Şimdi Ara

38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Başlıkta da belirttiğim gibi bir araç var. 90 Bin KM'de 2011 Model 1.33 lpg li auris. Bütçem 35-40 bin arası olduğu için hasarlı araçlara da bakayım dedim. Çok uygun geldi bu araç bana. Sizlere de sormak istedim. Sahibi sağolsun bütün fotoğraflarını attı. Aşağıya yüklüyorum. Değerli fikirlerinizi bekliyorum. Siz olsanız alır mıydınız? İlk aracım olacak. Tecrübesizliğimi atıp 2-3 bin zararla da olsa elden çıkarıp model yükseltmek istiyorum. O yüzden ağır hasar da olsa almayı düşünüyorum. (Tramerde değişen parçaları da atıyorum aşağıya)38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?38 Bin TL'ye ağır hasarlı Auris alır mıydınız?

• Bence alınabilir. Tamiri serviste yapılmış ve bunu faturalarını gösterecek demişşiniz. Serviste yapıldıysa her parça tamir edilmeyip orjinali ile değişmiş olmalı. Eğer gerçekten serviste yapıldıysa, yapılan işçilik üstün körü değil de sağlam bir işçilikse, hava yastıkları, emniyet kemerleri falan (eğer kaza anında patladı ise) yenileri ile değiştiyse alınmasında hiçbir sakınca yok. yalnız iyi bir usta, kaportacı, eksper...vs. bulup aracın durumunu anlatın ve yapılan işçiliğe falan baksınlar. onlar da alınır derse alabilirsiniz.
  • almazdım herhalde sadece bir yerden değil tam önden dağıtmış sağı solu. şaseleer ne alemde öyle üsten çekmeye anlaşılmaz çektir lifte bakılsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mrtcaan kullanıcısına yanıt
    gidince baktiracagim zaten hepsine. sadece gidip görmeye değer mi onu düşünüyorum. temiz denip alınan arabalarda da birsuru şey çıkıyor. bunda en azindan her şeyi söyledi gibi adam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer tamirler yetkili serviste orjinal parçalarla yapıldıysa bakmaya değer bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetkili serviste olduğunu, kayıtlarının da bulunduğunu söyledi. Ya desem ki şu fiyata azıcık donanımlı temiz bi araç bulabilirim, hiç bakmayacağım böyle arabalara. Ama yok ki. 2002-03 model arabalara 40 bin fiyat çekiyolar
  • Bence alınabilir. Tamiri serviste yapılmış ve bunu faturalarını gösterecek demişşiniz. Serviste yapıldıysa her parça tamir edilmeyip orjinali ile değişmiş olmalı. Eğer gerçekten serviste yapıldıysa, yapılan işçilik üstün körü değil de sağlam bir işçilikse, hava yastıkları, emniyet kemerleri falan (eğer kaza anında patladı ise) yenileri ile değiştiyse alınmasında hiçbir sakınca yok. yalnız iyi bir usta, kaportacı, eksper...vs. bulup aracın durumunu anlatın ve yapılan işçiliğe falan baksınlar. onlar da alınır derse alabilirsiniz.
  • servıste zaten yuksek fıyat cıkar ve garantılı olarak yapılır. Su durumda bu arac alınabılır sahsen piyasanın 8-10 bın asagısındaysa
  • cool_ice45 C kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hepsine baktırıcam detaylıca. Hasarsız araç alsam yüksek ihtimal 2 seneye mutlaka hasarı olacak bendeyken. Çünkü eşim de kullanacak ve ilk deneyimi olacak. O yüzden böyle arabalar daha mantıklı geliyor. Tabi doğru mu düşünüyorum bilmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adrisanam

servıste zaten yuksek fıyat cıkar ve garantılı olarak yapılır. Su durumda bu arac alınabılır sahsen piyasanın 8-10 bın asagısındaysa
    Temizleri 50binden aşağı satılmıyor bunların.
  • yetkili serviste tamir edildiği için bakılabilir diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byah00

Temizleri 50binden aşağı satılmıyor bunların.

Alıntıları Göster
    sanıye dusunme al derım 5-10 yıl kafan rahat bınersın bedava. ABD de en cok satan sedan araba bunlar corolla ve civic ornegı zaten piyasadakı faso fisa araclardan da degıl
  • ben ilk arabam olsa ve esim surecegi bise olsa aslaa almazdim
    motoru 1.33 atmosferik zaten zayıf lpg ile kaldirirken sollarken trafikte rampalarda zor anlar yasatır önü dagilmiş duzen tutmaz garip sesler gelir sanayiye gidip gelirsin . onun yerine duzgun 1.3 multijet punto 1.4 fiesta bakardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu araç hasar kayıtlı. Pert kayıtlı araç değil.

Pert araç olsa sigorta aracı alır ve satar, alan da yetkili serviste değil sanayide şişirme yaptırır ve öyle satar.

Servis kayıtlarında havayastığı göremedim. Bu nedenle patlamamış olma ihtimalleri var.

Evet araç önden kazalı ama havayastıklarını açtıracak kadar şiddetli değilmiş gibi duruyor.

Yaptıracağın ekspertizde şasede kayma yoksa alınır ve kullanılır.
  • Önce iyi bir ekspertize gidin, aracın her şeyini öğrendikten sonra servis kağıtları ile durumu teyit edin. Eğer serviste onarım görmüşse alınır. Ancak diğer Auris'lere kıyasla satmak isterseniz daha geç gider.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Serdar K.

Bu araç hasar kayıtlı. Pert kayıtlı araç değil.

Pert araç olsa sigorta aracı alır ve satar, alan da yetkili serviste değil sanayide şişirme yaptırır ve öyle satar.

Servis kayıtlarında havayastığı göremedim. Bu nedenle patlamamış olma ihtimalleri var.

Evet araç önden kazalı ama havayastıklarını açtıracak kadar şiddetli değilmiş gibi duruyor.

Yaptıracağın ekspertizde şasede kayma yoksa alınır ve kullanılır.
    Araç yetkili serviste değil, sanayide özel Toyota özel servisinde yaptırılmış. Bu sebeple çok kararsız kaldım. Aracı detaylı ekspere sokup, airbaglerini şasede oynama olup olmadığını kontrol ettiricem. Şayet bunlarda sıkıntı yoksa alınır mı sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Önce iyi bir ekspertize gidin, aracın her şeyini öğrendikten sonra servis kağıtları ile durumu teyit edin. Eğer serviste onarım görmüşse alınır. Ancak diğer Auris'lere kıyasla satmak isterseniz daha geç gider.
    Aracı hemen satma meraklısı da değilim. İlerde kendime 0 araç alıp bunu tamamen eşimin kullanımına bırakabilirim. Ama araç yetkili serviste değil özel serviste işlem görmüş. Bu sebeple biraz tereddütte kaldım.
  • Hiç bulaşma bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: byah00

Çok teşekkürler hepsine baktırıcam detaylıca. Hasarsız araç alsam yüksek ihtimal 2 seneye mutlaka hasarı olacak bendeyken. Çünkü eşim de kullanacak ve ilk deneyimi olacak. O yüzden böyle arabalar daha mantıklı geliyor. Tabi doğru mu düşünüyorum bilmem.
    Valla hasarsız araç bulmak imkansız gibi bir şey olmuş. 2.El piyasasında hile hurda kol geziyor. Sıfır hasar kayıtlı diye piyasa fiyatından satılan arabalara daha sonra bir bakıyorsun; değişmemiş parçası kalmamış. Valla kardeşim işçilik adam gibi yapılmışsa, airbag,emniyet kemeri gibi güvenlik ekipmanları yenileri ile değiştirilmiş ve sağlamsa bir de motorunda sıkıntı yoksa gönül rahatlığı ile alabilirsin. Muhakkak masrafı olacaktır 2. el arabanın ne kadar temiz olursa olsun. 2017-2018 model bir araba almadığın sürece hasar kayıtlı da alsan, kayısızda alsan 3- 5 masraf gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgacelikedirne

Hiç bulaşma bence..
    Abi ona bulaşma buna bulaşma valla 2 aydır araç bulamadım :D Kafayı sıyırmak üzereyim 40 Bin TL var ama araç bulamıyorum
  • byah00 kullanıcısına yanıt
    Benim puntoyu satayım sana :) incele ilanı beğenirsen alırsın.

Sahibinden Kazasız Değişensiz Temiz Punto İlan No: 729254138https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-kazasiz-degisensiz-temiz-punto-729254138/detay

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.