Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 94'lüyüm yedek astsubaylık için başvurdum beklemedeyim
  • Btmclayy B kullanıcısına yanıt
    sanmıyorum reis benım arkadas 95liydı 377/4 un 2. grubu gitti yani(aralık 2019)
  • Arkadaşlar polislik sonucu bekliyorum hala açıklanmadı bana 30 ocak cıkarsa bakaya kalma durumum var. Bakayanın askerde dezavantajı varmı ? Kötü muamelemi görüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Y.Astsubaylık için başvuranlar,aklında sorusu olanlar bana sorabilir.
    Bakımcı astsubay olarak acemiliğimi bitirdim.(silah teknisyenliği)
    Suan terörle mücadele eğitimindeyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • usta ilk önce yedek astsubaylıkta lisans mezunu varmıydı varsa kaç kişi vardı sonra sen nerde acemiliği yaptın meslekçi tk gibi ayrım sizdede varmıydı ? :D cevap için teşekkürler
  • Meslekçi olup olmayı kendin mi tercih ediyorsun ?
    Şubat celbi için alımlar sence nasıl olur ?
    En çok hangi bölümden alıyorlar ve dip. puanın önemi var mı ?
    Neler tavsiye edersin ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vatansever41 V kullanıcısına yanıt
    İlk devre oldugumuz için sistem acayip şekilde karıstırmıslar.347 kişiydik.Sivasta 70.gün acemilik yaptık.Silah teknisyeniydik.Hepimiz önlisans mezunuyduk.4 yıllık okuyan kimse yoktu.Normalde teknik bölüm bitirmiş kişilerin olması gerekiyordu.Ama içinde ormancılık,radyoloji,tıbbi dokümantasyon vs. vardı.Cogulumuz makine,elektrik,otomotiv
    Usta birliğini kura üzerine cektik.Usta birliği çoğunun meslekci çıktı,çok az kısmına takım komutanlıgı yardımcılıgı cıktı

• Btmclayy B kullanıcısına yanıt
    Yok,kendin secemiyosun.Sistem seni otomatik olarak atıyor.
    Subat celbi alımlar biraz düşebilir.Cünkü ilk alımlar baya kişi almıslar.Kendi dalımda söyliyim.250 kişi alınacak,silah teknisyenliği.Nerde biliyon dersen,balıkkesir astsubaylık okulundan bakımcı yarbay demişti bize.
    En çok teknik bölümler alındı.Diploma puanın pek önemini görmedim.Ama bizim cogulumuz dip notu 3,5 aşağı değildi.Arada belki 2,7-2,9 falan vardı

• iki gün önce askerlik durum belgesinde "AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR." yazıyordu.

şimdi ise "AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 30/12/2019 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR." yazıyor.
  • bende hala tarih yazmıyor hocam ya
  • seanparker kullanıcısına yanıt
    Yazıp yazmaması birşeyi değiştirmiyor ya 20 Aralık tarihine kadar işlemlerinizi eksiksiz yaptırdıysanız, sınıf ve tertibat bekliyor yazıyorsa 24 Ocak tarihini bekleyeceksiniz herkes gibi. Problem yok endişe etmeyin. İyi forumlar!
  • Ben işlemlerini yaptım. Sınıf ve tertibat da bekliyor yazıyor. Ama az önce yoklama süreç takibine baktım orada yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz yazıyor. Bu normal mi ne demek bu. Şubatta gitmem de bir engel yoktur inş

• Komandooo33 K kullanıcısına yanıt
    Bu yoklama süreç takibine nasıl bakılıyor acaba ?

• Yoklama başvuru süreç takibi şeklinde bir yer var oraya tıklayınca gözüküyor. Anlam veremedim ben Kasım sonlarında işlemleri mi bitirdim ve beklemeye başladım.

Bence bir sıkıntı yoktur. Yani biz yoklamamizi yaptırdığımız için o konuda yükümlü gözükmüyoruzdur. O yüzden yoklamanizi yaptiramazsiniz yazısı çıkıyor olabilir. Ben de Ağustos sonu hallettim herşeyi düşün :)

• Arkadaşlar yoklama süreç takibi kısmında. Yükümlü gozukmuyorsunuz yoklamanizi yaptiramazsiniz yazısı çıkan var mı başka. Tüm işlemlerimi Ağustos sonunda hallettim ?

• Ben biraz forumlarda araştırdım djdjs geçmiş senelerde de böyle hatalar olmuş e devletin azizliği diyorlar sıkıntı olmuyor diyorlar ama insan bir tereddüt ediyor tabi

Aynen ben de baktım biraz :) e devlet sisteminin anlamsız hareketleri işte

• sipahi16 S kullanıcısına yanıt
    Başvuru yapan herkeste aynı hocam.
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.