Şimdi Ara

37 Kilo verdim soruları alayım. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
3
Favori
5.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DoJoEX

Ne yedin ne ictin hocam ayni durumdayim ama tek artim universitenin sutopu takimindayim vucudum senin kadar daginik degil 3.5 ay cok kisa bir sure yardimci olursan cok sevinirim ogrenci evindeyim hic yemek pisirmiyoruz her ogunum disardan sen ne yedin bu surecte yapimi kolay degilse disardan ne yemeliyim

Hocam spor altyapın varsa işin daha kolay olur. Ben hep kendi hazirladigim yemekleri yemeye ozen gösterdim . Zaten günde 2 ogun yedigimden bir öğün kesin evde yiyordum. Dışarıda yemek durumunda kaldıgim durumlarda ben aldigim bir paket eti form tahta biskuviyi yiyordum valla. Dışarıda o yağlı yiyecekler çok zarar veriyor çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyuga kojiro

quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

Bende 4 ayda 20 kg verdim. Bu ara bıraktım sporu ama kiloda almıyorum.

1- Kilo sorununuz varsa ve veremiyorum diyorsanız öncelikle Dahiliye de kan testi yaptırın. İnsülin direnci olabilir.

2- SPOR yapmadan kilo verme yöntemlerini unutun.

3- Su için 100 kg civarindaysaniz 3 kg su icmelisiniz.

4- Şeker, beyaz un, kızartmalari, abur cubur, cola vb. hazır içecekleri tamamen bırakın. Yemeklerde az yağlı olsun.

5- En önemliside yağı yakmak, yani zayiflayacagim derken kastan yemeyin. Bunun içinde koşudan önce kas çalışın.

6- 6 öğün yemelisiniz, az yemeli ve son yediginiz şey yatmadan en az 2 saat önce olmalı.

EN ÖNEMLİSİ KAN TAHLİLİ VE DİYETİSYEN.

6.Madde hariç hepsi tamamen doğrudur beyler bu tavsiyelere kulak verin. Üstüne alınma hocam ama az ve sık yeme olayı bana göre tamamen koca bir saçmalık. Önemli olan gün içinde aldığımız kaloriler, makrolardir. İster 1 öğün ister 10 öğün yiyin farketmez. Ben hep 2 öğün yedim günlük.

Bana diyetisyenin söylediğine göre yazdım. Doktor değilim yani :) Sık yememi önerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abdulhak Hamit

Sporu haftada kaç gün ve kaç saat yaptınız?

Spor Birgün çalışıyorum Birgün dinlenme şeklinde. Fullbody ağırlık antremani yapıyorum. Ardından 20 dk hiit kardiyo. Toplam 2 saate yakın sürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Koç_hisarlı

Dostum.montu hangi magazadan aldın

Montu Jack&Jones ten aldım dostum.

• Yo yo effect olmamak için elinden geleni yap derim @hyuga kojiro

• quote:

quote:

Hocam bacaklar kalınmıydı zayıflamadan önce bacak için hangi programı yaptın?

• ağirlik kaldirarar mi kilo verdiniz yani?
    BEnim bildiğim kilo verilmeden calişilan ağirlik kaldirma kilo vermek yerine hem daha çok şişiriyormus hemde o yağlarin erimesi daha zor oluyormuş. Bununla ilgili çok duyum aldim ama internette bununla ilgili mantikli bi açiklama bulamadim.
    Ben 100 kilo civariyken fitness a başladim ağirlik basiyodum hoca kiziyordu sen sadece koş ağirlik kilo verince başlarsin diye.Ben de biraktiydim şuan 120 oldum
    Ağrilk basma felan yaparim da koşmayi sevmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selowan

ağirlik kaldirarar mi kilo verdiniz yani?
    BEnim bildiğim kilo verilmeden calişilan ağirlik kaldirma kilo vermek yerine hem daha çok şişiriyormus hemde o yağlarin erimesi daha zor oluyormuş. Bununla ilgili çok duyum aldim ama internette bununla ilgili mantikli bi açiklama bulamadim.
    Ben 100 kilo civariyken fitness a başladim ağirlik basiyodum hoca kiziyordu sen sadece koş ağirlik kilo verince başlarsin diye.Ben de biraktiydim şuan 120 oldum

Kim demişse yalan söylemiş . İkiside çok önemli. Sadece koşarsan kilo verirsin ama kasta kaybedersin. Ağırlık kaldırmakla hem kas yapar hemde yağ yakarsın. Her antreman min 30 dakika kosucaksın ağırlık antremanıda yapıcaksın . 2 ayda 10 kilo verdim tatlı vs de arada abartmadan yiyorum keza dışardada yiyorum fast food. Önemli olan istikrar. Diyet işi ilk günler biraz sıkar üzer ama vucut alısınca rahatsız etmez aramazsın.

• kilom yok, fakat, neleri yemeliyiz neleri yememeliyiz hocam, vücutta yağ olmaması için, ya da yağ yakmak için sizin de bir tavsiyeniz var mıdır. formda kalmak en iyisi.
  • Yalçın Ç. kullanıcısına yanıt
    ben 3 yildir yüzüyorum. İlk yil haftada 3 gün gidiyordum fakat artik haftada 1-2 gitmeye başladim. Yüzme fena iştah açiyor kilo aldiriyor
    Bu ağirlik olayini baya kişiden duydum. Sirf bu yüzden de fitness dan soğudum üstüne 20 kilo daha aldim 2 yilda
    Diyet olarakda bu diyetislerin verdiği kadar abarti diyet yapamam fakat ekmek tatli kola ve aburcuburu birakabilirim.Zaten fast food tüketmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selowan -- 23 Şubat 2017; 22:18:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mad Hatter

quote:

quote:

Bacaklarım baya baya kalındı hemde. Üst vücuda göre daha kaba duruyordu bacaklar. Squat, deadlift gibi hareketlere ağırlık verdim ben. Kardiyoyu koşuyu hiç aksatmadim ama o çok yaradı :)

• quote:

ağirlik kaldirarar mi kilo verdiniz yani?

Çok yanlış çok. Fitness antrenörü bile bu kadar cahilce nasıl konuşabiliyor anlamadim. Agirlik çalışmadan verilen kilo kastan daha fazla yer. Ağırlık çalışırken üstünde kalın bir yağ tabakası olsada o tabakanın altındaki kasları çalıştırıp gelistirirsin ve yağlardan kurtulunca fit bir görünüm kazanirsin. Sadece kardiyoyla ağırlık çalışmadan kilo verilince nolur peki? Hem daha çok kas kaybı + o kalın yağ tabakasının altındaki kasları hiç calistirnadiginiz için güçsüz ve şekilsiz kalicaktir. Fit bir görünüm asla olmaz. Ağırlığı aksatma hocam

• Peki hocam size daha ayrintili sorayim kendime program yapmak için
    Haftada 2 kere gitsem ve sadece 20dk kardiyo sonra 1 saat ağirlik calissam doğru olur mu?
    Ve birde ağirlik konusunda basabildiğim kadar ağirlik mi yoksa hafif ağirliklarlami çalişsam daha etkili olur kilo verme konusunda (ilk 1-2 haftadan sonra hamliği attiktan sonra)?
    örneğin 30 kilo göğüs basabiliyorsam 30 mu basayim yoksa 10 ile mi devam ediyim. 2 yil önce gittiğim yerde böye yapanlarda vardi . Gelip hafif ağirliklari hizli hizli basip koşup cikan tipler vardi.Genelde zayiftilar. Ya da zorlayacak şekilde 6-8-8 şekilde ağirlik basanlar vardi hangisini tercih etmeliyim ?
    Son olarakta sizde sarkik felan oluştu mu? Oluştuysa bunlar zamanla geçiyor mu ya da çok hizli kilo vermeksek yine de oluşur mu?Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bacaklarım baya baya kalındı hemde. Üst vücuda göre daha kaba duruyordu bacaklar. Squat, deadlift gibi hareketlere ağırlık verdim ben. Kardiyoyu koşuyu hiç aksatmadim ama o çok yaradı :)

Hocam benim kilomun hepsi bacaklarımda çok utanıyorum çok büyükler hele oturunca falan acaip büyük gözüküyorlar çok göze batıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam benim kilomun hepsi bacaklarımda çok utanıyorum çok büyükler hele oturunca falan acaip büyük gözüküyorlar çok göze batıyor.

Benimde öyleydi dostum. Şuan baya baya inceldi ama devam ediyorum dahada iyi olucaktir. Kardiyo yapın ama ağırlık calismaktanda cekinmeyin bacaklarim dahada kalinlasir diye

• quote:

Peki hocam size daha ayrintili sorayim kendime program yapmak için
    Haftada 2 kere gitsem ve sadece 20dk kardiyo sonra 1 saat ağirlik calissam doğru olur mu?
    Ve birde ağirlik konusunda basabildiğim kadar ağirlik mi yoksa hafif ağirliklarlami çalişsam daha etkili olur kilo verme konusunda (ilk 1-2 haftadan sonra hamliği attiktan sonra)?
    örneğin 30 kilo göğüs basabiliyorsam 30 mu basayim yoksa 10 ile mi devam ediyim. 2 yil önce gittiğim yerde böye yapanlarda vardi . Gelip hafif ağirliklari hizli hizli basip koşup cikan tipler vardi.Genelde zayiftilar. Ya da zorlayacak şekilde 6-8-8 şekilde ağirlik basanlar vardi hangisini tercih etmeliyim ?
    Son olarakta sizde sarkik felan oluştu mu? Oluştuysa bunlar zamanla geçiyor mu ya da çok hizli kilo vermeksek yine de oluşur mu?Teşekkürler.

Haftada 2 de olur ama gidebiliyorsaniz haftada 3 çok daha iyi olur hocam. Kardiyoyu ağırlıktan önce değilde ağırlık antremani sonrası çalışmanız yağ yakımı için daha iyi olur. 8-12 tekrar aralığında dolanmanizi tavsiye ederim. Kaldirabiliceginiz en yüksek kilo 12 tekrar şeklinde mesela. Tabi her bölgenin kaldirabilicegi kilo farklı deneme yanılmayla kısa sürede aşina olursunuz zaten kaldiricaginiz ağırlığa.

• Hocam ben de 100'e yakınım. Kısa biriyim. Yürüyen çuval gibiyim. Tebrik ederim. Keşke sizdeki azim ve sabır bende de olsaydı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByBaterist

kilom yok, fakat, neleri yemeliyiz neleri yememeliyiz hocam, vücutta yağ olmaması için, ya da yağ yakmak için sizin de bir tavsiyeniz var mıdır. formda kalmak en iyisi.

Hocam fast foot aburcubur yağlı, şekerli gıdalardan uzak durmak gerek. Evde yapılan yemeklerde mümkünse zeytinyağı, tereyağı bunlardan şaşmayin. Margarin, mısır özü yağları, ayçiçek yağları bunlar çok zararlı. Özellikle şeker vücutta direk yağ olarak depolanıyor. Yavaş yavaş depo olan bu şeker bakmışsın yıllar sonra zayıf olsan bile seni göbekli birine çevirmiş. Yulaf, bulgur, siyah pirinç , yesil mercimek bunlar hep glisemik endeksi düşük lifi yüksek besleyici ve doyurucu gıdalar. Şöyle soyliyim aylardır tavuk, yumurta, balık, yulaf, bulgur, yeşil mercimek , kuru fasulye, nohut nerdeyse bu saydıklarım harici birşey tuketmedim. Hepsi çok besleyici ve sağlıklı. Meyve olarak muz, yeşil elma tüketiyorum genelde. Kuruyemişi çiğ tüketmeniz daha iyi olur oda günde 1,2 avucu geçmemeli. Ceviz, badem, fındık, yer fıstığı. Saydığım bütün bu besinlerde kaliteli protein, karbonhidrat, yağ , vitamin , mineral hepsi bulunuyor. Vücudun ihtiyacı olan herşeyi en sağlıklı şekilde almış oluyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Hocam ben de 100'e yakınım. Kısa biriyim. Yürüyen çuval gibiyim. Tebrik ederim. Keşke sizdeki azim ve sabır bende de olsaydı...

Teşekkürler. Bende yürüyen cuvaldim dostum aynı azim sizdede var eminim sadece onu atesleyin

• Hocam sizinle daha önce konuşmuştuk, hatırladınız mı bilmem 110 kiloydum ve 103 kiloya düştüm, boyum 1.77. Artık daha sağlıklı besleniyorum, şu sıralar yapamasam da spor yapıyorum. Çevremdeki insanların "kilo vermişsin" demesi iyice motive ediyor. Haziran ayına kadar amacım 90 olmak

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.