Şimdi Ara

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.312
Cevap
28
Favori
294.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lojistik myo mezunu olan varmı yedek astsubaylığa başvuran

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar temmuza kadar lisansüstü erteliydim dün askerlik şubesine gittim dilekçe doldurup tecilimi bozdurdum tercih işlemlerini yaptım başvuruyu tamamladım muayene olmayı sordum senin muayene olmana gerek yok ocak ayında edevletten yerlerin açıklanmasını bekleyebilirsin dediler yani muayene hariç tüm işlemleri yaptım benımle aynı durumda olan arkadaşlar varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ooo beyler tayfa uyuyor bakıyorum. şubat 2021 celp dönemi için duyuru yapıldı.

bi zahmet linke tıklayın da görün xde

https://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/Subat_2021_celp_duyuru.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DB2FFC80D -- 17 Kasım 2020; 17:53:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DB2FFC80D

ooo beyler tayfa uyuyor bakıyorum. şubat 2021 celp dönemi için duyuru yapıldı.

bi zahmet linke tıklayın da görün xde

https://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/Subat_2021_celp_duyuru.pdf

Bir önceki celp dönemi duyurusundan hiçbir farkı yok 382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları 

• rev4adv kullanıcısına yanıt

yalnız şöyle bir sıkıntı var, yedek subay/astsubay için salı-çarşamba-perşembe günlerinde testi yaptır sevk belgeni al diyor. eğer cuma gününe kalırsan geçmiş olsun mayıs celbine kaldın diyor. ama erler için önemli değil kardeşim cumartesine kalsa da olur diyor. çok ayıp etmişler bu yönden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DB2FFC80D -- 17 Kasım 2020; 20:35:39 >
  • Arkadaslar merhaba,

Subat 2021 celbi icin e devlet uzerinden basvurumu yaptim ve dun aile hekimi muayenesini oldum. E devlet uzerinden askerlik yoklamasi surec takibi bolumune girdigimde aile hekimi muayene islemleri henuz tamamlanamadi seklinde gozukuyor. Sebebi ne olabilir ve yapmam gereken bir sey var mi yardimci olabilir misiniz?

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları
  • moruk bazen hekimin onayı hemen sisteme düşmüyor. 2 gün beklemeni öneririm. baktın iki gün geçti ama halen yeşil yanmıyor,şubeyi ararsın. hekim onayı sistemde gözüktükten sonra hizmet tercihi yapıyorsun süreç tamamlanıyor.

• Beyler benim anlamadığım diyelim testi yaptırdım pozitif çıktı ve ys çıkmıştı ne olacak yedek subaylık yalan mı oluyor. Yoksa mayıs celbinde mi ys oluyoz. Bir de bu eğitimin 3 te 1 i muhabbeti ne

• ErnYldrm0618 E kullanıcısına yanıt

Aynı bende öleyim. Sıkıntı yok bekleyeceğiz sadece kaydını donduracak mısın peki

• İdogan016 İ kullanıcısına yanıt
    Yüksek lisansı bitirdim tecilim temmuza kadar devam ediyordu tecilimi bozdurdum

• Pozitif çıkarsa diğer celbe yedek subay olarak gidiyorsun diye biliyorum

• engineerdayı E kullanıcısına yanıt

Valla er olarak yapıyon diye duydum bende bilen varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuztürkü55

Valla er olarak yapıyon diye duydum bende bilen varmı

Bence öyle olmaz ya. Ys kazandıysan bir sonraki celple gidersin. Sonuçta hastalık bu, nerden geldiğini bilemiyoruz bazen önlemler alsakta. Bir bilen yanıtlarsa seviniriz. Benim de aklımı kurcalayan şu; er veya ys farketmez yaptık covid testini gideceğiz birliğe, test sonucu hatayla pozitif cıkarsa tekrar test yapabiliyor muyuz? Çünkü test sonuçlarının hatalı çıkma ihtimali %50 gibi birşeymiş.. Var mı bu durumdan benim gibi korkan bir sonraki celbe kalmaktan?

• Aile hekimine muayene olana kadar asal yoklama süreç takibine girdiğim zaman aşağıdaki ekran karşıma çıkıyordu.

Bu sabah muayene olduktan sonra süreç takibine tekrar girdim aşağıdaki yazı ile karşılaştım.

Bu durumda şubeye mi gitmem gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şarapçı Orhan -- 18 Kasım 2020; 16:25:10 >

• Şarapçı Orhan kullanıcısına yanıt
    Askerlik hizmet tercihi bölümüne gir e devletten bu uyarı çıkınca olmuş oluyor benim bildiğim

• Şarapçı Orhan kullanıcısına yanıt

E devlete girip askerlik hizmet tercihi yazın hocam ordan tercihinizi yapabilirsiniz askerlik şubesi onaylamış o yüzden giremiyosunuz

• Sizin dediğiniz gibiymiş teşekkür ederim

@Gencfenerli97 @Muhan55

• Hala muayene işlemleri ni tamamlamayan var mı

Son gün 30 Kasım 2020

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.