Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1703. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.097
Cevap
207
Favori
1.520.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17011702170317041705
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Ocakta Edirnedeki havan atışları bitmiş şimdi Binbaşının yanında yazıcı olarak görevimi sürdürmekteydim. Kalan 2 ay bile ne uzun gelmişti ya. Şimdi oysa zaman ne çabuk geçiyor. Allah askerdeki herkese kolaylık versin, hele şu zmanda zor görevde olan çok askerimiz var. Allah yardımcısı olsun hepsinin.

Dostum sen askerliği nerde yaptın.Bende Edirne ' de atışlara gittim Süloğlun'da.Ben Tuzla piyade okulunda yaptım.
  • SmhDmr kullanıcısına yanıt
    Sarıgazi'deydim hocam. Tunaboylu kışlasında yaptım 23. motorlu piyade alayı. 2 hafta boyunca Tuzla'ya eğitimlere gitmiştim ben havan için. Bir Albay bize ders vermişti Çok güzel yerdi Tuzla piyade okulu, bizim kışladan sonra cennet gibi gelmişti ama eğitimleri görünce gözümüz korktu tabi :D
  • quote:

Sarıgazi'deydim hocam. Tunaboylu kışlasında yaptım 23. motorlu piyade alayı. 2 hafta boyunca Tuzla'ya eğitimlere gitmiştim ben havan için. Bir Albay bize ders vermişti Çok güzel yerdi Tuzla piyade okulu, bizim kışladan sonra cennet gibi gelmişti ama eğitimleri görünce gözümüz korktu tabi :D

Bende eğitim destek bölüğü havan takımındaydım. Eğitim verilirken o havanları ben taşıdım 4 ay boyunca :D. Sana cennet gelmiş ama gel bide bana sor :D.
    haha Havanlar güzeldi ya, bizim birlikte de vardı 5 taneydi sanırım pratikleri kışlada yapar teorik eğitim için tuzlaya giderdik. Kademeden havanları al 3 kişi ite ite götür. Havan bahanesi ile iyi kilo vermiştim :D

Ama atışlar zevkliydi hocam. 120mm havan takımıydık biz. Karargah Destek'di benim bölük. 7. ve 8. bölük 'de 81mm atmıştı. Vallahi bize sonuçları adam gibi söylemediler. 81 likler kendilerini övüyordu, bizim teğmen siz iyiydiniz falan dediler. Bir ara hesaplar karıştı paralel atışlarda yanlış hedefi mi vurduk ne. Ben zaten sonradan hesap takımından çıkmıştım. Nişan yardımcısı olmuştum. T3'3 ü ayarlıyorduk.

• quote:

haha Havanlar güzeldi ya, bizim birlikte de vardı 5 taneydi sanırım pratikleri kışlada yapar teorik eğitim için tuzlaya giderdik. Kademeden havanları al 3 kişi ite ite götür. Havan bahanesi ile iyi kilo vermiştim :D

Ama atışlar zevkliydi hocam. 120mm havan takımıydık biz. Karargah Destek'di benim bölük. 7. ve 8. bölük 'de 81mm atmıştı. Vallahi bize sonuçları adam gibi söylemediler. 81 likler kendilerini övüyordu, bizim teğmen siz iyiydiniz falan dediler. Bir ara hesaplar karıştı paralel atışlarda yanlış hedefi mi vurduk ne. Ben zaten sonradan hesap takımından çıkmıştım. Nişan yardımcısı olmuştum. T3'3 ü ayarlıyorduk.

Hocam 81 lik havan daha zor 120 liğe göre . 120 liğin tekerleği var ite ite götür 81 lik te yok ki namlusu 28 kg , döşeme 16 kg ,çatal ayak 23 kilo felandı heralde hepsini ayrı ayrı taşıyorun. Atışlar biraz zahmetliydi bizim için havanları indir kur atış bitiminde topla ama zevkliydi dediğin gibi güzel geçmişti hele patlamayan havanlar daha eğlenceliydi sizde de oldu mu ? Mermi bir 10 - 15 metre çıkıyor sonra aşağıya düşüyordu o 2 - 3 sn anda herkes herde :D.

Bizde patlamayan olmadı çok şükür ama namluda takılan oldu. vuruyoz vuruyoz düşmüyor Tek çare var önünü eğip çıkaracaksın ama güvenlik pili falanda çekili herkes korkuyor nasıl yapacaz diye. Sonra çekiçle falan namluya vurunca pat diye oturdu dibe.

120 liklerde kuyruk bırakma olayı var o çok güzeldi. Biz biliyorduk onu da bilmeyenler havan düştü diye kaçmaya başlamıştı Islık çalarak gidiyordu bekliyorsun bekliyorsun ne zaman sonra patlama sesi geliyor karşı dağdan. :D Zevkliydi gerçekten ama angaryası çoktu tabi. 15 ton basınçla çukura otura otura çıkmaz hale gelmişti havan. Çıkartamadık ne uğraşmıştık. 3 ayımız kamyon tepesinde geçti. Atışlardan sonra da yazıcı oldum işte yazanede :D

• ağlıcam lan kaç sene geçmiş vay arkadaş ya :D
  • quote:

Bizde patlamayan olmadı çok şükür ama namluda takılan oldu. vuruyoz vuruyoz düşmüyor Tek çare var önünü eğip çıkaracaksın ama güvenlik pili falanda çekili herkes korkuyor nasıl yapacaz diye. Sonra çekiçle falan namluya vurunca pat diye oturdu dibe.

120 liklerde kuyruk bırakma olayı var o çok güzeldi. Biz biliyorduk onu da bilmeyenler havan düştü diye kaçmaya başlamıştı Islık çalarak gidiyordu bekliyorsun bekliyorsun ne zaman sonra patlama sesi geliyor karşı dağdan. :D Zevkliydi gerçekten ama angaryası çoktu tabi. 15 ton basınçla çukura otura otura çıkmaz hale gelmişti havan. Çıkartamadık ne uğraşmıştık. 3 ayımız kamyon tepesinde geçti. Atışlardan sonra da yazıcı oldum işte yazanede :D

Dostum terhisten sonra askerlik şubesine gittin mi ? 3 sene oldu ben hala gitmedim onlarda beni çağırmadı :D

Yok hocam hiç gitmedim vallahi. E devletten bakmıştım, baktım terhis yazıyor sallamadım gerisini
  • quote:

Yok hocam hiç gitmedim vallahi. E devletten bakmıştım, baktım terhis yazıyor sallamadım gerisini

Aynen bende e devletten baktım askerlik durum bilgisi mi ne vardı orda terhis belgesimi gördüm dedim isteyen olursa burdan çıkarırım diye gitmedim:)
  • Vay beeee. İçerde geçmeyen ızdırap olan 6 aydan sonra geleli 3 yıl olmuş bile. Dışarıda ne çabuk geçiyor zaman.
  • 353.KD içtimayaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  • Tüm devrelere selam olsun , hayatta başarılar diliyorum hepinize
  • devrelerime selam olsun :))
  • 21 nisan 2014 sabahini unutamiyorum. Hayatimin en guzel ikinci sabahiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yıl önce bu dönemlerde ne geyikler dönüyordu burada :) hey gidi günler . zaman çok çabuk geçiyor
  • Zaman bu kadar hızlı mı geçti ya

• Trabzon'da nizamiye kapısında "DH'den kimler var?" diye bir seslenmeyle 5-6 kişi oraya geçmişti. Hey gidi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

21 nisan 2014 sabahini unutamiyorum. Hayatimin en guzel ikinci sabahiydi.

devrem aynı gün terhis olmuşuz zaman uçuyor be...

• quote:

Orijinalden alıntı: dryope_21

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

21 nisan 2014 sabahini unutamiyorum. Hayatimin en guzel ikinci sabahiydi.

devrem aynı gün terhis olmuşuz zaman uçuyor be...

Aynen hocam feci hızlı geçiyor zaman.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 17011702170317041705
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.