Şimdi Ara

3570K HALA YETERLİ Mİ ?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: X-FI

İmzada sistem görünmekte, bende de 3570K var, 4.2GHz'te kullanıyorum 2x8GB 2400MHz CL10 RAM ile. Sadece BF1'de (1080p DX11 Ultra+TAA) (W10 full-screen optm., game mode vs. kapalı) foruma daha stabil FPS ve minimum input lag için yazdığım komutlar dahil ayarlı halde 64'lük map'lerde çoğu zaman CPU 60-80% arası gidip geliyor stabil 60FPS alıyorum ama ara sıra CPU 90%-100& takılıyor ve FPS stabil kalmıyor (stutter). Standby memory gibi oyunla ilgili benzer sorunları biliyorum, Windows 10'u tamamen bloatware'lardan ve telemetry'den de arındırdım, yani CPU'u boşuna meşgul eden hiçbir şey olmamasına rağmen bunlar oluyor.

3770K'ya geçmeyi düşündüm 500-700TL civarı bulunabiliyor. DigitalFoundry'nin testlerine göre hala daha üst i7'lerle yarış içinde olan bir CPU. Eğer BFV'te bu durum kötüleşirse, geçeceğim herhalde. Yeni DDR4'lü sistem toplamak daha pahalıya patlayacaktır, dolar kuruda yerinde saymıyor, bunları da göz önünde bulundurmak lazım.

Kesin olan bir şey var ki, senin acilen 8GB daha RAM eklemen lazım.
    GA-Z77-D3H anakartının hangi model numaralı olanını kullanıyorsunuz acaba ?
    http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-z77-d3hrev_10#kf

Bendeki Rev. 1.0

Buna uygun ram arıyorum 2x8 ama destek listesinde bulamadım.

sizin kullandıklarınızdan alayım diyorum 2.el bulursam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fadeout -- 15 Ağustos 2018; 20:33:37 >

• gobl1n kullanıcısına yanıt
    Evet hocam 8100 tekli çekirdekte 3570k dan bayağı önde.

Ben bile bendeki 3970X ile i3 8350k yı yakalayamadım.

3570K HALA YETERLİ Mİ ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Evet hocam 8100 tekli çekirdekte 3570k dan bayağı önde.

Ben bile bendeki 3970X ile i3 8350k yı yakalayamadım.

Aynen. Çok çekirdekte de önde. Ben 8100'e yeterli demedim bu arada. Yeni oyunlara can dayanmaz. Ben River Raid'le başlamıştım, Red Alert'te kaldım. Birinci nesil Pentium yeterli bana. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yetmezz , bende vardı sattım 7600k aldım onu da 8 ay kullandım o da yetmedi 8700k aldım. ama 3770k is gorur hala diyebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekonomik durumun çok iyiyse değiş ben şahsen bu kurla hiçbir bileşeni bozulmadığı sürece değiştirmezdim. Overclock yap geç.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    İşte bukadar abartmaya gerek Yok dolar almış başını gitmiş daha en az 2 sene daha iş yapar 1080p de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fadeout

GA-Z77-D3H anakartının hangi model numaralı olanını kullanıyorsunuz acaba ?
    http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-z77-d3hrev_10#kf

Bendeki Rev. 1.0

Buna uygun ram arıyorum 2x8 ama destek listesinde bulamadım.

sizin kullandıklarınızdan alayım diyorum 2.el bulursam.

Alıntıları Göster
    Bendeki board REV 1.1. DDR3 her türlü RAM uyuyor, uyması lazım. Benim kullandığım her şeyi 2. el bulursun ama RAM'ı hariç, hatta yurt dışında bile bulamazsın 2. el. Kullandığım RAM Samsung'un "miracle" RAM'inden de değerli ve ender bir parça.

• 4790k dahi gtx 1060 a stok değerlerde darboğaz yapmakta işlemciyi çok kullanan oyunlarda fps dropları yaşayabilirsiniz 2500k ile 4.5 ghz de crysis 3te bu sorunları yaşıyordum cpu kullanımı yüzde yüz gpu kullanımı sıfıra iniyordu 8400 aldıktan sonra makinam resmen coştu cpu kullanımı yüzde 70 maximum ,gpu kullanımı yüzde yüz ama dolar kurundan dolayı şu anda yeni cpu almanı tavsiye etmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiger cage -- 24 Ağustos 2018; 15:59:44 >
  • 3770K sonunda geldi arkadaşlar, sisteme taktım ve daha OC yapmadım. BF1'de sürekli 100% olma durumu ortadan kalktı, CPU kullanımı baya azaldı, o yüzden hep sabit 60FPS alabiliyorum. BFV open beta'da CPU kullanımı çok iyi durumda ama GTX1060'ı Ultra ayarlar biraz zorluyor, çoğu zaman 60FPS alıyorsunuz ama anlık olarak bazı yerlerde 57FPS olabiliyor bunuda hafiften takılmış gibi hissediyorsunuz.

Aksini iddia eden varsa yüksek ihtimal sisteminde yazılımsal ya da donanımsal sorun vardır.
  • X-FI X kullanıcısına yanıt
    Oyunu oynamadım ama beta olduğundan dolayı o şekilde takılma hissi yaşıyorsunuzdur, 60'dan 57'ye düştüğünde böyle bir etki vermez hiç bir oyun diye düşünüyorum.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    azda olsa veriyor, sanırım bir ihtimal frame-time şiştiğinden de olabilir.

bu arada hatırlatayım, baya akıcı FPS değerlerinde bile, mesela 150 FPS'den 100 FPS'ye düşüşlerde ve tekrar artışlarda oyun takılıyormuş gibi gelir. en iyi yöntem FPS'yi minimum limit değere sabitlemektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 8 Eylül 2018; 17:47:36 >
  • Fadeout kullanıcısına yanıt
    Sİsteminizde herhengi bi şikayetiniz varmı yoksa sırf güncellemk içinmi bu sırf güncellemek içinse bu dönemde hiç gerek yok ama eger şu problem yaşıyorum diyebileceginiz bir durum varsa değerlendirilebilir yoksa bu dönemde tartışmak bile anlamsız
  • Ben 1090t ve. 1050ti ile mutluyum ama işlemci değişmek istiyorum

8350 geçsem fark olur mu ?

• X-FI X kullanıcısına yanıt
    Aman diyeyim hocam $ kurunun uçtuğu şu günlerde bence monitörünüde upgrade yap.

Bende kararsız kalmış idim, forum 2. elde 8 aylık kutulu ve garantili Asus 1440p 144hz G-SYNC monitörü 1500tl fiyata satın aldım.

Bf1 64 kişilik map lerde, 2400tl ödeyip 4 aylık olarak satın aldığım Gigabyte 3 fanlı Gtx1080 ekran kartım ile alınabilecek en iyi değerler ile oyun zevkime varıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kranos38

Sİsteminizde herhengi bi şikayetiniz varmı yoksa sırf güncellemk içinmi bu sırf güncellemek içinse bu dönemde hiç gerek yok ama eger şu problem yaşıyorum diyebileceginiz bir durum varsa değerlendirilebilir yoksa bu dönemde tartışmak bile anlamsız
    Bir sıkıntı yok fakat plan 2700x'li bir sisteme geçmekti

fiyatlar ani artınca vazgectim...elimdeki anakarta

takabilecegim en iyi işlemci olan 3770k ve 8 GB ram

daha takıp 16 yapip...gidebildiği yere kadar kullanmak.

Anakart için uygun bir ram bulamadım aynı ram den 2

tane daha aldım PC açılmadı...sitesinde bile doğru

düzgün açıklamamislar.

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

3770K sonunda geldi arkadaşlar, sisteme taktım ve daha OC yapmadım. BF1'de sürekli 100% olma durumu ortadan kalktı, CPU kullanımı baya azaldı, o yüzden hep sabit 60FPS alabiliyorum. BFV open beta'da CPU kullanımı çok iyi durumda ama GTX1060'ı Ultra ayarlar biraz zorluyor, çoğu zaman 60FPS alıyorsunuz ama anlık olarak bazı yerlerde 57FPS olabiliyor bunuda hafiften takılmış gibi hissediyorsunuz.

Aksini iddia eden varsa yüksek ihtimal sisteminde yazılımsal ya da donanımsal sorun vardır.
    Ne kadara aldınız acaba ...3770k piyasada pek yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fadeout -- 12 Eylül 2018; 11:9:34 >
  • Fadeout kullanıcısına yanıt
    aliexpress'ten aldım. önceden alsam 250TL kar edecektim, dolar kuru yüzünden.
  • Anakarta uygun DDR3 16 GB 1600 MHZ ram bulmaya çalışıyorum hala fazla içerikte yok

Partpicker'da aynı anakart ile Kingston hyperx fury ram kullanmış biri

https://pcpartpicker.com/b/KyM8TW

https://pcpartpicker.com/product/t4R48d/kingston-memory-hx316c10fk216

Kingston sitesindende baktım uyumlu gözüküyor GA-Z77-D3H ile

https://www.kingston.com/us/memory/search?DeviceType=7&Mfr=GIG&Line=GA-Z77-D3H&Model=77075&TotalCapacity=16&Capacity=8&Speed=1600MHz&Kits=KIT%20OF%202&BUSINESS_TYPE=HyperX

Sizce bir sıkıntı çıkar mı ?

@X-FI

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.