Şimdi Ara

35bin 45 bin arası düşük kmde dizel sedan önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bizim 45 binlira gibi bir bütcemiz var arabaya ayrıdığımız yılda 30 35 bin km yol yapıyoruz ve alacağımız arabayı 70bin en geç 80 bin km ye geldimi satmayı yenilemeyi düşünüyoruz yani taş çatlasın 2 sene bineceğiz manuel otomatik farketmez çok kaçması sürat önemli değil en önemli şey yakıt ve 2. elinin kuvvetli olması

seçeneklerimiz şimdilik
    2011 2013 arası fluence 2011 edc extrem alınabiliyor
    2010 2012 astra sedan 1,3 multijet alman olması düşündürüyor ama yüzü eski geliyor bana
    2011 2012 focus boşline 90 lık alınabiliyor temiz bişey istesek
    2009 2011 jetta boşline eski kasa temizi piyasada çok yok kmler çok yüksek

sizlerden istedğim bu araçlardan hangisi parasını hakeder bunlardan başka önerilere de açığım bayramdan sonra alıncak araç 1-2 bin piyasanın ineceğini düşünüyoruz bu konuda da fikirleriniz isterim arkadaşlar

• Focus ile Fluence ölümüne kapışır; fakat tok sürüşü ve Turbo gecikmesi düşük olduğundan Focus öne geçer..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aytürk kullanıcısına yanıt
    hocam yalnız fluence 110 edc 2011 focus 90bg 5 ileri düz versiyonlar bu durumda yinemi focus yoksa fluence mi alınır sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebediezel

hocam yalnız fluence 110 edc 2011 focus 90bg 5 ileri düz versiyonlar bu durumda yinemi focus yoksa fluence mi alınır sizce

İki aracı da kullandım;hatta Fluence gırtlak doluydu. Önyargılı değilim; ama sürüş keyfi bakımından bir gömlek fark var. Öncelikle Fluence turbo lag olayından kaybediyor. Dipgaz ile turbonun devreye girişi arasında çok bekletiyor. 3.viteste bu değer 2.5 saniye civarı. Benim Focus ile aynı motoru paylaşan 308'imde bu sorun yok, Focus da iyi aynı şekilde.

Tasarım göreceli olmasına rağmen, Fluence tip olarak da çirkin. Bagajı Focus'tan daha iyi, ama yıl olmuş 2014, bagaj içinde kapağın altında iki tane demir boru var.. İkisinin de yol tutuşu iyi, ama Focus bir tık önde.

Onun haricinde Fluence şanzımanı saçma. Benim beş ileri vitesli aracım 120 km hızda 2.500 devir çeviriyor. Fluence'in 6 ileri şanzımanı da 6.vites 120 km'de 2.500 devir yapıyor.. Ne anladım bu işten? Aynı motora sahip Qashqai 2.000 devir yapıyor..

Fluence'in motoru sesi özellikle rölantide fazla geldi bana. Focus burda da önde.

Ben aynı durumda olsam direkt gider Focus alırdım. Edc şanzıman Renault'nun en büyük silahı. Otomatik şartsa da Fluence'e bir şans verirdim sanırım.

• Aytürk kullanıcısına yanıt
    yakıt konusunda acaba hangisi daha ekonomik olur focus daha çok yakar diye okuyorum forumdan eş dost tavsiyelerinden siz ikisinide kullanmışsınız sizin yorumunuz nedir bu konuda
  • quote:

yakıt konusunda acaba hangisi daha ekonomik olur focus daha çok yakar diye okuyorum forumdan eş dost tavsiyelerinden siz ikisinide kullanmışsınız sizin yorumunuz nedir bu konuda

Arkadaşım Çorum ve ilçesine gidiş geliş yapıyor, ortalaması 5.3 civarı. Ama O'nun yolu dümdüz değil. Daha da aşağı çekilebilir. Focus da aşağı yukarı 5-5.5 arası yakar. Aynı yolda Fluence yarım litre kadar az yakar.

• 45 000 tl 0 linea alabilirsiniz.

• Aytürk hocama katılıyorum. Otomatik şart değilse saydıklarınızın içinde en uygunu Focus olacaktır.Tek bir dezavantajı var Focus'un, o da iç hacmi sınıfına göre tatmin edici genişlikte değil. Boyum 189 cm, arka koltuğa oturunca kafam tavana, bacaklarım ön koltuğa değiyor, hatta rahatsız edici derecede oluyor bu durum. İç hacim haricinde tüm kriterlerde Focus iyi.
  • Focus ama bir önceki kada 1.6tdci Titanium. Babamda var, güzel araba.

Tasarımı guzel, sony'li ic mekani guzel, motor cok iyi, bagaj geniş, donanim zengin,vs.

• Fluence öneririm, EDC şanzıman çift kavrama ve oldukça konforlu, genişlik ve boyut olarak da fluence idealdir, bagajından iki tane çubuk geçiyor denilen bagaja 3 tane koyun sığar. Yakıt yönünden de ekonomik, focus güzel araç fluence den kaliteli ama otomatik olmayışı ve dar iç mekan-bagaj yüzünden herkesin tercih edeceği araç değil.
  • Ders: Matematik
    SORU 1:"Alinin 45 binlira gibi bir bütcesi var. arabaya yılda 30 35 bin km yol yapıyor Ali ve alacağı arabayı 70bin en geç 80 bin km ye geldimi satmayı yenilemeyi düşünüyor, yani taş çatlasın 2 sene binecek Ali, manuel otomatik farketmez, çok kaçması sürat önemli değil en önemli şey yakıt ve 2. elinin kuvvetli olması...

Bu Durumda Ali Hangi Arabayı Almalı Sizce?

Yanıtlar:
    A)2011 2013 arası fluence 2011 edc extrem
    B)2010 2012 astra sedan
    C)2011 2012 focus boşline 90 lık
    D)2009 2011 jetta boşline eski kasa

Hocam siz kesin M.E.B. da matematik öğretmeni olmalısınız, sorunuzu bile problem gibi soruyorsunuz.
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    hocam benimde hoşuma gidiyor bi önceki kasa fakat hem az kmde olan yok olanada faiş fiyatlar isteniyor 45bine yenisi alınabiliyorken eskisini almak hiç mantıklı gelmiyor focusun test sürüşüne gitcem bugün herkes onu önermiş
  • quote:

hocam benimde hoşuma gidiyor bi önceki kasa fakat hem az kmde olan yok olanada faiş fiyatlar isteniyor 45bine yenisi alınabiliyorken eskisini almak hiç mantıklı gelmiyor focusun test sürüşüne gitcem bugün herkes onu önermiş

Hocam tercih meselesi,

Ben düşük donanım yeni kasa almaktansa, full donanım eski kasayı tercih ederim. Üstelik yeni kasadaki iç-bagaj hacmi sıkıntısı eski kasada yok. Eski kasanın içi ferah, bagajı 520 litre.
  • ebediezel kullanıcısına yanıt
    Yeni Sandero Stepway 1.5 dCi 90 bg 43.600 TL

35bin 45 bin arası düşük kmde dizel sedan önerisi
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    hocam öylede kmler çok yüksek 2010 da 41e titanium sıfır aldı yakınımız 2011 model şimdi aynı arabanın 100bindekine 130bindekine 45binTL istiyorlar vicdanım el vermiyor bu fırsatcılara pirim vermeye

küçük bir araç düşünsem stepwaya dönüp bakmam bile hocam clio 45e çok temiz ful bulunabiliyorken dizel polo varken kim bakacak dacia ya
  • 110 luk flunce bulabilirsen arkana bila bakma.

• Hız yapmayacaksanız astra daha az yakar, iç hacim olarakta fluence ile focusun ortasında kalır. Focus -daha doğrusu fordlar genel olarak- konsolu vs. heybetli olduğundan oturma alanı dar oluyor en olarak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.