Şimdi Ara

3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
333
Cevap
21
Favori
27.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
199 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim soğutucu da yarın Tr ye gelmiş olur sanırım diğer hafta içinde elimde olur yani inşallah
    Stok soğutucuda herhangi birşey deneyemiyorum , soğutucu gelince bakacağız artık.
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Öncelikle elinize sağlık, saç kalınlığı bana biraz ince geldi açıkcası fakat şık duruyor. Lian li pc-o11'in bütçe dostu versiyonu gibi duruyor.
  • Olabilirdi fakat bana kasanın çizgilerini bozar gibi geldi. Sync'ye bağlı değilde belki ihue şerit ledler ile veya corsair'ın şerit ledleri ile farklı bir renk verilebilir.
  • WaShErE kullanıcısına yanıt
    Asus aura ile tüm hepsini ayırabiliriz tabiki. Phanteks Evolv X'te DRGB mevcut ama aynı senkron olarak çektim videoda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aranızda beni beğenmeyenler olduğunu görüyorum

• Arkadaşlar acilen bana Almaya değer kaliteli bir işlemci Sıvı soğutucu tavsiye edermisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Arkadaşlar acilen bana Almaya değer kaliteli bir işlemci Sıvı soğutucu tavsiye edermisiniz.
    Bütçe , işlemci , kasa belli değil hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Bütçe , işlemci , kasa belli değil hocam

Alıntıları Göster
    Bütçem şimdilik 500 ila 750 arası diyelim. İşlemci şimdilik 4.7 ghze overclock edilmiş i7 intel ama 3900x almayi düşünüyorum onda da kullanicam dolayısıyla her sokete uyumluluğu önemli... Yavaş yavaş sistemi guncelliyorum.. Şuan işlemcide overclock kaynaklı aşırı ısı sorunu yaşadığım için mecbur bir soğutucu almak zorundayım almışkende sıvı soğutucu almak lazım ve toplayacağım yeni sistemde de sorunsuzsa kullanma derdine düştüm yani.. Kasa ise kocaman CoolerMaster HafX 942 içine sığmayacak şey yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 21 Kasım 2019; 14:46:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bildiğim kadarıyla aio lar içinde xigmatek alınabilir sizin bütçede, hesaplı bulunursa 240lık corsairlere bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Hocam bildiğim kadarıyla aio lar içinde xigmatek alınabilir sizin bütçede, hesaplı bulunursa 240lık corsairlere bakabilirsiniz.
    Valla bakiyorum ama bi başka arkadaşa daha yazdim, zamaninda 400 liraya corsair H100'leri sattiklarinda almayani dövüyolardi, şimdi 5 senelik eski tip soğutucular bile 1000 lira falan olmuş şaka gibi.. O yüzden malesef Bütçemi arttirdim.. Az önce vatan mağazadan döndüm gitmişken bakındım belki alacaktim ama soğutuculara baktim Ennnnnn kıytırık en giriş seviyesi ne olduğu belli olmayan kalitesiz bileşenlerle üretilmiş sıvı soğutucular bile 500 600 arasi... Bakalim yeni sistemi toplarken alirim en olmadi. Bir şeye el değdiremiyoruz yeminle herşeyin fiyati uçmuş ki ne uçmuş..

Bu arada konuya tekrar yazmişken Sistemini güle güle keyifle kullan Maşallah nazar değmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 21 Kasım 2019; 16:38:39 >

sistemi kuranı diyorsan o ben değilim, yani beğenmeyen. aldın mı böyle kız alacaksın vereceksin eline sistemi kuracak yalnız soğutucuyu ters taktı fanlar rame bakmalıydı illa kızlık yaptı

bu arada soğutucu benim soğutucudan bunu gördüğüm iyi oldu 3900x e yeterli demek ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Kasım 2019; 19:43:39 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Kanalın şeklini şemalini değiştirmiş eskiden daha değişik bir tarzı vardı
    aynen pek kendini göstermemiş ben benim anakartı ondan izleyip almıştım
  • Sedat. kullanıcısına yanıt
    Hocam o kasanın büyük görüntüsü sizi yanıltmasın. 240 mm sıvı soğutmadan fazlası takılmıyor. Başıma geldiğinden biliyorum. Onun yarısı kadar görünen başka kasa aldım o bile 280mm takılıyor. Kasanıza iyice bakın da emin olun ölçülerden ona göre alın sıvı soğutmayı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. Bende X570-E Anakart / 3900X / 32GB 3000Mhz Ram Var. Arkadaşımda Gigabyte 450 Aorus Pro / 3900X / 16GB 3200Mhz Ram var...

İkimiz de Cinebench R15 Multi yapıyoruz. Arkadaşımdaki 150-200 puan fazla alıyor benden... Bios ve Ryzen Master Stok ayarlarda deniyoruz ikimiz de. Daha sonra 1.3875 Voltaj ile 4300 Mhz şeklinde Ryzen Master ayarları ile denedik ikimiz de. Ben 3163 alırken Onun işlemcisi 3343 aldı. Arada %5-7 gibi farklar var sonuç olarak bu tür testler yaptığımızda. İkimiz de pc yeni açılınca deniyoruz. Yaklaşık benzer arkaplan uygulamalara sahibiz... Bu farkın sebebinin ram olma ihtimali sizce nedir? Arkadaşımdaki işlemci daha iyi denk mi gelmiş sizce yoksa ramlerden dolayı bu kadar oynar mı?
  • Bütün çekirdekleri sabit hıza getirin voltaj değişebilir anakartta ve işlemciye göre mesela 4.0ghz yapın 2 cpu yu da stabil bir şekilde, ondan sonra bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VR_27 kullanıcısına yanıt
    sebep 4 tane ram olması sanki 2 ye düşürüp denermisiniz
    Hocam Ryzen Masterda nasıl yapacağım onu? Voltaj sabitlemeden Ghz sabitlemeyi? Biostan mı yapalım? Biostan da ayrı uğraş vermek lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VR_27

Hocam o kasanın büyük görüntüsü sizi yanıltmasın. 240 mm sıvı soğutmadan fazlası takılmıyor. Başıma geldiğinden biliyorum. Onun yarısı kadar görünen başka kasa aldım o bile 280mm takılıyor. Kasanıza iyice bakın da emin olun ölçülerden ona göre alın sıvı soğutmayı
    Valla kasanin içini tam anlamiyla santim santim ölçmedim bana herşey çok rahat siğar gibi geliyo.. Kasayi kariştirmadiğiniza eminsiniz di mi, Coolermaster HAF X 942 yani şu aşağida linkini eklediğim kasa..

https://www.coolermaster.com/catalog/cases/full-tower/haf-x/

280mm'lik bi soğutucu almak üzereyim aslinda çok çok beğendim hem performansini hem görünüşünü ama "Biz 280 denedik HİÇ Bİ Şekilde takamadik siğdiramadik üst veya öne" diyosaniz o zaman 240'lik almak zorundayim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 29 Kasım 2019; 4:0:27 >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.