Şimdi Ara

373. dönem (Kasım 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.812
Cevap
31
Favori
286.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kütahya Hava Er'de 98 kişiydik, normalde 110 imiş. 12 kişi bedelliyi tercih etmiş veya tecil yapmış tekrardan.

Mühendislik branşınız nedir? Ana branşlarda (elektrik, makine, inşaat) şansınız yüksek olabilir. Nickinizdeki gibi otomotiv mühendisi iseniz, bizde otomotiv mezunu yoktu. Kütahya'da mühendislikler çoğunluk olmak üzere 22 branştık(ziraat, uluslararası ilişkiler, işletme, istatistik, tarih mezunları vardı). Meslek kurası genelde şans işi.
  • Tek tip askerlik şu anda askerliğini yapan kısa dönemleri nasıl etkileyecek?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2019 sonrası yeni gidecekleri kapsayacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

2019 sonrası yeni gidecekleri kapsayacaktır...
    Tesekkurler.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    hocam otomotiv olarak geçmiyor aslında Türkiyede bulunmayan bir alan, avrupada okudum ben. Araç mühendisliği olarak geçiyor, her türlü tekerlekli, raylı, hava,deniz her türlü aracı kapsıyor branşım. Meslek kurası çıkmazsa zaten asıl sıkıntı orada, 3 ay uzun bir eğitim süresi.
  • diyar_21 kullanıcısına yanıt
    hocam ben Ankara'da yaşıyorum ASAL şubeye sordum tasarı henüz yürürlükte olmadığı için şu an başvuru yapanlar mevcut başvuru şartlarına göre kayıt oluyor.İsteyen kd isteyen yedek subay olarak başvuruyor.
  • En Büyük Asker Bizim Asker!!!

@aslancaca

• 373 kdler askerlik nasıl gidiyor? Hepimiz 45 günümüzü tamamladık askerde.izmirde havalar soğumaya başladı gece nöbetlerine halen alışamadım.bu arada 1 hafta sonra bedelli eğitim çavuşu oluyorum dün hepimizin ismini aldılar 373 kdler olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atarsa 117

Huzurevinde asker de olduk.

• Atarsa 115 Etimesgut Ankara zırhlı birliklerden herkese selam

• Atarsa 110

Anıtkabir’den selam olsun

• 4 ocakta lefkoşa 28.tümene geliyorum...bilgi verebilirmisin
  • Usta birliği İzmir Uzunada çıkan veya daha önce burada yakını askerlik yapan arkadaşlar varsa bilgi paylaşımı olursa sevinirim. ayrıca Hizmet birimi telefon işletme görevi nedir bilenler yardımcı olursa sevinirim.
  • Selamın Aleyküm bilgisayar mühendisi olup yedek subaylık yapan var mı ustalar veya eğitim birliğinde denk gelen ? Bir de kısa dönemde kamerasız telefon sokmak sıkıntı oluyor mu ?

• Bedelliden sonra asteğmen olarak giden var mı beyler ? Şans oranı arttığını bende düşünüyorum da son durum nedir.
  • @Knoxville
    Kasımda gittim. Şuan usta birliğindeyim, 3 haftamı doldurdum. Şans işi biraz, ihtiyaca göre alınıyor. Bu ay sonunda gidecekler de olacak. Şubat celbinin asteğmen alımında son olacağı söyleniyor. Yerine kadrolu muvazzaf subaylar gelecek sanırım.

@Mordorunkoy
    Kamerasız telefon sıkıntı değil(serbest), sıkıntı olan sivil hat. Normalde askercelle izin var ama almaya gerek yok bence. Kasımda nizamiye girişinde 90 TL'ye satıyorlardı. Gizlice sivil hattınızı sokup gece koğuşa çekildiğinizde konuşursunuz.
    Aldım bir telefon kartı, ankesörlü telefondan evi çaldırdım onlar beni aradı. Öğle arası, akşam (eğitim zamanının dışında) konuşabilirsiniz.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 4 Ocak 2019; 20:32:36 >
  • Selam beyler. Herkese iyi çalışmalar. Ben de kasım celbinde yedek subay meslekçi kurası olarak askerlik yapıyorum. 23 kasımda kurada hakkari çukurca çektim. Acemi sonrası 15 günlük ıspartada terörle mücadele eğitimi aldım. Şuan birliğimdeyim. Makine mühendisiyim. Uzun dönem meslekçi makine mühendisi olarak göreve başlayan arkadaşlar ne iş yapıyor. Ben yeni katıldığım için pek bilmiyorum kazan daireleri falan ihaleler le ilgilenecekmişiz. Bilgisi olan var mı bu konuda?

• Sanırım istihkâmdasınız. Ben de 3. haftamı bitirdim. Bize, bakım-onarım-yapım işleri, ihaleler, şartname hazırlanması, proje çizimi, sahada işlerin takibi gibi süreçlerin olacağı söylendi. Eğer yerinize bakacak sivil memurlar(makine müh. mesela) varsa alanınız dışında işlere de bakmanız gerekebilir. Zor yer gelmiş, hayırlı tezkereler dilerim.
  • Arkadaşlar e-devlette yedek subaylık ile alakalı hiç bir seçenek bulunmuyor.Okuduğum tüm bilgilerde de büroya gidilmediği sadece e-devlet kullanıldığı söyleniyor anlamadığım ben hiç bir şekilde yedek subaylık ile alakalı seçenek görmüyorum.

Yardımcı olabilecek birisi var mı ?

Çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.