Şimdi Ara

37' LCD BOYUTLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
7.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostlar bana acil olarak 37" LCD tv'nin sadece ekran kısmının en ve yükseklik değeri lazım bu bilgi benim salonumda 42" mi 37" mi daha uygun olur soruma cevap olacak, bir arkadaş metreyle ölçüp değerleri yazabilirse çok memnun olurum. saygılar teşekkürler...

• hadi arkadaşlar kimsede 37" yokmu? sadece ekranın (kenar muhafazalr, kolonlar, vsss hariç)yüksekliğini ve enini öğrenmek istiyorum...
  • yusuf doğru bi değerlemeyle yükseklik ve en istemiş görülebilen alanın...
    köşegen ölçmek 16:9 olduğu için sıkıntı yaratmaktadır.aslında yusuf bu sorunun cevabını istediğin tv markasının sitesinden veya özelliklerinden BOYUTLAR kısmına bakarak öğrenebilirsin.
    bu siteye girip istediğin modelin özelliklerinden yararlanabilirsin.böyle daha sağlıklı olacağı kanısındayım...
    www.istanbulbilisim.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan_sencan -- 24 Ekim 2007; 5:06:56 >
  • ilginç olan mağazalarda gördüğümüz tvleri evlere oranlayınca neden birden bire gözümüze bu kadar büyük gelmesi.algıda seçiciliğin hangi kısmıdır bu?????
  • Arkadaşlar selamlar

LCD /Plazma net görüntü ölçüleri şöyledir; (Ekranı saran kasa farkı marka/modele göre değişir. Net görüntüye kasanın kalınlığını eklersen brüt alanı hesaplarsın)

INÇ Yükseklik Boy

32" 40,2 71,47
    37" 46,08 81,93
    42" 51,97 92,39

TV alırken TV'nin takılacağı duvara bu ölçütlere uygun bir karton kutuyu kesip odaya göre nasıl durduğu hakkında bir fikir sahibi olabilirsin. Normalde herkes odanın büyüklüğüne (m2) göre TV'nin boyutunu tavsiye ediyorlar. Ben alacağım TV boyutuna göre İlk önce 42" bir karton kesip duvara yapıştırdım. oda küçük olunca TV'nin boyutu çok fazla gelmişti. 37" karar verdim. Verdiğim karardan dolayı çok memnunum.

Yardımcı olabilirsen ne mutlu bize Selamlar...

• aynen dediğin gibi yapmayı düşünüyorum, bende 42" düşünüyordum ama sanki 37" yeter gibi bir izlenime kapıldım boş yerede fazla para verip pişman olmakda istemedim. bilgi için gerçekten çok teşekkürler...
    quote:

Orjinalden alıntı: ozgurxman

Arkadaşlar selamlar

LCD /Plazma net görüntü ölçüleri şöyledir; (Ekranı saran kasa farkı marka/modele göre değişir. Net görüntüye kasanın kalınlığını eklersen brüt alanı hesaplarsın)

INÇ Yükseklik Boy

32" 40,2 71,47
    37" 46,08 81,93
    42" 51,97 92,39

TV alırken TV'nin takılacağı duvara bu ölçütlere uygun bir karton kutuyu kesip odaya göre nasıl durduğu hakkında bir fikir sahibi olabilirsin. Normalde herkes odanın büyüklüğüne (m2) göre TV'nin boyutunu tavsiye ediyorlar. Ben alacağım TV boyutuna göre İlk önce 42" bir karton kesip duvara yapıştırdım. oda küçük olunca TV'nin boyutu çok fazla gelmişti. 37" karar verdim. Verdiğim karardan dolayı çok memnunum.

• quote:

Orjinalden alıntı: serkan_sencan

ilginç olan mağazalarda gördüğümüz tvleri evlere oranlayınca neden birden bire gözümüze bu kadar büyük gelmesi.algıda seçiciliğin hangi kısmıdır bu?????

Hakikaten ya.
    Bir mağazada modellere bakıyordum.Bir LCD gördüm. "Bu ne ya böyle,küçücükmüş.." dedim..
    37" miş o "küçük" dediğim TV..
    Arkadaşın evinde 32" var..Salonu orta büyüklükte..2-3 metre mesafeden izliyoruz..Gayet normal geliyo..
    Ben bu işi anlamadım gitti..Mağazaladakiler "küçücük" arkadaş..Var mı bunun psikoloji biliminde bir açıklaması?
  • 37'' x 2,54 = 94 cm
    Ekranda 16:9 formatında olduğuna göre Pisagor ile bulabilirsin !
  • valla bugün gidip metreyle realde ekranları ölçtüm

26" sony samsung lcd gerçekten 66cm çıktı

ama 29" phlips tüplü tvnin görülebilir alanı 72cm olması gerekirken 69cm çıktı

ama arada o kadar az fark olmasına rağmen 66cm 69 cmden çoık daha küçükmüş gibi bir his veriyor
  • aynı ekran ebadlarına sahip bir 4:3 ile 16:9 dan 4:3 olanın yüzey alanı 16:9'a göre daha geniştir.
    yani 32'' 4:3 ekran yine 32'' 16:9 ekrana göre alan olarak çok daha büyüktür.
  • Mağaza ortamları genelde evlerimizin salonundan daha büyük ve yüksek olduğu için aletler daha küçük mekanlarda daha büyük görünüyor galiba...
  • quote:

Orjinalden alıntı: vural_kral

Hakikaten ya.
    Bir mağazada modellere bakıyordum.Bir LCD gördüm. "Bu ne ya böyle,küçücükmüş.." dedim..
    37" miş o "küçük" dediğim TV..
    Arkadaşın evinde 32" var..Salonu orta büyüklükte..2-3 metre mesafeden izliyoruz..Gayet normal geliyo..
    Ben bu işi anlamadım gitti..Mağazaladakiler "küçücük" arkadaş..Var mı bunun psikoloji biliminde bir açıklaması?

Onun açıklamasaı psikolojik değil fizikseldir. Görecelik teorisi gibi.
    Kocaman marketlerde, 5 metreden yüksek showroomlarda TVler elbette ki gözüne küçük görünür.
    Showrooma onlarca TV sığdırırsın, salonuna ise en fazla 3-4.

quote:

Orjinalden alıntı: SAHNE

ama arada o kadar az fark olmasına rağmen 66cm 69 cmden çoık daha küçükmüş gibi bir his veriyor

Onun sebebi kasanın boyutları ile ilgili de olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: SAHNE

valla bugün gidip metreyle realde ekranları ölçtüm

26" sony samsung lcd gerçekten 66cm çıktı

ama 29" phlips tüplü tvnin görülebilir alanı 72cm olması gerekirken 69cm çıktı

Bunu daha net görebilmek için LCD ile CRT'nin ekran yüksekliğini ölçüp karşılaştırın. Ondan sonra LCD'de 4:3 formata getirip görüntü alanını çaprazdan ölçün. Oldukça fazla fark olduğunu göreceksiniz.
    Tabi yayınların 4:3 olmasının da rolü var. Bu nedenle LCD'de alınan yayınlar enlemesine yayıldığı için fazla büyük ekran hissi uyandırmıyor.
    Son olarak ekran büyüklüğü konusunda önerim; mümkün olduğunca büyük alın. Sinemada "bu görüntü büyük" diyor muyuz? Yeter ki performansının iyi olduğuna emin olun.

• quote:

Orjinalden alıntı: ozgurxman

Arkadaşlar selamlar

INÇ Yükseklik Boy

32" 40,2 71,47
    37" 46,08 81,93
    42" 51,97 92,39

iyide 42'' toshiba lcd nin boyutları şu şekildedir
    Genişlik 1027 mm
    Yükseklik 673 mm

yani 102x67(bu kasayla birlikte ölçüdür heralde ) sen ise 51x92 yazmışsın.bi yanlışlık yokmu burda.
    firma gidid 42'' diyo örneğin eğer bunun içine kasanın boyutunuda katarsa ne anladık biz bu işten.mantıklısı 42" bi ekrandaki görüntünün( 42X2,54=106,68)
    102 cm olmasadır.

• hatta özellikle 42'' panel olan varsa evinde direk ölçüp bi sonuç eklesin bi zahmet...
  • bu arada 37" in sanırım salona daha uygun düşeceğine karar verdim; verimlilik ve seyir zevki açısından daha uygun olacak gibi... herkese ilgisinden ve cevaplarından dolayı teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 24 Ekim 2007; 21:26:02 >
  • quote:

iyide 42'' toshiba lcd nin boyutları şu şekildedir
    Genişlik 1027 mm
    Yükseklik 673 mm

yani 102x67(bu kasayla birlikte ölçüdür heralde ) sen ise 51x92 yazmışsın.bi yanlışlık yokmu burda.
    firma gidid 42'' diyo örneğin eğer bunun içine kasanın boyutunuda katarsa ne anladık biz bu işten.mantıklısı 42" bi ekrandaki görüntünün( 42X2,54=106,68)
    102 cm olmasadır.

pisagordan 106 ekran bir TVnin 102 eninin olması demek 28cm yüksekliğinin olması demektir.
    Yani söylediğin değer hayali. Sanırım senin 106 ekran derken anladığın genişliği.
    Halbuki TV ekran boyutlarında bahsedilen ölçü köşeden köşeye ölçüdür.

106 ekran 16*9 ekranın teorik boyutları yaklaşık 92*52 dir.
    92/52~16/9 ve 52^2+92^2~106^2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 25 Ekim 2007; 0:40:50 >

• yedin biziii pisagorrr evladımmm yedinnnnnnnn :)
    peki pisagorcu arkadaş bişe sorıyım sana:)
    crt tvde yani 4:3 tvde 84 ekrana denk gelen bi tv, izleme açısından hangi boyut 16:9 a denk gelir?
    varmıdır böyle bi mantık acaba:)
  • Pisagor kafanı karıştırdı anlaşılan.
    Bundan daha iyi antamam.
    Buyur.

37' LCD BOYUTLARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 25 Ekim 2007; 14:45:33 >
  • quote:

yedin biziii pisagorrr evladımmm yedinnnnnnnn :)
    peki pisagorcu arkadaş bişe sorıyım sana:)
    crt tvde yani 4:3 tvde 84 ekrana denk gelen bi tv, izleme açısından hangi boyut 16:9 a denk gelir?
    varmıdır böyle bi mantık acaba:)

Eğer 4*3 görüntünün geniş ekrandaki halini kastettiysen, yani geniş ekranın kenarları siyah diyorsan.

~102.82cm ekran geniş ekranlı bir TV de 4*3 görüntü genişletilmeden yanlar siyah olarak gösterilirse 84 ekran görüntü oluşur kalan kısım siyah kalır.

37' LCD BOYUTLARI

Düzeltme: Resim eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 25 Ekim 2007; 15:05:18 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.