Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (264. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.921
Cevap
191
Favori
287.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sigma3d yazici kiti siparisini verdim. Gelmesini bekliyorum.

Bu arada hazirlik babindan 1 litre saf aseton aldim. Bir de ABS filament aldim. Aslinda PLA aldigimi zannediyordum, fakat su renk bu renk derken yanlislikla ABS almisim. Aslinda elime yaziciyla beraber birkac kilo PowerABS filament gececek zaten :).

Meraktan asetonu acip bir cam kavanozun icinde ABS ile karistirdim. ABS suyu yaptim. Gerektigi gibi eridi.

Simdi, bu asetonu ve ABS suyunu evde guvenli bir sekilde nasil saklayayim diye dusunmekteyim. Ne yapmak lazimdir?
    Aseton plastik bir sise icinde. Plastik bir de kapagi var, ve bayagi guzel sıkılıyor. Evin icinde (cocuklardan uzak) herhangi bir dolaba koysam gaz sizmasi yapar mi acaba? Bu sekilde guvenli midir?

Ayrica kavanoz icindeki ABS suyunu (kavanozun dibinde az bir miktar) ne yapmali?
    Cope mi dokmeli. Poseti eritme ihtimali var, ama belki ABS ile karistiktan sonra kuvveti azalmistir?
    Lavaboya mi dokmeli? Borulari eritir veya tikar mi? Doga (veya gider suyunun gitiigi yer nereyse) icin sakincali mi?
    Veya bu ABS suyunu da mi saklasam? Bozulmuyorsa ihtiyacim oldugu zaman kullanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myselim -- 4 Eylül 2018; 15:38:0 >

• myselim M kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Standart pet şişelerde saklayabilirsiniz. Yada çok uzun ömürlü olması açısından cam şişede de saklanabilir.(Camın kırılma ihtimalini hesaba katmak lazım tabi) Kapağı güzel kapandıktan sonra sızma olayının yaşanması çok zor. 2 yıldır pet şişede saklıyorum herhangi bir sızma - eksilme yaşanmadı.

Az kalan miktarı balkon yada cam önüne koyun kendiliğinden havaya karışsın.

PowerABS kullanacağınız için tabana yapıştırmak için herhangi bir ABS suyuna ihtiyacınız olmayacak. Bir kere kullanacağınız ayna yüzeyi temizleyin sonrasında temiz yüzeye baskınızı alın.

Kolay gelsin.
  • speedyarrow kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyatlı bir PLA alarak ilk denemelerinizi yapabilirsiniz. N11 ve benzeri sitelerde mevcut.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Yine de ben her ihtimale karsi siseyi balkondaki dolaba koyayim. Cevabiniz icin tesekkur ederim.
  • Arkadaşlar yaklaşık 6 aydır sadece PLA baskı alıyorum. Artık bazı parçaları ABS basmak istiyorum. Bunun için nelere dikkat etmem lazım? Cihaz Anet A8 orjinal yazılım yüklü.
  • gundar G kullanıcısına yanıt
    Size kendi üretimimiz olan PowerABS filament den göndereyim numune olarak. Basımı en rahat ABS dir.

90 derece ısıtmalı tablaya baskıyı alabilirsiniz.

Özelden kargo bilgilerinizi gönderin ücretsiz numune göndereyim, sadece kargo ücreti size ait.
    Ne kadar hocam numune gramajı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • acu540 A kullanıcısına yanıt
    Gerekli bilgiyi özelden yazdım.
    Bende bilgi alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Özelden mesaj glemedi hocam
  • 50 gr dan fazla miktarda gönderiyorum. Sadece kargo ücreti size ait. Oda max 10 TL tutar.

• Merhabalar kolay gelsin

https://sale.aliexpress.com/tr/__pc/brands_anycubic_oct.htm?spm=2114.49010108.03001.2.fb2e5b2a9TvJLg

bu linkte bulunan ANYCUBIC I3 MEGA almak istiyorum sizce önerirmisiniz benim ilk printerim olacak
  • Merhabalar

3d yazıcı isitici kablosu 12v 40w degerleri var.

Benim ogrenmek istedigim bu max kac dereceye kadar isiniyor.

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• quote:

Orijinalden alıntı: Miragle

Merhabalar

3d yazıcı isitici kablosu 12v 40w degerleri var.

Benim ogrenmek istedigim bu max kac dereceye kadar isiniyor.

Bu ürünü binbir çeşit Çinli firma ürettiği için belli bir kalite yok. Siz 275-280 derece civarını geçmeyin, ne olur ne olmaz. Zaten 100k standart termistörler 260 dereceye kadar falan doğruya yakın ölçüm alabiliyor, 300 e yaklaştıkça hata payları çok artıyor. 300 diyor ama belki 280 belki 320. Neden en yüksek sıcaklığı merak ettiniz? 3d printer hariç bir kullanım mı yapacaksınız?

• Dampierre kullanıcısına yanıt
    Kullandigim plastigin kac derececede erime sicakligini merak ettim

• Miragle kullanıcısına yanıt
    Hotend iniz all-metal değilse, yani içinde teflon tüp varsa 250 derece civarını geçtiğinizde hem tüpünüz çok hızlı deforme oluyor, hem de teflon tüp zehirli bir gaz yayıyor, öldürmez ama zararlı. Bence fazla zormalayın.
  • İlk kez ABS bastım ama beklediğimin aksine kolay kırılıyor. Ayrıca üst yüzey pürüzlü. Aynı dolulukta (%20) PLA ya göre çok daha kırılgan. 250 derece nozül 100 derece yatak sıcaklığı ve 0.2 mm ile basıldı.

Filament de buydu.

https://urun.n11.com/diger-sarf-malzemeleri/powerabs-filament-175mm-100-gr-tek-renk-P250850677
  • 250 derece epey yüksek PowerABS Filament için. 225 denemenizi öneririm. Ayrıca aldığınız filamentin nem kapmadığından emin olun.

Fanlı basmıştım. ilk kez bastığım için bilmiyordum. Sıcaklığı düşürüp fansız deneyeceğim bir de.
  • orjinali polyemit olan dişliyi 3 d yazıcıdan cıkarsam, polyemit kadar saglam olur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.