Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.739
Cevap
47
Favori
303.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam ben varım. 32 yaşındayım. oyunculuk bölümü mezunuyorum. 10 yıl ne şubeye gittim ne yoklama ne muayne hiç birşey yapmadım. yurtdışına girdim çıktım hiç sorun olmadı. artık zorla götürme olayı bitti. iki defa GBT ye düştüm. polis beni aldı en yakın askerlik şubesine götürüp teslim bir tutanak tuttular teslım alan teslım eden ole bil koyunsun:d 115 lira galiba para cezası kesıp bıraktılar. sonra askere gitmeye karar verdim. eylül ayın işlemlerimi yaptırdım dediler ocakta gel, şubatta askersin. gitmedim. yine para cezası kesmişler benim haberim yok.mart ayında kesin askere gıdıcem dıye başvurdum. uzun dönem yazdım komando evet yazdım vs . 27 açıklandı askerlık bilgileri, ankara polatlı çıktı usta bırlıgıde orası ama kısa donem er olarak. 3 mayısta teslım olmam laızm gittim şubeye ben askere gitmiyecem . kısa donem yapamam dedim. dediler hastaneden rapor alman lazım kı erteliyelim oda uzun işlem hastaneye sev ordan aile hekimi vs vs vs rapor almasam ne olur dedim yine para cezası dediler. peki yazın dedim. özetle salı günü askere gitmiyorum. kafana takılan bir şey var sor.

• eyges E kullanıcısına yanıt
    bu adamın rahatlığından istiyorrum
  • MEBS PİYADE KD ER

ACEMİ: MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK
    USTA: DİYARBAKIR ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI / DİYARBAKIR MERKEZ

YOKMU UYUŞAN BİRİ ? özelden yazabilir
  • Sanırım benden başka İzmir Narlıdere giden yok forumda.

Zaten ben de sağlık kontrolündeyim bi ihtimal muaf çıkabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haloucar

S.a. Acemi mamak mebs. Usta birligi 28. Mknz p. Tümeni İstihkam svş taburu 1. İstihkam savaş bölügü. Magosa.

Baya bir kisi ankara-kıbrıs gidiyor masallah. Usta birligim hakkinda bilgisi olan var midir? Yaş 29 isletme mezunuyum.

Bir de cuma yemin töreninden sonra memlekete(adana) gidip ordan pazar günü kibris.a gecme durumu sıkıntı olur mu? Yemin toreninden sonra cikmam icin hanimin cocugun fln gelmesi şart mi?

S.a topram benimde acemi ankara usta magosa hava savunma adananin neresindesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgür19

Aynen çok alakasız fiyatlar. 132 lirada anadolujetmiş yaw şimdi farkettim. THY sitesinde anadolujetinde biletini satıyo ne ayaksa. Düşüp napmasın uçak türkiye için bile değil elin kırık türkçeli kibrislilari için ölmeyelim :D

Kardesim anadolu jet thy nin alt kolu ve cok konforlu bir yolculugu vardir ben ankaraya her gidisimde anadolu jetten alirim personelide guler yuzlu atlasla pegasus gibi dandik ucaklara sahip degil

• Arkadaslar diyelim ki ayin son gunu 26 sinda yemin toreni oldu saat kac gibi biter ve bizi yemin toreninden hemen sonra birakiyorlar mi ona gore ucagimizi filan ayarlayip memlekete donelim ordan ver elini kibris adana gibi yer dogup buyudukten sonra kibris koyacak gibime geliyo gitmeden bol bol sirdan bumbar kebap yiyip oyle gidim bari

• Beyler, astegmen olarak ne kadar maaş alacağız?

• Bu yedek subay çıkan arkadaşlar ayrıntılı olarak yedek subay olup olmak istemediklerini ve komando olup olmak istemediklerini yazabilirler mi Ağustosta gidecek arkadaşlar için ışık olsun....

• quote:

Orijinalden alıntı: M1A2Abrams

Zor devamlı birşey bulunuyor program oluşturuluyor zaten yorgunluktanda saat 9 da kafayı vurup yatıyorsunuz. Ama geceleri sakin istediğini yapabilirsin

Hadi ya, 2buçuk ay bırak kitap okumayı, nefes almak bile zor. Yapcak birşey yok, tekrardan teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: d1eforme

kardeşim benim babam emekli başçavuş. ilk görev yeri de orası ,mson emekli olmadan önce bulunduğu görev yeri de orası hatta ben Çorlu doğumluyum :D çorlu şehir olarak harika bir yer küçük istanbul, insanları elit kimsenin yaptığı kimsenin umrunda değil, gece hayatı sosyal mekanlar çok fazla, askerlik yapacağın yere gelecek olursak babamın anlatımlarına göre sakin ve eziyetin olmadığı bir yerdi, tabi askerler arası iletişim nasıldır bilemem ama askerlik yapanlarında dediği gibi gününün nasıl geçeceğini o günkü komutana bağlıymış :D hepimiz için hayırlısı

bende istanbul maltepeden sonra malatya ya gidiyorum daha malatya yazan kimseyi görmedim :D

Hocam zahmet edip yazdığın için teşekkür ediyorum. Kolordu olduğu için disiplin olur diye düşündüm. Disiplin iyidir. Sizin doğduğunuz yerdeki babanızın ilk görev yeri olan 5.kolordu da askerlik yapacağım vay beee 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: eyges

hocam ben varım. 32 yaşındayım. oyunculuk bölümü mezunuyorum. 10 yıl ne şubeye gittim ne yoklama ne muayne hiç birşey yapmadım. yurtdışına girdim çıktım hiç sorun olmadı. artık zorla götürme olayı bitti. iki defa GBT ye düştüm. polis beni aldı en yakın askerlik şubesine götürüp teslim bir tutanak tuttular teslım alan teslım eden ole bil koyunsun:d 115 lira galiba para cezası kesıp bıraktılar. sonra askere gitmeye karar verdim. eylül ayın işlemlerimi yaptırdım dediler ocakta gel, şubatta askersin. gitmedim. yine para cezası kesmişler benim haberim yok.mart ayında kesin askere gıdıcem dıye başvurdum. uzun dönem yazdım komando evet yazdım vs . 27 açıklandı askerlık bilgileri, ankara polatlı çıktı usta bırlıgıde orası ama kısa donem er olarak. 3 mayısta teslım olmam laızm gittim şubeye ben askere gitmiyecem . kısa donem yapamam dedim. dediler hastaneden rapor alman lazım kı erteliyelim oda uzun işlem hastaneye sev ordan aile hekimi vs vs vs rapor almasam ne olur dedim yine para cezası dediler. peki yazın dedim. özetle salı günü askere gitmiyorum. kafana takılan bir şey var sor.

Abi rahatlığa bak ne güzel şimdi benim gideceğim yer pcdenmi belirlenir yoksa şubedekiler mi belirliyo ve 115 lira ceza çok az tutanak tutulduğu an en az 1000 lira olması lazımdı cezanın

• mey88 M kullanıcısına yanıt
    Sanırım yüksek lisansı bitirdiğimi falan düşünerek onu yazdın ama yok daha gitmedim açıkçası tam anlamadım da dediğini :)

• okçu kullanıcısına yanıt
    Selamlar , öncelikle teşekkür ederim cevap için. Onu yapmazsan bunu yapmazsan vs saymışsın ya muhtemelen 4 aylık sürede onlar olur gibimi geliyor yani tecil bittiği gibi hemen kontrol vs olmam gerekiyor mu ki ?

• hydro-css kullanıcısına yanıt
    Öğlen bitiyor yemin töreni sonrasında gidip bölüklerin ordan eşyalarınızı alıp çıkıyorsunuz

• Haloucar H kullanıcısına yanıt
    Ailenin gelmesine gerek yok yemin töreninden sonra çıkmak için.istihkam savaş taburu cehennem taburu olarak geçen yer ise biraz zorlu günler seni bekliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

Acemilik ve Ustalık Etimesgut olan var mı ?

2. Alay iyidir. Bi de ustalık 3.alay karargah olursa çok güzel bir askerlik yaparsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: EgeBeyiniz

Selamlar , öncelikle teşekkür ederim cevap için. Onu yapmazsan bunu yapmazsan vs saymışsın ya muhtemelen 4 aylık sürede onlar olur gibimi geliyor yani tecil bittiği gibi hemen kontrol vs olmam gerekiyor mu ki ?

tabi ki hocam. teciliniz bittiğinde şubeye gitmeniz gerekir. ya ben askere gidiyorum diye gideceksiniz yada askere şu an katılamıyorum mazeretim de şu diye belge göstereceksiniz. sıkıntı olacağını çok sanmıyorum ama bence o raddeye bırakmayın derim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biyomedikalci06

Peki hocam şuanda siz çavuş olarak mı görev yapıyorsunuz? Birde komutanların tavrı yaklışımı filan nasıl devrecilik durumları var mı esentepede bilginiz varsa cevaplarsanız mutlu olurum :)

Şu an onbaşıyım yakında kolluk tutarım. Esentepede 30 kişilik koğuşta 10-15 kişi kalıyodu usta askerler. Acemiler varken ustalar mıntıka yapmaz zaten. Devrecilik görmedim. Belki sıracılık vardır ama onu da görmedim ben. Özetle rahatsın hocam kasma hiç.

• 2 mayısta sevk tarihin başlıyor 4 ü akşam 17:00 e kadar teslim son saatin tavsiyemi sorarsan tercübelilerden öğrendiğim 4 mayıs 12:00 13:00 fazla geçirme evrak işleri kıyafet işleri uzun sürebiliyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinozen -- 29 Nisan 2017; 9:12:26 >
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.