Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.739
Cevap
47
Favori
303.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 364. Dönem asteğmenim izmirden selamlar 😎 bitsede gitsek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alican88 kullanıcısına yanıt
    normal şartlarda bu kilo ile askere alınmazsınız, bir sene ertelenir. seneye kontrol edilip aynıysa 3 kere ertelenip sonra muafiyet veriliyormuş.

bir gidip muayene olun.

kilo boyun son iki hanesinden 30 dan daha çok fazla ise alınmıyormuş. yani 1.73 boy ile 103 kilo alınır üzeri ertelenir deniyor.
  • Erdo4 kullanıcısına yanıt
    363 kd bende :D iki gün sonra gir bakta oraya gelecek olanlar belli olur onlara yardımcı olursun :D

madem askerdesin rahatsın söylemeden edemeyeceğim :D :D hööööööhhh o ne şafak albayın kızına mı saldırdın öyle şafak mı olur yaaaa :D :D :D :D
    yeni gelen uzunlar mahvediyordu beni 328 falan ay aman ölecem diyip yerden yere atıyordum kendimi :D :D başka zaman geçmiyor bilirsin :D
  • Askerlik şubesi 25 demişti noldu açıklanmadı arkadaşlar onlarda trollüyor sanırım :)

• 367 mi olmuş yaw
    357 de biz gitmiştik yedek subay olarak.

acemilik Topçu Okulu - Polatlı ANKARA
    usta birliği Veteriner Okulu - Gemlik BURSA

merakı/sorusu olana yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar. Mesaj da atabilirsiniz, alıntı da yapabilirsiniz.
  • Tecrubeli arkadaslar,besyo mezunlarinin uzun donem astegmen olarak yapma sansi nedir ?

Kisaca aciklarsaniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuz.tr

quote:

Orijinalden alıntı: Yunuscan21

Arkadaşlar daha isyerinden ayrilacam bnm gibi niceleri var 1 günde nasıl halledecez bu işleri cuma akşamına kadar nasıl hallolacak bilmiyorum

Aynen büyük sıkıntı.

Ben bugün alışverişimi yapacağım. İşte burada yazan şeyleri alırım. Cumartesi günüde sınavım var zaten. Sınava da çalışıyorum. Keşke 21 inde açıklasalardı, heyecanı geçerdi, hazırlığı yapar beklerdik.

Haklısın kardeşim bari bende yarın alışverişı bitireyim

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

367 mi olmuş yaw
    357 de biz gitmiştik yedek subay olarak.

acemilik Topçu Okulu - Polatlı ANKARA
    usta birliği Veteriner Okulu - Gemlik BURSA

merakı/sorusu olana yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar. Mesaj da atabilirsiniz, alıntı da yapabilirsiniz.

hocam bitirip gelmişsiniz sanırım, hayırlı olsun.

bende ys evet dedim, çıkarsa 3 hafta acemi sonra 2,5 ay İstanbul Tuzla mı ?

birde ys larda sistem değişti diye duydum, artık usta birliği en başta açıklanıyormuş, kendimiz seçmiyormuşuz ?

• Uzun dönemlere sabır versin allah banada versin sabır cidden zor düşensenize daha 267 gün var hiç izin almassam oooo çok sıkıntı 😢

• yedek subayların acemi birliği; meslekçiler için 1 ay, takım komutanı olacak olanlar için 2,5 ay olacak şekilde. Usta birliği, acemi sonrası yeminden sonra çekilecek kurada neresi çıkarsa.
  • Balıkesir Bakım Okulunda olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 25 Nisan 2017; 19:28:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Daha açıklanmadı bizim yerler. Ben lise bittiğinde oraya astsubay meslek yüksek okulunun sınavına gitmiştim baya devasa büyük bir kışla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zantro

363 kd bende :D iki gün sonra gir bakta oraya gelecek olanlar belli olur onlara yardımcı olursun :D

madem askerdesin rahatsın söylemeden edemeyeceğim :D :D hööööööhhh o ne şafak albayın kızına mı saldırdın öyle şafak mı olur yaaaa :D :D :D :D
    yeni gelen uzunlar mahvediyordu beni 328 falan ay aman ölecem diyip yerden yere atıyordum kendimi :D :D başka zaman geçmiyor bilirsin :D

Hehehe.. 97/2 lerin şafağı duyunca "adam mı vurdunuz" diyorum

İnan, geçen 88 günü anlamadım bile.. İnşallah geri kalan 81 günde böyle geçer.

Allah herkese benim gibi güzel askerlik geçirmeyi nasip etsin. 367 ler hiç canınızı sıkmayın, inanın korkacak ve gerilecek bir durum yok. Öyle yada böyle geçiyor zaman.

• ziraatte hesap açılmamış

ptt bankta hesap açılmış ama kart basılmamış

anlaşılan ilk grupla beraber gidiyorum

bağlı oldugum koçhisar askerlik şubesini aradım şuan belli olmadığı perşembe günü netleşeceği söylendi bende 27sine şartlandım

hayırlısı olsun

beyler son dönemde samsun sıhhıye okulu hakkında bilgisi olan var mı

• özgür19 Ö kullanıcısına yanıt
    Türkiye'nin ikinci en büyük tümeni, ben orada yaptım askerliğimi de resim varsa görmek istemiştim değişimi ve deneyimlerini duymak.

Çok güzel mekan, sincapları elimizle besliyorduk, hayvanlara kimse bulaşmadığı için insanlardan korkmuyorlar.

• 366 KD olarak gelin beyler sizi görünce bizimki bitmiş sayılır 😊

Hiç stres olmayın geçip gidiyor bir şekilde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zantro kullanıcısına yanıt
    Kardeşim şimdi bizim dönemi 2 ile 5 I arası teslim olun diyecekler. Şimdi 2 sinde teslim olan birisi 5 inde teslim olan birisinden daha önce terhis olmuyor mu? Erken teslim olmanın bir avantajı yok mu?

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Sen hangi yıl ordaydın.
  • özgür19 Ö kullanıcısına yanıt
    2011 Yaz

• Arkadaşa 2. grup çıkmış haziranda gidecek çocuk sövüyordu en son, işten cıktık diye boşa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paetzold -- 25 Nisan 2017; 20:28:11 >
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.