Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Ocak dediğin 30 Ocak, Şubat de gitsin. :) O da Şubat celbinden sayılıyor. 30 Ocak'ta da gitsen Şubat celbinde gitmiş oluyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya iyi güzel 30 ocakta gidecekler 24 ocakta açıklanacak diyorda 15 gün önce sevk belgesi alma işi falan nasıl olacak işten nasıl çıkıcaz bizde tazminat alıcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkanDRDYK

ya iyi güzel 30 ocakta gidecekler 24 ocakta açıklanacak diyorda 15 gün önce sevk belgesi alma işi falan nasıl olacak işten nasıl çıkıcaz bizde tazminat alıcaz
    Aynı durumdayız hocam 6 günde işten çıkıp tazminat peşinde koşup bir yandan hazırlık yapıcaz sanırım.2 hafta önce çıkış yapıp biraz dinlenmeyi düşünüyordum bu gidişle işten ayrılıp direk askerliğe başlıcaz

• OkanDRDYK kullanıcısına yanıt
    Şimdi askerlik şubesi ile görüştüm. 30 Ocak'da gidecekler için sevk belgesi askerlik yerleri açıklandığı anda e-devlet üzerinden alacaklar belgelerini yazıda bahsedilen 15 günlük süre denilen şubat ve mart ayı içerisinde gidecek askerler için geçerli olacakmış. Her türlü ihtimalde 24 ocakta açıklanacak erken açıklanma söz konusu degil denildi. Mecbur bekleyecegiz benimde iş durumu sıkıntı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Squixse

Aynı durumdayız hocam 6 günde işten çıkıp tazminat peşinde koşup bir yandan hazırlık yapıcaz sanırım.2 hafta önce çıkış yapıp biraz dinlenmeyi düşünüyordum bu gidişle işten ayrılıp direk askerliğe başlıcaz

Alıntıları Göster
    Bende aynı dertten muzdaribim tercih yaptığım zaman ilk celple gideceksiniz diye bir uyarı aldım acaba sarkma durumu oluyor mu yoksa direk 30 Ocak'ta mı yolluyorlar bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deatless22

Teğmen olarak sorularina yanıt vereyim.

1-Egitimde yani 2 ay hicbir şekilde dışarıda kalamazsınız. Sonraki 10 ay için, sabah 8:00 da mesai başlar ve kışlada olmak zorundasın - akşam saat 17:00 da mesai biter ve kışladan çıkar istediğiniz yerde kalırsınız. Ev kiralayıp evde kalabilirsiniz.

2-Haftasonu nöbetiniz olmadığı sürece Garnizon Terk izni ile şehir dışına gidebilirsiniz. İster memleketinize ister gezmeye gidin kimse karışmaz ama hangi şehre gideceğini bildireceksin.

3-Tabanca verilmeyecek.

4- 25 gün yıllık iznin, 12 gün rapor hakkın, 12 gün mazaret izin hakkın var.
    Garnizon terkler hiçbir izinden düşmüyor.

Alıntıları Göster
    Komutanım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Ben de şubatta gitmeye karar verdim. Cumaya kadar halletmeye çalışıyorum.
    Yarın muayene olacağım. Yedek Astsubaylığa başvurmak istiyorum.
    Bizim görevimiz ne olacak bir bilginiz var mı acaba?
    12 ay bittikten sonra sanırım bize soracaklar kalmak istiyor musunuz diye.
    Evet dersek bizi bir sınava ( yazılı-bedensel) tabii tutacaklar mı?

• Merhaba, ben geçen hafta şubeden tecilimi bozup gitmek istediğimi söylemiştim ve bana büyük ihtimalle şubatta gideceksin dediler ve bir belge verdiler.

E-devletten takip edeceksin dediler, e-devlette MSB menülerinde gezinirken ordaki menülerde sürekli sistemde kayıtlı değilsiniz vs tarzında uyarılar çıkıyor. Şubede benim işlemimi yanlış yapmış olabilirler mi?

Belgenin bir ismi yok üzerinde sadece 'BELGE' yazıyor ve şubatın 1'ine kadar askerlik sakıncası yoktur vs diyor.

Ayrıca büyük ihtimalle demesi kafamda ?'leri bıraktı, daha sonraki aylarda gitme ihtimalim olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhilipTandy -- 17 Aralık 2019; 17:58:46 >
  • Arkadaşlar merhaba,benim 2022’ye kadar tecilim var. Yedek subaylığa başvurmak istiyorum işler biraz da ona bağlı. Şimdi örneğin ben tecilimi bozdursam, durumum belli olduktan sonra eğer kısa dönem çıkarsa 2022 yılına kadar tekrar tecil ettirebilir miyim? Eğer kısa dönem çıkarsa seneye başka bir tarihte gitmek istiyorum.Böyle bir durum mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apocalypto33 -- 17 Aralık 2019; 20:1:3 >
  • Evet az da olsa Şubat'ta gitmeme ihtimalin var. Ama E-devlet'teki durumu şubeye danışsan iyi olur, işini garantiye almış olursun en azından.

• İhtiyaç listesi sen görevini bitirmeden 2 ya da 3 ay önce birliğine gelecek. İhtiyaca göre sen tercih yapacaksın eğer senin bölümüne ihtiyaç varsa. Ondan sonra yazılı ve bedensel sınava tabi tutulacaksın. Sonrasında sözlü mülakat olacak. Kpss dışında dış alımdaki gibi olacak yani

Edit: Deniz kuvvetlerinde mühendis asteğmenim sorularınız olursa bildiğim kadarıyla yanıtlayabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Mühendis -- 17 Aralık 2019; 22:9:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kısmetse haziranda üniversiteden mezun olacağım. Mezun olduğumda 23 yaşında olacağım. Okuldan mezun olduktan sonra kaç ay içerisinde askerliği tecil ettirmem gerek? Ve bu tecil işlemi sırasında boy ve kilo ölçüyorlar mı? Yedek subaylık için kilo önemliymiş. Eğer bizi ilk tecil sırasında tartıyorlarsa, yedek subaylık için ilk tecildeki kilomuzu mu yoksa askere kesin gideceğimizi belirttikten sonraki kilomuzu mu dikkate alırlar?

• john ciga J kullanıcısına yanıt
    Mezun olduktan sonra 2 ay süren var tecil için. Tecil işleminde boyun falan ölçülmüyor(herhangi bir sağlık muayenesi istenmiyor); ne zaman askerlik başvurunu yaparsan o zaman muayeneye gidiyorsun.
    ASAL Yoklama Başvurunu yaptığında seni aile hekimine yönlendiriyor. Aile hekimi muayenesinde sana kilonu boyunu falan soruyor. Kimi aile hekimi verdiğin cevabı yazar geçer, kimisi ölçer; aile hekimine göre değişiyor. Veya o muayenede ters bir şey görürse(mesela kilon fazlaysa) hastaneye sevk edebiliyor ve oradan alınan raporu şubeye bildiriyorsun. Bu raporlarda(aile hekimi ve eğer hastaneye sevk edildiysen oradan aldığın rapor) sağlıklıysan ve askerliğe elverişliysen tercihini(yedek subay/astsubay/er) yapıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timur 44 -- 19 Aralık 2019; 2:4:32 >
  • Şurada yerimi alayım

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mühendis

İhtiyaç listesi sen görevini bitirmeden 2 ya da 3 ay önce birliğine gelecek. İhtiyaca göre sen tercih yapacaksın eğer senin bölümüne ihtiyaç varsa. Ondan sonra yazılı ve bedensel sınava tabi tutulacaksın. Sonrasında sözlü mülakat olacak. Kpss dışında dış alımdaki gibi olacak yani

Edit: Deniz kuvvetlerinde mühendis asteğmenim sorularınız olursa bildiğim kadarıyla yanıtlayabilirim
    Selam hocam
    Ben kasımda tecili bozup muayene ve tercih işlemlerini hallettim.
    Buraya kadar sıkıntı yok.Bir iş buldum bana kesin sözüyle ümit verdiler ben bu hafta p.tesi bedelliye çevirdim.Şimdi iş yeri yan çiziyor.Tekrar şubeye gitsem er değil de şubat da yedek astsubay olarak yapılabilir mi?

• o konu hakkında bir fikrim yok. Askerlik subesi ile konuşmanızı tavsiye ederim
  • Arkadaşlar 24 Ocak tarihinde belli olacakmış. 30 Ocak çıkarsa nasıl olacak şimdi bu konuda net bilgiye ulaşan var mı?
  • E devlette haziran 2020 ye kadar ilişiği yoktur sınf tertibat bekliyor diyor.Eylülde bozmuştum tecili...Şubatta gider miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vasquez BROM V kullanıcısına yanıt
    Olacağı şu 1 hafta içinde tüm işlemleri tamamlayıp birliğine teslim olacan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nebula_21 -- 19 Aralık 2019; 17:48:31 >
  • Askerlik şubesiyle görüştüm. 30 Ocakta gidenlerin daha erken belli olcakmış. Aralık sonu-Ocak başı sınıflandırma belli olacak, Ocak 14-15 gibi sevk belgesi alınacakmış.
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.