Şimdi Ara

376. Dönem (Ağustos 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.790
Cevap
27
Favori
267.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muko_60

Arkadaşlar yedek subay başvurusu için yarın askerlik şubesine gideceğim, mezuniyet belgesi ve transkript lazım galiba. Başka bir şey gerekli midir?
    Hiçbir şey götürmene gerek yok. Kimliğini al git.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz inceleme fırsatı buldum buradaki duyuruya göre lisans diploması ve transkript gerekli, başka bir belge istenmiyor galiba.
    https://asal.msb.gov.tr/SlaytHaber/agustos-2019-yedek-subay-celbinde-silahaltina-alinacak-yukumlulere-ait-duyuru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muko_60 -- 23 Mayıs 2019; 3:57:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muko_60

Biraz inceleme fırsatı buldum buradaki duyuruya göre lisans diploması ve transkript gerekli, başka bir belge istenmiyor galiba.
    https://asal.msb.gov.tr/SlaytHaber/agustos-2019-yedek-subay-celbinde-silahaltina-alinacak-yukumlulere-ait-duyuru
    Gerek yok burdaki çoğu kişi o işlemi yaptırmıştır. Sistemde var zaten kimlik yeterli

• ağustos celbi 20 mayısta kapandı diyorlar bilgisi olan var mı?

• claswan kullanıcısına yanıt
    Kim diyor?

• Kutsal Libido kullanıcısına yanıt
    Aynen şansa bak arkadaş ya 😁 ne olurdu 28 inden sonra gitseydik. Düşünemiyorum bölük deneme çözüyor 😁

• denizb13 D kullanıcısına yanıt
    öyle mi o zaman güzel olur hocam. diyelim ki 1.grup yedek subay olarak çağırdılar ben ertelettim 2.grup yedek subay olarak çağırabilirler yani doğru mu anladım?
  • Freud1234 F kullanıcısına yanıt
    haha komple pdr bölüğü olarak deneme çözeriz
  • Beyler benim adresle ilgili garip bir sorunum var. Geçen hafta adresimi memlekete(Tokat) taşıdım ve 2 gün önce aile hekimliği işlemlerini tamamladım. Bugün Tokat askerlik şubesini aradığımda başvurunun sistemde henüz burada gözükmediğini söyledi. Güngören şubeyi aradığımda ise adresin taşındığını ve yedek subaylık dilekçesinin Tokat'a verileceğini söyledi. Sonuçta 2 tarafta ilgilenmiyor. Böyle bir durum yaşamış olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rhino01

Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı yazısı yoklama sayfasındaki 3 işlem de tamamlandığında çıkıyor.

Senin işlemlerin büyük ihtimalle tamamlanmış, askerlik şubesini arayıp sorabilirsin. Bazı şubeler "gel bakarız, hele bir gel de hallederiz" diyip uğraşmak istemiyorlar telefonda. Böyle olursa başka bir şubeyi ara.

Garanti olsun diyorsan gidip kendin halledeceksin.
    hocam bugün şubeye gitmiştim, dediğiniz gibi oldu. gittiğimde memur bakın bu kısımları doldurmadan işleminizi tamamlamışsınız diye gösterdi. sonuç olarak işlemleri şubeye giderek halletmiş oldum.

halbuki başvuruda her yeri tekrar tekrar okuyup doldurdum sonrasında çıktı alınabiliyordu, bana o kısımları sormadığına eminim. edevlet de bir garip, boş kısımları doldurmadan işlemlerimi tamamlamış :D

• Kutsal Libido kullanıcısına yanıt
    Sınıflandırma ne şekilde yapılırsa yapılsın bir daha değişmiyor. Yerin açıklandıktan sonra en erken 1 celp sonrasına erteletebilirsin. Zaten sadece kısa dönemler 2. grup gidebiliyor.
  • Yeni sistem kabul edildi:

376. Dönem (Ağustos 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozakin70 -- 24 Mayıs 2019; 1:12:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yedek subay tercih etmesek bile çıkma ihtimali var mı

• developerhbo D kullanıcısına yanıt
    Evet tercih etmeyipte çıkan kişiler de oluyor.
  • Arkadaslar yeni askerliği yasaya gireceği için ben kasım celbine sarkıttım.Acaba kasım celbinin son başvuru tarihi ne zaman?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RustyCohle

Arkadaslar yeni askerliği yasaya gireceği için ben kasım celbine sarkıttım.Acaba kasım celbinin son başvuru tarihi ne zaman?
    Geçsn ssne ağuatos sonuydu yine olurdu faeklı bir durum olmazsa öyle olur

• Bugün aklıma geldi şu an acemide olan yakın bir arkadaşım var. Ona da soracağım abi tecrübeli olanlar ya da bilenler elbet vardır. Askerde bir gün nasıl geçer neler yapılır. Benim korkum uzun süredir evdeyim. Dışarı bile çok çıkmıyorum. Çalışırken ki çevikliğim kayboldu. İki poşet taşısak 20 dk ayakta kalsak hemen yoruluyorum. Spor yaptırıyorlar mı yoksa daha çok askeriyenin işleri nöbet tarzı mı ilerliyor sistem merak ediyorum. Bilenleriniz cevaplarsa sevinirim.

• bugün tecili bozup yoklama başvurusu yaptım arkasından muayene oldum hemen. Edevlet te askerlik şubesi tarafından onay bekleniyor yazıyor. inşallah ağustos celbinde gidebilirim.

• Cisalpine kullanıcısına yanıt
    Bu durum askerlik yaptığın statüye, sınıfa ve branşa göre çok farklılık gösterir.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.