Şimdi Ara

379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.039
Cevap
15
Favori
220.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıralamayı değişebilirsin sadece. Üç tercihinde yazılması lazım. İlk tercihini er olarak seç. Er gidersin yüksek ihtimale.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nebula_21

Sıralamayı değişebilirsin sadece. Üç tercihinde yazılması lazım. İlk tercihini er olarak seç. Er gidersin yüksek ihtimale.
    Şubede güncellediler sıralama şu şekilde oldu;

1. Er
    2. Yd. AStsb. Adayı
    3. Er
  • Beyler şimdi kesin 29 Nisan'da mı teslim oluyoruz?
  • Emrah1496 kullanıcısına yanıt
    Mayıs celbinde gidersek evet haziranda gideceksek 28 Mayıs temmuzda gideceksek 18 Haziran tarihler bunlar ne çıkarsa şans artık.
  • arslantr55 A kullanıcısına yanıt
    Askerlik şubesine aralığın son günlerinde işlemlerimi yaptırmıştım.

"Yükümlünün talebi idarenin planlamasına göre, ilk sınıflandırma döneminde (Mayıs 2020) silah altına alınacaktır. " diyor. O zaman 29 Nisan oluyor.
    Bu yazı şubeden verilen kağıtta mı yazıyor hocam ?
  • arslantr55 A kullanıcısına yanıt
    Evet.
  • Arkadaşlar merhaba,

Aralık 2020 tarihine kadar tecilim devam ediyor ancak tecil bozdurup askere gitmek istiyorum. Cumaya kadar başvuru yaparsam Mayıs, sonrasında tecil bozdurursam Ağustos'ta gideceğim. Sizce 2. tertip mi yoksa 3. tertip mi gidilmeli? Her ne kadar gidilen yere göre değişse de yazın acemilik daha zorlu olur diyorlar. Sizce hangi dönem gitmeliyim?

Ayrıca Mayıs için tecil bozdurursam ve sonrasında bedelli yapmak istersem buna müsaade ederler mi? Ederlerse parayı yatırmak için son tarih nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FordcuGocaHerif -- 24 Şubat 2020; 21:43:20 >
  • E-devletten celp dönem tercihleri yapılamıyor zaten. Şubeye gidin direkt.
    bende öyle bir şey yazmıyordu, 1. tercih mayıs akabinde diğer aylar sıralı şekilde yazıyordu. orada sorduğumda kesin bir şey yok, ihtiyaca göre ankara belirliyor demişlerdi.
  • Arkadaşlar askerlik başvurumu yaptım ama muayene olmadım henüz sistem olmadığından dolayı. Asal hizmet başvurusuna tıklayınca askerlik şubeye gidin diyor. Muayene olduktan sonra mı açılacak o bölüm yoksa olmadan yapılıyor mu malüm 28 şubat son mayısa yetişmesi lazım. O bölüme giremediğim için celp tercihi ve yedek subaylık seçimi yapamaktayım. Muayene olmadan yapılılıyor mu celp dönemi tercihi?
  • aschil kullanıcısına yanıt
    En kısa zamanda gitmek istiyorum demiştim ben ona göre işlemişler demekki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah1496 -- 25 Şubat 2020; 7:2:50 >
  • hajam H kullanıcısına yanıt
    Muayene olunca sisteme otomatik düşer uygunluğun ondan sonra açılır.
    Bende öyle dedim hocam.
  • Arkadaşım Sağlık raporu için sağlık ocağına gitmiş doktor izinliymiş şimdi ne yapması gerek? 3 gün kaldı başvurunun bitmesine.
  • |YipMan| kullanıcısına yanıt
    Sağlık ocağında farklı bir doktora muayene olabilir belki bi sorun.
  • Aile hekiminde muayene olunca sisteme hemen düşüyor mu?
  • Kesin teslim tarihi ne zaman belli olur, mayıs celbi için başvuru yapmıştım ?

yarın askeriyeye gidip mayıs değilde haziranda gitmek istiyorum olarak değiştirebilir miyim hala böyle bir hakkım var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HectorBarbossa -- 25 Şubat 2020; 23:12:56 >
  • Arkadaşlar aranızda yüksek lisans yapan var mı ?
  • Ben de dün işlemleri yaptırdım. E devlette bulunan 3 aşamadan 2si yeşil yanıyordu. 28 şubat son tarih olduğu için başvurumu tamamlamam gerekiyordu.Şubeyi aradım ne yapmam gerekli diye. Bekleyeceksiniz, sisteme düştüğünde biz onaylayacağız sonra tercihlerinizi yapabilirsiniz dedi. Ama üye olduğum gruplarda da aynı duruma düşen insanlar 2 yeşil yanarken şubeye gittiklerinde son adımı orada hallettiklerini söyledi. Ben edevlet üzerinden tercihlerimi seçemiyordum. Şubeye gittim başta yapamayacağını söyledi, sonra ısrar ettim ettim aynı durumda olanları yapmışlar dedim. Halletti daha sonra benim işlerimi. Ama şöyle bir sorun var, kimisinde celp dönem tercihleri mayıs 2020, ağustos 2020 olarak yazıyor. Bana verilen kağıtta sınıflandırma dönem tercihleri kısmında hiç bir şey yazmıyor. Bayana dönem tercihi yapmayacak mıyım dediğimde ise sistemde çıkmadı, büyük ihtimal mayısta gidersin dedi. Kağıdın en altında da ilk sınıflandırma tarihi mayıs 2020 yazıyor. Kağıtta buraların boş olması sorun yaratır mı?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.