Şimdi Ara

355. Dönem (MAYIS 2014) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları (276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.327
Cevap
73
Favori
326.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GothikA13

quote:

Orijinalden alıntı: onuryildirim

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furkandy

devreler, sülüsü erken alsak erken mi gitmiş oluyoruz. Mesela ben sülüsü pazartesi günü alsam benim en geç 5 veya 6'sın da mı teslim olmam gerekiyor?

Ben cuma günü aldim ayin 8ine teslim tarihi verdiler.

3 gün yol izni verilmiş gibi gözüküyor.. nereden nereye gidiyorsun nasipse.. fazla geldide

Kutuk Nevşehir (amasyaya 6bucuk saat)
    Sulusu İzmir'den aldim belki o yüzden bu kadar farketti. 119 TL de yol harçlığı verdiler.

hayırlısı ne diyeyim.. iddaa etmek istemem ama benim bildigime göre 0-850 km 1 gün, 850-1500 km 2 gün, 1500 ve fazlası 3.. heralde baska değişkenler var işin içinde

Amasya'ya hep 8'ine teslim suresi vermişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ZH. BRL. OKL. ve EĞT. TÜM K.LIĞI ETIMESGUT/ANKARA

TANKÇI
    YEDEK SUBAY
    33. BRANŞ
    CELP DÖNEMİ 05-09 MAYIS

şimdi yazıları okudum iyice kafam karıştı sülüs almaya ne zaman gitmeliyim en geç tarihte askere gitmek istiyorum bunu göz önünde bulundurarak

Bu arada tertipler ulaşabilir ön tanışma amaçlı

https://m.facebook.com/m.bayrak061

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtbyrk -- 28 Nisan 2014; 13:45:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet747

Tertipler az önce sevk kağıdını askerlik şubesinden aldım zarf sabah saat 10:00 da teslim olacağımız yazıyor, ayrıca şubedeki komutanda saat 10:00 da orada ol dedi. Normalde 17:00 de teslim olmak gerekmiyor mu?
    bana mantıksız geldi, biraz çarşıda falan dolaşmak istiyordum bir de uçak saatlari öğlen var Kastamonu ya sizler nasıl yapacaksınız? Bir kaç saat geç gitsek sorun olur mu?

Valla tertip 5 de teslim bence daha onceki arkadaslarim 5 de teslim oldu bi sorun xikmadi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furkandy

devreler, sülüsü erken alsak erken mi gitmiş oluyoruz. Mesela ben sülüsü pazartesi günü alsam benim en geç 5 veya 6'sın da mı teslim olmam gerekiyor?

Ben cuma günü aldim ayin 8ine teslim tarihi verdiler.

3 gün yol izni verilmiş gibi gözüküyor.. nereden nereye gidiyorsun nasipse.. fazla geldide

Kutuk Nevşehir (amasyaya 6bucuk saat)
    Sulusu İzmir'den aldim belki o yüzden bu kadar farketti. 119 TL de yol harçlığı verdiler.

hayırlısı ne diyeyim.. iddaa etmek istemem ama benim bildigime göre 0-850 km 1 gün, 850-1500 km 2 gün, 1500 ve fazlası 3.. heralde baska değişkenler var işin içinde

Amasya'ya hep 8'ine teslim suresi vermişler.

eyv.. KASTAMONUYA GİDECEK ARKADASLARDAN Bİ kaç taneside 7si yazmıstı.. bizimde öle bişey olacak heralde..

• quote:

Orijinalden alıntı: -ToKuGaWa-

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lyzard

Arkadaslar 5-9 Mayis arasinda teslim olmamiz gerekiyor, eger ayin 5 inde gidersek 4 gun fazladan askerlik mi yapiyoruz yoksa usta birliginde o 4 gunu duserler mi ?

evet 4 gün fazladan yapıyorsun erken teslim olmayın :)

dostum üzgünüm ama yanlış biliyorsun.. sülüs tarihin ne ise otarihte başlar askerliğin.. 5 mayıssa 5 kasımda askerliğin biter.. 12 gün izin var.. kullanmassan eğer izinlerini ay başı çarpı 2 den yanı 6 ay çarpı 2 12 gün izin.. düş 12 günü 5 ay 18 gün askerlik yapar dönersin.. yani izin kullanmassan sülüsü 5 inde olan adam yaklasık ekim 23 gibi teskere alır.. sülüsü 9 u olan adam 27 si gibi alır.. askerlik sürelerimiz ne uzun nede kısa olacaktır.. helalinden 5 ay 18 gün hepimiz askeriz.. ister gec ister erken git.. bu değişmez

(gerçi mesajın sonundaki ifadelere baktım da espri mahiyetinde söylemişte olabilirsin ama ben yinede yazayım dedim..)

askerlik şubeden sordum sana yol izni olarak verdikleri izin süresi askerlikten sayılıyor dediler . Sen mesela 12 sinde teslim oldun ben 14 ünde ikimizin askerliğide 12 sinde biter sen fazladan 2 günü heba etmiş olursun . Ben askerlik şubeden sordum

tamam ama benim sülüs tarihim 5 i seninki 7 si olacak.. askerlik sülüs tarihinde baslar.. dediğin gibi olsaydı aynı dönem askerlik yapanların hepsi aynı tarihte teskere alırdı.. ama aralarında 3 4 günlük farklar olabilir mesela.. bu fark buradan doğuyor işte.. neyse istersen ikimizde tekrar bi teyit edelim bu bilgileri sonrasında diğer arkadaslarıda kendimizide aydınlatmıs oluruz

• quote:

Orijinalden alıntı: by_bulls

Arkdaşlar ben uçak biletide aldım ama silüs almadım uçak biletini son tarih olan 9/5/2014e sabaha aldım 10-11 gibi teslim olucam dedim kafamdan ama şimdi siz teslim tarihini silüs belirler diyorsunuz

dostum naaptın hemen ucak bileti falan.. 10 11 nerden cıktı.. sülüsünü alacan orada teslim tarihin yazacak.. ona göre teslim oalcaksın
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar 5-9 Mayis arasinda teslim olmamiz gerekiyor, eger ayin 5 inde gidersek 4 gun fazladan askerlik mi yapiyoruz yoksa usta birliginde o 4 gunu duserler mi ?

dostum üzgünüm ama yanlış biliyorsun.. sülüs tarihin ne ise otarihte başlar askerliğin.. 5 mayıssa 5 kasımda askerliğin biter.. 12 gün izin var.. kullanmassan eğer izinlerini ay başı çarpı 2 den yanı 6 ay çarpı 2 12 gün izin.. düş 12 günü 5 ay 18 gün askerlik yapar dönersin.. yani izin kullanmassan sülüsü 5 inde olan adam yaklasık ekim 23 gibi teskere alır.. sülüsü 9 u olan adam 27 si gibi alır.. askerlik sürelerimiz ne uzun nede kısa olacaktır.. helalinden 5 ay 18 gün hepimiz askeriz.. ister gec ister erken git.. bu değişmez

(gerçi mesajın sonundaki ifadelere baktım da espri mahiyetinde söylemişte olabilirsin ama ben yinede yazayım dedim..)

askerlik şubeden sordum sana yol izni olarak verdikleri izin süresi askerlikten sayılıyor dediler . Sen mesela 12 sinde teslim oldun ben 14 ünde ikimizin askerliğide 12 sinde biter sen fazladan 2 günü heba etmiş olursun . Ben askerlik şubeden sordum

tamam ama benim sülüs tarihim 5 i seninki 7 si olacak.. askerlik sülüs tarihinde baslar.. dediğin gibi olsaydı aynı dönem askerlik yapanların hepsi aynı tarihte teskere alırdı.. ama aralarında 3 4 günlük farklar olabilir mesela.. bu fark buradan doğuyor işte.. neyse istersen ikimizde tekrar bi teyit edelim bu bilgileri sonrasında diğer arkadaslarıda kendimizide aydınlatmıs oluruz

Ben bu konu için biraz önce askerlik şubeye tekrar gittim sülüs almak ve bu meseleyi danışmak için, Sülüsünde sevk başlangıç tarihin ve sevk bitiş tarihin var, sevk başlangıç tarihinde askerliğin başlamış olur. Sevk bitiş tarihinde teslim olman ise askerlik süreni uzatmaz yada kısaltmaz. Başlangıç ve bitiş tarihleri arasındaki 2 günlük süre (yurtiçi maksimum 2 gün imiş.) Senin yol iznin ve askerlikten sayılır. Yani sülüsünüzdeki sevk bitiş tarihinde giderseniz 2 gün askerlikten yırtmış olursunuz.

Teslim tarihi tamami ile size kalmış süre değişmiyor.

• GothikA13 kullanıcısına yanıt
    Ben ilk mesajımda da bu şekilde ifade etmek ismeştim ama sanırım eksik olmuş.
  • Usta Birliği

Hakkari / Şemdinli olanları bekliyoruz..Herkese hayırlı teskereler..

http://forum.donanimhaber.com/m_91159273/f_//tm.htm#91159273

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynrlast17 -- 28 Nisan 2014; 15:04:30 >
  • merhaba arkadaşlar mayısta kısa dönem olarak gidicem komando oldum :D acemi birlik kastamonu usta birlik AĞRI Patnos 3.jandarma komando alay komutanlığı nasıl olucak bu iş acaba alaydamı kalırım yoksa karakollara filan mı verirler biraz araştırdım patnos için fena bi yer değil diyolar ama bilgisi olan varsa iyi olur
  • sülüste teslim saati 13:00 yazıyor. acaba 2-3 gibi bir saatte orda olsak bir sorun olur mu?
    saat 11:30 da izmir otogarda olacağım ve 13:00 kadar Manisa'ya yetişemeyebilirim. Umarım ilk günden fırça yemeyiz.
  • omenhope kullanıcısına yanıt
    yetişirsin izmir manısa arası 45 dakıka.her saat arac vardır zaten.
  • etuna41 E kullanıcısına yanıt
    ozaman adaşız. benım adımda kamıl erkan. denk gelırız gelemesekte ankara otobusunde karsılasırız olmadı bırlıgın kapısında kesın ;)
  • tecrübeli olanlar yazabilirlermi acaba......Benım teslım saati:en gec 10.00 deniyor...ben sabah ucagı ıle ulaşmayı düşünüyorum lakın o saate uçuş yok.

bu arada Acemılık-:İKM. MLY. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI.... İSTANBUL/ MALTEPE

ESAS BIRLIK: KULELI ASKERI LISESI.... USKUDAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonnitacix -- 28 Nisan 2014; 16:05:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anka aslan

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet747

Tertipler az önce sevk kağıdını askerlik şubesinden aldım zarf sabah saat 10:00 da teslim olacağımız yazıyor, ayrıca şubedeki komutanda saat 10:00 da orada ol dedi. Normalde 17:00 de teslim olmak gerekmiyor mu?
    bana mantıksız geldi, biraz çarşıda falan dolaşmak istiyordum bir de uçak saatlari öğlen var Kastamonu ya sizler nasıl yapacaksınız? Bir kaç saat geç gitsek sorun olur mu?

dostum sana bildirilen saatte git. yedek subay adaylarına 5 e kadar mühlet var. Kısa dönem erlere ise saat veriyorlar. Boşuna 10 da orada ol demezler. Sen dolaşmadan saat 10da orada ol

Tertipler ben yedek subayim. Bizede saat belirtiler teslim olmak icin. Saat 13.00 e kadar teslim olmamiz gerekiyor bizim de. Subedeki komutanda teslim saatini gecirme sakin dedi. Bilginize...

• Kısa dönem olarak gidicem Acemi birlik kastamonu Usta birlik AĞRI Patnos 3.jandarma Komando alay komutanlığı nasıl olucak bu komando işi biraz araştırdım patnos için fena değil diyolar ama Komando olunca açıkcası baya gözüm korktu
  • Eğitim Birliği

3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / ANTALYA MERKEZ / ANTALYA

Esas Birliği

İZMİR MRK.K.LIĞI MERASİM BL. / İZMİR NARLIDERE / İZMİR

Sülüsü aldım 07.05.2014 saat 13:00'a kadar teslim olucam. Aynı yere gidecekler sabah THY 06:25 uçuşuyla gidicem beklerim ;)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben bu konu için biraz önce askerlik şubeye tekrar gittim sülüs almak ve bu meseleyi danışmak için, Sülüsünde sevk başlangıç tarihin ve sevk bitiş tarihin var, sevk başlangıç tarihinde askerliğin başlamış olur. Sevk bitiş tarihinde teslim olman ise askerlik süreni uzatmaz yada kısaltmaz. Başlangıç ve bitiş tarihleri arasındaki 2 günlük süre (yurtiçi maksimum 2 gün imiş.) Senin yol iznin ve askerlikten sayılır. Yani sülüsünüzdeki sevk bitiş tarihinde giderseniz 2 gün askerlikten yırtmış olursunuz.

Teslim tarihi tamami ile size kalmış süre değişmiyor.

valla ben bu konuyu askerliğini yapmıs arkadaslara havale ediyorum.. bana cok bu işlerde yırtma olurmus gibi gelmiyor.. öyle olsa herkes 9 unda gider ve kimseye 7 sinde teslim ol demezlerdi.. bakalım belki bi aydınlatan olur.. ha sunuda belirteyim.. ben senin söylediklerine tamamen karsı değilim.. sana hak verdiğim sey yol izninin askerlikten sayılması.. o doğrudur sıkıntı yok.. ben 9 unda teslim olanla 7 sinde teslim olan adamın farkı olmayacağı bilgisine karsıyım.. 7 sinde teslim olan 2 gün erken alır teskeresini.. bunu bilir bunu söylerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GothikA13 -- 28 Nisan 2014; 16:32:58 >

• grenzgebiet G kullanıcısına yanıt
    benim de usta birliği bayburt, kısa dönem piyade. denizliden gidiyorum. acemilik amasya. @grenzgebiet
  • Usta birliğinin acemilik esnasında veya sonunda TSK tarafından değiştirilmesi gibi durumlar oluyormuş var mı böyle birşeyle karşılaşan veya duyan?
  • 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.