Şimdi Ara

364. Dönem [Ağustos 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.101
Cevap
49
Favori
135.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam yol paralarını ne zaman alabiliriz
  • kpss_ales_38 K kullanıcısına yanıt
    22 Temmuz saat 02:00 gibi açıklanır acemi birlikleriniz, kısa dönem er olanların usta birlikleri de sabah 10 gibi açıklanır. Uzun dönem yedek subayların usta birlikleri acemi birliklerinden mezun olmadan hemen önce belli olur.

Yol paralarını size en yakın bölge ptt'lerinden alabilirsiniz. Benim 17 TL idi yol param gidip almaya tenezzül etmemiştim o yüzden bilemiyorum tam 22 Temmuz'dan 10 gün önce falan başlar yol paralarınız yatmaya heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bruoglione

22 Temmuz saat 02:00 gibi açıklanır acemi birlikleriniz, kısa dönem er olanların usta birlikleri de sabah 10 gibi açıklanır. Uzun dönem yedek subayların usta birlikleri acemi birliklerinden mezun olmadan hemen önce belli olur.

Yol paralarını size en yakın bölge ptt'lerinden alabilirsiniz. Benim 17 TL idi yol param gidip almaya tenezzül etmemiştim o yüzden bilemiyorum tam 22 Temmuz'dan 10 gün önce falan başlar yol paralarınız yatmaya heralde.

Silusu yada sevk kagidini teslim olmadan kac gun once alabilitoruz is yerine teslim etmek gerekiyordA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kazarus K kullanıcısına yanıt
    E-devletteki formu çıktı alıp sülüs niyetine götürebilirsiniz.

22 Temmuz'da sülüsünüz hazır olacak. Birliklere teslim olma tarihleri meslekçi yedek subay adayları için 22 Temmuz'dan itibaren 1 hafta, kısa dönem erler için 2 hafta, takım komutanı yedek subay adayları için de 3 hafta sonradır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bruoglione -- 4 Temmuz 2016; 14:21:26 >
  • bende ağustos ayında gidiyorum. Hakkımızda iyi olan ne ise o olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rosta -- 22 Temmuz 2016; 22:27:31 >
  • arkadaşlar kısa dönem erlerin herhangibir maaşı oluyor mu
  • LÜTFEN ANKETİ DOLDURALIM 364.DÖNEM GİDEN ARKADAŞLARIN HANGİ BÖLÜMDEN VE OLDUĞU VE BİRBİRİMİZİ TANIMAMIZ AÇISINDAN HERKES ELİNDEN GELDİĞİNDE DOLDURSUN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

https://docs.google.com/forms/d/1uf40pEUuUVrwjKz6OqLGD1WSIR4aqK_fx6e8z0o2Dlk/viewform?c=0&w=1

ANKETİN SONUCLARINA BURADAN BAKABİLİRSİNİZ

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18cDF9GGL-kH_USi0yVyZj_y245tFCQmea230gRcM8CQ/edit?pref=2&pli=1#gid=1951087451

• Fuysal03 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle yazıyor kardeş evy. saolasın
  • 363. Kısa dönem er olarak şu anda Ankara'dayım. Kısa dönem olduğunuz için acemiliğiniz daha rahat geçecektir ama usta birliği için aynısını söyleyemem. Jandarma olduğum için kısa dönem olmanın bir faydasını göremedim her an her işi yapabiliyorsunuz. Bulaşıkta yıkarsınız, tuvalettte temizlersiniz, bolca mıntıka da yaparsınız. Bu dediklerimi yapmayan yok ancak çok şanlıysanız ya da torpilliyseniz belki biraz yırtabilirsiniz.

• Arkadaşlar ben de işlemleri hallettim ve şimdi açıklanmasını bekliyorum. Meb'de İngilizce Öğretmeniyim. Acaba yedek subay çıkar mı? Gönlüm asker öğretmenlikten yana ama tabi ki hayırlısı olsun.
  • Arkadaşlar beklemek sizi de germiyor mu ya yerler ne zaman belli olacakmış ?

• Ayın 22'sinde açıklanacak.
  • Infernus I kullanıcısına yanıt
    Akıllı telefon kullanabiliyor musun şuan? Kullanıyorsan nasıl saklıyorsun?

• Şu an kule nöbetindeyim çok rahat kullanıyorum. Komutanına göre donuma sokuyorum :) yoksa cebimde duruyor. Karakolda da valizin içinde tutuyorum. Bizim burada telefona sıkıntı çıkarıyorlar ama akıllı kullanırsan yakalatmazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Infernus

Şu an kule nöbetindeyim çok rahat kullanıyorum. Komutanına göre donuma sokuyorum :) yoksa cebimde duruyor. Karakolda da valizin içinde tutuyorum. Bizim burada telefona sıkıntı çıkarıyorlar ama akıllı kullanırsan yakalatmazsın.

İlk iceri sokarken nasil soktunuz giristen, ben en cok onu merak ediyorum?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dakika 1 gol 1 Olmasın beyler. Telefon sokmaya çalışmayın. Yanınızda götürün sorarlarsa teslim edin. Bolca Telekom Kartı ALIN. Az kaldı günler geçiyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebsd

Arkadaşlar beklemek sizi de germiyor mu ya yerler ne zaman belli olacakmış ?

Basvuruyu yaptigim ilk zamanlar bir an once zaman gecsin de bir an once gidelim istiyordum, simdi nedendir bilmiyorum zaman yaklastikca sikinti basiyor, keske gelmese o an diyorum. Boyle garip bir ruh halindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Dakika 1 gol 1 Olmasın beyler. Telefon sokmaya çalışmayın. Yanınızda götürün sorarlarsa teslim edin. Bolca Telekom Kartı ALIN. Az kaldı günler geçiyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Acemilikte zor zaten, ortami bile bilmiyoruz sonucta usta birliginde sokmaya calisiriz, ust devreler de yardimci olur mutlaka.

• Acemilikte sokmaya çalışmayın 1 ay zaten çabuk geçiyor kullanmasanız da olur. Usta birliği ise çok farklı her yerin sistemi aynı değil. Kimi yerde hiçbir arama olmazken kimi yerde çantanızı bile boşalttırabiliyorlar. Ama ustada sokmak basit hele küçük yerdeyseniz çok rahat sokarsınız.

• Merhaba arkadaslar,

benim tecilim 09.06.2016 tarihinde doluyordu.E devlete girip baktığımda bu tarih 30.06.2016 tarihine kendiliğinden atmış göründü.
    Şu an tecilim bitmiş görünüyor.
    Ağustos celbinde askere gitmek için yapmam gereken bir işlem var mı? 22 Temmuzda kendiliğinden yerim belli olur mu?

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.