Şimdi Ara

373. dönem (Kasım 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.812
Cevap
31
Favori
286.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tecrübeli arkdaslardan yardım bekliyorum

ben e devlet üzerinden tecil yaptırdım. yedek subay olmak istermisin diye bir soru görmedim.

1) tecilim bittiğinde veya ben kendim bozdugumda bana yedek subay olmak ister misin diye soracaklar mı ?

2) birde e devletten tecil yaparken komando olmak istiyor musuna ben hayır dedim galiba tecil bittiğinde veya bozdugumda orda tekrar sorcaklarmı evet diyesim var gibi. tesekkürler
  • Muhammet-53 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dostum , hayırlı teskereler olsun. ben askerdeyken sınavlarım olucak bunlarda prosedür nedir peki ?
  • 373 kd yim.nizamiyede bilgisayar başında olduğum için günlerim sudoku çözerek ve yds sınavına hazırlanarak geçiyor.sıkıcı bir askerlik kısaca :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smmm35 S kullanıcısına yanıt
    Sağolasın. Sanada hayırlı teskereler. Şöyle anlatim burda misal açık öğretimde okuyan subay astsubaylar var veya sen gibi sınavı olanlar var. Hakkari merkezde bu sınavları olmaya gidiyorlar. Bir sıkıntı olmuyo yani bi 10 gn öncesinde bölük komutanına yada amirin kimse görüşürsün. Zaten sana gitme diye bişey deme hakkı yok. Sıkıntı olmayacaktır.

• 373.kd Atarsa 68
    Bedelli eğitim çavuşu

• 373KD atarsa 66 dahada yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimaniel -- 9 Şubat 2019; 20:1:15 >
  • yav bu yeni askerlik sistemi mevzuları bize vurmayacak değil mi uzama kısalma falan ben endişeliyim uzamasından
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Sparda_

yav bu yeni askerlik sistemi mevzuları bize vurmayacak değil mi uzama kısalma falan ben endişeliyim uzamasından
    http://www.milliyet.com.tr/askerlikte-yeni-donem-bedelli-gundem-2825313/
  • arkadaşlar benim okul ertelemediği için askerlik yerim 2 sene önce belli oldu. Kısa dönem çıktı. Ancak uzun dönem için başvuru yapmamıştım. şimdi uzun dönem askerlik yapmak istiyorum yerim belli olduğu için iş işten geçti mi :/
  • alimrmrts A kullanıcısına yanıt
    Bir kere sınıflandırıldıysanız değişmez. Aradaki 2 sene tecil hakkınızı kullandınız sanırım.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    aynen tecil edildiğini düşünürken tecil yapılmamış farkına vardığımda yer belli olmuştu. e devlette sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor anlayamadım
    Sınıf tertibat bekliyor yazıyorsa hala şansınız var. Daha sınıflandırılmamışsınız demektir. Yedek subay sınıflandırma sonuçlarında bir şey çıkmıyorsa askerlik şubesine başvurunuzu bekliyorlar, yalnız bakaya durumunuz olabilir. Bana da bakaya cezanız var dediler ama 6 ay geçti tebligat gelmedi.
    Yedek subaylık şans işidir. Askeriyenin ihtiyaçlarına göre alım yapılır. Tıp, hukuk, mühendislik, öğretmenlik gibi dalların şansı biraz daha yüksektir. Siz uzun dönem istiyorum deyiniz, 70 üstü YDSniz varsa onu da verebilirsiniz. Gerisi şansınıza kalmış. Şuan başvurursanız mayıs-hazirana gidersiniz.

Yer daha önce belli olduysa şimdi "sınıflandırılmış yükümlü" olarak yazması lazım e devlette. Şimdi nasıl sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor anlayamadım. Sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırıp kendiniz görmüşmüydünüz sonucu kısa dönem olarak ?

• Atarsa 53

• Atarsa 88.

• Tecili e devlet üzerinden bozdurabiliyor muyuz? Askerlik şubesine mi gitmek gerekiyor? Son günler yaklaşırken tecil bozdurduğum için Ağustos celbine kalma gibi bir durum olur mu? Mayıs celbinde gideceğimi düşünerek tecili bozduracağım

• 48 başka da yok

• Atarsa 49

• Atarsa 38

• Atarsa 68 ancak zaman geçmek bilmiyor çok sıkıldım artık

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.