Şimdi Ara

38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    :D Eyvallah. Araç güzel ama bana çok uzak. Git-gel masrafı da eklenecek buna. Zaten ucu ucuna alıyorum :)
  • byah00 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı diyelim, ama temiz bir araba almaya bak mutlaka sonradan uğraşacağın şeyler sadece rutin bakımları olsun yani :) 1-2 değişen veya boya çok mühim değil işin ehli yerlere gösterilir için rahat binilir. Ama ağır hasar kaydı işlenmiş ise muhakkak vardır bir durum.. Sonuçta can bu, gider airbagi dirençlenmiş olur, patlak konmuş olur vs vs herşey çıkabilir. Umarım gönlüne yatan aracı bulursun..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byah00

Aracı hemen satma meraklısı da değilim. İlerde kendime 0 araç alıp bunu tamamen eşimin kullanımına bırakabilirim. Ama araç yetkili serviste değil özel serviste işlem görmüş. Bu sebeple biraz tereddütte kaldım.

Alıntıları Göster
    Özel servis her türlü kurnazlığı yapabilir ben hayır diyorum. :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kadar resim var, kaza resmi yok mu ?
  • Senkei kullanıcısına yanıt
    Ben de ona ayar oluyorum abi. Bu tarafın insanı pek bakmıyor böyle şeylere. Aracın yapıldığı özel servisi aradım. Ne kaydı abi, kayıt mayıt tutmayız biz diyor :D
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Ben de zaten soğudum araçtan
  • Arkadaşlar çoğu şeyi yazmış zaten buna ek olarak kabin içine vs su almıyorsa al. Değişenli araçlarda en çok şikayet su alması.Koltuk altlarına sızar sünger koltuk suyu emer kışın ızdırap olur. Ön camdan buğuyu gönderemezsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trim işçiliği düşündüğüm iç konsol falansa darbe büyüktür.

zannımca araç biryerde toplanmış size attığı resimler başka kayıt resimleri olabilir.
    bunu teyit etmek için. mesajın başında şu şu şasi no'lu araç diye başlar, o mesajdaki şasi no'su ile adamdan aracın ruhsatını isteyip karşılaştırın birebir tutuyor mu ?
    eğer kaçak cevaplar veriyorsa boşverin gitsin.

sonra araç 100 km/h'den sonra yalpalamaya başlarsa, kazada airbag açmazsa vs vs sorunlar olursa iş işten geçmiş olur.
  • Şase ve direklerde işçilik varsa almayın diyen tipler herhalde bu konuda şase işçilik yazısını görmüyor...

2 ayda kafayı sıyırmışsanız araç bakmayın derim...
    Hakan..
    hakim bey
    (Kendim) 4 aydan önce bulamadık ki üstteki ikisi hâlen araç bakıyor.

• Ağır hasarlı araç pert araçtır ve serviste yapılmaz. Eğer tramer kaydında ağır hasar yazıyorsa bilin ki bu araç dışarıda toplanmıştır. Baktım tramer tutar kaydını göremedm paylaşımınızda.

Bu araç hasar alınca yetkili servis parça listesini çıkarmıştır, araç pert kararı alınıp sigorta şirketince perte ayrılmıştır.

Daha sonra dışarıda özel serviste toplanmış bir araç ise hasar resmi olmadan almayın derim.

• Kendim pert araba işiyle uğraşıyorum öncelikle oradaki yazan parçalar eksperin yaptığı liste o parçaların tamamı değişmiş demek değil . Yani tamir olmuş parçalar ya da hiç değişmemiş parçalar olabilir . Pert araba düşünüyorsanız şaselerde işlem var mı varsa nasıl bir işlem var içine mi girmiş sağa solami açmış yoksa hafif yukarımı kalkmış bunlar satarken başınızı ağrıtır. Artık araçları çok kolay perte çıkarıyorlar. Sadece tampon kırık ve çamurluk göçtüğü için perte çıkarılan araç gördüm. Yani motor hasarlı pert almaktansa kaporta hasarlı pert almanızı tavsiye ederim( tavanda işlem olmadığı sürece).

• Mehmet Serdar K. kullanıcısına yanıt
    Şase işlem ücreti yazan bir araçda airbag açmama ihtimali yok . Ya airbagler bozuk ya da başka bi iş var

Ben yetkili serviste yapılmış gibi bir izlenim edinmiştim ama özel serviste yapılmış.

Ayrıca acele göz gezdirdiğimden mesajda şasede işlem yapıldı kısmını fark etmemişim. Bir kaç forumdaşın gözünden kaçmamış.

Şasede işlem yapılan aracı almanı tavsiye etmem.

Ayrıca muhtemelen airbag tamiri de yapılmamış.

Bu aracın ikinci kazasında içinde bulunanlar için ciddi anlamda can güvenliği sorunu oluşabilir.
  • Hepinize çook çok teşekkür ederim. Arabayı almak üzereydim ama vazgeçtim. Hasarsız Punto veya i20 alıcam gibi. Hatta ilanı da atayım sizce alınır mı :) Valla arabadan çok anlamadığım için sizlerin yorumuna çok kıymet veriyorum o yüzden esirgemeyin lütfen yorumlarınızı. Araç şu:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-punto-evo-1.3-multijet-start-stop-dynamic-724917702/detay/
  • Aslında yetkili serviste toplanan, tüm hasarlı parçaları orijinalleriyle değiştirilen, şasesinde hasar veya sapma olmayan ağır hasarlı araçlar uygun fiyata alınır, güzel güzel kullanılır.

Ancak bizim insanımız üçkağıdı ve kolay para kazanmayı çok sevdiğinden böyle araçları alıp sadece kusurlarını gizleyecek kadar üstünkörü topladıklarından sorun çıkıyor.

Ağır hasarlı araç almadan önce çok dikkat etmek lazım, birçoğu yukarıda bahsettiğim gibi derme çatma alel acele en ucuz şekilde toplanıp satılıyor.

1.3 Multijet bakımları düzgün yapıldıysa ve düzgün kullanıldıysa motor ömrü çok uzun olan bir motor. (400-500bin km rektefiye görmeden kullananlar var)

180bindeki araba elbet ufak tefek masraflar açar ama temizse alınabilir. İşinde iyi olan bir ekspertiz firmasına göstermeyi unutmayın derim.
  • Almanızı önermem ama illa alacağım diyorsanız Tarcanlar Oto Expertiz gibi yerlere baktırmanızı şiddetle tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgacelikedirne

Benim puntoyu satayım sana :) incele ilanı beğenirsen alırsın.

Sahibinden Kazasız Değişensiz Temiz Punto İlan No: 729254138https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-kazasiz-degisensiz-temiz-punto-729254138/detay
    araban 131 binde, 10 bin bakimi yeni yapilmis

gercekten temiz araba, iyi bakmissin

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    10.000 bakımı 130.000 de yapıldı, bir süredir ilanda olduğu için 131.000 kmye geldi aracım kullandığım için.. :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.