Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (382. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.641
Cevap
137
Favori
685.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: noxite

quote:

Orijinalden alıntı: borntofreeze

12 sindemi teslim oluyoruz o zaman nere çıkıcağı 8 inde mi 10undamı herkes farklı bişey söylüyo internetten baktım bulamadım

hatıladıgım seydi 9 unu 10 una baglayan gece gece yarısından sonra belli oluyor yani takvim 10.04.2013 oldugu ilk saat acarsan nereye cıktıgın belli olur. teslim icinde 12 si sabahı askeriyenn onunde olman gerekiyor.

soyle bisi soylim askeriyede herkez icin numara veriliyor ve o sıraya gore oncelik hakkın oluyor. benle beraber gelen bi arkadas ben simdi girmem ne acelesi var dedi ben 334. sırada girmisim o 568 de girmis. ben cavus egitim yatakhanesine dustum o erlerin yatakhaneyi bosalttıkları yere dustu. yani askeriyede ne kadar erken teslim olursanız o kadar iyi. gerekirse 12 si sabah 7 de dikil oraya 8 de gir anında. ben 12 de girdim keske daha erken girip yatsaymısım.

cunki 8 de girenler ası oldu kıyafetini aldı yemegini yedi yaakhaneye gitti ben aksam 5 e kadar sıra bekledim aynı seyler icin. benim obur arkdas gece 11 de girmis yatakhaneye ertesi sabah 5 te istimaya kaldırdılar :D :D

Bilmediğimiz bir şehire gidersek zaten en mantıklısı karınımızı doyurup askeriyeye katılmak ne kadar erken katılırsak o kadar dinlenme ve alışma süremiz olur..Teşekkürler bilgi için
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _ATILGAN_

quote:

quote:

ETİMESGUTTA SINAVA GİRECEKLER ADINI YAZSIN

1_ysk8919
    2_jaschar1907
    3_ATILGAN_
    4_ms9081
    5_nothingever
    6_leonids
    7_borntofreeze
    8_cihangür_1987

ben varım :D
    TERTİP NİSAN AYININ 9 UNU 10 UNCU GÜNÜNE BAĞLAYAN GECE 00:00 _ 00:30 SAATLERİ ARSINDA
    büyük ihtimal bu siteden açıklanacakhttp://pertem.kkk.tsk.tr/yedeksubay/AdayNoArama.aspx veya
    http://pertem.kkk.tsk.tr/sonuc/sonuc.aspx

büyüksün tertip güzel aydınlattın beni acemi birliğe herkes daha zor diyo ama herkes üniversite mezunu sonuçta kendine yakın birisini bulabilirsin bide acemi birliğinde arkadaş olduğun insanlarla usta birliğine çıkma ihtimali düşükmü :D

ŞİMDİ ONU SÖYLEYECEKTİM KISA DÖNEM OLUNCA ACEMİ VE USTA BİRLİĞİN AYNI ANDA AÇIKLANIYOR
  • quote:

Orijinalden alıntı: young statistician

quote:

quote:

12 sindemi teslim oluyoruz o zaman nere çıkıcağı 8 inde mi 10undamı herkes farklı bişey söylüyo internetten baktım bulamadım

hatıladıgım seydi 9 unu 10 una baglayan gece gece yarısından sonra belli oluyor yani takvim 10.04.2013 oldugu ilk saat acarsan nereye cıktıgın belli olur. teslim icinde 12 si sabahı askeriyenn onunde olman gerekiyor.

soyle bisi soylim askeriyede herkez icin numara veriliyor ve o sıraya gore oncelik hakkın oluyor. benle beraber gelen bi arkadas ben simdi girmem ne acelesi var dedi ben 334. sırada girmisim o 568 de girmis. ben cavus egitim yatakhanesine dustum o erlerin yatakhaneyi bosalttıkları yere dustu. yani askeriyede ne kadar erken teslim olursanız o kadar iyi. gerekirse 12 si sabah 7 de dikil oraya 8 de gir anında. ben 12 de girdim keske daha erken girip yatsaymısım.

cunki 8 de girenler ası oldu kıyafetini aldı yemegini yedi yaakhaneye gitti ben aksam 5 e kadar sıra bekledim aynı seyler icin. benim obur arkdas gece 11 de girmis yatakhaneye ertesi sabah 5 te istimaya kaldırdılar :D :D

Bilmediğimiz bir şehire gidersek zaten en mantıklısı karınımızı doyurup askeriyeye katılmak ne kadar erken katılırsak o kadar dinlenme ve alışma süremiz olur..Teşekkürler bilgi için

aynen oyle hocam erke giden yol alır.
    ayrıca dedigin gibi mutlaka tok gidin. ayrıca da smdi acemi birliginde oyle dolap kitleme falan olmuyo bizde yoktu hic de duymadım hep acık bırakıyolar ki gezip kontrol ediyolar dolabın duzgun mu degilmi diye. o yuzden valiz vericekler size ilk gun boyle buyuk lacivert. onunfermuarı icin en ufak kilitler varya onlardan al iki tane ama sarı olandan kaliteli olandan al boynuna as yada cuzdanında koy yedeginide sakla biyere nolur nolmaz.

ve iki cantayla gitmeyin acemi birligine bitane vaiz alın yeter cıkısta cunki o lacivert valize botlarınızı kamufulajınızı herseyini doldurucaksınız gereksiz yuk olur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ayrıca dedigin gibi mutlaka tok gidin. ayrıca da smdi acemi birliginde oyle dolap kitleme falan olmuyo bizde yoktu hic de duymadım hep acık bırakıyolar ki gezip kontrol ediyolar dolabın duzgun mu degilmi diye. o yuzden valiz vericekler size ilk gun boyle buyuk lacivert. onunfermuarı icin en ufak kilitler varya onlardan al iki tane ama sarı olandan kaliteli olandan al boynuna as yada cuzdanında koy yedeginide sakla biyere nolur nolmaz.

ve iki cantayla gitmeyin acemi birligine bitane vaiz alın yeter cıkısta cunki o lacivert valize botlarınızı kamufulajınızı herseyini doldurucaksınız gereksiz yuk olur.

ŞİMDİ KARDEŞ BİZİM GÖTÜRDÜĞÜMÜZ VALİZ İÇİNDEKİLERİ DOLABA SİVİLLERİDE VALİZİN İÇİNDE DEPOYA KALDIRIYORLARMIŞ. PEKİ ONLARIN VERDİĞİ VALİZ PARA İLE Mİ VERİYORLAR BEN ÖYLE DUYDUM.
  • Diş Fırçası, Diş Macunu
    Peçete, Tuvalet Kağıdı, Islak Mendil
    Şampuan, Sabun
    Traş Bıçağı, Köpük
    Pudra, Yara Bandı, Krem
    Terlik, Alt-Üst Eşofman
    El-Yüz Havlusu
    Askılı Cüzdan
    Bot Kilidi, Çanta Kilidi
    Deodarant
    Çorap, Atlet, Boxer
    Vatka
    Kol Saati
    Tırnak Makası, Cımbız
    Telefon Kontörlü Kart
    İğne İplik
    Ayakkabı Boyası
    Tabanlık
    Traş Kolonyası

Çorap, Atlet, Boxer dışındaki hepsini aldım. Bazı şeyler gereksiz gibi ama çanta zaten bomboş. Hem hazırlıklı gitmekte de fayda var. Bir de banyo havlusu alsam mı diyorum. Yoksa orada verirler mi acaba.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Eyvallah hocam tavsiyelerini dikkate alacağım gerçekten zaten 2 adet anahtar götürürüm bot ve çanta için bir de sırt çantası yeterli bence valize hiç gerek yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: liveuptohype

Diş Fırçası, Diş Macunu
    Şampuan, Sabun
    Traş Bıçağı, Köpük
    Pudra, Yara Bandı, Krem
    Terlik, Alt-Üst Eşofman
    El-Yüz Havlusu
    Askılı Cüzdan
    Bot Kilidi, Çanta Kilidi
    Deodarant
    Çorap, Atlet, Boxer
    Vatka
    Kol Saati
    Tırnak Makası, Cımbız
    Telefon Kontörlü Kart
    İğne İplik
    Ayakkabı Boyası
    Tabanlık
    Traş Kolonyası

Çorap, Atlet, Boxer dışındaki hepsini aldım. Bazı şeyler gereksiz gibi ama çanta zaten bomboş. Hem hazırlıklı gitmekte de fayda var. Bir de banyo havlusu alsam mı diyorum. Yoksa orada verirler mi acaba.

KARDEŞ ÇORAP ALIRSAN 4 5ÇİFT İYİSİNDEN AL GERİ KALANINIDA KÖTÜSÜNDEN ALIP GİYİP ATMAK İYİ OLABİLİR İYİLERİDE ZATEN YIKAMA VERİRİSİN FAYDALI OLBİLİR
  • quote:

Diş Fırçası, Diş Macunu
    Şampuan, Sabun
    Traş Bıçağı, Köpük
    Pudra, Yara Bandı, Krem
    Terlik, Alt-Üst Eşofman
    El-Yüz Havlusu
    Askılı Cüzdan
    Bot Kilidi, Çanta Kilidi
    Deodarant
    Çorap, Atlet, Boxer
    Vatka
    Kol Saati
    Tırnak Makası, Cımbız
    Telefon Kontörlü Kart
    İğne İplik
    Ayakkabı Boyası
    Tabanlık
    Traş Kolonyası

Tertip benim yaptığım çantanın bire bir aynısı ekstradan küçük bir ayna ve yastık kılıfı götürüyorum..Banyo havlusunu ben de düşünmüştüm ama forumdan arkadaşlar gerek yok orada kaliteli bir banyo ve yüz havlusu veriyorlar dediler o yüzden vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert günay

quote:

quote:

Güncel arkadaşla tam boy yedek subay listesi

Tercihini Yedek Subay Olarak Beyan Eden Üyeler
    1-mrc57
    2-MonsterKill88
    3-MIKE CHECK
    4-A2006
    5-KaiKiseN
    6-Can-KSK
    7-go_can
    8-iizanagii
    9-351.
    10-bujinkanbeyaz
    11-TheDarkKnight88
    12-komutanharitacı
    13-NoMercy34
    14-mehmin
    15-avpolat
    16-jaschar1907
    17-sabahander
    18-muratemre87
    19-civilengtr
    20-juvabbajubba
    21-muratsen07
    22-dezan
    23-josrecords
    24-hayaletim46
    25-ysk8919
    26-acemi_16
    27-jackal_boris
    28-baris_226
    29-dakartal
    30-10edz10
    31-cetin_wii
    32-surgun_ziya
    33-ferhathakan
    34-nicksiz07
    35-nothingever
    36-Ibuzz
    37-oguzhanctn
    38-jeofizik34
    39-je_amede
    40-M.Sami
    41-saijero
    42-teslanın çırağı
    43-cengiz kızılırmak
    44-sdumurat
    45-silici4190
    46-hancer047
    47-alper492
    48- srkn cmldg
    49- mert günay

ADINI EKLEMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR EKLESİN DA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111111

Şunu 50 yapalım arkadaşlar
  • beyler valiz parası diye bisi yok ayrıca size

1 buyuk boy valiz
    2 dis fırcası
    1 ayak havlusu
    1 sac havlusu
    1 esofman takımı mavi beyaz fermuarlı
    1 yatak takımı. doktor elbisesi kuması gibi :D
    1 bot mutlaka 1 numara buyuk alın
    2 don
    2 atlet
    4 corap
    1 banyo sortu
    1 dis fırcası
    1 igne iplik kutusu

bunları sırayla veriyolar boyle acık bufe gibi atıyolar valizinize :D

sonracımmmaa.

kapıdan girdin valizin elinde sıraya diziyolar once asını oluyosun sorna bidaha sraya diziliyosun kamuflajını botunu havlunu valizininin icine doldurup veriyolar.

sonra kogusa goturuyolar diyolarki ertesi gun kisisel valizleriniz depoya konucak sadece lacivertler kalıcak ona gore esyanı ayır diyolar.
    sen goturdugun iki saglam kilitle ikisini kilitle, kısalardan sorun olmazda bazen uzun donemler geziyo koguslarda temizlik ayagına

sen zaten 2 gunde bir degistiricegin icin 10 tane boxer 15 tane de corap gotur aynı corabı 2 gun giyme hatta ve ince terletmeyen coraplardan al. mutlaka da boyu uzun olsun corabın diz altına kadar gelsin he 10-12 tane de ince atlet al tabi onlar 2 tane veriyolar.

esofman takımı bitane gotur ama goturmesen de olur cunki onlar dandik kumastan mavi bisi veriyolar onu ister saklarsın yedek ister giyersin. altı srt olandan vericekler size cunki yaz diye bende uzundu.

ayakkabı tabanlıgı ince ortapedik 45 numara 3-4 tane al orda botuna gore kesersin on tarafından yerlestirirsin.

sora kogusta ayırıcagını ayır trasını kremini havlunu peceteni.

o gun askeriyeye geldigin ustundeki kıyafetini valizine ayakkabını torbaya koy kisisel valizine koy onu depoya kaldırıyolar.

sora cıktıgın gun yemin toreninden sonra alıp uzuyosun o kadar.

ama mutlaka kolonyalı mendil ve pecete unutmayın

mutlaka deodorant alın. alarmlı saatiniz olsun. bitane yastık kılıfı goturun cunki o kılıflarınız les gibi olucak 1 hafta sonra

ayagınızı sabunla yıkadıktan sonra corap giymeden yatın yoksa mantar olursunuz. askeriye buna en musait yerdir cunki :D

terlik veriyolar size ama hepsi aynı renk isterseniz basit renkli ince bisi alın,

oncesinde de anayı babayı opun cıkın yollara
  • quote:

quote:

Diş Fırçası, Diş Macunu
    Şampuan, Sabun
    Traş Bıçağı, Köpük
    Pudra, Yara Bandı, Krem
    Terlik, Alt-Üst Eşofman
    El-Yüz Havlusu
    Askılı Cüzdan
    Bot Kilidi, Çanta Kilidi
    Deodarant
    Çorap, Atlet, Boxer
    Vatka
    Kol Saati
    Tırnak Makası, Cımbız
    Telefon Kontörlü Kart
    İğne İplik
    Ayakkabı Boyası
    Tabanlık
    Traş Kolonyası

KARDEŞ ÇORAP ALIRSAN 4 5ÇİFT İYİSİNDEN AL GERİ KALANINIDA KÖTÜSÜNDEN ALIP GİYİP ATMAK İYİ OLABİLİR İYİLERİDE ZATEN YIKAMA VERİRİSİN FAYDALI OLBİLİR

Askerde kirlilerin yıkanması nasıl oluyor tertipler?
    Her gidenden farklı uygulamalar duyuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: angaralı351

quote:

quote:

Diş Fırçası, Diş Macunu
    Şampuan, Sabun
    Traş Bıçağı, Köpük
    Pudra, Yara Bandı, Krem
    Terlik, Alt-Üst Eşofman
    El-Yüz Havlusu
    Askılı Cüzdan
    Bot Kilidi, Çanta Kilidi
    Deodarant
    Çorap, Atlet, Boxer
    Vatka
    Kol Saati
    Tırnak Makası, Cımbız
    Telefon Kontörlü Kart
    İğne İplik
    Ayakkabı Boyası
    Tabanlık
    Traş Kolonyası

Askerde kirlilerin yıkanması nasıl oluyor tertipler?
    Her gidenden farklı uygulamalar duyuyorum

acemi birliginde yok abicim oyle bisey :D

hatta sen bile belki 2-3 defa banyo yapıcan cunki ben 2 kere yaptım hamam gibi biyerde :D

usta birliginde de her kogusun ayrı ayrı camasır gunleri olur. oda yoksa elinde kovanın icinde yıkarsın.

bizde kıyafet yıkama olayı uzun donemlerde oldugu icin pezvnkler paket sigara istiyodu her seferinde bende inadına vermeyip elimde yıkıyodum. 5 ay boyunca kendim yıkadım camasırımı haftada bir onun dısında satın aldım corapları donu falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noxite -- 27 Mart 2013; 16:37:40 >
  • quote:

beyler valiz parası diye bisi yok ayrıca size

1 buyuk boy valiz
    2 dis fırcası
    1 ayak havlusu
    1 sac havlusu
    2 don
    2 atlet
    4 corap
    1 banyo sortu
    1 dis fırcası
    1 igne iplik kutusu

sonracımmmaa.

kapıdan girdin valizin elinde sıraya diziyolar once asını oluyosun sorna bidaha sraya diziliyosun kamuflajını botunu havlunu valizininin icine doldurup veriyolar.

sonra kogusa goturuyolar diyolarki ertesi gun kisisel valizleriniz depoya konucak sadece lacivertler kalıcak ona gore esyanı ayır diyolar.
    sen goturdugun iki saglam kilitle ikisini kilitle, kısalardan sorun olmazda bazen uzun donemler geziyo koguslarda temizlik ayagına

sen zaten 2 gunde bir degistiricegin icin 10 tane boxer 15 tane de corap gotur aynı corabı 2 gun giyme hatta ve ince terletmeyen coraplardan al. mutlaka da boyu uzun olsun corabın diz altına kadar gelsin he 10-12 tane de ince atlet al tabi onlar 2 tane veriyolar.

esofman takımı bitane gotur ama goturmesen de olur cunki onlar dandik kumastan mavi bisi veriyolar onu ister saklarsın yedek ister giyersin. altı srt olandan vericekler size cunki yaz diye bende uzundu.

ayakkabı tabanlıgı ince ortapedik 45 numara 3-4 tane al orda botuna gore kesersin on tarafından yerlestirirsin.

o gun askeriyeye geldigin ustundeki kıyafetini valizine ayakkabını torbaya koy kisisel valizine koy onu depoya kaldırıyolar.

mutlaka deodorant alın. alarmlı saatiniz olsun. bitane yastık kılıfı goturun cunki o kılıflarınız les gibi olucak 1 hafta sonra

ayagınızı sabunla yıkadıktan sonra corap giymeden yatın yoksa mantar olursunuz. askeriye buna en musait yerdir cunki :D

terlik veriyolar size ama hepsi aynı renk isterseniz basit renkli ince bisi alın,

Temiz, kirli çamaşır torbası almaya gerek var mı? Yastık kılıfları ne renk oluyor?
  • sınav günü içeriye telefon alıyorlar mı acaba yoksa dışarda bizi bekleyecek birini mi bulcaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 351.

quote:

beyler valiz parası diye bisi yok ayrıca size

1 buyuk boy valiz
    2 dis fırcası
    1 ayak havlusu
    1 sac havlusu
    2 don
    2 atlet
    4 corap
    1 banyo sortu
    1 dis fırcası
    1 igne iplik kutusu

sonracımmmaa.

Temiz, kirli çamaşır torbası almaya gerek var mı? Yastık kılıfları ne renk oluyor?

eger getirmessen yanında onlar veriyo ama hatta vermiyo 8.5 tl ye satıyolar icinde nefte falan bikac bisi dahavar seve seve alıyosun. sen boyle 2 tane pkumastan kirli torbaını annene falan soyle katlasın koysun kenarına.

ben kirli biriktirmedim acemide kirleneni salladım cope 3-5 tl icin onla ugrasamam yıkıcan da basucuna asıcanda.

oyle ogrenci evi gibi kalorifer kenarı beklemeyin yani kafanın dibinde kurur donun haberin ola :D:D

yatakla ilgili herseyin acık mavi kardesim. sen acık mavi turkuaz rengi bi kılıf gotur zaten asker malzemesi satan yerlerde askeriyede olan seylerin aynısı var.

he bide tırnak makası bide cengelli ignede alın bi kac tane cunki yedigimin carsafı 50 bin yere kayıyor onu sabitleyin sabah ugrasmassınız cunki 5-5.30 da kalkıcaksınız :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: 351.

quote:

Orijinalden alıntı: mert günay

quote:

quote:

Güncel arkadaşla tam boy yedek subay listesi

Tercihini Yedek Subay Olarak Beyan Eden Üyeler
    1-mrc57
    2-MonsterKill88
    3-MIKE CHECK
    4-A2006
    5-KaiKiseN
    6-Can-KSK
    7-go_can
    8-iizanagii
    9-351.
    10-bujinkanbeyaz
    11-TheDarkKnight88
    12-komutanharitacı
    13-NoMercy34
    14-mehmin
    15-avpolat
    16-jaschar1907
    17-sabahander
    18-muratemre87
    19-civilengtr
    20-juvabbajubba
    21-muratsen07
    22-dezan
    23-josrecords
    24-hayaletim46
    25-ysk8919
    26-acemi_16
    27-jackal_boris
    28-baris_226
    29-dakartal
    30-10edz10
    31-cetin_wii
    32-surgun_ziya
    33-ferhathakan
    34-nicksiz07
    35-nothingever
    36-Ibuzz
    37-oguzhanctn
    38-jeofizik34
    39-je_amede
    40-M.Sami
    41-saijero
    42-teslanın çırağı
    43-cengiz kızılırmak
    44-sdumurat
    45-silici4190
    46-hancer047
    47-alper492
    48- srkn cmldg
    49- mert günay
    50-promerheus

ADINI EKLEMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR EKLESİN DA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111111

Şunu 50 yapalım arkadaşlar
  • quote:

quote:

quote:

ETİMESGUTTA SINAVA GİRECEKLER ADINI YAZSIN

1_ysk8919
    2_jaschar1907
    3_ATILGAN_
    4_ms9081
    5_nothingever
    6_leonids
    7_borntofreeze
    8_cihangür_1987

ben varım :D
    TERTİP NİSAN AYININ 9 UNU 10 UNCU GÜNÜNE BAĞLAYAN GECE 00:00 _ 00:30 SAATLERİ ARSINDA
    büyük ihtimal bu siteden açıklanacakhttp://pertem.kkk.tsk.tr/yedeksubay/AdayNoArama.aspx veya
    http://pertem.kkk.tsk.tr/sonuc/sonuc.aspx

8 kişi olmuşuz tertipler 1.gün sabah 7.15 de adliye sarayının orda toplanıyoruz değilmi ?
  • beyler bot konusunda 1 numara büyük alın diyolar ama spor ayakkabı giyiyorsanız normalde..aynı numara alın zaten oda büyük gelio.1 numara büyük alırsanız çok büyük oluo benden sölemesi..kadıkoy askeri malzeme satan yerden slikon taban aldım askeriyenin botlarının aynısından orda satılıo denedim..ilikon taban koydum altına öyle giydim botu normal ayakkabı numaram büyük gelio zaten..1 numara büyüğü çok fazla.normalde 43-44 giyiyorum 45 sölerim diye düşünüodum ama iyiki denemişim 44 alcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer_loopus

beyler bot konusunda 1 numara büyük alın diyolar ama spor ayakkabı giyiyorsanız normalde..aynı numara alın zaten oda büyük gelio.1 numara büyük alırsanız çok büyük oluo benden sölemesi..kadıkoy askeri malzeme satan yerden slikon taban aldım askeriyenin botlarının aynısından orda satılıo denedim..ilikon taban koydum altına öyle giydim botu normal ayakkabı numaram büyük gelio zaten..1 numara büyüğü çok fazla.normalde 43-44 giyiyorum 45 sölerim diye düşünüodum ama iyiki denemişim 44 alcam

Çok doru yazmıssın botların kalıpları biraz daha byuk zaten 1 numara buyuk sölersek çok holdur holdur olur bencede benim merak ettigim orda futbol ve benzeri aktiviteler olursa onun icin yanımızda spor ayakkabısı götürcekmiyiz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Sami

quote:

BENCE MAKİNA MÜHENDİSLERİ İŞ BULAMADIKLARI İÇİN YEDEK SUBAYLIĞI TERCİH EDİYOR BENCE!!

Makine Mühendisleri iş mi bulamıyor? Sen nasada astronotsun galiba

özel sektörde amelelik yapıyorlar kusura bakmasınlar her üniversitede mühendislik fak. var kalite yerlerde
  • 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.