Şimdi Ara

3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
333
Cevap
21
Favori
27.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
199 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.35v nin altında 4.3ghz de all core olacağından emin misin hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda konu açan herkeste aşırı bir alınganlık var bu sıralar. AM4 anakartlar konusunu açan arkadaş birilerine sinirlenip sildi, bu konunun sahibi de kafamı bozmayın silerim diyip duruyordu herhalde yine birisi bir şey yazmış sinirlenip silmiş. Ne güzel bilgilerin olduğu 2 güzelim konu çöpe gitti. Koca koca insanlar klavye başından yazı yazan tanımadığı insanların laflarına alınıp konu siliyor, olan faydalanmak ve fikir alışverişi yapmak isteyenlere oluyor.
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Okuduğum kullanıcı denemelerinde 1.375 vcorelar gördüm. Ben bu değerlerde kullanmak istemiyorum zaten. Sadece deneme yapacağım.

Windows Güç Planı: Ryzen Dengeli
    Core Boost: Kapalı
    Core Ratio: 42
    Vcore : 1.275
    VSoc : 1.1
    LLC:3
    XMP (Ram): Açık
    Gear Down (Ram): Aktif
    Power Down(Ram): Kapalı
    Tüm voltaj ayarları "Auto" dan manuel olarak tekrar kayıt edilmiştir.

Bu ayarlarım stabil ise dediğim gibi bu şekilde kullanacağız bilgisayarımızı. Gayet tatmin edici bir performans ve sıcaklık değerleri güzel.
  • stabil değilse mutlaka bir yerde belli ediyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

İşlemcim "stabil" diyebilmek için tüm test ve programlardan geçmesi gereklidir. Diğer türlü insanın kendini kandırması olur ve işlemcin aslında stabil değildir yarın birgün iş yaparken sistemin hata verirse neden kendini kandırmaman gerektiğini anlarsın.

Ayrıca diğer testler dakikalarca sürerken prime95 small fft'de 60 saniyede işlemcin stabil mi değil mi ortaya çıkartıyor ve diğer testleri yapmakla zaman kaybetmiyorsun.

Small fft 60 saniye tamamlayabilmesi bile;

R15
    R20
    Corona
    Blender
    V-Ray
    Realbench

Şu testleri defalarca yapabileceğin anlamına geliyor.
    Valla bu işten hiç anlamıyorsun yorumlarından çok belli.neymis işlemci stabil demek için tüm test programlarından gecmeliymis.bahsettigin avx kodlu small ftt test hiçbir işlemcinin calismayacagi bir durum. O testle sağlam işlemciyi degrade (yipratmak) edersin ilk aldığındaki core voltaj değerlerinde çalışmaz.millete yanlış bilgi verip ellerindeki cihazları bozdurtma.
    Cinebench vb render, oyun vsvs günlük kullandığın işlerde sıkıntı yaşanıyorsan işlemcin stabildir.net.

• Yaklaşık 2 saattir birkaç oyunda benchmark ve oyun oynadık. Herşeyi en üst ayarlara aldık gözden kaçmadıysa. Sistemin stabil olduğuna iknayım %90. Yaklaşık 8 saatten fazladır günlük kullanımdan fazlasını yaptığımızı düşünüyorum.

3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 19 Kasım 2019; 1:16:30 >
  • theVATANSEVER kullanıcısına yanıt
    İyi ki degrade kelimesini öğrenmişsin gel sana işin aslını anlatayım; 7nm die'ın degrade olması uzun süre(öyle 10 dakika small fft yaptım değil 3-5 ay) +1,325V kullanımda olabilir, ben zaten kimseye +1,325V üstünü kullanmasını önermedim.

Aaa gerçekten o test AVX komut seti mi kullanıyor, altında yazıyor ama sen olmasan öğrenemeyecektik. Hemen bir oyun açıp işlemciyi %50 yüke bile sokmadan stabilite testimi yapıp işlemcim stabil diye kendimi kandırayım, insanlarada işlemcim stabil diye yalan söyleyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 19 Kasım 2019; 3:9:25 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Bu işlemcileri 1.225v üzerinde kullanan sağlam görmemiştir.
  • Konuyu gördüm ve okumadan, göz bile gezdirmeden direkt bu yorumu yazıyorum.

Yarın cips kola bi şeyler alıp öyle dalıcam konuya
  • quote:

Orijinalden alıntı: OMEGALUL

Forumda konu açan herkeste aşırı bir alınganlık var bu sıralar. AM4 anakartlar konusunu açan arkadaş birilerine sinirlenip sildi, bu konunun sahibi de kafamı bozmayın silerim diyip duruyordu herhalde yine birisi bir şey yazmış sinirlenip silmiş. Ne güzel bilgilerin olduğu 2 güzelim konu çöpe gitti. Koca koca insanlar klavye başından yazı yazan tanımadığı insanların laflarına alınıp konu siliyor, olan faydalanmak ve fikir alışverişi yapmak isteyenlere oluyor.
    Silsinler hocam sorun yok, açılan konularda forumdan bisürü kişinin de mesajı ve emeği de var. Egosuna yenilip kibrine yenilip açtığı konuyu siliyorsa, ve o konu faydalı bir konu ise çıkarırız geri dönüşümden yine sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

İyi ki degrade kelimesini öğrenmişsin gel sana işin aslını anlatayım; 7nm die'ın degrade olması uzun süre(öyle 10 dakika small fft yaptım değil 3-5 ay) +1,325V kullanımda olabilir, ben zaten kimseye +1,325V üstünü kullanmasını önermedim.

Aaa gerçekten o test AVX komut seti mi kullanıyor, altında yazıyor ama sen olmasan öğrenemeyecektik. Hemen bir oyun açıp işlemciyi %50 yüke bile sokmadan stabilite testimi yapıp işlemcim stabil diye kendimi kandırayım, insanlarada işlemcim stabil diye yalan söyleyim.
    Peki kardeşim sen small ftt prime 95 kasmaya devam

• quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Yaklaşık 2 saattir birkaç oyunda benchmark ve oyun oynadık. Herşeyi en üst ayarlara aldık gözden kaçmadıysa. Sistemin stabil olduğuna iknayım %90. Yaklaşık 8 saatten fazladır günlük kullanımdan fazlasını yaptığımızı düşünüyorum.

Gayet güzel değerler, ekran kartı gerçekten çok iyi ilerideki upgradelerde Amd'nin önümüzdeki sene çıkarmasını beklediğimiz kart çıkmaz ise aklımdaki kart, güle güle kullanın.

Bu arada diğer bir konu, şahsen kimseyi tanımıyorum ama konu alevlenince baştan sona bir kaç kez okudum. Haddim değildir eminim ama @No Way Out biraz yanlış anlaşıldı sonrasında da olay çabuk alevlendi diye düşünüyorum. No Way Out'un belirtmek istediği aslında sanırım oc yaptıysak veya voltajlar ile oynadıysak cpu'nun stres altında stabil çalışmasını kastetti diye anlıyorum ben ki şu konuya yazan insanların çoğu buranın eski üyeleri ve bilgi paylaşımı yapmak adına herkes burada diye düşünmüyor da değilim.
  • WaShErE kullanıcısına yanıt
    RealBench 8 saatlik Enduro yarışının bitmesine son 18 dakika.

3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]

Mutlu Son!
    3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 19 Kasım 2019; 9:50:46 >
  • Gözünüz aydın, artık gönül rahatlığı ile kasaya takılabilir. Bu arada meraktan soruyorum ramleriniz F4-3600C17D-32GTZR b-die mı?
    Teşekkürler. Sahibi gönül rahatlığı ile kullanır inşallah.
    Ramler F4-3600C16D-32GTZNC

2x 16GB 3600Mhz CL16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 19 Kasım 2019; 10:25:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İnşallah bu zamanda sistem almakta zor, fiyatlardan dolayı eskiden aldığımız extralara şimdi uzaktan bakıyoruz.

Bu ramlere bende bakmıştım galiba CJR die diye okumuştum,kullananlar memnundu. Muhakkak biliyorsunuzdur ama dram calculator uygulamasından optimizasyon için değerlere baktınız değil mi?
    Programı biliyorum ama overclock yapmadığım için XMP olarak kullandım. Sadece Gear Down aktif, Power Down kapalı olarak biosta auto olan ayarları değiştirdim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sistemimiz sahibine teslim edilmiştir. Gitmeden bir video çekmeden olmazdı.

.

(
    )

• Elinize sağlık gayet keyifli bir kasa olmuş, kanımca rgb'de tam ayarında ne fazla ne eksik.
    Gözüm biraz arka ve üst fanlarda da rgb olsa demedi değil sadece.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.