Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bekliyoruz bakalım. düğün hazırlığı yapacağız askerliğimiz belli değil. yaşımız 27 olmuş. inşallah uzun dönem çıkar da askerlik yaparken ufak bi gelirimiz de olur.
  • Arkadaşlar herkesde sevk tarihi 30 Ocak diye mi yazıyor ?? 26 Şubat ve ya 19 Mart diye yazanınız var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Btmclayy B kullanıcısına yanıt
    Nereden alınıyor o evrak e- devlet aksaklık nedeni ile sorgulanamadı diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Btmclayy

Arkadaşlar herkesde sevk tarihi 30 Ocak diye mi yazıyor ?? 26 Şubat ve ya 19 Mart diye yazanınız var mı ?
    Bende 1 Şubat yazıyor ama benim yoklama işlemleri sırasında henüz tarihler açıklanmamıştı. Yani o zaman Şubat celbinin ilk günü 1 Şubat olarak kabul ediliyordu; tarihler açıklandıktan sonra yani şimdi ise Şubat celbinin başlangıç tarihi 30 Ocak. Anlayacağın belgelerdeki sevk tarihinde yazan tarih, celbin başlangıç tarihi olduğu için celbi temsil eden sembolik bir tarih. Ona pek takılma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu belge hangi belge ? Askerlik durum belgemde tarih yazmıyor. Ama sınıf tertibat bekliyor yazıyor. Şubeye sordum 30 Ocak gözüküyor dedi nedir bu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ZİYA555

Nereden alınıyor o evrak e- devlet aksaklık nedeni ile sorgulanamadı diyor.
    O evrak e devletten değil askerlik şubesinden alınır.

• sipahi16 S kullanıcısına yanıt
    Tercih işlemlerini şubeden yapanlara evrak veriyorlar. O evrakta yazıyor. E devlette o evrak ve celp dönemi gözükmez.

• Şimdi anladım. Ben de e devletten yaptım tercihi zaten. Ama muayene olduktan sonra sağlık ocağı beni hastaneye sevk etti. Geçmişte kullandığım bı ilaç gözüktüğü için. Hastaneden o raporu alıp şubeye teslim etmiştim. O da işlemi yapıp elime bir celp kağıdı vermişti. Orda 1 Şubat 2020 yazıyodu. Ama tabi 24 ünde ne çıkar bilinmez 30 Ocak 26 Şubat 19 mart. Bakalım bize ne gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: sipahi16

Şimdi anladım. Ben de e devletten yaptım tercihi zaten. Ama muayene olduktan sonra sağlık ocağı beni hastaneye sevk etti. Geçmişte kullandığım bı ilaç gözüktüğü için. Hastaneden o raporu alıp şubeye teslim etmiştim. O da işlemi yapıp elime bir celp kağıdı vermişti. Orda 1 Şubat 2020 yazıyodu. Ama tabi 24 ünde ne çıkar bilinmez 30 Ocak 26 Şubat 19 mart. Bakalım bize ne gelecek.
    Benim dediğim şey de dediğiniz sevk kağıdı sanırım. Ben tüm işlemlerimi e devletten yapmıştım. Şubeye sormuştum, işlemleri şubede yapanlara evrak veriyorlarmıştı. Yoklama işlemlerini şubede yapanlara bir evrak, tercih işlemini yapanlara da başka bir evrak veriyorlar. Ama herkes ona evrak diyor. O evrağın resmi adını bilmiyorum.

Kardeşim sen yedek subaylık için başvurdun mu ? Benim de bi ilaç geçmişim var , elverişlidir raporu da aldim hastaneden ama askeriye bunu sıkıntı görüp yedek subaylığa almayabilir mi hic bilgin var mi acaba ?

• Brkgndz33 B kullanıcısına yanıt
    Yok ben er erbaş statüsünde gidiyorum. Bu dediğim ilaç olayı ise sanırım ilaç geçmişi olan herkese rutin olarak yapılan birşey. Yani herkesin kullanabileceği türden reçeteli ilaçlar. O yüzden senin için bir problem olacağını düşünmuyorum. Zaten olumlu raporu vermiş doktor. Bu ilaç varsa giremez gibi şeyler askeri okullar varken vardı. İyice bakılıyordu. Şimdi sorun teşkil etmez.

• Valla sonuçta şu ortaya çıkıyor, bir kişi şubeden de işlemlerini halledebilir, e devletten de. Veya benim gibi e devletten halledip raporu şubeye de bırakabilir. Askeriye sonuçta herkese farklı da olsa aynı anlama gelen bı evrak veriyor yolluyo :)

Sagolasin kardeşim :) hepimizin hakkında hayırlısı olsun saya saya yedik günleri zaten 1 hafta sonra burda çıkan yerleri paylaşıyor olacağız insalllah :)

• Brkgndz33 B kullanıcısına yanıt
    Rica ederim kardeşim ne demek. Aynen öyle kaç aydır gün sayıyoruz. Bunlar şafağa dahil mi dedim de değilmiş.:) Bı bakmışsın şafak doğan güneş deriz zaman çabuk geçiyor. Hepimizin için hayırlısı :)

• Arkadaşlar Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2 yıllık önlisans mezunuyum. Ortalamam 3.42 boy 1.70 kilo 65 Yedek astsubay olma ihtimalim sizce nedir eğer olursam diğer arkadaşların kafasında bir profil olması açısından yazdım hemde meslektaşlarımı görmek adına eğer muhasebe mezunu varsa bu yoruma cevap atabilirlermi acaba herkese Hayırlı Cumalar herkesin gönlündeki olur inşallah son 7 Gün diyoruz :)
  • YedekastsubaySAMSUN Y kullanıcısına yanıt
    usta herkesin şanşı eşit
  • YedekastsubaySAMSUN Y kullanıcısına yanıt
    Celp kaybı yaşamadan gidelimde hayırlısıyla gerisi hallolur, astsubaylık vs şans işi ne kadar ihtiyaç varsa bölüm kontenjanı da açıldıysa olabilir dostum hayırlısı neyse o olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: YedekastsubaySAMSUN

Arkadaşlar Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2 yıllık önlisans mezunuyum. Ortalamam 3.42 boy 1.70 kilo 65 Yedek astsubay olma ihtimalim sizce nedir eğer olursam diğer arkadaşların kafasında bir profil olması açısından yazdım hemde meslektaşlarımı görmek adına eğer muhasebe mezunu varsa bu yoruma cevap atabilirlermi acaba herkese Hayırlı Cumalar herkesin gönlündeki olur inşallah son 7 Gün diyoruz :)
    Diploma notu, boy vesaire yedek subay/astsubay seçilmek için avantaj veya kriter değil kardeşim. Kontenjana ve başvuru sayısına göre şansın değişir. Sen yedek astsubay olamayabilirsin ama senin sıra arkadaşın 2.18 diploma notu ve göbeği ile yedek astsubay olabilir. Şans, kader artık ne dersen adına. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timur 44 -- 17 Ocak 2020; 16:14:56 >
  • Beyler askerlik yaşı geçmiş olanların yani gönderimi daha hızlı olduğu söyleniyor bu doğrumu sizce ? Örnek;97,96 doğumlular

• quote:

Orijinalden alıntı: Btmclayy

Beyler askerlik yaşı geçmiş olanların yani gönderimi daha hızlı olduğu söyleniyor bu doğrumu sizce ? Örnek;97,96 doğumlular
    Updullah merak ettim ben de.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.