Şimdi Ara

376. Dönem (Ağustos 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.790
Cevap
27
Favori
267.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu bilgiler ışığında öyle gözüküyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selam arkadaşlar

dil belgesi olarak yds ya da yök-dil'in bir farkı var mı sizce askeriyede yedek subaylık için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi il Flâneur -- 28 Mayıs 2019; 17:4:24 >
  • arkadaşlar 1 yıllık tecilim vardı ağustos celbinde askere gitmek için bozdurdum tekrar tecil etmek istersem hangi tarihe kadar tecil ettirebilirim ? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taııbuv -- 28 Mayıs 2019; 16:50:48 >
  • benim bir sorum olacak ,kasım döneminde askere gitmek istiyorum lisans mezunuyum. ağustos sonuna kadar tecil bozup başvurmam gerekiyor sanırım burada okeyim.fakat bu yeni sistem ile değişen bir şey var mıdır üniversite mezunları için? farklı bir durum gibi yararlanabilceğimiz bilgisi olan var mı
  • Yeni sistem bayramdan sonra gorusulecekmis .
    Sizce ağustosu kapsama olasılığı nedir? 31 mayıs son gün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smmm35 S kullanıcısına yanıt
    Herhalde tek değişen yeni olarak ast subaylık kadrosu gelmesi. Başka yok etkileyen...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir sorum var cevaplayan olursa sevinirim yukarıda normal uzun dönem erler için ağustos celbi 20 mayısta doldu denilmiş.

bende kasımda mezun olduktan sonra giderim diye başvurmamıştım ama askerlik sistemi değiştiği için başvurmak istiyorum yani sorum şu 31 mayıs son günü ben şimdi başvurursam ağustosta askere gidermiyim ?

• Korbokor kullanıcısına yanıt
    eğer şu an üniversiteden henüz mezun olmadıysan işlem yapamazsın hocam.
  • ben de ağustos'da gitmek istiyorum ama bu sene 18 temmuz'da alınıyor ağustos cepleri, 28 temmuz'da sınavım var nasıl olacak bu iş. benim sınıflandırmam yapılmış gideceğim yer belli, kardeş durumundan ertelemiştim. şimdi ikinci gruplarla birlikte gitme şansım var mı diye sordum askerlik şubesine yani 5 eylül'de alınan grupla, yok dediler. nasıl olacak bu iş ya ağustos'u niye 18 temmuz yapıyorsunuz insafsızlar.
  • Nuvole N kullanıcısına yanıt
    Kurban bayramından dolayı.

• denizb13 D kullanıcısına yanıt
    bayramdan sonra alsınlar madem, sınavların çoğu bu döneme denk geliyor. dgs, kpss vb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAYINA-GİDER

Hocam benim ilk 21 mayıs 2019 du bende o günden bir gün önce askerlik şubesine gidip niye yarın son gün yazıyor diye sormaya gittim bana 18 temmuz 2019 a kadar sorunu yoktur sınıf tertibat kağıdı verdiler.
    Sonra işte 21 mayıs geçti 22 sinde e devletten bakayım dedim değiştimi acaba diye bir baktım 3 eylül 2019 olmuş.
    Ee kağıtta 18 temmuz yazıyordu niye 3 eylül oldu dedim kendi kendime ama bıraktım peşini bugün gidip yine kağıt alsam şubeden kesin o kağıtta 3 eylül yazacak.
    en iyisi 12 temmuzu beklemek. Sevk yerleri belli olacak.
  • claswan kullanıcısına yanıt
    Aynen 12 sinde yerler belli olacak galiba 18 inde de sevk belgesi alma zamanı galiba.
    Bende celp yerini öğrenip tecil ettirmeyi düşünüyorum sevk belgesi almadan.

Celp yerini sevk almadan nasıl öğreniyor tek problem o.

• smmm35 S kullanıcısına yanıt
    Astsubaylık değil subay olarak kalma ( dış kaynaktan subay alımı olmayacak artık ) imkanı geliyor 4 yıllık lisans mezunlarına. Lise-Önlisans mezunlarına astsubay kadrosunda çalışabilecek.
  • Nuvole N kullanıcısına yanıt
    Ülkede ne mantıklı ki bu olsun.
    Ağustos celbi diyorsun temmuzda gönderiyorsun.
    Adı ağustos celbi a grubu temmuzda b grubu eylülde ama adı ağustos celbi işte böyle çok ilginç.

• acaba sınıflandırması daha önce yapılmış olup askerliği erteleyenler yeni sistemle yedek subaylık ve yedek astsubaylık için tekrar başvuru hakkı elde edecek mi?

ben kısa dönem çıkmıştım ama kardeş durumundan erteledim. gideceğim yer belli olmuştu kısa dönem olarak hala aynı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuvole

acaba sınıflandırması daha önce yapılmış olup askerliği erteleyenler yeni sistemle yedek subaylık ve yedek astsubaylık için tekrar başvuru hakkı elde edecek mi?

ben kısa dönem çıkmıştım ama kardeş durumundan erteledim. gideceğim yer belli olmuştu kısa dönem olarak hala aynı sanırım.
    tekrar başvuru hakkı yok hocam yerin belli birliğin belli bittikten sonra teslim oluyorsun
  • yahu ben tecili bozalı 10 gün oldu hala sistemde yükümlü olarak kaydınız bulunmamaktadır diyor
    bu yazı haziranda kayıtlar bitince mı değişecek yoksa temmuzda yerler belli olunca mı değişecek

• mertismet kullanıcısına yanıt
    ben bunu şubeye sordum "o konuda bir bilgimiz" yok dediler.

varsayıyorum, uzun dönem olup aynı durumda olsaydım statüm uzun dönem olarak kalmayacaktı sistem değişikliğinde. bunda bir değişiklik olacak mı bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuvole

ben bunu şubeye sordum "o konuda bir bilgimiz" yok dediler.

varsayıyorum, uzun dönem olup aynı durumda olsaydım statüm uzun dönem olarak kalmayacaktı sistem değişikliğinde. bunda bir değişiklik olacak mı bakalım.
    ben bi kurumda memurum maaşları yaptığım için senin gibi bir arkadaşla konuştum. bu işlerle bayag uğraşan subay olmak isteyipte çıkmayan arkadaş

imkansız dedi kendiside görüşmüş askerlik şubeleriyle sizin şube öyle diyor olabilir
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.