Şimdi Ara

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.312
Cevap
28
Favori
294.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

O zaman tüm alışverişimizi 6 aylık yapacağız er çıkarsak doğru mu anladım hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oğuztürkü55 kullanıcısına yanıt

yedek astb. dağıtım oluyor oda şöyle 70 75 gün sonunra eğitiminiz bitiyor .. gideceğiniz belli iller oluyor kağıtlara yazılıyor artık kaç kişiyseniz gidip teker teker kura çekiyorsunuz şansına listede neresi varsa sana çıkan dağıtım yerin oluyor.... Er olan arkadaşımda acemiliğinde kaldı yeri değişmedi..

• bugrademirtaas kullanıcısına yanıt

Hocam altı üstü bir sırt çantasıyla gideceğiz herşey orda veriyorlar Bi alışverişe gerek yok jiletinden çorabına herşey veriyorlar merak etme alışverişe gerek yok yani

• Haftaya bu saatlerde öğrenmiş oluruz artık herhalde. Herkes için hayırlısı olur inşallah.

• Oğuztürkü55 kullanıcısına yanıt

Kardeşim cok sağol ancak kafam karıştı. Yaşananları özet geçeyim emin olmak için. Kasım ayında ilk önce e devletten askerlik hizmet tercihini yaptım. Sonra tecil iptalini e devlette sistemsel sikintidan dolayi yapamadigim için kasım ayında şubeye gittim. Durumu anlattım ve şubat celbinde gitmek istediğimi söyledim. Gorevli de işlemleri yaptı. bana 22 ocagi beklememi soyledi ve ne yoklamadan ne muayeneden bahsetti. Askerlik yazısını alıp komutana imzalatip çıktım. Şubede durumumu hallettikten sonra e devletten baktim askerlik durumumda sınıf ve tertibat bekliyor yazıyordu yakın zamana kadar.

Şimdi e devletten baktim 'Yoklama işlemleriniz tamamlanmıştır. Askerlik Hizmet Tercihi hizmetini kullanmanız gerekmektedir.' Yazıyor anlamadım gitti. Aydinlatabilirsen sevinirim

• Kaptankustu K kullanıcısına yanıt
    Şubede sormadılar mı hocam yedek subaylık istiyomusun komondo olmak istiyomusun vs vs
  • Gencfenerli97 G kullanıcısına yanıt

Subeye gitmeden once e devlette Askerlik hizmet tercihini doldururken onları da isaretledim. Şubede sormadilar onları. Komutana goturdugum yazıda askerlik hizmet tercihine göre askerliğimi yapmak istiyorum diye bir ibare hatırlıyorum tam ifade edemesem de. Komutan da yazını kutugume gönderileceğini söyledi.

O zaman hizmet tercihini de yapmışsın.Ama neden askerlik durum belgende öyle yazıyor anlamadım.

Askerlik durum belgemde yukarıda dediğim gibi yakın zamana kadar öyle yazıyordu. Şimdi baktım 28/01/2021 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR. Yazıyor.

İşte bizde sınıf ve tertibatlandırma bekleniyor yazıyordu bizde de şu an sendeki gibi.Sende neden hizmet tercihi yapın tarzı bir şey yazıyordu onu anlamadım.

Bilmiyorum ki. Bedelli ücreti belli olana kadar hizmet disiydi. Şimdi açıldı amahizmet tercihi başvurum yok. Sıfırdan yaptırıyor. Yukarıdaki arkadaslarda da aynı şey olunca tekrardan yapmadım hizmet tercihini.

Subat celbine tabii miyim değil miyim acaba?

5 gün kaldı sabret bakalım kısmet inşallah dilediğin olur.

Çok sağol kardeşim senin için de aynı şekilde 👍

Hocam sen muayeneyi daha öncelerden olmuşsun o zaman hizmet tercihini yaptığına göre yoklama ve muayeneyi yaptıemışsın önceden senin dediğin "Askerliği görevimi yerine getirmek istiyorum " ibaresi tecili kaldırırken sorulur. Anladığım kadarıyla senin işlem tamam sıkıntın yok çünkü askerlik durum belgede 28 ocak yazıyor. Kafana taktığın kısım askerlik hizmet tercihi kısmındaki bedelli güncelleme tarafı orası şuan herkeste öyle sen oraya bakma askerlik durum belgesinde 28 ocak yazıyorsa sıkıntı yok şubat celbi seninki

• Telefon konusunda ben de kararsızdım akıllı telefon deneyip denememekte. Van Başkale'de er olarak tamamlayan bi arkadaşım sıkıntı olmuyo cebimizde girdik dedi. Her ihtimale karşı tuşlu telefonla beraber bir akıllı telefon sokulabilir mi bilmiyorum.

Ya almazlarsa nere bırakacaksın telefonu?

• Elbet onu planlayarak hareket ederim hocam. Oraya benimle gelecek bi eşimiz dostumuz vardır muhakkak :) Veririm götürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrademirtaas -- 16 Ocak 2021; 1:19:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oğuztürkü55

Ya almazlarsa nere bırakacaksın telefonu?

Teslim olurken telefonu almazlarsa telefon emanetciye veya kargoya verilebilir sknti olmaz

İçeri alınsa bile acemi birliğinde fazla arama oluyormuş dolapları falan onuda söyleyeyim hocam ben öyle duydum yani

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.