Şimdi Ara

356. DÖNEM ACEMİ BİRLİĞİ AMASYA ÇIKANLAR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
10
Favori
13.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amasya'ya indikten sonra bir yerlerde bir şeyler yiyip geçersiniz. Toplanıp beraber de geçebilirsiniz. Tugayda nizamiye girisinde 12 ve 22. Alay diye ayrilacaksiniz. Yanlis hatirlamiyorsam ismi R'ye kadar olanlar 12, diğerleri 22. Tam tersi de olabilir. Beraber giderseniz ayni bölüğe verebilirler. Tugayda 2 alay ve alaylarda da yanlis hatirlamiyorsam 6sar tane bölük var. İlk gün kosusturmaca ile geçiyor. Elinizi cabuk tutmaniz faydaniza olur yoksa geceye kadar işlemler sürebilir. Girerken xrayden geciyosunuz telefon isi sıkıntı ama yine de goturun. Bölüğe teslim ediyorsunuz ve içeride yazici size uygun bir zamanda verecektir. Veremese bile yemin töreninden bir gün önce veriyorlar ailenizle iletişim kurarsiniz. Ben Milan bolugundeydim ve şarj konusu sıkıntı değildi. Ankisorlerde sira beklemek yerine goturun derim. Oyun kagidi vs istediğinizi götürebilirsiniz. Bol kitap alin aksamlari lazim olacak. İçeride kantinler var ama sigara çeşidi olmuyor olsa da hemen bitiyor. İlk zamanlar kantine inmenize de izin vermiyorlar zaten. İnseniz de toplu olarak ve siraya sokarak indiriyorlar. O yüzden sigara içenler paketlerinizi alin ve gider gitmez dolabinizda zulalayin. Revire istediğiniz zaman inebilirsiniz. Nazi arkadaşlar acemilik yerine resmen revirde geçirdiler zamanlarini. İyi bir kaçış yöntemi...

Tugayda pide firini, PS2 ve oyun makineleri, bilardo, masa tenisi, donerci vs var. bunlara cok gidemeyeceksiniz gondermek istemeyeceklerdir komutanlar. İlk 1 haftadan sonra kacarsiniz, yolunu bulursunuz. Aksam 9 civari pideci ve baklavaci geliyor boluklere. Bazen de seyyar kantin dolasiyor. Boluk onlerinde icecek otomatlari var bozuk para goturun yaninizda 20 TL kadar. Daha sonra orada da bozdurabilirsiniz.

Girişte size kart verecekler onunla alisveris yapacaksiniz(kantinlerde mecburi sadece). 100 TL yükleyin en az derim. Daha sonra yüklemek istediğinizde kentindeki gibi saatlerce sora beklemeyin.

Tugayda PTT var ve Akbank ATM'si var benim gördüğüm.

Yatarken giymek için muhakkak kendi eşofman ya da pijamanizi goturun. Onlarin verdiği dar geliyor giyilmiyor çünkü.

Aklima gelenler bunlar. Sorulariniz varsa sorabilirsiniz. Ben Mayis döneminde Amasya'da acemiligimi yaptim ve kisa donem bölükleri hep rahatmis konuştuğumuz herkes rahat dedi. Milan bölüğüne duserseniz tüm komutanlarla arkadaş olursunuz hem de yukarıda herkesten uzakta olursunuz.

Hayirli olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 15 İNCİ P.EĞT.TUG. 22 NCİ P.EĞT.A./AMASYA MERKEZ

bende 07.08 de amasyadayım ama bir sorum olacak..

giderken yanımıza neler almalıyız acaba yardımcı olursanız sevinirim..??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Subground

selam kardeşim,

yol parasını veriyorlar ama yaz dönemi fiyat farkına bakılmadan veriliyor. 80 küsür TL bir yol parası yatırdılar ziraat hesabıma. paradan ziyade geleceğin yer hk bilgi vereyim. kıbrısta gelebileceğin 2. iyi yer burası. Girne yazdığına bakma lefkoşa-girne sınırında aşağı dikmen yazan bölgede kalıyor. google earth ten bak. yakındoğu üniversitesinin karşısında kalıyor. Su sorunu vs.. yok. bolca kantini mevcut. odalarda klima var. olmasa zaten ölmüştük herhalde. sana sadece 356 KD lerin denetimin tam üzerine geldiğini söyleyebilirim. onun içinde eğer kiloluysan 15 kg rahatlıkla verirsin.. biz 355 olarak denetime girmiyoruz. ama siz gireceksiniz. spora hazırlıklı ol.. tabi yazıcı, kantinci gibi vs görevlere alınmazsanız.. sorun olursa bana yaz yardımcı oluruz.. sizi dört gözle bekliyoruz:)

çok saol kardeşim :) madde madde yazayım daha kolay olur :D

1- giderken toplu halde mi gidiliyor yoksa ben kafama göre gidebilir miyim?
    2- ziraat hesabına nasıl yatırıyorlar sen mi verdin hesabını?
    3- ptt kartı gibi bir şey varmış herkese gelmiş bana gelmedi.
    4- ben topçu alayındayım. senin olduğun yer galiba. yemekler nasıl? dışardan mı geliyor yoksa asker mi yapıyor?
    5- kamuflajlar nasıl? yani jandarma gibi mi yoksa tankçıların şapkası var ya öyle şapkadan var mı :D bordo berelilerin ki gibi.
    6- türkiye ile iletişim nasıl oluyor? yani telefon kartı olayı.
    7- zaten kiloluyum inşallah bol bol kilo veririm sporda :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Breaking Benjamin

quote:

Orijinalden alıntı: Subground

selam kardeşim,

yol parasını veriyorlar ama yaz dönemi fiyat farkına bakılmadan veriliyor. 80 küsür TL bir yol parası yatırdılar ziraat hesabıma. paradan ziyade geleceğin yer hk bilgi vereyim. kıbrısta gelebileceğin 2. iyi yer burası. Girne yazdığına bakma lefkoşa-girne sınırında aşağı dikmen yazan bölgede kalıyor. google earth ten bak. yakındoğu üniversitesinin karşısında kalıyor. Su sorunu vs.. yok. bolca kantini mevcut. odalarda klima var. olmasa zaten ölmüştük herhalde. sana sadece 356 KD lerin denetimin tam üzerine geldiğini söyleyebilirim. onun içinde eğer kiloluysan 15 kg rahatlıkla verirsin.. biz 355 olarak denetime girmiyoruz. ama siz gireceksiniz. spora hazırlıklı ol.. tabi yazıcı, kantinci gibi vs görevlere alınmazsanız.. sorun olursa bana yaz yardımcı oluruz.. sizi dört gözle bekliyoruz:)

çok saol kardeşim :) madde madde yazayım daha kolay olur :D

1- giderken toplu halde mi gidiliyor yoksa ben kafama göre gidebilir miyim?
    2- ziraat hesabına nasıl yatırıyorlar sen mi verdin hesabını?
    3- ptt kartı gibi bir şey varmış herkese gelmiş bana gelmedi.
    4- ben topçu alayındayım. senin olduğun yer galiba. yemekler nasıl? dışardan mı geliyor yoksa asker mi yapıyor?
    5- kamuflajlar nasıl? yani jandarma gibi mi yoksa tankçıların şapkası var ya öyle şapkadan var mı :D bordo berelilerin ki gibi.
    6- türkiye ile iletişim nasıl oluyor? yani telefon kartı olayı.
    7- zaten kiloluyum inşallah bol bol kilo veririm sporda :D

1-giderken toplu halde gidilmiyor. buraya geldiğinizde inzibatlar sizleri toplayarak birliklerinize dağıtıyor. kafana göre gelipte havaalanından dışarıya çıkamıyorsun.
    2- Adına Ziraat Bankası Asker kartı çıkıyor (gri kart) herşeyi onlar hallediyorlar. senin birşey vermene gerek yok. (Manisa için böyledi)
    3- Ptt kartı sanırım Türkiye için geçerli en azından burada öyle bir durum yok. Ziraat Bankasının gri kartını kullanacaksın. Maaşın felan gri karta yatacak.
    4- Evet Benim olduğum birlik. Eşref Bitlis Kışlası Topçu Alayı Ktbk'ya bağlı tek topçu alayı. yemekler askerler tarafından hazırlanıyor. Çok iyi olduğu söylenemez. ilk geldiğinde yadırgayacaksın ama zamanla alışıp o yemekten yiyeceksin.ama Bol Kantin var. tost vs şeylerle geçiştirebilirsin.
    5- Kamuflaj konusu Jandarmadan farklı acemilikte sana verilecek olan kamuflajı (ve diğer bütün eşyalar eksiksiz bir şekilde ) buraya getireceksin. (askerlik bitimi hepsini iade edeceksin) normal Kara Kuvvetlerine ait kamuflaj bere yok, şapka var.
    6- Türkiye ile iletişim en büyük sorun. her taburun bulunduğu yerde ankesörlü telefonlar var. KIBRIS Telekom'a ait. Türk telekom ile karıştırma alakası yok. Oradan gelirken herhangi bir kart getirme. Burada satılıyor. Türkiyeyi aradığında çok kontör atıyor. onada katlanacaksın artık.

• Acemi birliğim : 15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ / AMASYA

Usta :KTBK K.LIGI TOP A.KH. VE KH.BL MEBS.TK / GİRNE / GİRNE

wassup grubu:356.Dönem Amasya/Girne

Telefon nonuzu pm den atın,ekleyeyim...
  • Subground S kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler cevapların için çok yardımcı oldun :)
  • Acemi birliği; 15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA
    MERKEZ / AMASYA
    Usta Birliği;6 NCI MKNZ.P.TÜM. LOJ.DES.K.LIĞI / ADANA
    SEYHAN / ADANA
    Sınıf:İkmal
    Kısa Dönem

Amasya ya giderken yanımıza mutlaka almamız gereken eşyalar nelerdir?
  • Eğitim Birliği: 15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ / AMASYA

Kuvvet: KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Esas Birliği: 28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 230 UNCU MKNZ.P.A. 2 NCİ MKNZ.P.TB. 1 İNCİ MKNZ.P.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

Sınıf: PIYADE

Celp Grubu: 1

tüm tertiplerime hayırlı olsun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba

7 ağustosta izmir'den sabiha gökcen aktarmalı gidecek olan var mı ?

İzmir 06,25
    istanbul 08,10
  • sorularınızı alabilirim Kıbrıs için
    özellikle Lefkoşa'da askerlik için :)
  • Hocam merhaba , benimki 39 UNCU MKNZ.P.TÜM.LOJ.DES.K.LIĞI İD.HİZ.BL. / GİRNE ye çıktı. Nasıl bir yerdir?
  • amasyaya acemiliğe giderken yanımıza neler almalıyız??
    yardımcı olabilirmisiniz ???
  • evet amasyadan kıbrısa geçecek ve dağıtım izni kullanmayacklar için tavsiyeler nelerdir, en başta neler götürelim yanımızda?
  • acemilik için çok şeye gerek yko
    iç çamaşırı götürseniz bile yetiyor
    bot için silikon tabanlık aldım bi halta yaramadı
    çengelli iğne aldım, paslanmıştı gelirken
    temiz kirli çamaşır torbası lazım aln
    çorap alın bol bol ya da yıkarım diyorsanız siz bilirsiniz. iki yerde de bol bol bulabilirsiniz 1 tl ye

pudra alın pudra iyi bi şey kesin alın :)
    voltaren alın yanınızda bulunsun
    bot boyası alın lazım ama bulunabilecek bir şey. sorun etmeyin

bol bol bozuk para acemilik için götürün,
    ustalık için kıbrıs'da ziraat kartlar ya da ptt kartlar geçmeyecek
    acemilikteki makinalar kıbrıs'da yok.

günlük kullandığınız şeyleri götürün, kitap okuyorsanız götürün.
    aklıma geldikçe yazarım..
  • Bir de zorunda değilseniz izin kullanmayın. Askerlik biterken acı koyuyor haberiniz olsun :)
  • kıbrıs 28. mknz tümeni 61. alay 1. tbr 2. blk magosa dan 354 kd olarak 5 gün önce terhis oldum, usta birliği burası olan arkdaşlar varsa yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DelyValdes

kıbrıs 28. mknz tümeni 61. alay 1. tbr 2. blk magosa dan 354 kd olarak 5 gün önce terhis oldum, usta birliği burası olan arkdaşlar varsa yardımcı olabilirim.

Hocam sen herşeyi anlat mümkünse, ortam nasıldır, ne yapmamız gerekir, nelerle karşılaşacağız...Buradaki herkes merak ediyor şuan bunları. Hepimiz Kıbrıs yolcusuyuz :)
  • ayrıca 28. tümen 230. alaya düşenlerin yeri ercan havalimanının hemen yanında kırklar da, 61. alay sınırdaki temas hattını korur en zor yerlerden biridir, alaya bağlı 3 tabur ve 9 bölük ve bölüklere bağlı sınır karakolları bulunmaktadır buralarda çariı izinleri 15 günde birdir. aklınıza takılan soruları fırsat buldukça cevaplamaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DelyValdes

ayrıca 28. tümen 230. alaya düşenlerin yeri ercan havalimanının hemen yanında kırklar da, 61. alay sınırdaki temas hattını korur en zor yerlerden biridir, alaya bağlı 3 tabur ve 9 bölük ve bölüklere bağlı sınır karakolları bulunmaktadır buralarda çariı izinleri 15 günde birdir. aklınıza takılan soruları fırsat buldukça cevaplamaya çalışırım.

Benim 230. alay. Yalnız Kırklar'ı biliyorum, Magosa falan değil orası Çölün ortasındaki ufak bir köy gib. Yıkıldım şuan.
  • thriller89 kullanıcısına yanıt
    dostum senin 230. alay topçu alayı bizim bölüğe 13 km mesafedydi çok bi bilgim yok ancak şöyle söyliym bizim yemeklerimiz sizin alaydan geliyordu ve kıbrıstaki çoğu birliğe göre gayet temiz ve lezzetli, böyle yazdım diye beklentin fazla olmasın ancak kötünün iyisi öyle söyliym. kısa dönemlere genelde görev verilir boş kalmazsınız. hareketli bir alay sizinki, tümen komutanı sık dolaşır sizin oralarda, kıbrısta askerlik çoğu birlikte zor ve streslidir ancak şafağınız bir o kadarda hızlı atar
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.