Şimdi Ara

355. Dönem (MAYIS 2014) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.328
Cevap
73
Favori
326.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alkanzar1

Kısa dönem olarak gidicem Acemi birlik kastamonu Usta birlik AĞRI Patnos 3.jandarma Komando alay komutanlığı nasıl olucak bu komando işi biraz araştırdım patnos için fena değil diyolar ama Komando olunca açıkcası baya gözüm korktu

benimde acemi kastamonu, usta jandarma komando tugayı çakırsöğüt/Şırnak. bakalım gidince göreceğiz. şırnak içinde iyi yazmış herkes.
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    bayburttaki askeriye hakkında bilgi bulmak imkansız gibi. nasıl bi yer bi özet geçebilir misiniz? @steven_stiffler
  • Esas birliği Ankara yenikent TSK INS YRD.TUG. OLAN TERTIPLER BANA ULASSINN

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tertiplerim sülüsümü bugün aldım 1 gün yol izni verdiler 7 Mayıs saat 13.00 e kadar teslim olmam gerekiyor İstanbul'dan Antalya'ya gideceğim acemi birliğime teslim olacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: lllsilencelll

quote:

Orijinalden alıntı: alkanzar1

Kısa dönem olarak gidicem Acemi birlik kastamonu Usta birlik AĞRI Patnos 3.jandarma Komando alay komutanlığı nasıl olucak bu komando işi biraz araştırdım patnos için fena değil diyolar ama Komando olunca açıkcası baya gözüm korktu

benimde acemi kastamonu, usta jandarma komando tugayı çakırsöğüt/Şırnak. bakalım gidince göreceğiz. şırnak içinde iyi yazmış herkes.

Benden daha kötüleri varmış şırnak mükemmel zaten bolca piknikler türlü eğlencelerle geçer vaktin :D
  • Sülüsü aldım ayın 7sine benimde
  • Benim de Acemilik Amasya ama 7'sinde teslim 13:00'a kadar.O saatten daha geç teslim olsam ne olur dedim.Cinsin birine denk gelirsiniz akşama kadar belki ertesi güne kadar bekletirler bavullarla kapı önlerinde dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hntimur16

quote:

Orijinalden alıntı: musa_erbas

quote:

Orijinalden alıntı: hntimur16

quote:

Orijinalden alıntı: onuryildirim

quote:

Orijinalden alıntı: özgürsef

arkadaşlar bu resme göre ben ne zaman teslim olacağım 9 mayısta mı yoksa askerlik şubesinden alacağın evraktamı yazıyor

Sülüs alacagin zaman söyleyecekler son teslim tarihini.

Dün şubeye sordum bu konuyu gideceğin yere ve sülüsü alacağın tarihe göre değişiyor. Sülüs alma tarihi 05-09 Mayıs arasıdır. Bu tarihler arasında sülüsü almak zorundayız.

Örneğin ayın 6 sında sülüsü aldık ve acemi yerimiz Edirne , ikamet adresine göre yakındıysa 1 gün , uzaktaysa 2 gün yol izni var. Benim Bursa olduğu için ikamet yerim bana 1 gün yol izni veriyorlar yani 7 si yol iznim, 8 Mayıs akşamüstü 5 te teslim olmam gerekiyor. Şayet 9 unda sülüsü almaya gidersem 10 'u yol izni 11 Mayıs ta teslim olmam gerekiyor. Bu arada 5 Mayıs'tan önce sülüs almaya giderseniz, en erken sevk tarihi olan 5 Mayıs'ta sülüsünüzü alıyor gibi işlem yapılır ve yol iznine göre 7 si ya da 8 i akşamı teslim olursunuz.

yanlis bilgi. herkesin gidecegi tarih simdiden belli. sulus aldigin gunle alakasi yok. 1 gun yol alanlar 7 sinde 2 alanlar 8 inde 3 alanlar ise 9 und teslom oluyolar. yol izinleride soyle. ikamet adresinden gideceginiz yer 800 km kadar 1 gun 801 den 1200 e kadar 2 gun 1201 ve daha fazlasi 3 gun. yol izni alir ve askerlikten sayilir bu gunler

Hocam birebir şubeden aldığım bilgi bu ve benim 7 şinde müşterim olduğu için özellikle tekrar tekrar sordum. Bana bu söylendi ve bende sülüsümü gidip ayın 8 inde Alıcam.

benim sevk tarihlerim 3-7 subat arasiydi. 25 ocakta sulusumu almaya gittim. 5 subatta askerdim.

• moo_koo_13 kullanıcısına yanıt
    Merhaba benm erkek arkadaşıma Isparta eğirdir çıktı yedek subay uzun dönem olarak başlıcak sonrası nasip bakalım ben de baya bi araştırdım internetten ama ne yalan söyliyim korkuyorum, makine müh kendisi ne uzun döneme ne de yedek subaylığa evet dedi..

• -ToKuGaWa- kullanıcısına yanıt
    tertip mrb hayirli olur insallah ayni yere gidiyoruz.bende 2.celp

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler şu don rengi işini bilen varmı. illa yeşil olmak zorunda mı. istediğimiz baksırı giyemezmiyiz? ne bu yastık savaşı mı yapcaz çamaşırlarla .ne gerek var rengine :D ben anlamadım

gerçi askerde mantık arama derler
  • idealist_iletisimci İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba, benim erkek arkadaşım da Isparta eğirdir yedek subay olarak başlangıç yapcak 7 şinde teslim olcakmış sonrası nasip, dürüst olmak gerekirse ben korkuyorum dualarımız sizinle, bn baya baya araştırıyorum netten, siz de akraba ve arkadaşlarınızdan edindiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim: gizytm@hotmail.com

• Arkadaşlar, nasıl bir valiz aldınız siz?

Elle sürülen valiz mi alsam yoksa sırt çantası şeklinde mi? Sıcak havada sırt çantası sıkıntı olabilir belki ama sizin yorumlarınızı da bir alayım.
  • erenc58 E kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşım ben istanbul beykoz'dan BİLAL Bende aynı yere düştüm bende de yazmıyo esas birlik
  • south09 S kullanıcısına yanıt
    tertip mrb ayni yere dusmusuz hayirlisi olur insallh.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Tertiplerim acemi birliği ULŞ.PER.OK.VE.EĞT.MRK.K.LIĞI / GAZİEMİR/İZMİR olan kimse var mı
  • omenhope kullanıcısına yanıt
    11 buçukta izmir otogarda olursan saat 1e kadar çoktan manisaya varmış olursun kardeşim. zaten batı kışlaya düştüysen manisa seyahat seni tam önünde indirir.
  • Arkadaşım numaranı foruma üye olmayan herkesde okuyabiliyor. İstersen pm ile isteyen kişilerle paylaş.
  • erzincan çıkan varsa yardımcı olabilirim...
  • fthfthfth F kullanıcısına yanıt
    tam karşılığını öğrenemedim ben de. "kara piyadenin" karşılığı olabilir diyenler var sadece...
  • 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.