Şimdi Ara

379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.039
Cevap
15
Favori
220.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün muayene oldum doktor onayı da yeşil oldu ama şuan da Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz yazısı çıkıyor. Doktor muayene den sonra celp tercihi seçersin dedi ama güncelleme var askerlik şubesine gidin diyordu. Yarın düzelir mi sizce.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xkaliburxx -- 29 Mayıs 2020; 18:54:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hajam

Arkadaşlar bugün muayene oldum doktor onayı da yeşil oldu ama şuan da Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz yazısı çıkıyor. Doktor muayene den sonra celp tercihi seçersin dedi ama güncelleme var askerlik şubesine gidin diyordu. Yarın düzelir mi sizce.
    Bende de birebir aynı işledi süreç, bir arkadaş sağlık muayenesinin ortalama 24 saat sonra şubenin sistemine düştüğünü söylemişti, bekleyelim bakalım.
  • İch hab keine lust kullanıcısına yanıt
    Sizde mi mayısta gidiceksiniz? Valla yarın sabah bakıcam yoksan giderim şubeye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Sizde mi mayısta gidiceksiniz? Valla yarın sabah bakıcam yoksan giderim şubeye.
    28 Şubat'a kadar muayene olursanız Mayıs celbinde olma ihtimaliniz yüksek denildi bana şubeden, ben de direkt tecil bozdum hocam. Rast gider işiniz umarım.
  • quote:

Arkadaşlar bugün muayene oldum doktor onayı da yeşil oldu ama şuan da Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz yazısı çıkıyor. Doktor muayene den sonra celp tercihi seçersin dedi ama güncelleme var askerlik şubesine gidin diyordu. Yarın düzelir mi sizce.
    Hocam edevletten mi başvuru yaptınız şubeden mi ve aile hekiminde muayene olduktan sonra hemen sisteme yansıdı mı? Mayıs döneminde gitmek için Cuma günü bende tecili bozdurucam işlemler 1 günde biter mi diye merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları

tecilimi bozmaya çalışırken böyle bir hata alıyorum
  • Arka Destroyer kullanıcısına yanıt
    Bende aynı hatayı alıyordum hocam şubeden yapmanız gerek başvuruyu.

• arslantr55 A kullanıcısına yanıt
    Cevapladığınız için sağolun hocam ,yarın erkenden giderim , mayıs dönemi için çok mu geç kaldım acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arka Destroyer -- 26 Şubat 2020; 19:50:37 >
  • Ellemon kullanıcısına yanıt
    geçen hafta yoklamamı yaptım salı günü kan aldılar sadece bugün de muayene oldum asal başvuru sürecinde yoklama yeşildi sonra muayene olunca 2. aşama da yeşillendi sonra askerlik şubesi onay bekliyor diyordu 1 saat sonra yine bakıyım dedim belki onayladılarsa celp tercihi yaparım sınıf tercihi yaparım diye ama Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz yazısı ile ile karşılaştım başvuru sürecine bakınca. yarın sabah bakıcam e devletten asal hizmet işlemleri açıldıysa oradan yapıcam yoksa askeriye gidicem mecbur. sana tavsiyem bu akşam yoklama işlemini yap sabah da muayene ol kan grubun ehliyet yada kan grubu kartın varsa yanında götür. o zaman anca yetişirsin cuma son çünkü ne ara muayene olacaksın da zaten şuan askeriye doludur baya.
  • 'Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz.'

Şimdi ben önceki postta belirttigim gibi muayene yoklama başvurusu vs. işlemleri yaptım, sonuncu hariç hepsi yeşil yanıyordu fakat daha sonra yukarıdaki hatayı almaya basladım.

Önlisans mezunu olarak yedek astsubaylık tercihi yapmak istiyordum ama oraya da ulaşamıyorum, neyse olmadı öğlene doğru şubeye gideceğim artk.
  • Arkadaşlar ben dün muayene oldum.
    Asal yoklamada 'ASAL Gn.Md.lüğü kayıtlarındaki durumunuz e-Yoklama yapabilmek için uygun değildir.Lütfen en yakın Askerlik Şubesine müracat ediniz!' yazıyor. Süreç takibinde 'Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz' yazıyor.

Fakat askerlik durum belgesinde 'Sınıf ve tertibat bekliyor' yazıyor. Şimdi ben Mayıs celbine dahil oldum mu? Herhangi bir celp seçimi yapmadım şubeye gitmeme gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lackhite -- 27 Şubat 2020; 12:26:16 >
  • Lackhite kullanıcısına yanıt
    Bende de öyle yazıyor hocam sizde şubede yaptıysanız ordan verdikleri kağıtta hangi celp dönemine başvurulduğu yazıyor olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslantr55

Bende de öyle yazıyor hocam sizde şubede yaptıysanız ordan verdikleri kağıtta hangi celp dönemine başvurulduğu yazıyor olmalı.
    Hocam şubeye gitmedim bütün işlemleri e-devletten yaptım. Yani celp dönemine dair herhangi bir belge yok bende.

• E-devlette hata alan arkadaşlar, sağlık muayenesi evrakı ile şubeye gidip işlerinizi halledebilirsiniz, hizmet tercihi kısmı da güncellendiği için özellikle bu konuyu önemseyen arkadaşlar elini çabuk tutsun, işlemler birkaç dakika içinde halloluyor zaten.
  • Bu arada yerler 24 nisanda açıklanıyormus.
  • Arkadaşlar askerlik başvurusu ve muayneye olanlar celp tercihi ve sınıflandırma için şubeye gitsin hemen halediyorlar orada. Şimdiden hepinize hayırlınoslun bakalım 24 nisanda yerler belli olacak.

• quote:

Arkadaşlar askerlik başvurusu ve muayneye olanlar celp tercihi ve sınıflandırma için şubeye gitsin hemen halediyorlar orada. Şimdiden hepinize hayırlınoslun bakalım 24 nisanda yerler belli olacak.
    Ben şubeden işlemleri yaptım fakat ben de sınıflandırma dönemi bom boş. Bayana sordum neden böyle bazı arkadaşlarda buralar dolu işte mayıs 2020, ağustos 2020 yazıyor ben de boş. Bir şey diyemedi, onlarda neyin ne olduğunu bilmiyor. Boş olması sorun yaratır mı, mayısta gidebilir miyim?
  • Arkadaşlar çoğunuz aynı durumu yaşamışsınız. ilk başvuru ve saglık ocağı taramaasından sonra yanan 2 yeşil onay ışığından sonra diğeri de onaylandığında otomatik olarak "yükümlü olarak kayıt bulunamadı vs " gibi hatalar cok normal cünkü kaydı yapmış oldunuz ve onaylandı. En son işlem olarak Hizmet Seçimi kısmı e-devlette çalışmıyor, sitedeki güncellemeden dolayı. Bu yuzden 28 şubat tarihi mesai saati bitimine kadar hizmet seçiminizi şubeden yapın. Aksi halde yd sb, yd astb veya er seçenekleri otomatik olarak sistem tarafından seçilecektir.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.