Şimdi Ara

372. dönem (Ağustos 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
797
Cevap
11
Favori
94.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vay arkadaş, otobüs biletlerine 1 haftada %30 zam gelmiş. Keşke baktığımda alaydım .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aranızda bilgisi olan var mı bugün gittim şubeye sevk belgemi aldım ama hiçbir bilgi verilmedi elazığ toplanma yerine gidip ordan erzincana geçeçekmişim ne kağıttı nede bşakası söylemedi bu nerde toplanıpta gideceğim nerden bileyim ben sandım ki şubede toplanıp bizleri götürecek ama ne alaka yol parasını verecekler kendi başımıza gidecekmişiz böyle olcağını bilyseydim o şeçeneği seçerdim
  • Ben de e devletten Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama kısmından baktığımda sevk başlangıç 10 Eylül sevk bitiş 11 Eylül yazıyor. Sevk belgesini almak için tıklayın denilen yere tıklıyoruz. Ben birligime kendim gidip teslim olacağım için "2. Verilen yol süresi içerisinde resmi tatil günü olsa dahi birliğime katılacağımı, birliğime katılmadığım takdirde bakaya suçundan mahkemeye verileceğimi kabul ediyorum." kısmını ma mı evet yazarak devam etmem gerekiyor. Bı sonraki ekranda ne şekilde devam edeceğiz. Direk çıkan yerin çıktısını mı alacağım?

• Şimdi de girdigimde " Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı." Diyor. Nasil bı yoğunluk varmış ki böyle.

Bir de askere giderken yanımiza almamız gerekenlerle ilgili kafam karışık. Kısa dönem yapacağım ben. Yanına çok birşey almak istemiyorum ama bi çok kimse de baya yüklenmiş. Kafam karıştı. Sizce ne yapmalıyım. Kısaca neler almalıyım yazan olursa sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kb8 -- 4 Eylül 2018; 15:0:57 >
  • Yol parası yatan var mı bugün PTT ye gittim görevli yatmamış dedi bazen gidiş tarihinden 1-2 gün önce yatırdıkları oluyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 1905

Yol parası yatan var mı bugün PTT ye gittim görevli yatmamış dedi bazen gidiş tarihinden 1-2 gün önce yatırdıkları oluyormuş.
    3-5 Gün içinde yatıyor sevk işlemini e devletten tamamladıysan.Sms geliyor hemen telefona.
  • arkadaşlar ktm gitmesem sıkıntı olur mu
  • arkadaşlar kısa döneme samsuna gidecek olan var mı benden başka?
  • lPaTRoNl kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam teknik sorun var diye 2 gündür sevk işlemini yapamamıştım bugün yapabildim dediğiniz gibi yol ücreti 3-5 işgünü içinde yatacak yazıyor.

Yol süresi 1 gün yazıyor katılacağı tarih 12 Eylül diyor. 10 Eylül'de 1 gün ekleyince 11 Eylül olmaz mı?

SEVK TARİHİ : 10.09.2018

YOL SÜRESİ : 1

KATILACAĞI TARİH : 12.09.2018

• Benimde aynı şekilde ama katılacağı tarih 12 eylül yazıyorsa ben onu referans alırım :D A grubu giden arkadaşa sordum onlarda katılım tarihinde gitmişler.
  • mehmet 1905 M kullanıcısına yanıt
    Sevk bitiş tarihine 1 gün ekliyorsun kesin bilgi. Askerliginin basladigi gun ise 10 eylul. Bu tarihin ustune safak sayacaksin

• Arkadaşlar bugün sevk kağıdımı aldım. Yarın gidiyorum acemi birliğine inşallah bi aksilik çıkmazsa fakat ben ağustos celbi olmama rağmen sevk kağıdımda kasım celbi yazıyor. Bunun sebebi nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Revolution kullanıcısına yanıt
    Benim sülüs de dönem yazmıyor 😕

• yol parası yatmış arkadaşlar ptt hesabımı ilk geldiğinde aktif etmiştim az önce kontrol ettim hesabıma yatmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: konyaefe

yol parası yatmış arkadaşlar ptt hesabımı ilk geldiğinde aktif etmiştim az önce kontrol ettim hesabıma yatmış
    Aynen bana da yatmış çektim parayı.
  • evet benimde para yatmış 80 tl yatırmışlar sözde 60 tl yol parası 20 tl yemek parası ama bilette bugün aldım 100 tl bilet parası tuttu
  • Sevk işlemimi e-devletten yaptim ardindan mesaj geldi telefonuma. Sevk isleminiz basari ile tamamlanmistir 3-5 gun arasi yol ve iase bedelini pttden alabilirsiniz yaziyordu.

Neyse benim sorum şu: yerler belli oldugunda tarihlerim 10-11 eylul gorunuyordu sevk işlemini tamamladiktan sonra katılacağı tarih 12 Eylül yaziyor. Yani teslim olma tarihim 12 eylül mü ?

• selam arkadaşlar
    acemiliğim iskenderun deniz er alayına çıktı. 13 eylülde birliğime katılcam. yemin törenleri cuma günü yapılıyormuş. böyle olunca yemin töreni tahmini olarak 28 eylülde mi yapılır? bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilir mi? teşekkürler

edit: kısa dönemim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüso90 -- 7 Eylül 2018; 10:13:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevkimi e-devletten yaptım.

6/8 kısa dönem piyade Mebs Mamak

Sevk 10 eylül

Katılacağı tarih 12 eylül 12 eylül akşam 5e kadar mı teslim yani ?

Bunların dışında hiç bir bilgi yazmıyor. Muv özelliğinde bir şey yazmıyor.

Benim bildiğim sülüste askerlik bitiş tarihi falan da yazar.

Mamak Mebs sonrasi Sarıyer nato üssüne gideceği. O yüzden mi muv özelliği yazmıyor ?

Bir de oraya giderken yanımda ekstra şeyler de götüreceğim şampuan diş macunu deodorant tırnak makası kilitler falan yasak mı ?

• eylül grubunun usta birliği maltepe lisan okulu çıkan var mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.