Şimdi Ara

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.312
Cevap
28
Favori
294.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Şarapçı Orhan

Aile hekimine muayene olana kadar asal yoklama süreç takibine girdiğim zaman aşağıdaki ekran karşıma çıkıyordu.

Bu sabah muayene olduktan sonra süreç takibine tekrar girdim aşağıdaki yazı ile karşılaştım.

Bu durumda şubeye mi gitmem gerekiyor?

Hocam muayene aksamina hemen dustu mu sisteme? Ben pazartesi gunu girdim muayeneye hala e devlete girdigimde Aile Hekimi Muayene İşlemleri Henüz Tamamlanamadı diye gozukuyor. Subeyi mi aramam gerek bu durumda aile hekimine gitmem mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AAF8922F10 -- 18 Kasım 2020; 21:51:45 >

• Arkadaşlar önce yada geç başvurmanın şubat celbinde daha önce gitme gibi bir olayı var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet hocam, sabah 11 gibi muayene oldum aynı günün akşamına düşmüş sisteme.

İşi garantiye almak için şubeyi arayın isterseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gencfenerli97 G kullanıcısına yanıt

bu sorunun cevabını ancak sınıflandırma sonuçlarından sonra öğrenebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DB2FFC80D -- 19 Kasım 2020; 14:41:59 >
  • Bende de 4 gün düşmedi.Gittim askerlik şubesinde durumu anlatıp 1 dkkada hallettim bekleme bence git şimdi son tarih 30 Kasım, başına iş açmasınlar sistem kitlenir o olur bu olur.

• Benimde 5. Gün düştü sisteme biraz daha bekle dostum

• Sevk ile devlet hastanesinde muayene olan var mı? Salı günü oldum hala onaylanmasını bekliyorum.

• Askere elverişlidir raporu verildiyse hemen şubeye gidebilirsin yoksa sıkıntı olabilir

• Telegram grubu felan var mı yoksa kuralım ordan iletişim daha güzel ve kolay olur

• Gozlerim 3.5 derece miyop, komando olmak istiyor musunuz sorusuna evet demem sikinti yaratir mi arkadaslar?

• Hayır yaratmaz , normalde mevzuatta en yüksek sınır 3 diye biliyorum,zaten herhangi bir sıkıntı olursa askeri girişteki sağlık muayenesinde seni başka birliğe piyade er olarak sevk ederler.Komando yazsan yazmasan hiçbiri fark etmez 100 kiloya çıkan bile oldu boyu 1.80 iken.Yazın evet geçin herşey zaten 22 Ocakta belli olcak.Erken düşünmeye gerek bile yok.

NOT:Tabi ki de ben önceki çıkmış arkadaşlarımdan biliyorum.%90 böyle ama her zaman şubeyi arayıp en doğru bilgiyi almak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pwmn -- 19 Kasım 2020; 15:29:4 >
  • an itibarıyla yoklamamı yaptırdım. yarın gidip muayene olacağım.

yoklamadaki fotoğraf konusu uğraştırdı beni. 2 kulak da gözükmek zorundaymış falan.

bir tane eski fotolardan koydum umarım uğraştırmaz.

• Hayırlı olsun, fotoğraf yüzün gözüktükten sonra sakallı, bıyıklı , eski sıkıntı olmuyor genelde.Senin yüz tam gözükmediğinden bu şekilde olmuştur kulaklardan dolayı.

Yarın muayene olduktan sonra sonuç kağıdını al aile hekiminden.Bazen sisteme geç düşer aile hekiminin sonucu.O zaman askeri şubeye gidip işlemlerini halletmen için kağıdı götürürsün.Gerçi kağıt olmasa da sistemden yine hallederler şubede ama ne olur ne olmaz kağıdı al yine de sen son gün 30 Kasım çünkü.3-4 gün e devletten bakıp sisteme düşmesini beklersin.Düşmezse şubeye gidersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pwmn

Hayırlı olsun, fotoğraf yüzün gözüktükten sonra sakallı, bıyıklı , eski sıkıntı olmuyor genelde.Senin yüz tam gözükmediğinden bu şekilde olmuştur kulaklardan dolayı.

Yarın muayene olduktan sonra sonuç kağıdını al aile hekiminden.Bazen sisteme geç düşer aile hekiminin sonucu.O zaman askeri şubeye gidip işlemlerini halletmen için kağıdı götürürsün.Gerçi kağıt olmasa da sistemden yine hallederler şubede ama ne olur ne olmaz kağıdı al yine de sen son gün 30 Kasım çünkü.3-4 gün e devletten bakıp sisteme düşmesini beklersin.Düşmezse şubeye gidersin.

teşekkür ederim. uğraştırdı derken kendi kendime dert ettim ben  

foto çekiyorum 2 kulak bi türlü gözükmüyor kilo falan aldık, dedim eskilerden koyayım bari

2 kulağın da çıktığı sonunda buldum koydum  

hocam geçen sene gidiyodum da nasip olmadı. bu kısma kadar gelmiştim.

hekim göz için hastaneye sevk edecekti zaman yetişmediğinden gidememiştim.

umarım kısa sürede halledilir şu heyet işi.

• Anladım hocam inşallah sıkıntı olmaz.Halledersin ama 10 gün içinde, inşallah yetişirsin Şubat celbine.

Bende de bir sıkıntı olduydu sokamıyordum fotoyu tam garip bir durum oluyordu.Allhtan Photoshop biliyorum hallettim 2 dkkada küçülttüm fotoyu ,foto pixeli düşmeyecek şekilde.

• quote:

Anladım hocam inşallah sıkıntı olmaz.Halledersin ama 10 gün içinde, inşallah yetişirsin Şubat celbine.

Bende de bir sıkıntı olduydu sokamıyordum fotoyu tam garip bir durum oluyordu.Allhtan Photoshop biliyorum hallettim 2 dkkada küçülttüm fotoyu ,foto pixeli düşmeyecek şekilde.

İnşallah hocam. hayırlısı olsun hakkımızda. haftasonu bu heyet için gidilmez dimi?

• Hocam aile hekimi heyet raporu için hastaneye gönderdi şeklinde anladım doğrudur inşallah.Kilo veya diğer sorunlarda da aynı şekil yapıyorlar çünkü.Heyet hafta sonu olmuyor diye biliyorum.Hatta hafta içleri bile belirli günlerde oluyor(Haftada 3 gün flan).Hastaneye sorarsın yine hocam .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pwmn -- 19 Kasım 2020; 15:51:39 >
  • quote:

Hocam aile hekimi heyet raporu için hastaneye gönderdi şeklinde anladım doğrudur inşallah.Kilo veya diğer sorunlarda da aynı şekil yapıyorlar çünkü.Heyet hafta sonu olmuyor diye biliyorum.Hatta hafta içleri bile belirli günlerde oluyor(Haftada 3 gün flan).Hastaneye sorarsın yine hocam .

anladım hocam. birkaç güne halledilir bu işlem ya çok uzayacağını düşünmüyorum.

önümüzdeki hafta içi halletmeye çalışıcam. sıkıntı çıkarsa yazarım buraya istişare ederiz sağolasın   

• quote:

Orijinalden alıntı: yasins3452

Askere elverişlidir raporu verildiyse hemen şubeye gidebilirsin yoksa sıkıntı olabilir

Hocam yarın gidicem herhalde. İlçe şubeyi defalarca aradım açmıyorlar. Adamlar 2dk baksa halledicem ama durduk yere 2 otobüsle şubeye gitmek zorunda kalıyorum.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.