Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (383. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.641
Cevap
137
Favori
685.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar annem bı ortopedık tabanlık almış amahttp://www.hizlial.com/u08.015.0664.0055/cyberg-silikon-tabanlik-xl-44 böyle bır şey mı alsak acaba yak önemlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 27 Mart 2013; 17:00:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noxite

quote:

Orijinalden alıntı: 351.

quote:

beyler valiz parası diye bisi yok ayrıca size

1 buyuk boy valiz
    2 dis fırcası
    1 ayak havlusu
    1 sac havlusu
    1 esofman takımı mavi beyaz fermuarlı
    1 yatak takımı. doktor elbisesi kuması gibi :D
    1 bot mutlaka 1 numara buyuk alın
    2 don
    2 atlet
    4 corap
    1 banyo sortu
    1 dis fırcası
    1 igne iplik kutusu

bunları sırayla veriyolar boyle acık bufe gibi atıyolar valizinize :D

sonracımmmaa.

kapıdan girdin valizin elinde sıraya diziyolar once asını oluyosun sorna bidaha sraya diziliyosun kamuflajını botunu havlunu valizininin icine doldurup veriyolar.

sonra kogusa goturuyolar diyolarki ertesi gun kisisel valizleriniz depoya konucak sadece lacivertler kalıcak ona gore esyanı ayır diyolar.
    sen goturdugun iki saglam kilitle ikisini kilitle, kısalardan sorun olmazda bazen uzun donemler geziyo koguslarda temizlik ayagına

sen zaten 2 gunde bir degistiricegin icin 10 tane boxer 15 tane de corap gotur aynı corabı 2 gun giyme hatta ve ince terletmeyen coraplardan al. mutlaka da boyu uzun olsun corabın diz altına kadar gelsin he 10-12 tane de ince atlet al tabi onlar 2 tane veriyolar.

esofman takımı bitane gotur ama goturmesen de olur cunki onlar dandik kumastan mavi bisi veriyolar onu ister saklarsın yedek ister giyersin. altı srt olandan vericekler size cunki yaz diye bende uzundu.

ayakkabı tabanlıgı ince ortapedik 45 numara 3-4 tane al orda botuna gore kesersin on tarafından yerlestirirsin.

sora kogusta ayırıcagını ayır trasını kremini havlunu peceteni.

o gun askeriyeye geldigin ustundeki kıyafetini valizine ayakkabını torbaya koy kisisel valizine koy onu depoya kaldırıyolar.

sora cıktıgın gun yemin toreninden sonra alıp uzuyosun o kadar.

ama mutlaka kolonyalı mendil ve pecete unutmayın

mutlaka deodorant alın. alarmlı saatiniz olsun. bitane yastık kılıfı goturun cunki o kılıflarınız les gibi olucak 1 hafta sonra

ayagınızı sabunla yıkadıktan sonra corap giymeden yatın yoksa mantar olursunuz. askeriye buna en musait yerdir cunki :D

terlik veriyolar size ama hepsi aynı renk isterseniz basit renkli ince bisi alın,

oncesinde de anayı babayı opun cıkın yollara

Temiz, kirli çamaşır torbası almaya gerek var mı? Yastık kılıfları ne renk oluyor?

eger getirmessen yanında onlar veriyo ama hatta vermiyo 8.5 tl ye satıyolar icinde nefte falan bikac bisi dahavar seve seve alıyosun. sen boyle 2 tane pkumastan kirli torbaını annene falan soyle katlasın koysun kenarına.

ben kirli biriktirmedim acemide kirleneni salladım cope 3-5 tl icin onla ugrasamam yıkıcan da basucuna asıcanda.

oyle ogrenci evi gibi kalorifer kenarı beklemeyin yani kafanın dibinde kurur donun haberin ola :D:D

yatakla ilgili herseyin acık mavi kardesim. sen acık mavi turkuaz rengi bi kılıf gotur zaten asker malzemesi satan yerlerde askeriyede olan seylerin aynısı var.

he bide tırnak makası bide cengelli ignede alın bi kac tane cunki yedigimin carsafı 50 bin yere kayıyor onu sabitleyin sabah ugrasmassınız cunki 5-5.30 da kalkıcaksınız :D

Güzel ve tam aradığımız bilgiler bunlar noxite, sağol.
    Gerçekten şu koğuşa geçiş sahnesini birebir canlandırdım gözümde ve sabah erken saatlerde katılmanın çok faydalı olacağını anladım.
  • Arkadaşlar sizce ranzada üst katta mı yatmak daha iyidir yoksa alt katta mı ? :)
    Ve bir başka sorum da KD veya YS lere acemi birliğinde çarşı izni yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaschar1907

quote:

Orijinalden alıntı: omer_loopus

beyler bot konusunda 1 numara büyük alın diyolar ama spor ayakkabı giyiyorsanız normalde..aynı numara alın zaten oda büyük gelio.1 numara büyük alırsanız çok büyük oluo benden sölemesi..kadıkoy askeri malzeme satan yerden slikon taban aldım askeriyenin botlarının aynısından orda satılıo denedim..ilikon taban koydum altına öyle giydim botu normal ayakkabı numaram büyük gelio zaten..1 numara büyüğü çok fazla.normalde 43-44 giyiyorum 45 sölerim diye düşünüodum ama iyiki denemişim 44 alcam

Çok doru yazmıssın botların kalıpları biraz daha byuk zaten 1 numara buyuk sölersek çok holdur holdur olur bencede benim merak ettigim orda futbol ve benzeri aktiviteler olursa onun icin yanımızda spor ayakkabısı götürcekmiyiz acaba

veriolarmış orda heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi sonuç olarak normal boxer, atlet de götürelim mi izin veriyolar mı giymeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: imaj222

Arkadaşlar sizce ranzada üst katta mı yatmak daha iyidir yoksa alt katta mı ? :)

yurtta kaldım 2 sene üst her zamn daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar sizce ranzada üst katta mı yatmak daha iyidir yoksa alt katta mı ? :)

carsı falan yok acemide. hatta ordan cıkıp ertesi gun direk usta ya teslim oluyosun. ama istersen acemiden sonra izin kagıdı getiriyolar sana ben 2 gun izin yapıp ustaya oyle katılıcam dersen. askeriyeden de eylul de 2 gun gec cıkıyosun tertiplerinden.

ust yatagın avantajı.:
    yatagını kolay toplarsın kimse yaagına oturmaz

alt yatagın avantajı: cise gidersin bisey yaparsın yukardan cok zor olur altındakini rahatsız edersin. ayakkabını kolay boyar baglarsın.

ben 1.90 olmama ragmen altta yattım cok da rahat ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

şimdi sonuç olarak normal boxer, atlet de götürelim mi izin veriyolar mı giymeye

onlar sozde yasak yesil olucak acık yesil. tabi donuna bakmazlar ama ya bakarlarsa?

atletini yesil al ama boxer a siyah ta takılabilirsin. ben ama herseyimi yesil goturdum riske etmedim cunki askerde her sehir her alay birbirinden farkl ıherkes kafasındaki seyi uyguluyo askerde. komutanlardan bahsediyorum.
  • noxite
  • quote:

quote:

şimdi sonuç olarak normal boxer, atlet de götürelim mi izin veriyolar mı giymeye

onlar sozde yasak yesil olucak acık yesil. tabi donuna bakmazlar ama ya bakarlarsa?

atletini yesil al ama boxer a siyah ta takılabilirsin. ben ama herseyimi yesil goturdum riske etmedim cunki askerde her sehir her alay birbirinden farkl ıherkes kafasındaki seyi uyguluyo askerde. komutanlardan bahsediyorum.

boxer renginede mi bakıyorlar vay arkadas :/ peki direk yeşil atlet alalım mı havacılık falan gelme ihtimali varmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaschar1907 -- 27 Mart 2013; 17:15:07 >
  • quote:

quote:

quote:

boxer renginede mi bakıyorlar vay arkadas :/ peki direk yeşil atlet alalım mı havacılık falan gelme ihtimali varmıdır

var tabi cnm havacıysan acık mavi denizciysen acık bok rengi :D

aldıgın yer e soylersin hava cıkarsa gelir maviyle degistiririm diye adam olmaz dicek degil ya :D
  • quote:

quote:

carsı falan yok acemide. hatta ordan cıkıp ertesi gun direk usta ya teslim oluyosun. ama istersen acemiden sonra izin kagıdı getiriyolar sana ben 2 gun izin yapıp ustaya oyle katılıcam dersen. askeriyeden de eylul de 2 gun gec cıkıyosun tertiplerinden.

ust yatagın avantajı.:

alt yatagın avantajı: cise gidersin bisey yaparsın yukardan cok zor olur altındakini rahatsız edersin. ayakkabını kolay boyar baglarsın.

İzni falan unutuyoruz o halde 2 gün geç çıkmak biraz koyar :)
    Ranza için o zaman avantajları göz önünde bulundurarak eğer seçme şansımız olursa bir seçim yapacağız.
  • noxite hocam para konusunda ne diyorsun boyundan asmalı cüzdan falan ,bozuk para vs. bunları muhafaza etmek için
  • quote:

quote:

quote:

ust yatagın avantajı.:

Ranza için o zaman avantajları göz önünde bulundurarak eğer seçme şansımız olursa bir seçim yapacağız.

o olay soyle zaten atıyorum kısa donem gittigin yerde 700 kisisin. o ranzalar ı onlar numaralandırmıs oluyo. benim numaram 334 du ranzam da 334 du ama ust taraftı 333 nolu cocuga dedim hocam ben altta yatim cok deli yatıyorum duser yararım bitarafı diye tmm dedi o cıktı yukarı ben yattım assagı bu kadar basit bi olay o :D

yerini sıran ıdegistiremiyosun bizde narlıdere de oyleydi ama alt ust degisir onda skıntı yok.p
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer_loopus

quote:

yurtta kaldım 2 sene üst her zamn daha iyi

Eğer seçme şansım olursa şuan için düşüncem tercihimi üst kattan yana kullanacağım sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

aldıgın yer e soylersin hava cıkarsa gelir maviyle degistiririm diye adam olmaz dicek degil ya :D

haha :D denizci olmamak lazım o zaman =)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ust yatagın avantajı.:

o olay soyle zaten atıyorum kısa donem gittigin yerde 700 kisisin. o ranzalar ı onlar numaralandırmıs oluyo. benim numaram 334 du ranzam da 334 du ama ust taraftı 333 nolu cocuga dedim hocam ben altta yatim cok deli yatıyorum duser yararım bitarafı diye tmm dedi o cıktı yukarı ben yattım assagı bu kadar basit bi olay o :D

yerini sıran ıdegistiremiyosun bizde narlıdere de oyleydi ama alt ust degisir onda skıntı yok.p

Eyvallah, sağ ol bilgiler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastik74

noxite hocam para konusunda ne diyorsun boyundan asmalı cüzdan falan ,bozuk para vs. bunları muhafaza etmek için

hocam asker malzemesi satan yerlerde asker cuzdanı diye bisi var siyah ipli boyna gecmeli cırtcırtlı yada fermur neyse

al ondan bitane ve

ip ile cuzdan arasındaki yeri birine annene yada baskasına soyle dik yada diktir orayı saglamlastır uyurken kopabiliyo cunki.

yanınıza en az 300tl falan para alın ben 350 ile gitmisti mziraat kartım olmadıgı icin.

askeriyede ziraat atme si vardır hepsinde ama akbank garanti veya vakıf hepsinde yok mesela narlıdere de yoktu iyiki 350 tl almısım. zaten ordaki heres para getiriyo yanında cokca.

bozuk para olayı da onemli cunki kahve ve biskuvi kutuları varya ondan vardı. sen 10 tl kadar 1 tl lik parayı al bantla koy cebine ben 20tl almıstım 20 tane 1 lik batlayıp atmıstım cebime.

eger askeriyenin esofmanını giymicekseniz sort yada esofman herneyse mutlaka fermuarı olsun beyler.

yani cuzdanı boynuna asmasan bile cebine koy kapa.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

haha :D denizci olmamak lazım o zaman =)

en iyisi havacı hocam ben metal tabakta yemek yerken onlar porselen de yiolardı. ve komutanları cok iyi ve sayıları cok az yasam sartları havacıların her yerde cok iyi ozellikle kutahya ve eskisehirde.

sora en iyisi denizcidir cunki kamuflajı yoktur. siyah ayakkabı ve acık kahve kumas pantolon ve gomlek giyerler ve agır nobetleri yoktur :D

ben inzibat oldugum icin bizde hava deniz kara karısıktı hatta bikac tane denizci o ceken herifi dovmustum gomlegi falan yırtılmıstı :D
  • twitter da #askerliksüresikısalsın kampanyası başlatılmış
    şahsen etkili olucağını sanmıyorum bedellidede bu tür talepler olmuştu ama kimse umursamıyor
  • 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.