Şimdi Ara

364. Dönem [Ağustos 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.102
Cevap
49
Favori
135.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kyk yurt yönetim memurluğu geldi bana hocam Bayram'dan sonra gidip sorarım askerlik durumunu Bence kurum tecilli olman gerekir diyecek büyük ihtimal
    Kendimi askerliğe tam olarak hazırlamıştım ama bu iş kısmet oldu Bakalım inşallah hayırlı bir karar almışımdır Askerlik ileri dönemde sıkıntı olmaz umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bruoglione

363. dönem yedek subay adayıyım soruları alayım

ustad kısa dönem er lere uygulanan uygulamalardan nahsedermisin. ? diğer uzun dönemlere nazaran dahamı rahatlar?

ve tercik edilmelimi yedek subaylık maas sorumluluk vs yönlerinden aydınlatırsan iyi olur. ve diploma notyun bölümün ne idi ?
  • iyi akşamlar arkadaşlar.ben tüm işlemlerimi tamamladım ve 28 temmuzda yeriniz belli olacak dediler.yalnız şöyle bir durum var ben şu ana kadar hiç muayene olmadım.. bi sorun teşkil edermi ?
  • burakkaman kullanıcısına yanıt
    Daha önce tecil ettirdiğinde falan muayene olmuşundur muhtemelen o yüzden muAyene olmamışındır yoksa işlemlerini tamamlayamazsın

• Arkadaşlar hayırlı geceler
    baktım bulamadım ama daha önce soruldumu bilmiyorum bazı arkadaşların evine mektup gelmiş sanırım ağustosda askersiniz gibisinden bu çok önemlimi gelen varmı ? Ve birde ptt kart ile ilgili bilgisi olan varmı ne zaman gelir yol parası falan ona mı yatcak abim şubeden elden aldığını söyledi çünkü 3 4 sene oldu tabi onun

• quote:

Orijinalden alıntı: FerreT

Kardeşlerim Bu sene mezun olduk 4.yil hayırlisiyla..Diplomayı gidip Askerlik şubesine göstermeye gerek varmı yoksa kendileri halledip kısa dönem askerlik olarak ayarlıyorlar mı ?

gerekiyor

diplomanın aslı ve 3 fotokopisi
    transkript aslı ve 2 fotokopisi
    nüfuz cüzdanı ve varsa ehliyet 2 fotokopisiyle birlikte git.
  • bcan402 kullanıcısına yanıt
    Tşkler kardeşim cevap için..ayrıca bilgisayar ve dreamweaver kurslarının diploması var onlarıda götürmeye gerek varmı ki
  • kazarus K kullanıcısına yanıt
    kpss_ales_38 K kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar Mühendisliği 3.16

Ben tercih etmemiştim yedek subaylığı fakat yine de devlet gel kardeşim dedi biz de davete icabet ettik :)

Tuzla Piyade Okulu'ndayım. Burada kısa dönem erler geri hizmette kullanılıyor (kantinci, berber vs.) onun dışında yok.

Tercih meselesi, sana kalmış kardeşim. Bi tarafta 5.5 ay sadece kendinden sorumlu bi er olarak yapıp evine dönmek var, öbür tarafta 12 ay kendinden ve emrindeki 50 adamdan sorumlu olarak maaşlı yapmak var.

kpss_ales_38:

Bildiğim kadarıyla yok kardeşim. Mekatronik, bilgisayar, jeoloji vs diğer mühendislik dallarından da var ama en çok bilgisayar mühendisliği var. İnşaat, elektronik yok diye bliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bruoglione -- 3 Temmuz 2016; 15:06:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FerreT

Tşkler kardeşim cevap için..ayrıca bilgisayar ve dreamweaver kurslarının diploması var onlarıda götürmeye gerek varmı ki

askerlik yapmadım ama anlatılanlara göre onların pek önemi yok.

otomotiv mühendisiysen el arabası sürdürtüyorlarmış
    dalgıçsan akvaryum temizletiyorlarmış
    elektrik mühendisiysen ampul falan takıyormuşsun

bilgisayar sertifikasına da en fazla monitörü temizlettirirler herhalde

• bcan402 kullanıcısına yanıt
    cem yılmazın anlattıkları gibi desene sadece diploma ve ehliyet yeterli olur sanırım..Hayırlı günler kardeşim
  • FerreT kullanıcısına yanıt
    transkript de önemli. sana da hayırlı günler
  • arkadaşla birşey de ben sorayım;

kısa dönemde 15 kasımda gittiniz diyelim. 3 gün yol izni verildi ama başka hiç izin kullanmadınız

şimdi 15 kasıma 6 ay ekleyince 15 mayıs oluyor. izin kullanmadık + 3 gün de yol iznimiz var etti 15 gün

bu durumda 30 nisan- 1 mayıs gibi bir tarihte mi terhis oluyorsunuz ?

doğru mu hesaplıyorum ?

edit:http://www.hesapsorgula.com/safak-hesaplama

buraya göre doğru hesaplamışım. iyi ya 5.5 ay bişe değil 6 ay olsa duramazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcan402 -- 3 Temmuz 2016; 15:33:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fuysal03

Arkadaşlar hayırlı geceler
    baktım bulamadım ama daha önce soruldumu bilmiyorum bazı arkadaşların evine mektup gelmiş sanırım ağustosda askersiniz gibisinden bu çok önemlimi gelen varmı ? Ve birde ptt kart ile ilgili bilgisi olan varmı ne zaman gelir yol parası falan ona mı yatcak abim şubeden elden aldığını söyledi çünkü 3 4 sene oldu tabi onun

Bana mektup gelmedi. Kartlar basimdadir diye tahmin ediyorum, yerler aciklanana kadar ulastirirlar. Yol parasi ptt kartina yatiyormus ama istedigimizde gidip tc kimlik numaramizla kart olmadan da alabiliyormusuz, ulasmasa da sikinti degil yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • E devlette yedek sub. işlemlerine bastığınızda sizinde hala bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz diyor mu ?
  • Rastoi R kullanıcısına yanıt
    O sistemsel bi sıkıntı hocam hepimizde aynısını diyor fazla takılma ona sorgulamada ki tarih 29.07.2016 ise ve sınıflandırma ve tertibat bekliyo yazıyosa sıkıntı yoktur

• Bruoglione kullanıcısına yanıt
    tşk hocam cevaplar için Allah kolaylık versin hayırlı tezkereler
  • kpss_ales_38 K kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun, rica ederim. Biz de gitmeden kafamızda deli sorular vardı, sizin de aklınıza takılan ne varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
  • arkadaşlar 22 sindemi 29 undamı belli olucak yerler

• armage kullanıcısına yanıt
    22.07.2016 10.30 da trt açıklaması bu şekilde 29 u e devlette sorgulamada çıkan tarih

• İnşallah 22 de belli olur o Zaman

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.