Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim hocam yarın bu şekilde açıklayacağım bende. Umarım hallolur benimde kısa sürede

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hastanenin verdigi raporu goturdum askeriyeye yoklama islemlerim bitti. Bana verdikleri kagitta sevk tarihi 30 ocak yaziyor kesin 30 ocakta gidicem dimi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkanDRDYK

Hastanenin verdigi raporu goturdum askeriyeye yoklama islemlerim bitti. Bana verdikleri kagitta sevk tarihi 30 ocak yaziyor kesin 30 ocakta gidicem dimi?
    bana niye kağıt vermediler anlamadım kesin gideceğin anlamına gelmiyor sanırım en erken ocakta gideceksin anlamına geliyor dostum
  • OkanDRDYK kullanıcısına yanıt
    Hayır. 30 Ocak 26 Şubat 19 Mart bu 3 tarihten birinde gidersin. Yedek subay ve astsubay çıkarsan 30 ocakta sevk olacan.

• 500 kişinin olduğu konumuzun ana grubuna herkesi bekleriz, hızlı bir şekilde bilgi alışverişinde bulunuyoruz.

Grup linki ;

https://t.me/joinchat/NqZop1Rylu3yCQUAq1X5nA

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün hizmetler kısmından tercihi mi yaptım . Başka yapacağım bir şey var mı? Birde sonuçlar ne zaman açıklanir? Gideceğim yer , yedek astsubay lik vs.

• Emre3883838 E kullanıcısına yanıt
    Ocağın 24'ünde açıklanacak. Tercih işlemleri son aşama.

• İlk celp ne Zaman ? Tercih sırasında ilk celpte alinacaksnz yaziyo

• Emre3883838 E kullanıcısına yanıt
    İlk celp şubat celbi.
    30 ocak, 26 şubat, 19 mart günlerinde askere alım olacak.

• tamam teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Marcus Glory

İlk celp şubat celbi.
    30 ocak, 26 şubat, 19 mart günlerinde askere alım olacak.
    Hocam bana verilen kağıtta sevk dönemi 1 şubat yazıyor? O sadece şubat celbi olduğunu belirtmek için mi öyle yazılmış?

• The Nameless Man T kullanıcısına yanıt
    Evet. O tarihi celbin başlangıç tarihi olarak kabul edebilirsin. Şubat celbini temsil ediyor o tarih ama alımlar belirli kategorilere ve kriterlere göre ayrılıyor ki zaten resmi duyuruda da tarihler belirtiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timur 44 -- 13 Aralık 2019; 19:27:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak633

Selamun aleykum,

Ben askerlik subesi ile gorustum duyuruda yayinlanan tarihler en son aciklanma tarihleriymis yani kafamizin karistigi gibi bir durum yokmus, 24 ocakta aciklanacak 30 ocakta gideceksem nasil 15 gun once sevk belgem cikacak diye kafamizin karismasina gerek yok. Araligin son haftasi ya da ocagin ilk haftasi yerler aciklanacakmis arkadaslar, sevk tarihimizden 15 gun oncede sevk belgemizi alabilecegiz
    Askere gideceğin tarihten 16 gün önce açıklanır. Şubat celbi normal şartlarda 14-15 Ocakta açıklanır ve sevk belgeni alırsın.
    Aralıkta açıklanmaz. Ocağın başında da açıklanmaz.
    Her zaman oluşan ritüel bu şekilde . Bilginiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: burak633

Merhaba,

Bende subat celp donemi icin yedek astsubay olarak basvurumu yaptim bu konu hakkinda birkac sorum olacak evli oldugum icin soracagim sorulad benim icin onemli

1-forumda bir kisinin yazdigi ve duyduguma gore istersem gittigim sehirde eve cikabilirmisim mesai vs egitim bitiminda evimde kalabiliyormusum
    2-hafta sonu gerekli izinleri aldigimda memleketime donebiliyormuyum
    3-yedek astsubaylara bellik tabancasi veriliyor mu
    4-12 ay boyunca toplamda ne kadar izinim var

Bu konular hakkinda bana yardimci olabilirseniz sevinkrim
    Teğmen olarak sorularina yanıt vereyim.

1-Egitimde yani 2 ay hicbir şekilde dışarıda kalamazsınız. Sonraki 10 ay için, sabah 8:00 da mesai başlar ve kışlada olmak zorundasın - akşam saat 17:00 da mesai biter ve kışladan çıkar istediğiniz yerde kalırsınız. Ev kiralayıp evde kalabilirsiniz.

2-Haftasonu nöbetiniz olmadığı sürece Garnizon Terk izni ile şehir dışına gidebilirsiniz. İster memleketinize ister gezmeye gidin kimse karışmaz ama hangi şehre gideceğini bildireceksin.

3-Tabanca verilmeyecek.

4- 25 gün yıllık iznin, 12 gün rapor hakkın, 12 gün mazaret izin hakkın var.
    Garnizon terkler hiçbir izinden düşmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deatless22 -- 15 Aralık 2019; 18:49:38 >

• deatless22 kullanıcısına yanıt
    Ekimde gidenler 23 eylülde öğrenmedi mi hocam neden her zaman böyle olur diyorsunuz bir sebebi mi var? 24 ocakta öğreneceğiz biz de yerleri ama siz neden 15 ocak diyorsunuz sebebini merak ettim.
  • Lt. Aldo Raine kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar MSB duyuruda hangi tarihte açıklanacak diyorsa o tarihte açıklanıyor. Verilen tarihten erken veya geç açıklanması söz konusu değil.
  • denizb13 D kullanıcısına yanıt
    Ben de onu diyorum zaten. Arkadaş 15 ocak demiş neden öyle demiş diye kendisine soruyorum hocam
  • yedek subay ve yedek astsubayların 30 ocak sevk tarihi oldugunu dusunursek 24 ocakta acıklanması pek mantıklı değil. 6 günde kim planını hazırlığını yapıcakta sevk olucak ki ? Daha önce acıklanması muhtemel bence de.
  • MERHABA BEN GEÇEN AY TECİLİMİ BOZDURDUM BANA İLK CEL ŞUBAT CELPİ ASKERE GİDECEKSİN DEDİLER FAKAT MSB NİN AÇIKLAMASINDA İLK CELP OCAK OLARAK GÖZÜKÜYOR BEN NE ZMAAN ASKERE GİDİCEM
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.