Şimdi Ara

3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.620
Cevap
125
Favori
210.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yusuf bey merhabalar.3d yazıcıyı pc ye bağlayıp prize taktığımda 128x64 LCD ekrandan tıklamaya benzer bir ses geliyor sanırım ekran gidip gelme yapıyor ve ekrana da görüntü gelmiyor. Sorun ne olabilir? Anakart mks base gen L driver ını yükledim ve marlin in son sürümünü de yükledim. Ayrıca forumda yazdığınız #define REPRAP_DISCOUNT_FULL_GRAPHIC_SMART_CONTROLLER deki // da kaldırdım fakat görüntü yine gelmedi. Atladığımız bir nokta olabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: PCCrazy

Yusuf bey merhabalar.3d yazıcıyı pc ye bağlayıp prize taktığımda 128x64 LCD ekrandan tıklamaya benzer bir ses geliyor sanırım ekran gidip gelme yapıyor ve ekrana da görüntü gelmiyor. Sorun ne olabilir? Anakart mks base gen L driver ını yükledim ve marlin in son sürümünü de yükledim. Ayrıca forumda yazdığınız #define REPRAP_DISCOUNT_FULL_GRAPHIC_SMART_CONTROLLER deki // da kaldırdım fakat görüntü yine gelmedi. Atladığımız bir nokta olabilir mi
    Mks gen L ekran konnektörleri ters olabiliyor, exp1 ve exp 2 aynı, o konuda sorun yok ama konnektörün dişli kısmı ters konulmuş olabiliyor, ona bir bakın derim. Yani 180 derece döndürüp takmanız gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dampierre kullanıcısına yanıt
    Aynen doğru yazmışsınız
  • Selamlar 3d işine merak saldım arkadaşlar. Giriş seviyesi uygun bir yazıcı gerekli. Yardım edebilecek varsa sevinirim. Umarım yanlış bir yere açmadım konuyu.

• influenza İ kullanıcısına yanıt
    Sigma3D yazıcı giriş ve diğer üst seviyeler için gayet yeterli.

Sigma3D ile aldığım çıktı örneklerine şuradan bakabilirsiniz: instagram.com/yusuforhan

Satın almak Isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

• Herkese merhaba birkaç gündür çözemediğim lcd ekrana görüntü gelmemesi sorununu bugün nihayet çözdüm geeetech.com sitesinde yazılan bağlantıyı ekrana uyguladığımda görüntü alabildim sorun bigtree marka12864 lcd ekrandaki ters konnektör sorunuymuş kartın arkasındaki exp1 çıkışına erkek–dişi dupont kablo yardımıyla 10 pinli ribbon kablodan ters bağlantı yaptım ilgili resimler aşağıdadır umarım diğer arkadaşlara da faydası olur

3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )

• Konuya ek olması açısından Mks Gen L V1.0 anakarta marlin 1.1 bugfix i yüklemek için kart soketlerinde takılı olan lcd ekran,motor driver ve diğer bağlantı kablolarının hepsini çıkartmak zorunda kaldım diğer türlü invalid device signature,avrdude stk500 benzeri hatalar aldım.Marlin programı içersindeki yükle butonuyla önyükleme yapmadan programı yükledim

• @yusuforhan bey merhaba kolay gelsin,

https://sale.aliexpress.com/tr/__pc/brands_anycubic_oct.htm?spm=2114.49010108.03001.2.fb2e5b2a9TvJLg Bu linkte bulunan ANYCUBIC I3 Mega almak istiyorum bu printer hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim ?

Zamanınızı aldım teşekkür ederim.
  • Herkese merhaba.Resimdeki 128x64 Lcd grafik ekranda navigasyon tuşunu bir türlü çalıştıramadım.Bununla ilgi olarak marlinde bir ayar mı vardır?.Düğmeyi sağa sola çevirmeme rağmen navigasyon ayarında hiçbir değişiklik olmamaktadır

• PCCrazy P kullanıcısına yanıt
    Problem ekrandan değilde kullandığınız kartan kaynaklanabilir. MKS kartlarda direkt ters çıkış oluyor.

Pot için de yazılımdan açık olması lazım zaten. Problem bağlantılardan kaynaklanıyordur.
  • cagdashorasan C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Kullanmadığım için bir yorum yapmam doğru olmayacaktır. Youtube da inceleme videoları var, onlara bakmanızı öneririm.
  • Yusuf bey cevabınız için teşekkür ederim sorunun çözümüne ulaşırsam forumda paylaşırım

• Yusuf bey dediğiniz şekilde kartın Exp2 çıkışındaki ribbon kabloyu 180 derece ters bağladığımda sorunu çözmüş oldum.Şu anda ekran navigasyonu düzgün olarak çalışmakta.Bu çinli arkadaşlara ne demeli bilmiyorum safi zarar adamlar 🙂

• PCCrazy P kullanıcısına yanıt
    Problemi çözdüğünüze sevindim, kendi kartları ve kendi ekranları için üretim yaptıkları için bu tip problemler yaşanabiliyor
  • güncel malzeme listesini atabilecek olan var mıdır
  • ozgr11 O kullanıcısına yanıt
    Malzeme listesini gönderiyorum. Ayrıca malzeme fiyat listesini de gönderiyorum.
  • yusuforhan

Sana zahmet olmazsa bana da atabilir misin?

Çok Teşekkür ederim
  • mehmettr M kullanıcısına yanıt
    Gönderdim
  • Çok Teşekkür ediyorum. Gönderiyi aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Gönderdim
    Merhaba ben konuyu yeni gordum. Nasıl oluyor bu iş? Malzeme listesi ve nasıl yapıldıgına dair bir kaynak dokuman varmıdır? Tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.