Şimdi Ara

3D Projeksiyon - 3D Projektör ve 3D DLP Link Projektör Gözlüğü (117. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.388
Cevap
21
Favori
221.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu gözlükler bildiğimiz samsung 3d aktif tv gözlüğü. dlp 3d projeksiyonlarda kullanılabiliyor mu bu gözlükler ? yoksa epson tw 5200 e mi has bir durum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

bu gözlükler bildiğimiz samsung 3d aktif tv gözlüğü. dlp 3d projeksiyonlarda kullanılabiliyor mu bu gözlükler ? yoksa epson tw 5200 e mi has bir durum ?

samsung gözlükler dlp projeksiyonlarla çalışmaz,
    tw5200 ile bazı samsung gözlükler uyumludur,
  • Peki bu gözlüklerle güzel sonuçlar alinirmi yoksa epsonun orjinal gözlükleri dağa Iyi sonuçlar mi verir. Birde herz 144 filan deniliyo bazı yorumlarda epson orjinal gözlükler 300 tl civarı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Kesin olarak projektör almaya karar verdim, kriterlerim şunlar:

- 3d kesinlikle olmalı
    - DLP de olabilir
    - Çözünürlük FULL HD olmalı, olmazsa 1280x720 civarı da olabilir

Çok yüksek paralar vermek istemiyorum. Elimde Samsung marka 3D bluray oynatıcı (BD-E5500) var, bunla uyum sağlamalı. Bu kriterlere göre internet sitesi tavsiyeleri ile model önerebilir misiniz, teşekkürler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 9 Ağustos 2014; 21:57:27 >
  • Hd131xe alabilirsin full hd 3d

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Merhaba arkadaşlar,

- 3d kesinlikle olmalı
    - DLP de olabilir

Çok yüksek paralar vermek istemiyorum. Elimde Samsung marka 3D bluray oynatıcı (BD-E5500) var, bunla uyum sağlamalı. Bu kriterlere göre internet sitesi tavsiyeleri ile model önerebilir misiniz, teşekkürler!

Optoma HD131Xe şu sıralar için en iyi fiyat performans cihazı,
    3D vesa emitter ve rf gözlükler ile 3d performansı çok iyi performans alırsın ancak orjinal bluray filmlerle 24Hz olayından dolayı uyumsuz olabiliyor, ben internetten indirdiğim filmleri izliyorum. sorunsuz ve çok iyi orjinal filmler haricinde tüm 3d formatlarla uyumlu, ama orjinal filmlere para veriyorum derseniz dlp link gözlükleri seçmenizi öneririm,
  • quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Merhaba arkadaşlar,

- 3d kesinlikle olmalı
    - DLP de olabilir

Optoma HD131Xe şu sıralar için en iyi fiyat performans cihazı,
    3D vesa emitter ve rf gözlükler ile 3d performansı çok iyi performans alırsın ancak orjinal bluray filmlerle 24Hz olayından dolayı uyumsuz olabiliyor, ben internetten indirdiğim filmleri izliyorum. sorunsuz ve çok iyi orjinal filmler haricinde tüm 3d formatlarla uyumlu, ama orjinal filmlere para veriyorum derseniz dlp link gözlükleri seçmenizi öneririm,

DLP ile RF arasındaki fark nedir? RF biraz daha pahalı sanki? Ayrıca orijinal blurayler ile neden uyumsuzluk var?

• quote:

Orijinalden alıntı: gagafan

Hd131xe alabilirsin full hd 3d

Fiyatları nedir?

• robotica R kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım.ben daha önce optoma kullanıyordum. Çinden bahsettiğin şartları karşılayan bir projektör aldım. 455 dolara bana adresime kadar geldi. gerçi biraz bekliyorsun gelmesini. bir aydır kullanıyorum. hem normal film seyrederken hemde 3D filmlerde bana göre son derecede başarılı. lcd yi tavsiye etmem zaten. alacaksan dlp almalısın. bu projeksiyon 1000 ansilümen çok karanlık olmasıda gerekmiyor. lamba ömrü 30000 saatten fazla. çin malı diyebilirsin ama bahsi geçen markaların çoğu zaten çin malı. marka hangi ülkenin olursa olsun çinde üretiliyor.

is_customized:
    Evet
    Çözünürlük:
    WXGA (1280 x 800), Destek 1080P
    Marka Adı:
    ATCO
    Taşınabilir:
    Evet
    Kullanın:
    İş & Eğitim, Ev
    Ev Sineması Projektörü:
    Evet
    Projeksiyon Mesafe:
    100 İnç (16: 9) @ 2.6m
    Tür:
    Dijital Projektör
    Lamba:
    OSRAM 3LED; 50.000 saat ömrü kadar
    Model Numarası:
    CX6
    Ağırlık:
    NW: 500g GW: 2.0kg
    Stil:
    TI DLP + OSRAM 3led
    Parlaklık:
    1000ANSI Lümen
    Kontrast Oranı:
    Dinamik kontrast 5000: 1
    Ekran Teknolojisi:
    DLP TI 0.45 "DMD + RGB 3LED
    Girişler:
    2HDMI, AV, VGA, USB, Mini SD, Kulaklık, DC
    Elektrik Keystone:
    ± 40 ° (en boy oranı ayarlama sonra bozulma değildir)
    Renk Sıcaklığı:
    7500K
    Voltaj:
    110-240V / 50-60Hz
    3D-Ready:
    DLP Bağlantısı Shutter 3D
    Garanti:
    2years
    OSD Dilleri:
    İngilizce / Çince / Deutsch / Espanol / English / Portekizce / Francais vs
    Için kullanın:
    İş toplantıları, Düğün, eğitim, ev sineması
    Renk:
    SiyahGB flash bellek-ses çıkışına bluetooth transmitter bağlı

Aliexpress sitesinden aldım. şu anda android 4.4 bir mini pc- HDMI girişinin diğerine bilgisayar-32GB hafıza kartı-32 GB flash bellek ses çıkışına bluetooth transmitter bağlı sesi kablosuz bluetooth kullaklık veya ses sistemine aktarmak için
    denediğim için yazıyorum düz duvarda net izliyorum. istersen bak.
    WZATCO diye bir üretici. ATCO olarak marka kullanıyor.
    bluray desteğide var. hatta pasif gözlük kullanmak istiyorsan aliexpress sitesinde 1300 dolar civarında çift lensli projeksiyonda var. ancak bluray desteklemiyor. birde gümrükte takılırsa %20 gümrük alıyorlar. bu konuda bilgi almak istersen mesaj atarsın cevaplarım. gözlükleride oradan alabilirsin ki fiyatları yarı yarıya.
    DLP ile RF birbiriyle alakalı değil zaten projeksiyon cihazı DLP teknolojisi kullanır genelde LCD olanda var. DLP veya RF dediğiniz gözlükle bağlantı sinyali olarak yazmışsınız sanırım. zaten projeksiyon DLP sinyalli ise RF le seyredemezsiniz. çoğunluğu DLP dir. RF Bluetooth gibi bağlantı sinyalleri genelde Tv ler için geçerli. emmiter kullanmanada ayrıca gerek yok zaten real3D projeksiyonda doğrudan işlemi yaparsın. emmiterler sadece 3D ready desteği olan cihazlar için geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merden57

DLP ile RF birbiriyle alakalı değil zaten projeksiyon cihazı DLP teknolojisi kullanır genelde LCD olanda var. DLP veya RF dediğiniz gözlükle bağlantı sinyali olarak yazmışsınız sanırım. zaten projeksiyon DLP sinyalli ise RF le seyredemezsiniz. çoğunluğu DLP dir. RF Bluetooth gibi bağlantı sinyalleri genelde Tv ler için geçerli. emmiter kullanmanada ayrıca gerek yok zaten real3D projeksiyonda doğrudan işlemi yaparsın. emmiterler sadece 3D ready desteği olan cihazlar için geçerli.

DLP projeksiyon cihazları dlp genellikle dlp gözlükler ile çalışır ancak optoma gibi bu konuda uzmanlaşmış firmalar cihazlarına farklı ortamlarda kullanılması için vesa 3D portu eklemişler,
    vesa 3D portu olan projeksiyon cihazları vesa 3D emitter ve uyumlu 3D gözlükler ile kullanıldığında normalin üstünde kontrast ve 3D performansı vermektedirler.
    Türkiye ye gelen markalar arasında vesa 3D portu bildiğim kadarı ile sadece optoma markasında mevcut.

sizin bahsettiğiniz "emitterler 3d ready cihazlar için geçerli" olması tamamen hatalı bilgidir. Vesa 3D Rf gözlükler sadece Vesa 3D portu olan 3D cihazlar ile kullanılırlar. 3d emitterler her 3D ready cihaz ile kullanımaz.
  • newonw1 kullanıcısına yanıt
    herhangi bir aracı cihaz yada yazılıma ihtiyaç duymayan bluray de dahil. her türlü 3d çözümüne sahip bir projektör neden emmiter e ihtiyaç duysun ki. sadece gözlüğe gönderilen sinyal için mi. kaldı ki asıl göerimi sağlayan sistem DLP ise sadece kontrası artırmak için mi kullanıyor emmiter kullanmak gibi bir zorunluluk mantıklımı sizce. Bir çinli olan optoma dışındakiler neden kullanmıyorlar vesa portunu açıklarsanız sevinirim. bu konuyu bilmiyorum.
  • quote:

herhangi bir aracı cihaz yada yazılıma ihtiyaç duymayan bluray de dahil. her türlü 3d çözümüne sahip bir projektör neden emmiter e ihtiyaç duysun ki. sadece gözlüğe gönderilen sinyal için mi. kaldı ki asıl göerimi sağlayan sistem DLP ise sadece kontrası artırmak için mi kullanıyor emmiter kullanmak gibi bir zorunluluk mantıklımı sizce. Bir çinli olan optoma dışındakiler neden kullanmıyorlar vesa portunu açıklarsanız sevinirim. bu konuyu bilmiyorum.

*Optomanın bir çok cihazı hem dlp link 3D haberleşmeyi hem de vesa 3D haberleşmeyi destekler, Örneğin Optoma HD25 ile ister DLP link gözlüklerinizi takar hiç bir emittera ihtiyaç duymadan 3d videoları izlersiniz isterseniz de daha kalitelisi için vesa portu üzerinden farklı gözlük vs. kullanırsınız.

*optoma çinli değil amerikalı bir şirkettir. daha doğrusu merkez ofisi amerikada bulunuyor, dünyanın onlarca ülkesinde ise satış veya üretim merkezleri mevcut.http://www.optoma.com/ veya http://www.optomausa.com/company/contact.aspx
    ürünler çinde üretiliyor diye firma çinli oluyorsa dünyanın en büyük firmaları apple vs. hepsi çinli o zaman.

* zaten dlp link ile her şeyi hallediyorken niye vesa 3D portuna ihtiyaç duyulurki sorunuza cevap ise çok net, daha kaliteli 3d görüntüler için,
    dlp link haberleşmenin bir çok negatif yönü vardır. kontrast bunun ilk göze çarpan etkisidir. daha iyi 3d efekt alabilmek için vesa portu ile uyumlu ürünler kullanırız.

vesa:http://www.vesa.org/

örneğin;
    AMD nin bazı üst seviye ekran kartlarında da 3d haberleşme için vesa portu bulunmaktadır.http://www.amd.com/tr-tr/products/graphics/workstation/firepro-3d/9000

volfoni daha iyi görüntü kalitesi için vesa haberleşme standardını da destekler.http://www.volfoni.com/en/home-cinema/3

diğer firmalar niye vesa portunu cihazlarına koymaz? cevap: maliyet,
    Üreticiler cihazın arkasına koyacağı her haberleşme portu örneğin hdmi, audio, vga, vesa, vb. gibi özellik için ekstra ücret öder. Daha düşük maliyetli cihaz üretebilmek için müşterinin ihtiyaçlarını karşılayacak en minimum özellikleri koyar ve kullanıcın bunlarla yetinmesini sağlarlar. kullanıcıda daha iyisini bilmiyor veya deneyimlememişse elindeki en kötüsü olsa bile oo süpermiş deyip cihazı koltuğunun altına alır evine gider. Bu yüzden bir ürün alırken işlevselliği araştırılmalıdır. Daha iyisi varken aynı parayı daha kötü bir cihaza veremeye gerek yoktur.

vesa portu veya emitter bir zorunluluk değil daha iyisi için bir seçenektir.

Müşteri, bu özelliği ister kullanır ve daha iyisini deneyimlemiş olur isterse de ne işe yaradığını bile bilmez veya gereksiz bir özellik olarak düşünür,

yanlış anlaşılmasın ben DLP Link 3D kötü demiyorum ama vesa portunu kullanan özel cihazlar ile alınan 3D görüntüler her açıdan daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 12 Ağustos 2014; 9:19:49 >
  • quote:

bluray desteğide var. hatta pasif gözlük kullanmak istiyorsan aliexpress sitesinde 1300 dolar civarında çift lensli projeksiyonda var. ancak bluray desteklemiyor. birde gümrükte takılırsa %20 gümrük alıyorlar. bu konuda bilgi almak istersen mesaj atarsın cevaplarım. gözlükleride oradan alabilirsin ki fiyatları yarı yarıya.

Ustam elbette güzel bir alettir ancak gümrükte takılma riski var + full hd değil + benzerleri benzer fiyatlara ülkemizde bulunmuyor mu?

ben benzerine henüz rastlamadım. ancak varsa bile fiyat farkı vardır. gümrüğe takılsa bile %20 ödersin. o halde bile maliyeti asla burda bulacağın rakam olmaz. daha profesyonel cihaz burada olabilir ki fiyatını düşünmek bile istemem. çift lensli olan zaten blurayi desteklemiyor. benim aldığım cihazın verilerine sahip olmayan lg 70 modeli bile nerdeyse 1,5 katı fiyatla. 700 ansi 3d ready bir cihaz ve tek led lambalı. ben 3 led lambalı 1000 ansi ve real 3d projektörü yaklaşık 1.000 tl ye mal ettim. almadan önce iyi düşünmenizde fayda var.
  • quote:

ben benzerine henüz rastlamadım. ancak varsa bile fiyat farkı vardır. gümrüğe takılsa bile %20 ödersin. o halde bile maliyeti asla burda bulacağın rakam olmaz. daha profesyonel cihaz burada olabilir ki fiyatını düşünmek bile istemem. çift lensli olan zaten blurayi desteklemiyor. benim aldığım cihazın verilerine sahip olmayan lg 70 modeli bile nerdeyse 1,5 katı fiyatla. 700 ansi 3d ready bir cihaz ve tek led lambalı. ben 3 led lambalı 1000 ansi ve real 3d projektörü yaklaşık 1.000 tl ye mal ettim. almadan önce iyi düşünmenizde fayda var.

Çok teşekkür ederim.

yorumlarınız için teşekkürler. ben iktisatcı biri olarak şöyle yorumlayayım bazı anlatımlarınızı. adın ne olduğu (ki burada marka) ne kadar önemlidir. üretimin gerçekleştiği yer ne kadar önemlidir. eğer bilinen markalar üretimi çinde yaptırıyorlarsa sebebi işçilik midir. kaldıki işçiliğin çin yada türkiyede olması sadece adet başına yüzde 1 i geçmez. dilerseniz açıklarım. optoma cihazı olan biri olarak net söyleyeyim. üzerinde made in china etiketini görürsünüz. kaldıki benim optomanın VGA bağlantı portuna baktığımda sadece optomada olan bir I/Q girişi var. buda cihaza o kabloyu alırken seri olarak üretilmediği yada başka marka kullanmadığı için aynı işlevi gören kabloların nerdeyse 5 katı bir bedel ödemek durumunda kaldığınızı görürsünüz. tıpkı Iphone girişlerine ait kablolar gibi. kaldıki bunlar iletimde asla kalite farkı göstermezler. görüntüyü DLP çipinden yansıtıyorken vega portu neyi güçlendiriyor ve değiştiriyor ki kaliyeyi artırıyor anlayamadım. ayna sayısını mı? herşey için teşekkürler. cevapladığınız içinde.
  • quote:

yorumlarınız için teşekkürler. ben iktisatcı biri olarak şöyle yorumlayayım bazı anlatımlarınızı. adın ne olduğu (ki burada marka) ne kadar önemlidir. üretimin gerçekleştiği yer ne kadar önemlidir. eğer bilinen markalar üretimi çinde yaptırıyorlarsa sebebi işçilik midir. kaldıki işçiliğin çin yada türkiyede olması sadece adet başına yüzde 1 i geçmez. dilerseniz açıklarım. optoma cihazı olan biri olarak net söyleyeyim. üzerinde made in china etiketini görürsünüz. kaldıki benim optomanın VGA bağlantı portuna baktığımda sadece optomada olan bir I/Q girişi var. buda cihaza o kabloyu alırken seri olarak üretilmediği yada başka marka kullanmadığı için aynı işlevi gören kabloların nerdeyse 5 katı bir bedel ödemek durumunda kaldığınızı görürsünüz. tıpkı Iphone girişlerine ait kablolar gibi. kaldıki bunlar iletimde asla kalite farkı göstermezler. görüntüyü DLP çipinden yansıtıyorken vega portu neyi güçlendiriyor ve değiştiriyor ki kaliyeyi artırıyor anlayamadım. ayna sayısını mı? herşey için teşekkürler. cevapladığınız içinde.

öncelikle ben teşekkür ederim, konuşmak ve bilgi paylaşımı güzel birşey,
    markasının ne olduğu farketmez ama üretirken milyon adetlerde üretmeyi planlıyorsanız birim başına işçilik, enerji, ulaşım, vergi gibi ülkeden ülkeye değişen faktörler önemlidir. birim üründen 1 $ kar elde ettiğinizde toplamda milyon $ kar elde edersiniz, Siz eğitiminiz gereği muhasebeyi daha iyi bilirsiniz,
    çinin üretim üssü olması tesadüf değildir, çinin sadece ucuz işçilik nedeni ile şuanki konumuna geldiğini düşünmek hata olur. çindeki yabancı yatırımcılara verilen imtiyazlar türkiyede verilse idi o hükümeti topa tutarlardı, çin çok ciddi ve doğru adımlar attı ve başarılı oldular, bu konuda farklı bir konu başlığı altında tartışılabiliriz.
    elinizde optomanın hangi modeli var bilmiyorum ama bendeki optoma cihazıma 3 liralık vga kablo bağladığımda çalışıyor, sizde linkteki ürünü tercih edebilirsiniz, çalışmazsa iade alıyorlarmış :)http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/3-metre-projeksiyon-vga-kablosu-3m-123444343

3d konusuna gelirsek,
    Texas Instruments firması white light teknolojisini kullanarak projeksiyon ve gözlük arasında haberleşme sağlayacak bir sistem geliştirmiş, bunu ücretsiz sunuyor, ucuz, pratik ve kaliteli bir sistem,
    buna diyecek bir lafım yok,
    3d nasıl çalışır deyip basitçe projeksiyon cihazı çalışması akış diyagramını yorumlarsak, projeksiyon cihazının kendi ana işlemcisi, siz 3d modunu, görüntü formatını vs. seçtiğinizde görüntüyü işleyip ham bir bilgi üretir ve bu bilgiyi 3d haberleşme çipine gönderir. işi gözlüklerle haberleşmeyi sağlamak olan bu çip gelen bilgiye göre gözlüklere bilgi göndererek sağlıklı şekilde açılıp kapanmalarını sağlar, (siz emitter kullanarak bu çipi dışarıya almış oluyorsunuz.)
    Optoma demişki ben standart kullanıcılarıma dlp 3d teknolojisi sunayım, diledikleri gibi kullansınlar. Ama daha fazlasını isteyenlere bu ana işlemcinin ürettiği ham 3d bilgisini bir port ile dış dünyaya da verme imkanı sunayım kullanıcılar isterlerse bu ham bilgiyi port üzerinden alıp kullansınlar isterlerse de kullanmasınlar,
    eğer siz bu ham 3D sinyalini alıp daha iyi şekilde işleyecek bir sistemde kullanırsanız daha iyi 3d efekt alırsınız. Bu çok düz bir mantıktır.

sonuç olarak yazılanlar ne olursa olsun gerçek tecrübe deneyimleyerek oluşur. Sizde bu vesa emitterlerinden edinerek sistemi deneyebilirsiniz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 15 Ağustos 2014; 9:52:46 >
    sağolun. kesinlikle deneyeceğim. ben ayrıca sinema genel müdürlüğünden emekliyim. sizinle bu konuda yazışmak benim için bilgi açısından iyi oldu. bu konu aslında fizik mühendisliği konusuda aynı zamanda. ışık ve ışığa bağlı yansımaların fiziksel bilgisinide öğrenmek zor tabi. ama maksadımız daha güzel bir (amatörde olsa) görüntü izlemek olduğuna göre en alt seviye de de olsa bilgi edinmek gerekir diye düşünüyorum. teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.