Şimdi Ara

355. Dönem (MAYIS 2014) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları (278. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.327
Cevap
73
Favori
326.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EĞİTİM BİRLİĞİ: İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    ESAS BİRLİĞİ: İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
    STATÜ: KISA DÖNEM ER
    CELP GRUBU: 2

Arkadaşlar Bahriyeli olarak askerlik yapacakların esas birlikleri benimki gibi yazmakta ve öğrendiğim kadarı ile acemilik sonunda %99' umuz dağıtım olacakmış. Şimdiden hayırlı teskereler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GothikA13

quote:

Orijinalden alıntı: -ToKuGaWa-

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lyzard

Arkadaslar 5-9 Mayis arasinda teslim olmamiz gerekiyor, eger ayin 5 inde gidersek 4 gun fazladan askerlik mi yapiyoruz yoksa usta birliginde o 4 gunu duserler mi ?

evet 4 gün fazladan yapıyorsun erken teslim olmayın :)

dostum üzgünüm ama yanlış biliyorsun.. sülüs tarihin ne ise otarihte başlar askerliğin.. 5 mayıssa 5 kasımda askerliğin biter.. 12 gün izin var.. kullanmassan eğer izinlerini ay başı çarpı 2 den yanı 6 ay çarpı 2 12 gün izin.. düş 12 günü 5 ay 18 gün askerlik yapar dönersin.. yani izin kullanmassan sülüsü 5 inde olan adam yaklasık ekim 23 gibi teskere alır.. sülüsü 9 u olan adam 27 si gibi alır.. askerlik sürelerimiz ne uzun nede kısa olacaktır.. helalinden 5 ay 18 gün hepimiz askeriz.. ister gec ister erken git.. bu değişmez

(gerçi mesajın sonundaki ifadelere baktım da espri mahiyetinde söylemişte olabilirsin ama ben yinede yazayım dedim..)

askerlik şubeden sordum sana yol izni olarak verdikleri izin süresi askerlikten sayılıyor dediler . Sen mesela 12 sinde teslim oldun ben 14 ünde ikimizin askerliğide 12 sinde biter sen fazladan 2 günü heba etmiş olursun . Ben askerlik şubeden sordum

tamam ama benim sülüs tarihim 5 i seninki 7 si olacak.. askerlik sülüs tarihinde baslar.. dediğin gibi olsaydı aynı dönem askerlik yapanların hepsi aynı tarihte teskere alırdı.. ama aralarında 3 4 günlük farklar olabilir mesela.. bu fark buradan doğuyor işte.. neyse istersen ikimizde tekrar bi teyit edelim bu bilgileri sonrasında diğer arkadaslarıda kendimizide aydınlatmıs oluruz

Ben bu konu için biraz önce askerlik şubeye tekrar gittim sülüs almak ve bu meseleyi danışmak için, Sülüsünde sevk başlangıç tarihin ve sevk bitiş tarihin var, sevk başlangıç tarihinde askerliğin başlamış olur. Sevk bitiş tarihinde teslim olman ise askerlik süreni uzatmaz yada kısaltmaz. Başlangıç ve bitiş tarihleri arasındaki 2 günlük süre (yurtiçi maksimum 2 gün imiş.) Senin yol iznin ve askerlikten sayılır. Yani sülüsünüzdeki sevk bitiş tarihinde giderseniz 2 gün askerlikten yırtmış olursunuz.

Teslim tarihi tamami ile size kalmış süre değişmiyor.

valla ben bu konuyu askerliğini yapmıs arkadaslara havale ediyorum.. bana cok bu işlerde yırtma olurmus gibi gelmiyor.. öyle olsa herkes 9 unda gider ve kimseye 7 sinde teslim ol demezlerdi.. bakalım belki bi aydınlatan olur.. ha sunuda belirteyim.. ben senin söylediklerine tamamen karsı değilim.. sana hak verdiğim sey yol izninin askerlikten sayılması.. o doğrudur sıkıntı yok.. ben 9 unda teslim olanla 7 sinde teslim olan adamın farkı olmayacağı bilgisine karsıyım.. 7 sinde teslim olan 2 gün erken alır teskeresini.. bunu bilir bunu söylerim

Benim bildiğim 5 inde teslim olan 5 inde başlamış gibi görünür ve 7 sinde teslim olandan 2 gün önce teskere alır.

• ada_1305 A kullanıcısına yanıt
    İmzamdaki linkte konumuz var dilersen katılabilirsin. Bizim esas ve acemi birliklerimizdede sende yazanın aynısı yer alıyor. Fakat sen esas birliğimiz belli olduğu halde üstelik yüksek bir ihtimalle başka bir yere geçeceğimizi mi söylüyorsun? Eğer geçersek bahriyeli olan durumumuz değişebilir mi? (yani karacı olabilir miyiz) Ayrıca bu bilginin kaynağı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihist_sf -- 28 Nisan 2014; 19:11:19 >
  • Dostlar artık tertip değiliz Memurun azizliğine uğradım.. Martta şubeye gitmem gerekiyormuş.. Bana söylemedikleri için baya sinirlendim. Ama yapacak bişey yok artık size hayırlı teskereler şimdiden.. Bizde ağustosa kaldık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lyzard

Arkadaslar 5-9 Mayis arasinda teslim olmamiz gerekiyor, eger ayin 5 inde gidersek 4 gun fazladan askerlik mi yapiyoruz yoksa usta birliginde o 4 gunu duserler mi ?

evet 4 gün fazladan yapıyorsun erken teslim olmayın :)

dostum üzgünüm ama yanlış biliyorsun.. sülüs tarihin ne ise otarihte başlar askerliğin.. 5 mayıssa 5 kasımda askerliğin biter.. 12 gün izin var.. kullanmassan eğer izinlerini ay başı çarpı 2 den yanı 6 ay çarpı 2 12 gün izin.. düş 12 günü 5 ay 18 gün askerlik yapar dönersin.. yani izin kullanmassan sülüsü 5 inde olan adam yaklasık ekim 23 gibi teskere alır.. sülüsü 9 u olan adam 27 si gibi alır.. askerlik sürelerimiz ne uzun nede kısa olacaktır.. helalinden 5 ay 18 gün hepimiz askeriz.. ister gec ister erken git.. bu değişmez

(gerçi mesajın sonundaki ifadelere baktım da espri mahiyetinde söylemişte olabilirsin ama ben yinede yazayım dedim..)

askerlik şubeden sordum sana yol izni olarak verdikleri izin süresi askerlikten sayılıyor dediler . Sen mesela 12 sinde teslim oldun ben 14 ünde ikimizin askerliğide 12 sinde biter sen fazladan 2 günü heba etmiş olursun . Ben askerlik şubeden sordum

tamam ama benim sülüs tarihim 5 i seninki 7 si olacak.. askerlik sülüs tarihinde baslar.. dediğin gibi olsaydı aynı dönem askerlik yapanların hepsi aynı tarihte teskere alırdı.. ama aralarında 3 4 günlük farklar olabilir mesela.. bu fark buradan doğuyor işte.. neyse istersen ikimizde tekrar bi teyit edelim bu bilgileri sonrasında diğer arkadaslarıda kendimizide aydınlatmıs oluruz

Ben bu konu için biraz önce askerlik şubeye tekrar gittim sülüs almak ve bu meseleyi danışmak için, Sülüsünde sevk başlangıç tarihin ve sevk bitiş tarihin var, sevk başlangıç tarihinde askerliğin başlamış olur. Sevk bitiş tarihinde teslim olman ise askerlik süreni uzatmaz yada kısaltmaz. Başlangıç ve bitiş tarihleri arasındaki 2 günlük süre (yurtiçi maksimum 2 gün imiş.) Senin yol iznin ve askerlikten sayılır. Yani sülüsünüzdeki sevk bitiş tarihinde giderseniz 2 gün askerlikten yırtmış olursunuz.

Teslim tarihi tamami ile size kalmış süre değişmiyor.

valla ben bu konuyu askerliğini yapmıs arkadaslara havale ediyorum.. bana cok bu işlerde yırtma olurmus gibi gelmiyor.. öyle olsa herkes 9 unda gider ve kimseye 7 sinde teslim ol demezlerdi.. bakalım belki bi aydınlatan olur.. ha sunuda belirteyim.. ben senin söylediklerine tamamen karsı değilim.. sana hak verdiğim sey yol izninin askerlikten sayılması.. o doğrudur sıkıntı yok.. ben 9 unda teslim olanla 7 sinde teslim olan adamın farkı olmayacağı bilgisine karsıyım.. 7 sinde teslim olan 2 gün erken alır teskeresini.. bunu bilir bunu söylerim

Benim bildiğim 5 inde teslim olan 5 inde başlamış gibi görünür ve 7 sinde teslim olandan 2 gün önce teskere alır.

bende aynen öyle olduğunu düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihist_sf

İmzamdaki linkte konumuz var dilersen katılabilirsin. Bizim esas ve acemi birliklerimizdede sende yazanın aynısı yer alıyor. Fakat sen esas birliğimiz belli olduğu halde üstelik yüksek bir ihtimalle başka bir yere geçeceğimizi mi söylüyorsun? Eğer geçersek bahriyeli olan durumumuz değişebilir mi? (yani karacı olabilir miyiz) Ayrıca bu bilginin kaynağı nedir?

Evet yüksek bir ihtimal dağıtım olacağız. Bilgi kaynağı şuan askerlik yapan 354. Kısa Dönem Er olan bir arkadaşım. Ayrıca daha önce İskenderun' da Bahriyeli olarak acemiliğini yapmış olan ve oradan dağıtım olmuş bir arkadaşımın. Acemilik için gideceğimiz yer eğitim birliği. Buradan İçanadoluda istisna olarak Ankara olmak üzere deniz kenarında Bahriyeli birliği olan bir yere, yani Deniz Kuvvetleri' nin olduğu bir yere (asıl formumuzda daha önce bilgi verilmiş buralar olabilir diye) dağıtım olacağız. Bahriyeli olan durumumuzun ise değişmesi söz konusu değildir. Sadece acemi eğitim yerimiz İskenderun' dur. %99' umuz dağıtım olacak ve usta birliklerimize acemilikten sonra teslim olacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: musa_erbas

quote:

Orijinalden alıntı: hntimur16

quote:

Orijinalden alıntı: musa_erbas

quote:

Orijinalden alıntı: hntimur16

quote:

Orijinalden alıntı: onuryildirim

quote:

Orijinalden alıntı: özgürsef

arkadaşlar bu resme göre ben ne zaman teslim olacağım 9 mayısta mı yoksa askerlik şubesinden alacağın evraktamı yazıyor

Sülüs alacagin zaman söyleyecekler son teslim tarihini.

Dün şubeye sordum bu konuyu gideceğin yere ve sülüsü alacağın tarihe göre değişiyor. Sülüs alma tarihi 05-09 Mayıs arasıdır. Bu tarihler arasında sülüsü almak zorundayız.

Örneğin ayın 6 sında sülüsü aldık ve acemi yerimiz Edirne , ikamet adresine göre yakındıysa 1 gün , uzaktaysa 2 gün yol izni var. Benim Bursa olduğu için ikamet yerim bana 1 gün yol izni veriyorlar yani 7 si yol iznim, 8 Mayıs akşamüstü 5 te teslim olmam gerekiyor. Şayet 9 unda sülüsü almaya gidersem 10 'u yol izni 11 Mayıs ta teslim olmam gerekiyor. Bu arada 5 Mayıs'tan önce sülüs almaya giderseniz, en erken sevk tarihi olan 5 Mayıs'ta sülüsünüzü alıyor gibi işlem yapılır ve yol iznine göre 7 si ya da 8 i akşamı teslim olursunuz.

yanlis bilgi. herkesin gidecegi tarih simdiden belli. sulus aldigin gunle alakasi yok. 1 gun yol alanlar 7 sinde 2 alanlar 8 inde 3 alanlar ise 9 und teslom oluyolar. yol izinleride soyle. ikamet adresinden gideceginiz yer 800 km kadar 1 gun 801 den 1200 e kadar 2 gun 1201 ve daha fazlasi 3 gun. yol izni alir ve askerlikten sayilir bu gunler

Hocam birebir şubeden aldığım bilgi bu ve benim 7 şinde müşterim olduğu için özellikle tekrar tekrar sordum. Bana bu söylendi ve bende sülüsümü gidip ayın 8 inde Alıcam.

benim sevk tarihlerim 3-7 subat arasiydi. 25 ocakta sulusumu almaya gittim. 5 subatta askerdim.

Tamam işte hocam. 25 Ocak'ta sülüs almaya gittiğin için 3 Şubat'ta alıyor gibi işlem yapmışlar ve 1 gün yol izni vermişler. 5 Şubat'ta birliğe katılmışsın. 4 Şubat'ta alsaydın sülüsü 6 Şubat'ta teslim olurdun ancak terhisin 1 gün uzardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• scarface6 S kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun arkadaşım. Ben Haziran'a kalmama rağmen bütün planlarım altüst oldu sinirlerim bozuldu senin durumunu düşünemiyorum bile. Allah sabır versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkut25

tertip mrb hayirli olur insallah ayni yere gidiyoruz.bende 2.celp

merhaba tertip hayırlısı İNŞALLAH buraya gel bizim birlik burada

http://forum.donanimhaber.com/m_91020195/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkanzar1

merhaba arkadaşlar mayısta kısa dönem olarak gidicem komando oldum :D acemi birlik kastamonu usta birlik AĞRI Patnos 3.jandarma komando alay komutanlığı nasıl olucak bu iş acaba alaydamı kalırım yoksa karakollara filan mı verirler biraz araştırdım patnos için fena bi yer değil diyolar ama bilgisi olan varsa iyi olur

acemide beraberiz.. ağrıdada beraber,z ffakat bende patnos değilde ağrı il jandarma komutanlığı diyor.. buarada bi ağrı yolcusu gördüm sonunda
  • Tertipler , dedeler "genel kurmay baskanliginda" askerllik hakkinda "cok selam verirsin" den baska duyumu bilgisi olan yok mu,biraz bilgilendirir misiniz?

• bora88 B kullanıcısına yanıt
    teşekkürler dostum bu bilgi beni rahatlattı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihist_sf

Geçmiş olsun arkadaşım. Ben Haziran'a kalmama rağmen bütün planlarım altüst oldu sinirlerim bozuldu senin durumunu düşünemiyorum bile. Allah sabır versin.

Saolasın kısmet böyleymiş.. Hayırlısı olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gizem26

Merhaba, benim erkek arkadaşım da Isparta eğirdir yedek subay olarak başlangıç yapcak 7 şinde teslim olcakmış sonrası nasip, dürüst olmak gerekirse ben korkuyorum dualarımız sizinle, bn baya baya araştırıyorum netten, siz de akraba ve arkadaşlarınızdan edindiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim: gizytm@hotmail.com

Korkacak birsey yok Gizem hanim. Herkes nasil askerlik gorevini yerine getiriyorsa erkek arkadasinizda onurlu bir sekilde askerlik gorevini yerine getirecektir. İnternette yazilanlarin buyuk cogunlugu abartidir emin olun. Asker kismi abartmayi sever. Nerden biliyorsun derseniz cevremdeki butun dostlarim askerlik gorevlerini yaptilar. Ayni yerde askerlik yapanlar bile farkli seylr anlatiyor.

Erkek arkadasinizin bir saglik sorunu varsa refuze ( komando olamama hali ) olur. Refuze oldugunda Tuzla Piyade Okulu'na gonderirler. Egitimine orada devam eder. Eger saglik taramasindan saglam raporu alirsa Egirdir'de 2,5 ay boyunca komando egitimi alacak. 2,5 ay sonunda Astegmen rutbesini takacacak ve 15 gunlugune meyil iznine gelecek. Bu da Ramazan Bayramina yakin bir tarihe denk geliyor. Meyil izninden sonra ise asil gorev yapacagi birlige gidecek. Sizi korkutmak gibi olmasin ama %90 dogu veya guneydogu kirsallarinda gorev yapacak. Askerligi boyunca 1 ay izin kullanma hakki olacak. Kita gorevinde cep telefonunu kullanabilir yani rahatca konusabilirsiniz aksamlari vs. Umarim yardimci olabilmisimdir.. Hayirlisiyla vatani gorevimizi yapio geliriz insallah..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idealist_iletisimci -- 28 Nisan 2014; 20:04:46 >

• Kickboxing_69 K kullanıcısına yanıt
    beni de yazın :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alkanzar1

merhaba arkadaşlar mayısta kısa dönem olarak gidicem komando oldum :D acemi birlik kastamonu usta birlik AĞRI Patnos 3.jandarma komando alay komutanlığı nasıl olucak bu iş acaba alaydamı kalırım yoksa karakollara filan mı verirler biraz araştırdım patnos için fena bi yer değil diyolar ama bilgisi olan varsa iyi olur

acemide beraberiz.. ağrıdada beraber,z ffakat bende patnos değilde ağrı il jandarma komutanlığı diyor.. buarada bi ağrı yolcusu gördüm sonunda

hayırlısı olsun ağrı biraz kulağa kötü geliyor ama gidip görücez burda hakkariye şırnaga giden arkadaşları görünce ağrı için sükrettim

• Berk kullanıcısına yanıt
    Bir ben varım heralde :)

Eğitim Birliği
    15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ / AMASYA
    Celp Grubu
    1
    Esas Birliği
    3 ÜNCÜ OR.HRK.KUR.YBŞK.LIĞI MEBS A. KOM.YER. MEBS İŞL.BL. / ERZİNCAN MERKEZ / ERZİNCAN
    Kuvvet
    KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Statü
    KISA_DÖNEM ER
    Sınıf
    MUHABERE
  • Eğitim Birliği: KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU / KASTAMONU / KASTAMONU

Esas Birliği: İL J.K.LIĞI/İSTANBUL / İSTANBUL / İSTANBUL

Kısa dönem er.

Benim tertipler var mı burada acemilik hariç? :)

Daha önce giden arkadaşlara sorum var. Dağıtımdan sonra İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nda mı kalacağız yoksa oradan ilçelere mi dağıtılacağız? Yok her iki ihtimal de var mı?

Bu arada İZMİR FOÇA'ya düşen arkadaşlara bilgilendirme yapayım;

Otobüsle gelirseniz direk indiğiniz merkez otogardan Foça'ya giden minibüsler var. Dikkat edin "Foça" olana bineceksiniz "Yeni Foça" ile karıştırmayın. Bindikten sonra muavin yada şöföre söyleyin yardımcı olurlar.

Uçakla gelirseniz otogara gitmekle hiç uğraşmayın. Havaalanından çıktıktan sonra dışarıda ki büfeden "Kentkart" alın ve direk metroya gidin. Metroda "Aliağa" yönüne giden banliyöye bineceksiniz. İneceğiniz durak sondan üçüncü olan "Hatundere" durağı. İndikten sonra durak dışında Foça'ya giden otobüsler bekliyor tekrar Kentkart ile ücretini bastıktan sonra Foça'ya ulaşabilirsiniz.

• @@@@@@ I AM IN THE ARMY NOW @@@@@@
    My military training unit/Egitim Birligi:BKM.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / BALIKESİR MERKEZ / BALIKESİR
    Status/Statu:OFFICER/ YEDEK SUBAY
    Military Department/Kuvvet Komutanligi:LAND FORCES/KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Classification/Sinif: Maintenance/Bakim
    Branch/Branş:60

Bu "60'ın" ne olduğunu bilen var mı tertipler?
  • ada_1305 A kullanıcısına yanıt
    Dağıtım olacak tertip, ama aynı yerde devam etme ihtimalide var. o yemin töreninden sonra belli olur. Mesela ben Balıkesir bakım okuluna düştüm, oradan balıkesirde kalanda varmış, bursa ya çıkanda varmış v.b
  • 
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.