Şimdi Ara

3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
2.621
Cevap
125
Favori
210.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kendim de yapmak için uğraşıyorum boş vakitlerde ancak hali hazırda acilen lazım olduğu için " Moai SLA 3D Printer " aldım kit olarak. Kurulum ve kalibrasyonunu da kendim yaptım. Galvo Lazer sistemiyle çalışan güzel bir SLA yazıcı.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Nerden aldınız acaba. 3 kez fdm yaptım şimdi birde sla yapmak istiyorum açıkçası. Hazır da olabilir kendim de toplayabilirim kiti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://peopoly.net/products/moai

Buradan aldım.

Uygun fiyatlı bir sla bakıyorsanız Wanhao d7 ye bakabilirsiniz aliexpress de.
    Evet sizin ki epey pahalı. Teşekkür ederim.

Peki opensource proje var mı sla printer için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekkanik -- 27 Ocak 2018; 19:54:58 >
  • sla printer nedir?

• 20playback kullanıcısına yanıt
    https://www.3bfab.com/bilgi-merkezi/konu/3d-printing-nedir-3d-yazicilar-nasil-calisir/

Burada diğer 3D baskı yöntemleri ile karşılaştırmalı anlatımı mevcut.
  • Merhabalar
    Step motor için tavsiyeniz varmıdır?
  • integer kullanıcısına yanıt
    Sıfır step motor kullanacaksanız

http://s.aliexpress.com/YBFnMjAF

Öneririm.

İkinci el olarak da Japan servo marka kullanabilirsiniz.

• MERHABA

2015 Nisan ayında @serkanc sayesinde tanıştığım (kendisine süreç içerisinde ettiği yardımlardan dolayı çok teşekkür ederim) ve çok sevdiğim yazıcımla ilgili bende paylaşımda bulunmak istiyorum.

Üç sene içerisinde denk geldikçe ufak tefek upgrade'ler yaparak bugünkü duruma geldik.

-T8 Lead Screw
    -DRV8825 (Decay Mode)
    -Nema 17 Damper
    -Flexible Coupling
    -BLTouch
    -2x30A güç kaynağı
    -Isıtıcı Tabla rölesi
    -E3D V6
    -MK8 Extruder
    -Ramps 1.4
    -Marlin 1.1.8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BCANLI -- 13 Şubat 2018; 9:35:50 >

• Arkadaşlar hayırlı akşamlar. Aranızda şu parçayıhttps://www.thingiverse.com/thing:2709468 ücreti karşılığında basabilecek var mı? Sağ ve sol olarak 2şer adet istiyorum. Logitech G35 kulaklığın parçaları. Zamanla kırıldılar kulaklik kullanılmaz oldu. Teşekkürler

• Duna kullanıcısına yanıt
    Merhaba, özelden yazıyorum.
  • Prusa i3 mk3 hakkında ne düşünüyorsunuz

• RX 480 kullanıcısına yanıt
    Ben 3D yazıcı kullanmak istiyorum ancak çok fazla anlamıyorum, kalibrasyon falan da uğraşamam diyenler için geliştirilmiş çok güzel özellikleri olan, özellikle yazılım ve elektronik kısmı güçlü, çıktı kalitesi gayet güzel, pahalı bir 3D yazıcı.

MK3 e vereceğiniz ücretin yarısından az bir ücretle kendi yazıcınızı kendiniz toplayabilir ve aynı kaliteye ulaşabilirsiniz ancak yazılımsal olarak aynı yeteneklerde olmaz. Sonuç olarak çıktı kaliteniz aynı olur, sizin sadece kalibrasyon ve ince ayarlar kısmında biraz sabırla çalışmanız gerekecektir.
    Cevabınız için teşekkürler. Sizin yazıcınoz ne kadara mâl oldu

• RX 480 kullanıcısına yanıt
    Ben Sigma3D yazıcı üretiyorum. Sigma3D ve yerli olarak ürettiğimiz PowerABS Filament ile aldığım baskı örneklerine şuradan bakabilirsiniz :https://www.instagram.com/yusuforhan

Bu yazıcı açık kaynak kodlu, isteyen herkesin dosyalarına ve malzeme listesine erişip, parçalarını istediği yerden temin edip evinde / işinde üretebileceği bir yazıcı. Burada, malzemeye nereden nasıl ulaştığınız maliyeti doğrudan etkiliyor. Birçok parçayı Çinden alıp, bazı parçaları da çıkma kullanırsanız 1000 lira civarına halledebilirsiniz. Malzeme listesi ve diğer bilgiler için özelden yazabilirsiniz, yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım, ayrıca şuradan da erişebilirsiniz tabi :https://www.thingiverse.com/thing:817504

Sigma3D yazıcıyı kit olarak yada sadece parçalarının bir kısmını satın alıp kurmak isterseniz size yardımcı olabilirim. Özelden iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuforhan -- 20 Şubat 2018; 22:40:7 >

• merhabalar kolay gelsin. sigma 3d yazıcı ile ilgili bir sorum olacaktı. parça listesinde 8 adet 16mm lik lm8uu rulman yüzüğünden bahsedilmiş bu parçayı kullandınız mı? kullanmak gerekir mi? gerekirse nereden temin edebiliriz? teşekkürler
  • PCCrazy P kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bahsettiğiniz parça LME08UU rulmanlar için gerekli olan rulman segmanı. Asansörleri sabitlemek için kullanmanız gerekiyor. Rulman satan yerlerde temin edebileceğiniz gibi, bende size gönderebilirim.
  • Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim Yusuf bey. Yazıcının o kısmına henüz gelemedim ama parça listesinde gördüğüm için ne işe yaradığını merak ettim ve nette de bununla ilgili olarak fazla bir bilgi bulamadım. Bu ve benzeri parçaların temini konusunda size tekrar mail atarım. Görüşmek dileğiyle
  • arkadaşlar iyi çalışmalar

3d yazıcılara baya kafayı taktım toplamaya karar verdim konuya ilk giriş yapıyorum bilgi eksiğim çok. mesleğim B.mühendisi

sigma3D nin yapısı duruşu yapısı hoşuma gitti beğenmediğim noktalarıda var tabi ama yapmak istediğim 30 x 30 x 30 bir model

daha önce bu ölçüde yapan var mı ? 30 x 30 ölçülerine göre yapmak için elinde parça listesi olan var mı ?

yada 30 * 30 ölçülerinde başka yazıcı önerir misiniz?

bu ölçüde yaptığımda başka noktalardan sorun yaşar mıyım ?

standardın dışına çıktığım için toplama maliyetim çok artar mı ?

tüm çeşit malzemeleri basabilmek istiyorum plastik extruder tasarım hoşuma gitmedi.
    full metal extruder kitlerden alsam bu modelde sıkıntısız kullanabilir miyim ? kullanan varsa yorumları neler resim atabilirler mi ?

fikirlerinizi yorumlarınızı bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.