: Everything You Need to Know in Plain Language - William A. Dembski
    45. Evolution: Still a Theory in Crisis - Michael Denton
    46. Why There Almost Certainly Is a God: Doubting Dawkins

Tamamen ideoloji yok kardeşim helal :D

• Birkaç kitap tavsiyesi de benden olsun.

Anna Karenina-L.N.Tolstoy
    Dönüşüm-Franz Kafka
    Tahıl Beyin-David Perlmutter
    Harry Potter serisi-J.K.Rowling
    Karamazov Kardeşler-Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
    Mai ve Siyah-Halit Ziya Uşaklıgil
    Kozmos-Carl Sagan
    Diriliş-L.N.Tolstoy
    Senden Önce Ben-Jojo Moyes
    The Widow-Fiona Barton
  • Güzel bir çalışma, elinize ve emeğinize sağlık

👍👏🌞

• Psikoloji kısmına Schutz'ların Modern Psikoloji Tarihi kitabını koymamanız olmamış.

• Dünya tarihi hakkında kitap arıyorum, yani kuzey amerika (abd) ingiltre yada avrupa tarihi gibi. Ayrıca abraham lincoln vs. hakkında biyografi gibi kitaplardanda önerebilecek varsa sevinirim. Teşekkürler şimdiden :)
  • Platon'un Yasalar kitabı için çeviri açısından önerebileceğiniz yayın evi var mı ?
  • 1BilimAdamı kullanıcısına yanıt
    Tam ne amaçladığını , o konulardaki ilgini bilmediğimden net söyleyemem. ama fikir vermek maksatlı birkaç şey diyeyim. Ayrıntılı bilgi arıyorsan toptancı tarzda kitaplardan uzak dur. yeterli gelmez. genel fikir verir. bana genel fikir yeter dersen türkçe kaynaklar var. kitapçılardan rahatlıkla bulursun. örneğin nadir kitaptan araştırma yapabilirsin istediğin alanlar hakkında.

ayrıca nette yine derinlemesine ayrıntı olmayan ama daha derli toplu ansiklopedik tarzda ingilizce-fransızca güzel kaynakları rahatlıkla bulabilirsin. britannica gibi. veyahut kitap ararsan openlibrary gayet güzel mutlaka bak. ismen 3-5 öneriden ziyade bunlar çok daha faydalı olur senin adına.

maalesef türkçe kaynaklar o konularda çok zayıf. bir noktadan sonra yetersiz. elle tutulanların da geneli çeviridir zaten. osmanlıyı dahi avusturyadan öğrendiğimiz için oralara daha sirayet edemedik :)
  • "Beyaz zambaklar ülkesinde"

• Huzursuzluk
    İçimizdeki Şeytan
    Bir İdam Mahkumunun Son Günü
    Fareler ve İnsanlar
    Kuyucaklı Yusuf
    Simyacı
    Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat
    Amok Koşucusu
    Olağanüstü Bir Gece
    Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
    Bir Çöküşün Öyküsü
    Satranç
    Ay Işığı Sokağı
    Mecburiyet
    Korku

bende son olarak satın aldıklarım bunlar hangisinden başlamalıyım sizce? stefan sweig'ı çok öneren oldu ek olarak sabahattin ali'yi de severim. kitap okuma alışkanlığım kültürüm yok bunu aşmak için çabalıyorum ben de. dün kırmızı piyanoyu bitirdim bir arkadaşım önerdi akıcı güzel bir kitap diye belki de hayatımda okuduğum en kötü kitaptı. sizin önerileriniz ne olur bunlardan sonra..
  • avianca kullanıcısına yanıt
    satrançtan başlayabilirsiniz kısa bir kitap zaten oldukça da akıcı,çok güzel bir kitap

ben en son ursula le guin in mülksüzler kitabını okudum neden bu kadar geç okudum diye kendime kızıyorum,şu ana kadar okuduğum en iyi kitaplardandı size de tavsiye ederim :)

• avianca kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdaydım sizle yıllardır kitap okumuyordum.Buna benzer bir liste yaptım.Yine sınavlardan dolayı ara vermiştim tekrar başlamak için önerilere bakayım derken yorumunu gördüm.Ben simyacı ile başladım çok zevk aldım.Kitabı yarım bırakmaktan korkuyordum bana kitap sevgisini aşıladı simyacıdan sonra gittim kitap siparişleri verdim sırayla satranç,hayvan çiftliği,kürkmantolu madonna ve 1984 kitaplarını okudum.Tavsiye ederim pişman olmazsınız.Burda da satranç ya da simyacı ile başlamanızı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.