Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.739
Cevap
47
Favori
303.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkürler hocam faydalı bilgiler verdiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EĞT. MERKEZİ : TOP. VE FÜZE OKL. ÖĞR. VE KURSLAR TB./ANKARA POLATLI KUVVETİ : K.K.K.LIGI

MUV. ÖZELLİĞİ : MESLEK KURASI
    SINIFI : TOPÇU
    HİZMET ŞEKLİ : YD.SB. ADAYI
    BRANŞ:64

SA Arkadaşlar bu durumda olan birisi acemilik için 1 ay mı yoksa 3 ay mı harcayacak , biraz kafam karıştı.Bilenlerde yardım istemekteyim.eyv
  • gsmtroll G kullanıcısına yanıt
    yedek subaysın, 3 ay eğitim alıcan. meslek yazıyor ama topçusun, benim anladığım kadarıyla meslekçi değilsin.

bende birşey sorucam, şimdi normalde saçında waks eksik olmayan biri olarak kd gideceğim askere tüm saçı 3 e vurdurup mu gidicez :) önleri biraz uzun bıraksak olma mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musty3535123 -- 29 Nisan 2017; 10:25:37 >
  • Kepaltı 3 olsun yeter heryerin 3 olması şart değil

• YQQ4 kullanıcısına yanıt
    benim zaten normal traşım bu, yanlar 2-3 numara üstleri uzun bırakırım. gene öyle gitsem olmaz deseler ne gibi bir sıkıntı olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

yedek subaysın, 3 ay eğitim alıcan. meslek yazıyor ama topçusun, benim anladığım kadarıyla meslekçi değilsin.

bende birşey sorucam, şimdi normalde saçında waks eksik olmayan biri olarak kd gideceğim askere tüm saçı 3 e vurdurup mu gidicez :) önleri biraz uzun bıraksak olma mı ?

Merhabalar... Meslek kurası yazıyor ise meslekçi yedek subay dır yani 1 ay acemilik sürer 2,5 ay değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

benim zaten normal traşım bu, yanlar 2-3 numara üstleri uzun bırakırım. gene öyle gitsem olmaz deseler ne gibi bir sıkıntı olur ?

Sıkıntı olmaz git böyle, eğer skıntı olursa diyorlar ki 2dakika git berbere kısaltsın.
  • yunusmessi Y kullanıcısına yanıt
    3 ay dediklerinde cok üzülmüştüm bende :) eyv hayırlısıyla bitirip gelmek nasip olsun herkese
  • Herhangi bi sorun olmaz çok abartmamak şartıyla

• eyges E kullanıcısına yanıt
    hocam sen naptın ya öyle
  • rebelle90 R kullanıcısına yanıt
    uyuşmuyor. hatta yakınından bile geçmiyor ama şunu söyleyebilirim, rahat olacak askerliğin diyarbakırda. askeralma şubesinde olacaksın mis gibi. askere gitmek isteyen veya tecil için gelen sivillerin üstünü arayacaksın vs. merkezde olur muhtemelen zaten. bence rahat olur senin askerlik hocam hayırlı olsun
  • merhaba arkadaşlar konuyu gördüm çok sevindim . şu an hakkaride öğretmenlik yapıyorum . eylül 2017 e kadar tecilliyim ama okulun 1.dönemi askerde olup 2.dönem işe dönmek için mayısta tecil bozdurmayı düşünüyorum agustosta silah altında olmak için. asker öğretmen olarakta başvurmak düşünüyorum. daha önce başvuran arkadaşlar varmı yardımcı olabilirler mi ?
  • limoncuabi L kullanıcısına yanıt
    muhtemelen uzun dönem çıkar hocam. yedek subay olarak yapma ihtimaliniz olaiblir bunu da göz önünde bulundurun. yani 2. dönem eğitim öğretime geri dönemeyebilirsiniz
  • okçu kullanıcısına yanıt
    yani asker öğretmen olursam 1 sene olacağını biliyordum asker öğretmenlik için mi yedek subay diyorsunuz ? eger öyleyse problem değil 1 senede kalırız maaş felan alınıyormuş. doğuda olduğum için aynı şehirde asker öğretmen olarak bırakma ihtimalleri var demişlerdi tabi çıkarsa böyle bişey varmı yoksa rastgele mi oluyor dağılım
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyges

hocam ben varım. 32 yaşındayım. oyunculuk bölümü mezunuyorum. 10 yıl ne şubeye gittim ne yoklama ne muayne hiç birşey yapmadım. yurtdışına girdim çıktım hiç sorun olmadı. artık zorla götürme olayı bitti. iki defa GBT ye düştüm. polis beni aldı en yakın askerlik şubesine götürüp teslim bir tutanak tuttular teslım alan teslım eden ole bil koyunsun:d 115 lira galiba para cezası kesıp bıraktılar. sonra askere gitmeye karar verdim. eylül ayın işlemlerimi yaptırdım dediler ocakta gel, şubatta askersin. gitmedim. yine para cezası kesmişler benim haberim yok.mart ayında kesin askere gıdıcem dıye başvurdum. uzun dönem yazdım komando evet yazdım vs . 27 açıklandı askerlık bilgileri, ankara polatlı çıktı usta bırlıgıde orası ama kısa donem er olarak. 3 mayısta teslım olmam laızm gittim şubeye ben askere gitmiyecem . kısa donem yapamam dedim. dediler hastaneden rapor alman lazım kı erteliyelim oda uzun işlem hastaneye sev ordan aile hekimi vs vs vs rapor almasam ne olur dedim yine para cezası dediler. peki yazın dedim. özetle salı günü askere gitmiyorum. kafana takılan bir şey var sor.

Merhaba hocam. Hiç gitmemeyi mi düşünüyorsun artık? Çünkü o kısa dönem uzun dönem değişmiyor artık. Sizin yeriniz belli olmuş. 10 yıl sonrada gitseniz yine orası olacak ve yine kısa dönem olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: okçu

hocam sen naptın ya öyle

Reis tam şu smileyi yansıtıyor bence:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yer değişikliği oluyor değişmez diye bi kaide yok

• gsmtroll G kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım branş numaran 64 yani meslek kurasına tabisin. 26 gün eğitimin var.
  • arkadaşlar askerliğim kısa dönem

acemi ankara mamak

usta kıbrıs 1. mknz p.tb 2. mknz p.bl

04.05.2017 ankaraya teslim olacağım...

iki sorum olacak;

1-dikkatimi çekti de forumda çoğu kişinin usta birliği kıbrıs çıkmış bir fikri olan varmı bu konu ile ilgili?

2- 2. meknize için bilgi verebilecek kimse var mıdır? ( yazın olduğu için denetleme geçirme ihtimali düşük ve çok sıcak havalar 13.00 16.00 arası koğuşlarda kalma konusu, su sıkıntısı,dikkat etmek gerekenler hakkında)
  • Şuan şafak atarsa 78 askerlikle ilgili Sorusu olan varsa sorsun

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.