Şimdi Ara

35bin-40bin TL arası son kasa Ford Focus mu, JETTA mı yoksa ASTRA mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu modellerin son kasalarından hangisini almak daha mantıklı? Veya da başka öneriniz varsa alabilirim.
    Fabrika verileriyle değil de kullanıcı deneyimleriyle hareket etmek istiyorum.
    1- Yakıtta önde olan?
    2- Konforda önde olan?
    3- Yedek parçası ucuz olan?
    4- sorun çıkarmayan

Özellikle Kullanıcılar cevaplarsa sevinirim.

• dizel 1.3 astra h kasa s içi 6-6.5 s dişi 4 ile 5 lt mazot tüketimi, normal kullanici için yeterli çekiş ve hizalanma,iyi yol tutuş, derli toplu iç yapi, tok duruş ve sürüş... tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 75hp

dizel 1.3 astra h kasa s içi 6-6.5 s dişi 4 ile 5 lt mazot tüketimi, normal kullanici için yeterli çekiş ve hizalanma,iyi yol tutuş, derli toplu iç yapi, tok duruş ve sürüş... tavsiye ederim.

Yakıt gayet iyiymiş. Teşekkür ederim listeme aldım.

Başka fikri olan varsa yorum bekliyorum.
  • Bu fiyat aralığına bu araçların son kasaları çok zor. Bulunanlarda ancak şirket çıkması çok km'li yada kazalı araçlar olur. En iyi ihtimalle baz donanım araçlar olur.
    Üstteki arkadaşında dediği gibi bir önceki kasanın 1.3 gayet idealdir yakıtta.
    - Focus TDCI ilede 6 litreye yakın değerler yakalanır şehir içi,1.0 ecoboost ise 7-7.5 litre yakar maksimum.
    -Jetta 1.2 TSI da hemen hemen bu değerlere yakın bir tüketim sunar.
    -Astra hakkında fikrim yok.

Bence konforda burun farkıyla Jetta(Geniş iç hacim ve koltuklar) Focus sahibi olarak bunu söylüyorum çünkü özellikle yeni focus'un içi çoğu insana dar,basık ve boğucu gelmekte buda fiziksel olarak belki çok farketmesede zihinsel olarak insanı yoruyor,buda konforsuz bir yolculuk yapıyormuş hissi uyandırıyor.
    Yakıtta dizel focus ve astra başa baş
    Yedek parça,işçilik ve serviste Focus

• quote:

Orijinalden alıntı: EustassKiD26

Bu fiyat aralığına bu araçların son kasaları çok zor. Bulunanlarda ancak şirket çıkması çok km'li yada kazalı araçlar olur. En iyi ihtimalle baz donanım araçlar olur.
    Üstteki arkadaşında dediği gibi bir önceki kasanın 1.3 gayet idealdir yakıtta.
    - Focus TDCI ilede 6 litreye yakın değerler yakalanır şehir içi,1.0 ecoboost ise 7-7.5 litre yakar maksimum.
    -Jetta 1.2 TSI da hemen hemen bu değerlere yakın bir tüketim sunar.
    -Astra hakkında fikrim yok.

Bence konforda burun farkıyla Jetta(Geniş iç hacim ve koltuklar) Focus sahibi olarak bunu söylüyorum çünkü özellikle yeni focus'un içi çoğu insana dar,basık ve boğucu gelmekte buda fiziksel olarak belki çok farketmesede zihinsel olarak insanı yoruyor,buda konforsuz bir yolculuk yapıyormuş hissi uyandırıyor.
    Yakıtta dizel focus ve astra başa baş
    Yedek parça,işçilik ve serviste Focus

Verdiğiniz detaylı bilgi için çok teşekkürler.
    modellerin temiz ve tüplü olanları yaklaşık dediğim fiyat aralığında birkaç adet buldum.
    Dizelleri sanırım 5bin 10bin daha eklemek veya da bir önceki kasaya bakmak lazım dediğiniz gibi.
    Ayrıca FORD yeni kasa biraz dar demişsiniz ya acaba bu bir önceki kasa için de geçerli mi?

• tabi ki 2010 corolla. al kafan rahat olsun. ama mk5 1.6 jetta midline lpg li hitler motoru da tavsıye ederım. corolla mı jetta dersen, jetta 1.6 mıdline 6 ileri . corolla bıraz ses alıyor içeriye.
  • aflika kullanıcısına yanıt
    Bir önceki kasa aksine oldukça geniş,sadece şuanki mevcut kasa için geçerli bu dediğim.
  • astra h 1.3cdti .gayet sorunsuz malzeme kalitesi sınıfına göre yüksek bir araçtır.yalıtımı focus a göre başarılıdır.jettayı listeden silin o fiyata sınıfında daha iyi araçlar alırsınız.boş jetta yerine dolu astra almak gibi.
    yalnız astra cdti gayet az yaktığı kadar çekmiyor diye biliyorum. eğer 1.6 cdti olsa gözüm kapalı astra alırdım.
    KESİNLİKLE 1.6 TDCİ 109 240 FOCUS GHIA ALIN 1.3 CDTI ASTRA AMAN YANARSIN SONRA GİTMİYO DİYE SATMAYA KALKARSIN EN MANTIKLISI ARAÇ BU 3 ARAÇ İÇİNDE ESNEKLİK VERİSİ GAYET TATMİNKAR YAKITTA PERFORMANSA GÖRE NORMAL ALINABİLECEK ARAÇ GAYETTE GÜZEL VİRAJ PERFORMANS SÜRÜŞ DİNAMİĞİ VE GÜVENLİĞİ OLAN Bİ ARAÇ
  • quote:

Bir önceki kasa aksine oldukça geniş,sadece şuanki mevcut kasa için geçerli bu dediğim.

focus 2 focus 3 ten daha iyi bi araç sanki banada öyle geliyor bildiğin ayaklarına sıkmışlar sanki ..
  • F2, F3'ten iyi değil sadece daha geniş iç hacme sahip. Boyut olarak F3 daha büyük olsada.
    Testler, incelemeler, kullanıcı yorumları hep F3'ün daha iyi olduğunu söylemekte. Tabi F2yi iyi görenlerde yok değil sizin gibi buna da saygı duyarım

• astranın en büyük eksiği klima açıkken çekişin ciddi düşmesidir. saç baş yoldurur özellikle yokuşta. alışmadık mı? alıştık. huyunu öğrendik. normalde corolla veya auris dizelle sollama ve yokuş performansı aynı. yeni Kia ceed dizeli bunalttığım da oldu üst hızlarda kopup kaçamadı mesela ben gözden kaybolur sanmıştım

• ama benim araç 2011 sıfır alınmış 54 bine yeni gelmiş tam bakımlı, km ilerledikçe ne olur bilemem kurumlanma eskime vs. dizel sonuçta...

• astranın en büyük eksiği klima açıkken çekişin ciddi düşmesidir. saç baş yoldurur özellikle yokuşta. alışmadık mı? alıştık. huyunu öğrendik. normalde corolla veya auris dizelle sollama ve yokuş performansı aynı. yeni Kia ceed dizeli bunalttığım da oldu üst hızlarda kopup kaçamadı mesela ben gözden kaybolur sanmıştım

• Yeni astra ve jetta yorumlarini da alsam daha cok kiyaslama sansim olacak

• beyler bende 2006 focus var satmak istiyorum 190 bine geldi

ne alacgimi bilmiyorum limitim 40 45 bin en fazla

raw 4 baktim hrv lere baktim jeep olsn diyorm ama sonra masraf cikarirm mi cok bilemedm

aslinda istedgm ic donanim iyi olan on konsonlu cok hos bisi ariyorum...

fikir veren olursa ona yonelim

• herkese mrb.yeni üyeyim bende araç alma aşamasındayım ama karasızım vwpassat2003-2004 1.8T mi yoksa2005-2006 1.6fsi mi karar veremiyorum kafam çok karaıştı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
    EĞER SON KASA DEMESEYDİNİZ TDCİ 109 240 FOCUS TİTANİUM DERDİM SON KASA DİYİNCE PEK ELLE TUTULUR MODEL BULUNMUYOR O FİYATLARA
  • Son kasa şekil olarak hoşuma gitmişti. Hem de modelli olsun diye son kasa dedim. Peki son kasa focus dar olduğu için mi beğenmiyorsunuz?

catik ve 01tuğra01 lütfen kendinize ait konular açın ki bu konu amacından sapmasın.
  • quote:

Fiesta da da aynı durum geçerli 5. Kasa 6 lardan geniş güzel gözüksün diye daraltiyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.