Şimdi Ara

373. dönem (Kasım 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.812
Cevap
31
Favori
286.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zaten sizin yedek subay olup olmayacağınızı belirleyecek Milli Savunma Bakanlığı'dır. Tamamen ihtiyaca bağlı olarak alınıyor, biraz da şans işi.

Askerlik başvurusu kısmında ise kısa bir anket olması lazım (ben askerlik şubesinde doldurmuştum, şimdi e-devletteki nasıl bilmiyorum). "Komando olmak istiyor musunuz" ve "Uzun dönem istiyor musunuz" soruları oması lazım.

Diğer taraftan E-devlette (ileri aşamada) "Yedek subay sevk öncesi hazırlık" ve " Yedek subay sınıflandırma sonucu" menüleri de var.
  • atarsa 100
  • Atarsa 97

P. Onb Bölük Yazıcısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimaniel -- 12 Ocak 2019; 8:55:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darthface kullanıcısına yanıt
    E devletten 3 aşamalı bi sistem var kardeşim. Önce e devletten yoklamanı yapıyosun yedek subaylıkla ilgili burda bi ibare yok. 2. Olarak aile hekimine muayene oluyosun. 3 olarak ta askerlik şubesine gidip müracaat ediyorsun. Orada dosyaların hazrlanırken sivil memura yedek subay olmak istediğini söylersen tercihini ordan seçiyor. Uzun yada kısa dönem şeklinde.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Aynen istihkam şubedeyim. Valla dediğiniz gibi burası zor. Arkadaşlara tavsiyem sınava çalışıp dereceye girin beyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet-53

E devletten 3 aşamalı bi sistem var kardeşim. Önce e devletten yoklamanı yapıyosun yedek subaylıkla ilgili burda bi ibare yok. 2. Olarak aile hekimine muayene oluyosun. 3 olarak ta askerlik şubesine gidip müracaat ediyorsun. Orada dosyaların hazrlanırken sivil memura yedek subay olmak istediğini söylersen tercihini ordan seçiyor. Uzun yada kısa dönem şeklinde.
    Çok teşekkür ederim kardeşim bilgilendirdiğin için.

• Herkese hayırlı teskereler. ben 2019 kasım celbi kısa dönem olarak askere gitmek istiyorum. Mali Müşavir stajeriyim şu an bu sebepten de tecilliyim.Stajım eylül ayında bitiyo,ben temmuz-ağustos ayında tecil bozdurup kasım celbi için başvurabilir miyim ? ayrıyetten de çevremde giden arkadaşlar vs,kasım tertibine iyi değil diyolar kış olduğu gerekçesiyle. sizin düşünceleriniz nelerdir ? aöf iktisat mezunuyum , yedek subay çıkma ihtimali var mıdır ? ben istemiyorum ama tercih bize ait değil bildiğim kadarıyla.yardımcı olacak arkadaşların yanıtlarını bekliyorum,tekrardan hayırlı teskereler
  • Herkese selamlar . Birkaç sorum var tecrübeli arkadaşlar cevaplayabilirlerse minnettar olurum.

Şubenin verdiği tecil kagidinda 2019 agustos,e-devlette 2019 hazirana kadar tecilli oldugum yaziyor hangisi esas alınır ?

Tek tip askerlik ile ilgili düzenleme sanirim yasalaşmadı ancak eli kulaginda sanirim ?

Bu sistemde uzun donemlerin tegmen olarak yapmasi durumu tamamen ortadan kaldiriliyor mu ?

3 aylik acemilikten sonra 6 ay daha kalacak olmamiz durumunda alacagimiz herhangi bir ucret var mi ?(4 yillik fakulte mezunlarindan bahsediyorum)

• Sevk başlangıcı 30.10.2018
    Katılacağı tarih 01.11.2018
    Hiç izin kullanmazsak tam olarak hangi tarihte çıkıyoruz?
  • smmm35 S kullanıcısına yanıt
    AÖF mezunlarına genelde kısa çıkıyor. Zaten tek tip askerlik gündemde, yıl sonunda size denk gelebilir.
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt
    hocam , bedellilerin bittiği tarih olan 2020 şubat diye biliyorum ben tek tipin çıkış tarihini. şu an 15 bin tl verip 21 gün askerlik yapanlar var iken , 14 bin verip (6 ay x 2.000) 3 ay askerlik yaptırmalarının sıkıntı olabilceğini düşünüyolar. ha kimisi de seçim kozu yapacak diyor ama , hayırlısı artık.
  • asasdas kullanıcısına yanıt
    14 mazeret 28 kanuni izin bunları 01.11 den geri gel terhis tarihin odur. Fakat 14 gün mazeret izni amirine bağlıdır. Vermeyede bilir. En kötü 1 ay erken çıkarsın anlayacağın.

• Mr.UniquE kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam kardeşim

Şubenin verdiği kağıt falan önemli değil sen zaten agustos celbinde gidiceksin

Yeni sistemde şubatta geleceklere almayacak diye biliyorum ve sorduğun soruya gelirsek 3 aylık teğmenlik kısmı ne olur bilmiyorum. Belkide yedek subaylar 1 yıl olarak yapmaya devam eder.

3 ay acemilikten sonra askerliğe devam edersen askeri ücret üzerinden maaş alınacak diye okumuştum.

• smmm35 S kullanıcısına yanıt
    En geç 30 ağustos tarihinde askerik işlemlerini bitirmelisin tecili başvurusu falan. Bana sorarsan yedek subay o bölümden zor alıyolar benim dönemimde 1 tane arkadaş vardı oda 4 yıllık lisans bitirmişti. İstememişsinde zaten çıkmaz diye umuyorum.

Eğer kısa dönem çıkarsa kasım celbi iyidir tam yaz başlangıcında askerliğin biticek kısa dönem erleri zaten çok doğuya gidenini duymadım ben yani bence kasımda git.

Uzun dönem kasım celbi zordur. Çünkü hemen hemen askerde 2 kış geçiriyosun çevrendekiler bu yüzden söylemiştir sana şahsen ben uzun dönem kasım celbiyim.

• Muhammet-53 kullanıcısına yanıt
    Kısa dönemim hocam. Kimisi 15 kimisi de 17 Nisan diyor

Aynen kardeş kısa dönemsen 12 gün iznin var pek bilmiyorum ben de ama 17 nisan gibi çıkarsın.

dönüş yol iznine göre oynar bir iki gün...
  • Atarsa 279
    İzmirde jeneratörcü olarak yapıyorum elektrik kesilmedigi sürece çalışmıyoruz
  • arkadaşlar aranızda mekanize piyade tugayı karargah bölüğünde görev alan askerimiz varmıdır? bu karargah bölüklerinde ne iş yapılır? tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse seviniriz :)
  • Arkadaşlar usta birliğini burada yapan var mı?

373. dönem (Kasım 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.