Şimdi Ara

356. Dönem (AĞUSTOS 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.163
Cevap
122
Favori
570.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onur.dulger

2. grup eylül dönemi askere gidelenler acaba sadece sağlıkcılar mı olacak bir önceki dönemde mayıs veya şubat celbinde 2.grup gidenler nasıl seçildiler, sağlıkcılar mıydı hepsi acaba normal giden olamıyor mu,

O biraz genelleme olmus. Saglikciyi neden sonra alsin ki. Oyle birsey olsa acikca belirtilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNYZ -- 8 Mayıs 2014; 20:16:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2. grup eylül dönemi askere gidelenler acaba sadece sağlıkcılar mı olacak bir önceki dönemde mayıs veya şubat celbinde 2.grup gidenler nasıl seçildiler, sağlıkcılar mıydı hepsi acaba normal giden olamıyor mu,

o iş tamamen sans. 2. grup kisa donem olarak gidecek arkadaslar bu yuzden genelleme yapsak ancak soyle diyebiliriz. kisa donem isteyenlere 2. grup gelme ihtimali daha fazla olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: master21

quote:

Orijinalden alıntı: xsahin

merhaba arkadaşlar
    ben de ağustos için tecili iptal ettirdim ama bana verilen belgede sevk tarihi kısmı kafamı karıştırdı
    transkripti de teslim ettim işlem sırasında.

30.06.2014 tarihine kadar askerlik işlemi yönünden sakıncası yoktur
    celp dönemi ağustos 2014
    karar maddesi 28
    sevk tarih 01.06.2014 30.06.2014

benim bu duruma göre acaba şubeye gitmem gerekecek mi tekrar?

Bende de aynı gitmene gerek yok,önemli olan celp döneminin karşısında ağustos 2014 yazması..

Bu arada ben daha önceden tecil ettirenler tekrar kilo boy ölçülüyor mu diye sormuştum kimse bilmiyordu..Ben sordum bozdururken değiştiremiyoruz dedi.

bazı belgelerde sınıflandırma tarihi 25.07.2014 şeklinde açıklama görünce aklıma takıldı bende böyle bir tarih yok çünkü
    belgeler de verildiğine göre bekleyeceğiz o zaman

• https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MQtlA7aGtLlYFtajLFpIe7HF1h-BWL2qstYv7K9bs-I/edit?pli=1#gid=0

listemizde bazı hatalar vardı düzelttim.Bayağı artmaya başlamış.Yeni gelen arkadaşlar listeye kendilerini eklemeye devam edebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmalp

quote:

Orijinalden alıntı: Deniz_ce

quote:

Orijinalden alıntı: yu8suf

quote:

Orijinalden alıntı: Deniz_ce

Arkadaşlar herkese merhabalar öncelikle askere gidecek olan herkese şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum herkesin gönlüne göre olur umarım :) Bir sorum olacak size ben de Ağustos da askere gideceğim dün itibari ile tecilimi bozdurdum transkriptimi ve diplomamıda yanımda götürmüştüm, ben geçen sene ağustos ayında tecil ettirdiğim için benden 4 diploma 4 resim kımlık fotokopisi filan aldılar ama bu sefer gittiğimde tecilimi bozdurmak istiyorum dedim bakalım olacak mı dedi oradaki görevli ve oluyor dedi transkriptin yanındaysa ver dedi diplomayıda istedi gitti 2 tane transkript fotokopısı cekti dıplomama baktı geri verdi bir daha şubeye gelmene gerek yok dedi dedim haziran ayında sevk işlemleri için bir daha gelmeme gerek varmı dediğimde yok dedi ama diplomamın fotokopisini çekmedi sadece transkripti aldı bu sorun olurmu acaba hazıranda diploma ve transkripti baştan mı götureyım ? 25 temmuzda yerin belli olacak ordan bakarsın dedi.. Uzun dönemde istiyorum bir sorun çıksın istemiyorum ortalamamda gayet iyi çoğu arkadaşım da uzun dönem yapıyor hepsinin ortalaması 3.30 ve uzeri.

artık yapman gereken birşey gerek yok arkadaşım. rahat olabilirsin. sadece 25 temmuzu bekleyeceğiz o tarihde e devletten yerlerimizi görecez.

Çok teşekkür ederim hocam valla rahatladım çünkü sevk işlemleri için okuduğumda diploma filan diyordu sordum hatta giden arkadaşlarıma onlarda öyle dedi aldı baktı sadece birde transkripti alıp tamam deyince içime kuşku düşmüştü teşekkür ederim 25 temmuz bir an önce olsun artık bugunde bir arkadaşımı Narlıdere İstikhama teslim ettik o duygu bambaşka hayırlısı neyse o olsun artık :)

banada aynısı sölediler bi daha gelme e devlet şifrenden 25 temmuzda bakarsın sisteme bizden önce düşer diyede ekledi ama anlamadığım benım baktıgım sıstem onlarda yokmu????. hatta diploma fotokopisini bile çekmediler tecil ettirirken almışız dosyanda varmıs dedii.

Aynen hocam banada gelme dediler ama insanın kafası karışıyor mesela bugun bir arkadasım daha tecıl bozdurdu ondan da dıploma fotokopisini cekmısler o kadar transkripti almamışlar galiba tecil ettirdiğimiz zaman aldıkları için sadece bakıp eksik olanları alıyorlar çünkü ne boy ne kılo aldılar 1 yıl önce muayene olduğumuz için birşey yapmadı sağlıklı gözukuyoruz belki 1 sene içinde bir hastalığımız çıktı hiç kımse oralı değil baştan savma iş yapılıyor bekleyelım bakalım 25 temmuzu içimden bir ses götur hazıran arasında dıplomay ıle transkripti diyor ama bu sefer senın var deyip azarda yiyebiliriz gerek yok bana gelme dedi kendı hataları benı bağlamaz artık :)

• Deniz_ce kullanıcısına yanıt
    aman dostum şansını zorlamaya gerek yok sen yıne 1 yıl önce muayene olmuşsun benim en son muayene liseden sonra oldu ve ben o dönemde yüzme bilmezdim şimdi balık gibi yüzüyorum. demek istediğim; hatırlarsanız o işaretlediğimiz alanların çoğu değişti ve trajikomik bi örnek olacak ama yüzme bilmediğim işaretli kaldığı için bana denzci çıkacağını sanmıyorum. tecil bozdururkende memur amca ben yüzme öğrendim mi diyek yani üniversiteyi bitirdikten sonraki tecil yaptırmaya gittiğimde ise komutanın karşısına geçtim adam yüzüme bile bakmadan boyun kaç kilon kaç hastalığın varmı dedi dosyayı imzaladı hadi yallah. bu şekilde yapmalarının tek açıklaması kalıyo o nizamiyeye girmeden önce muayene edeceklerdir diyip polyannacılık oynamak...

• quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MQtlA7aGtLlYFtajLFpIe7HF1h-BWL2qstYv7K9bs-I/edit?pli=1#gid=0

listemizde bazı hatalar vardı düzelttim.Bayağı artmaya başlamış.Yeni gelen arkadaşlar listeye kendilerini eklemeye devam edebilirler.

listeye telefondan girmeye çalışıyorum giremiyorum. beni de ekleyebilirsiniz. selamlar...
  • quote:

quote:

o iş tamamen sans. 2. grup kisa donem olarak gidecek arkadaslar bu yuzden genelleme yapsak ancak soyle diyebiliriz. kisa donem isteyenlere 2. grup gelme ihtimali daha fazla olabilir.

2.GRUBUN GELMESİ NASIL DAHA FAZLA OLABİLİR Kİ. AĞUSTOS DÖNEMİ BAŞVURU SAYISI AZ OLURSA BİR YIĞILMA OLMASSA HERKES AĞUSTOS DA GİDER HERHALDE EĞER YOĞUNLUK OLURSA BİR GRUP EYLÜL DE GİDEBİLİR. 2.GRUP OLARAK GELME İHTİMALİ DAHA FAZLAYSA SÜPER OLUR. İSTEDİĞİM GİBİ OLUR HAYIRLISI OLSUN. OLMASA DA SAĞLIK OLSUN.

• elmariacci kullanıcısına yanıt
    Selam bende telden giriyorum listeye benide eklerseniz sevinirim

A. Selim Bacacı
    Memeleket : giresun
    İkamet : istanbul
    Mezuniyet : anadolu üniversitesi / aöf
    Yedek subay : hayır
    Komando: hayır

Bütün tertiplerime selam olsun.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abacaci -- 9 Mayıs 2014; 9:17:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abacaci

Selam bende telden giriyorum listeye benide eklerseniz sevinirim

A. Selim Bacacı
    Memeleket : giresun
    İkamet : istanbul
    Mezuniyet : anadolu üniversitesi / aöf
    Yedek subay : hayır
    Komando: hayır

Bütün tertiplerime selam olsun.

Teşekkürler

Vayyyyy hemşerimm...Hoşgeldin. hadi hayırlısı olsun senin içinde.
  • onur.dulger O kullanıcısına yanıt
    Sağol kardeşim hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.

• quote:

quote:

quote:

2.GRUBUN GELMESİ NASIL DAHA FAZLA OLABİLİR Kİ. AĞUSTOS DÖNEMİ BAŞVURU SAYISI AZ OLURSA BİR YIĞILMA OLMASSA HERKES AĞUSTOS DA GİDER HERHALDE EĞER YOĞUNLUK OLURSA BİR GRUP EYLÜL DE GİDEBİLİR. 2.GRUP OLARAK GELME İHTİMALİ DAHA FAZLAYSA SÜPER OLUR. İSTEDİĞİM GİBİ OLUR HAYIRLISI OLSUN. OLMASA DA SAĞLIK OLSUN.

Arkadaşlar, 2. grupta genellikle doktor, fizyoterapistler, sağlık personelleri gidermiş. Bana büyük ihtimalle 1. grupta gidersin dedi şubedeki görevli. Yavaş yavaş psikolojimi hazırlamaya çalışıyorum ama olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: buongiorno

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, 2. grupta genellikle doktor, fizyoterapistler, sağlık personelleri gidermiş. Bana büyük ihtimalle 1. grupta gidersin dedi şubedeki görevli. Yavaş yavaş psikolojimi hazırlamaya çalışıyorum ama olmuyor

Bana da askerlik şubesinden tamamen şans kısmet olduğunu ve ihtiyaca göre 1.grup ve 2.grup askerliğin seçildiği yönünde bilgi verildi. Heran her şey olabilir. En iyisi 25 temmuz beklemek. İnşAllah Allah kablimize ve isteğimize göre verir. Hayırlı cumalar..

• Beyler ben çantayı hazırlamaya başladım..Dün aldıklarım: Çanta(Sırt çantası büyük) Tırnak makası, Diş fırçası-macunu, yara bandı,tuvalet kağıdı, peçete, ıslak mendil, şampuan, sabun-sabunluk, askı, çengelli iğne, eşofman-pijama, el-vücut havlusu... Bugün alacaklarım: Silikon tabanlık, ayak pudrası, banyo lifi, kalem-defter, siyah bot boyası-cilalık, elbise fırçası, temiz-kirli torbası, kilit (2 adet), terlik.. Daha sonra alacaklarım: 10 ar adet atlet boxer çorap, telefon kartı...Götüreceklerim bu kadardır
  • arkadaşlar ben pek kendimi sakal tıraşı yapmadım,alışmak için ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlkem22

arkadaşlar ben pek kendimi sakal tıraşı yapmadım,alışmak için ne önerirsiniz?

O sorun bende de var. 25 yaşındayım ve bugüne kadar yüzüme daha jilet vurmadım (alerjim var cildim kabarıyor) traş makinesiyle oluyorum. Bir de hep sakallı olmaya alışmışım onun da stresi bastı, sakalsız ucube gibi olacağım. Ben gidene kadar aynı şekilde devam edeceğim saçımın ve sakalımın keyfini sürüyorum nasıl olsa sıkı bir disipline gireceğiz şimdiden sıkıp, bunalmanın yeri yok diye düşünüyorum.
  • buongiorno kullanıcısına yanıt
    yıllardır sakal kesmiyorum, kendi yüzümü unuttum. Şimdi sinek kaydı tıraşla görseler çürük raporu verirler o tipe :D düzenli olarak olmayanlar için gerçekten büyük sıkıntı olacak, ciltte alışık değil hep yara bere içinde kalıcaz.
  • Yapacağınız en güzel şey şu dönem içinde bir süre makineyle sakalları kısaltıp gerisini jiletle almak. Deri alışsın. Bir süre kabarmalar kıl dönmesi olacak sonra direk jiletle almaya başladıkça cildiniz alışacak buna
  • Simdiden tras olmaya baslayin bence arkadaslar. Eger cildiniz alisik olmazsa her sabah tras adami mahveder. Kendi sagliniz herseyden onemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmalp

aman dostum şansını zorlamaya gerek yok sen yıne 1 yıl önce muayene olmuşsun benim en son muayene liseden sonra oldu ve ben o dönemde yüzme bilmezdim şimdi balık gibi yüzüyorum. demek istediğim; hatırlarsanız o işaretlediğimiz alanların çoğu değişti ve trajikomik bi örnek olacak ama yüzme bilmediğim işaretli kaldığı için bana denzci çıkacağını sanmıyorum. tecil bozdururkende memur amca ben yüzme öğrendim mi diyek yani üniversiteyi bitirdikten sonraki tecil yaptırmaya gittiğimde ise komutanın karşısına geçtim adam yüzüme bile bakmadan boyun kaç kilon kaç hastalığın varmı dedi dosyayı imzaladı hadi yallah. bu şekilde yapmalarının tek açıklaması kalıyo o nizamiyeye girmeden önce muayene edeceklerdir diyip polyannacılık oynamak...

:) işte nerden baksan tutarsızca bir sistemin içindeyiz mantığın olmadığı bir yere gideceğiz. Dediğin gibi kılo boy bir hastalıgın varmı dövmen varmı bu kadar 4 soru ıle senı check up yapıyorlar ama onlarada hak veriyorum o kadar insanı tamamen analiz edemezler ama yine başka bir sistem olabilir dediğin gibi o kadar zaman geçti insan ister istemez ke ndını değiştiriyor ama askeriye buna ayak uydurmuyor :) neyse ya uzun dönem çıksın da başka birşey ıstemıyorum 25 temmuzu iple çekıyorum artık bakalım bir hata çıkarmasınlar yeter sen getirmedin filan deyip ceza bile yiyebilirim adamlar çok ters birde anlayışda 0 :)

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.