Şimdi Ara

3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ] (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
333
Cevap
21
Favori
27.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
199 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 912 ile karıştırdım ben. Ama siz yine de YouTube’dan vs bakın emin olun. HDD ve DVD kuşamından ötürü sığmıyor zaten 280 lik. Emin olun sitesinde göremedim ben

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    teknopata 3950 incelemesinde alttaki yazıyı okudum ne kadar recep baltaşa gıcık olsamda adam haklı bence sen de ilerde psuyu yükselt

3950X başarılı bir işlemci lakin AMD sistemlerin biraz bakım istediğini de belirtmekte fayda var. Öncelikle bu işlemciden tam performans almak istiyorsanız kesenin ağzını açıp X570 yonga setli bir anakart alacaksınız. Sonrasında çit 8 PIN CPU bağlantısı olan iyi bir PSU şart.] Yetti mi? Tabii ki hayır. 3600 MHz bir bellek kiti de almanız gerekiyor. Bütün bunlardan sonra güncel bir BIOS ve tercihen 1909 Windows sürümünü de yüklediniz mi artık hem render hem de oyunlarda arzuladığınız performansa ulaşabilirsiniz.
  • VR_27 kullanıcısına yanıt
    bence bu saatten sonra o kasa alınmaz yan kapakta eski teknoloji deve gibi gereksiz fan var zaten rgbli anakart alırsan içi görünmez çok hantal kasa. yanlışım yoksa ön usb 3 0 portlar kasa ile gelen ara kablosuyla sadece arka usb 3 0 portlarından bağlanıp kullanılıyor ama sonradan çıkmış yeni nesil anakarta uyumlu kablosu varsa bilemem sıvı soğutma desteği alt resimde var

3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 29 Kasım 2019; 9:16:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

teknopata 3950 incelemesinde alttaki yazıyı okudum ne kadar recep baltaşa gıcık olsamda adam haklı bence sen de ilerde psuyu yükselt

3950X başarılı bir işlemci lakin AMD sistemlerin biraz bakım istediğini de belirtmekte fayda var. Öncelikle bu işlemciden tam performans almak istiyorsanız kesenin ağzını açıp X570 yonga setli bir anakart alacaksınız. Sonrasında çit 8 PIN CPU bağlantısı olan iyi bir PSU şart.] Yetti mi? Tabii ki hayır. 3600 MHz bir bellek kiti de almanız gerekiyor. Bütün bunlardan sonra güncel bir BIOS ve tercihen 1909 Windows sürümünü de yüklediniz mi artık hem render hem de oyunlarda arzuladığınız performansa ulaşabilirsiniz.
    Valla sürekli aklımda olan birşey de bakalım ilk fırsatta değişecek psu hocam. Yani üst seviye 3000 serisi cpu alınıyor ise , X470 ler pahalı ikien B450 den başka alternatif yok iken , B450 lerinde eli yüzü düzgünü 700-750TL civarında bulunurken , bence bir tık ilerisi için X570 kampanyası kovalanabilir diye düşünüyorum. Bazı kafası basmayan arkadaşlar A320 anakart ile 3900X kullanın testlerde aynı sonuçları veriyor gibi insanları yanlış yönlendirseler de , sistem toplarken de bir oran orantı var. Önü açık ve geliştirmeye açık bir sistem toplanıyorsa anakart iyisinden seçilirse birşey kaybettirmez aksine kazandırır. Dün bir konuda X570+Ryzen 2700X ikilisini önerdim toplamda 2500-2600TL bandına , vay efendim neden B450+3700X önermemişim diye hayatında render almamış adam bir sürü karalama yapmaya çalıştı. İşte bu yüzden mantıklı kafası çalışan insanların sözü dinleniyor. Renderda %15-20 arasında daha iyi performans alacağım diye, düşük anakart yüksek cpu almak tam kafası çalışmayanların işidir. 1 saatte bitecek render 1 saat 15 dk da bitsin ama elinde gelecekte takacağın 3800X 3900X 3950X cpu ları için adam gibi bir anakartın olmuş olsun.

Hernekadar recep+ali ikilisini itici bulsam da adamlara hak veriyorum. Güncel donanımların güncel bilgilerini üreticinin önerisine göre değerlendiriyorlar. Bak adamlar tek 8 pin yeter sallayın , yada dandik b450 anakart da destekliyor tarzında cahil yorumu yapmıyorlar. Bellek konusunda da haklılar, üst seviye sistemler için yüksek frekans düşük timing özellikle ryzen de önem arzediyor.

ali Güngör yine sevimli adamda recep baltaş tdk kurumu gibi küçük büyük harfe nokta virgüle takılıp ceza veren dengesizin biri dağları ben yarattım edasında biri neyse anakart konusunda haklısın güçlü işlemci alacaksan önce psu güçlü anakartta güçlü olmalı 3900x alıp 320 anakart alırsan komik olur he çalışır ama ilerde illa bir yerde patlar neyse çok bilenler anasının karnından bilgiç çıktım sanan her yerde var takılmamak lazım çünkü kimse doğuştan bilgiç çıkmıyor

• Genel anlamda ama donanım konusunda en bilgi içerikli videolar onlarda şimdi haklarını yiyemem.
    orası öyle tabi ki adamlar araştırıp öğreniyor yoksa recep baltaş bu işin okulunu okumadı merak beceri kendini geliştirme varsa gerisi gelir zaten
  • Çok şükür soğutucu geldi

3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Güle güle kullan hocam, Bu arada masa'da çok hoşuma gitti çizim halindeki benzer ve biraz daha küçük bir versiyonunu yaptırabilirim bahar aylarında
  • Eyvallah hocam, bu konudan mesaj atanlara masa çizimini istediği ölçülerde yapıp atarım

Bu arada soğutucu kullanım klavuzunda Türkçe de var
  • Soğutucu montajından sonraki son hali sistemin

3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]

3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]

• Hocam bu sistemde tüm ledleri anakart rgb yazılımı üzerinden senkron bir şekilde yönetebiliyor musunuz acaba klavye mouse kulaklık da dahil bende bu tarz bir sistem toplamak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Virüsü -- 3 Aralık 2019; 13:46:54 >
  • Hocam zevkler ve renkler tabii ama o güzelim sisteme daha şık bir mouse bir de K70/95 yakışır yav.

Kasa pavyona dönmüş iyice
  • @Bilgisayar Virüsü

Hocam anakart argb destekli , yani argb desteği olan her bileşen anakart üzerinden kontrole diliyor. En son işlemci soğutucusu eklendi sisteme , onunda rgb fanları var anakart kontrolü için bağlantı kablosunu yanlış takarak erimesine sebep oldum bu sebeple sadece kumandasından kontrol edebiliyorum.

@naak98

Hocam mause alalı 2 seneye yaklaştı, farkındayım acayip sırıtıyor beyaz beyaz ama inş. onu da siyah güzel bir model değiştiririm ilerde, incehesabın gaming geceleri başlayacakmış tekrar pusuya yatalım bakalım oradan birşey çıkar belki Klavye olarak corsair mutlaka daha iyidir ama bu klavye de su geçirmeme özelliği filan var epey sağlam bir klavye, incelemesini yapmıştım ; tavsiye ederim fiyatına göre güzel ürün.

Gamepower Calypso Mekanik Klavye İncelemesi [ SU GEÇİRMEZ KLAVYE ]

@Thrashbringer

Bir akşam gel hocam ozaman eğleniriz beraber cumartesi akşamları saat 03.00 sularında odanın mavi ledlerini de açıyorum güzel sanatçılar çıkıyor

• Dostum merhaba. Bende Phanteks P400A RGB kasa kullanıyorum oldukça memnunum kasa içi havalandırması çok iyi. Fakat ben yine de 2 fan daha almak istiyorum. Kasadaki fanlarım argb oldugu için alacağım fan argb olsun istiyorum. GamePower Silence ARGB fanlardan memnun musun? Kasamda yukarı kısıma takacağım 2 tane. CFM değerleri falan iyi mi, içerideki sıcak havayı dışarı üflemek için kullanmayı düşünüyorum.
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Argb olupta iyi fan söyle dersen corsair derim, onlarda tanesi 200 lira filan.
    F/P olarak fanlar güzel, sadece molexten güç alıyor fan hızı ayarlayamazsın yani , ekstra kontrolcü yoksa ama oldukça sessizler ve fiyatlarına göre iyi ürünler tavsiye edebilirim.
    Hocam kasamda şu an 4 tane fan var 3ü önde phanteksin kasa fanı ve arka egzozda da be quiet marka fan bulunuyor be quiet için phanteksin argb dijital fan çerçevesini aldım biraz maliyetli oldu ama çok memnunum.
    Bana uygun fiyatlı 2 tane daha fan lazım, aslında sistemin sıcaklığından memnunum ama fazla fan göz çıkarmaz.
    Bu gamepower fanların tanesi 60 TLye satılıyor. Ben de sorayım dedim, biraz daha araştırayım f/p olarak iyi göründüğü için alacağım sanırım. Sesi de çok yokmuş gibi.
    Yanıt için teşekkürler.
  • Sunum için teşekkürler: kasanı önpanel usb çıkış sayısı ve tipleri nedir ?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.