Şimdi Ara

376. Dönem (Ağustos 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.790
Cevap
27
Favori
267.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 71cellow

Ben ağustos celbinde gitmek istiyorum 31 mayısa kadar sürem var tecili bozdurmak için bu son düzlükte bozdursam kısa dönem mi çıkar? Şahsen yedek subay olarak yapmak istiyorum. Ana sorum tecil bozdurma vaktinin kısa ve uzun döneme etkisi veya A,B gruplarına etkisi var mı?
    Hepsi şans, kura ile belli oluyormuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _gavaracı_ kullanıcısına yanıt
    Haziran döneminde askerlik şubesine falan gitmeye gerek yok. Ancak belli başlı bilgilerde değişiklik yapmak isterseniz gidiyorsunuz diye biliyorum. Yoksa ekstra bir gitme söz konusu değil. Artık yerlerin açıklanmasını bekleyeceksiniz.

• Tecil bozdururken hangi belgeler isteniyor? İnternette farklı şeyler söylenmiş.

• Tecil bozdururken yanımda bir sürü belge götürdüm. Hiç birine bakmadılar. E devlette hepsi yazıyor zaten. Daha önce tecil ettirirken e devletten bilgilerimi girmiştim ondan sanırım. Bir de oradaki kadının bana söylediği bundan sonra bir şey yapmana gerek yok. Yeniden tecil ettirmek istersen (1 sen tecilim daha vardı) ya da bilgilerinde değişiklik yapmak istersen haziran ayı içerisinde gel dedi. Temmuz da açıklanacak çünkü yerlerimiz.
  • Bende Ağustos celbindeydim erken gitmek için dilekçe verdim yedek subay olmak istiyorum dedim mayıs ta açıklandı kısa dönem er istanbul çıktı 12.6.2019 evrak alma tarihi yazıyor şimdi yeni yasayla askerlik 6 aya düştü şimdi benim normal er ile herhangi bir farklılığım kalmadımı? Bu yeni sistemin bana ne avantajı var hiç bişi anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Tecil bozdururken hangi belgeler isteniyor? İnternette farklı şeyler söylenmiş.
    Bişi yok e devletten askerlik yoklama işlemlerini tamamla daha sonra git aioe hekimine muayene ol sevkini bekle hepsi bu

• quote:

Orijinalden alıntı: DrAvengers

Bişi yok e devletten askerlik yoklama işlemlerini tamamla daha sonra git aioe hekimine muayene ol sevkini bekle hepsi bu

Alıntıları Göster
    Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre kayıtlı olduğunuz askerlik şubesine müracaat ediniz.

Bu çıkıyor e-devlette?
  • Başlık düzeltilsin artık,kısa uzun dönem kalmadı 6 ay herkes.

6 ayı dolduran uzun dönem arkadaş cumaya kadar dönecekmiş,komutanları hazırlanın demiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre kayıtlı olduğunuz askerlik şubesine müracaat ediniz.

Bu çıkıyor e-devlette?

Alıntıları Göster
    Şubeden yapacaksınız işlemi bazılarımızda o şekikde yazıyor. Onlar işlemleri şubeden yapıyor

• merhabalar, tecili bozup muayene oldum bugünde böyle olmuş askerlik durum belgemde.

sizce ağustos celbi a gurubuna mi atar b grubuna mi? Bir de sonuçlar ne zaman açıklanır kimisi temmuz ilk hafta diyor kimisi 12 temmuz diyor.

ve işten çıkarken 2 hafta önceden haber vermemiz isteniyordu şimdi sevk belgesini gösterip 2 hafta bekletirler mi yoksa hemen çıkış verirler mi? ( sevk belgesini görmeden tazminat vermiyorlar)

376. Dönem (Ağustos 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

• claswan kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı şekilde 3 eylül 2019 sınıf tertibat.
    Biz galiba b gidicez yüksek ihtimal yada yeni sisteme düzenleme var.

• ALAYINA-GİDER kullanıcısına yanıt
    Bana da B gibi geldi çünkü temmuz yazanını da gördüm geçen gün. Bir de çoğu asker terhis olacak bir anda. Ciddi bir açık olacak bence erken celp falan açabilirler ya da en azından herkesi A grubuna atabilirler. Kafam karışık bekleyip göreceğiz umarım A grubuna atar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAYINA-GİDER

Ya beyler benim askerlik durum belgesinde 21 mayıs 2019 a kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyordu düne kadar sınıf ve tertibat bekliyor diye.
    Bugün baktım o tarih geçti ne oldu acaba diye 3 eylül 2019 a kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor sınıf tertibat bekliyor yine diye.
    Şimdi ben daha açıklanmadan b grubunamı düştüm ? Ağustos celbi başvurusu tanamlandıktan sonra askerlik şubesinden kağıt almıştım kağıtta 18 temmuza kadar diyordu.
    Çok ilginç ya.
    Ben edevletten yaptım başvuruyu yani başvuru demek saçma olur yoklama yapıp muayene oldum beni de 3 eylül 2019'a atmış. Temmuz başı ya da 12 temmuzda açıklanacak tarihler. Sanırım yeni sistemden dolayı eylüle atıyorlar herkesi. Haziran yazanları da eylüle atmış geçen gün. Bekleyip göreceğiz tek temennim 99/3 A grubuna kalmak olacaktır :) herkes için hayırlısı olsun.

• Arkadaşlar bende 27si sabahtan edevlet üzerinden asal başvuruyu tamamlayıp öğlen aile hekimine sağlık kontrolüne gittim sonrasında askeriyeyi aradım 2-3 güne sisteme yansır dediler ne zaman giderim dedim kasım gidersin dediler dedim nasıl internette 31 mayıs son yazıyor 20 mayısta ağustos için kapattık dediler yer kırıkkale sizce ağustosmu giderim kasım mı?

Aöf işletme okuyordum 6 aya düşünce aradan çıkarıyım dedim üniversitenin biteceği yok çünkü alttan alıp duruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M0rpheous -- 28 Mayıs 2019; 2:59:18 >
  • M0rpheous kullanıcısına yanıt
    Dostum ben 23 Mayıs’ta tecilli bozdurdum, bana “ 18 Temmuz’da gidersin Ağustos celpinde oluyor” dedi. Yanlışlık olmasın, sen şubeye bizzat git.

• M0rpheous kullanıcısına yanıt
    Üni mezunlarına 31 Mayıs’a kadar başvuru hakkı devam ediyor ve Ağustos celbine dahil olunuyor. Gerisi için 20 Mayıs son günüydü, artık Kasım celbine...

• claswan kullanıcısına yanıt
    Hocam benim ilk 21 mayıs 2019 du bende o günden bir gün önce askerlik şubesine gidip niye yarın son gün yazıyor diye sormaya gittim bana 18 temmuz 2019 a kadar sorunu yoktur sınıf tertibat kağıdı verdiler.
    Sonra işte 21 mayıs geçti 22 sinde e devletten bakayım dedim değiştimi acaba diye bir baktım 3 eylül 2019 olmuş.
    Ee kağıtta 18 temmuz yazıyordu niye 3 eylül oldu dedim kendi kendime ama bıraktım peşini bugün gidip yine kağıt alsam şubeden kesin o kağıtta 3 eylül yazacak.

• ozakin70 kullanıcısına yanıt
    Yani üniyi okuyo gözüktüğüm için sırf mezun değilim diye kaçırdıkmı ağustos celbini kesin bilgimi
  • Beyler tecili yeni bozdurdum bilgilerimi güncelleyebiliyor muyum ? Şubede sormadım bilgisi olan.
    Birde beyler kaç kişiyiz yedek Subaylık isteyen diğer dönemlere göre az mıyız? Bana mı öyle geldi. Tesbiti nasıl yaparız.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.