Şimdi Ara

3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.621
Cevap
125
Favori
210.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar,

http://s3.dosya.tc/server16/nu3pq5/Marlin-1.1.x.rar.html

Sizin için en güncel marlin' i düzenleyip koydum yukarıya link olarak.

Kullanmış olduğunuz ekran için yazılımı yüklemeden önce u8glib kütüphanesini arduino programına tanıtın.

Extruder ısısı 180 dereceye ulaşmadan extruder motoru çalışmaz. Bu yazılımsal olarak extruderi korumak için konmuş bir özelliktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Selamlar,

http://s3.dosya.tc/server16/nu3pq5/Marlin-1.1.x.rar.html

Sizin için en güncel marlin' i düzenleyip koydum yukarıya link olarak.

Kullanmış olduğunuz ekran için yazılımı yüklemeden önce u8glib kütüphanesini arduino programına tanıtın.

Extruder ısısı 180 dereceye ulaşmadan extruder motoru çalışmaz. Bu yazılımsal olarak extruderi korumak için konmuş bir özelliktir.
    İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim ancak bir sıkıntı daha çıktı, arduinoya kütüphaneyi ekledim marlini yazıcıya attım ve çalıştı buraya kadar bir sıkıntı yok, ama ekrandan ayarlara gelip tablayı ısıtınca minsic. tabla yazıcı durduruldu hatası verip reset atmamı istiyor. elektriği kesmeden de o ekran gitmiyor. diğer sorun ise gene aynı ayrlardan nozzle un sıcaklığını yükseltiyorum ancak ısınmıyor dakikalarca beklesem de ısınmıyor ama hata da vermiyor tabladaki gibi. nedir sizce sıkıntı?

• mr.thuglife M kullanıcısına yanıt
    Bağlantılarınızı doğru yaptığınızdan emin misiniz ?

Hotend termistörünü T0'a Hotend güç bağlantısını ise D11 girişlerine bağlamanız gerekmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Bağlantılarınızı doğru yaptığınızdan emin misiniz ?

Hotend termistörünü T0'a Hotend güç bağlantısını ise D11 girişlerine bağlamanız gerekmekte.
    bağlantıları şuna göre yaptım
     3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )

az önce de hotende giden ısıtıcının kablolarının yerlerini değiştirdim ama gene ısınmıyor, ve tabla tablanın sıcaklığını ayarlayınca ekranda çıkan "Hata:MINSIC. TABLA YAZICI DURDURULDU lütfen resetleyin" yazısı neden çıkıyor hala anlamadım.

•  3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )

işaretlediğim yere güç kaynağından gelen 12V kablosunu takıyor musunuz ?
  • Herkeze Merhaba. Benim bir problemim var ve konuyla alakalı hiçbir paylaşım bulamadım. bütün 3d yazıcı kullananlar buraya toplandığı için buraya yazmak istedim... Benim Tevo Tarantula yazıcım var, Cura programında parçayı tam ortaya alıyorum ve kaydediyorum. Yazıcıdan basmaya bağladığımda tablanın ortasından değil, sağ üst köşeye yakın bir yerde baskıya başlıyor ve bitiriyor. Konuyla ilgili deneyimi olan veya bilgisi olan abileri yardıma çağırıyorum... Saygılar.
  • poseidon01 P kullanıcısına yanıt
    Cura ya tabla ölçülerinizi doğru girdiniz mi ?
  • Evet ölçüler doğru
    O zaman geriye şunlar kalıyor.

Yazılımınızdan doğru tabla ölçülerinin girilmesi.

Sürücülerin 1/kaç oranında çalıştığını tespit edip ona göre steps sayılarının kontrol edilmesi. Örneğin 1/ 16 için X ve Y de kayışlı sistem için 80 - Z de trapez için 400 dür steps sayısı.

Endstop konumlarının kontrol edilmesi. ( endstop olması gereken yerden önde duruyorsa ona göre baskı da önde yazılır )
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Değerli Yorumunuz için teşekkür ederim. Bunları deniyeceğim sonucu muhakkak paylaşırım :)
    Yusuf abi endstop konumlarını kontrol ettim. sanırım olması gereken yerde, çünkü tabla en gerideyken nozulun ucu tablanın alt köşesine denk geliyor. Yazılımdan tabla ölçülerini nasıl gireceğimi bilmiyorum, bu konuda yardımcı olabilir misin? abi
    Marlin de Configuration.h içinde şu kısmı belirttiğim gibi düzeltirsen problemin çözülmesi gerekiyor.

Sürücülerini ve alttaki jumperlarını ve bunlara göre de steps sayılarını kontrol ettin mi ?
  • Güncel ve türkçe malzeme listesine nereden ulaşabiliriz thingiverse deki ingilizce 3dprintermacerasi.com daki de çok eski üstüne güncelleme olmuşumdur bilemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ko-ray K kullanıcısına yanıt
    Selamlar, Malzeme listesini PM atıyorum.
    Teşekkürler telefon numaram onaylı olmadığı için pm den cevap yazamıyorum facebook üzerinden ulaşırım
  • Yusuf bey merhabalar. Standart 12V 30A lik bir güç kaynağını sigma profile nasıl bağlayabiliriz? Herhangi bir aparatı mevcut mudur? 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )
  • Yusuf bey merhabalar. Standart 12V 30A lik bir güç kaynağı sigma profile nasıl bağlanır? Herhangi bir aparat gerekir mi? 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )
  • PCCrazy P kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Metrik 4 vida kullanarak şu plastik parçayı güç kaynağı ile birleştirin. https://www.thingiverse.com/download:1302845

Akabinde metrik 5x10mm vida ve metrik 5 kare somun ile profile montajını yapabilirsin.

• Cevabınız için teşekkür ederim.
  • Ben sigma3d topluyorum malzeme listesini aldım sayılır ama ben hotend olarak J-HEAD E3DV6 HOTEND aldım bu bir sorun oluşturur mu bunu merak ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.